Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, jimmyyy8 napisał:

No jeżeli ktoś planuje grać ciągle w multi aż do kolejnej odsłony to raczej 12x55= 660 zł. Za to do połykania kampanii na premierę piękna opcja.

 

Ale wiadomo, że to klasyczny dylemat abonament vs zakup i każdego przypadek jest inny.

 

No ja mam zamiar sobie ograć singlowe cody i tyle, multi to mnie nie interesuje tak po prawdzie. Więc lepiej te 55 zł niż mam płacić 350 za 6h singla lol.

Odnośnik do komentarza
No jeżeli ktoś planuje grać ciągle w multi aż do kolejnej odsłony to raczej 12x55= 660 zł. Za to do połykania kampanii na premierę piękna opcja.
 
Ale wiadomo, że to klasyczny dylemat abonament vs zakup i każdego przypadek jest inny.
Do multi musisz miec golda, gold na rok to 348zl, COD na premiere to pewnie z 350zl wiec tak kupując wychodzi nawet więcej, a w GP masz jeszcze inne gry.
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Faka napisał:

Czy ten alkoholik właśnie czy tam inna góra podpisali gorszą umowę?

 

:kekyayaya::kekyayaya:

Aż sprawdziłem ile gier poza CoDem AB zrobiło na konsole w ostatnich 5 latach, mniej więcej 10. Więc mając do wyboru 10 gier o różnej jakości i sprzedaży dużo poniżej nawet najgorszego CoDa (wyjątkiem może będzie Diablo) + 5 CoDów (przy umowie na 5 lat) lub CoDa na 10 lat nic dziwnego że podpisał tą drugą umowę. Niestety 'gracze' sami sobie zgotowali ten los bo wolą kupić 10x CoDa i siedzieć w Warzone niż grać w różnorodne gierki.

Odnośnik do komentarza

Z tym że Call of Duty o ile będzie jeszcze istnieć i tak będzie najprawdopodobniej wychodzić na Playstation nawet po tych 10 latach. Więc Sony jedyne zagwarantowało sobie prawnie coś co i tak by się wydarzyło, nawet bez podpisanego porozumienia.

 

Sony widocznie przeszarżowało i mogli podpisać znacznie korzystniejszą umowę. Był moment kiedy Microsoft bardzo potrzebował ich poparcia i  prosił o porozumienie, właśnie wtedy mieli mocną pozycję negocjacyjną żeby ugrać dla siebie znacznie więcej. 

Tak jak zrobiła to na przykład Nvidia która ugrała dla siebiebardzo dużo, a która też początkowo była przeciwna przejęciu i zmieniła zdanie dopiero gdy Microsoft nie tylko zagwarantował im CoDa, ale również gry XGS i Bethesdy w GeForce Now. 

Sony zagrało va bank i spróbować zablokować  przejecie i jedyne z czym zostali to nagroda pocieszenia. 

Odnośnik do komentarza

Z maili wiemy, że w maju 2022, Phil zaproponował umowę Sony na CoD'a i inne gry Acti ale na 5 lat do 31.12.2027. W sierpniu 2022 Phil wysłał kolejnego maila, w którym były podane tytuły gier dostępnych na PlayStation, wiemy, że ta lista nie spodobała się Jimbo, między innymi chodziło, że na liście był Overwatch ale już Overwatch 2 nie było. Wiemy też, że w grudniu 2022 była mowa o przedłużeniu okresu umowy na 10 lat, ale nie wiemy jakie były jej zapisy pozostały, czy to był opis z maja 2022, czy jednak zawierała listę gier z sierpnia 2022.

 

Więc ciężko stwierdzić, która umowa była mniej korzystna. Jeśli jednak umowa z grudnia zawierała więcej na 10 lat niż samo CoD, to umowa podpisana teraz wydaje się mniej korzystna, no chyba, że ta obecna zawieraj jakieś korzystne i wiążące zapisy związane z podziałem zysków ale to tylko domysły.

 

Może Sony w czasie negocjacji przeszarżowało w grudniu 2022, może dostali 10 lat a chcieli więcej, ale tak jak pisałem wyżej to tylko domysły.

 

23 minuty temu, Figaro napisał:

Dobra? To realistycznie, kiedy dostanę jakieś gierki Acti w Gamepassie? Jutro? W tym roku? W 2024 roku?

Stawiam, że jeśli fuzja zakończy się na dniach, albo nastąpi niewielkie przedłużenie, to gier acti możemy się spodziewać w passie nawet we wrześniu( z tego co pamiętam w przypadku Bethesdy, zakup ZeniMax został zakończony 9 marca a 11 marca już gry były w passie, więc może szybciej:philosoraptor:). Nie wiadomo jak będzie z CoD, bo nie wiemy jak wyglądają zapisy umów marketingowych z Sony, czy nie ma tam jakiś obostrzeń co do abonamentów u konkurencji. A trzeba się spodziewać, że jak w przypadku Deathloop i GhostWire u Bethesdy, Microsoft podpisane wcześniej umowy będzie honorował.

Edytowane przez tedi007
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No mogloby cos wpasc na jesien. CTR czy tam Diablo 2 do popykania przy piwku na weekend. Nie nastawiam sie, ze wszystko wleci szybko. Ciekawi mnie co sie stanie z WoWem, jak to wpadnie w jakiejs formie na PC to czy nadal bedzie podwojny abonament? Jezeli tam nadal jest kilka milionow graczy to jest to jakis magnes do abonamentu.

Odnośnik do komentarza

Gry Bethesdy wpadły do Game Passa kilka dni po finalizacji transakcji. 9 marca ogłosili przejęcie, a 11 marca ogłosili 20 gier Bethesdy trafi do uslugi. 

 

Tu też będzie podobnie. Nie spodziewam się by mieli to dzielić na tury będzie to niemal na pewno jedna duża wrzuta z Diablo, starymi CoDami, Crashami, Spyro, Tony Hawkiem itd. Jedyne czego pewnie zabraknie to nowszych odsłon CoDa bo tam obowiązują umowy anty Game Pass z Sony, których M$ nie chcę łamać, więc po prostu poczeka aż wygasną. 

 

Zresztą już widać pewne przygotowania do tego, bo Activision naprawiło matchmaking w starych CoDach z Xboxa 360, co raczej nie jest przypadkowym zrządzeniem losu

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...