Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi


Ojj jaki dobry filmik i prawdziwy, niektóre stwierdzenia jakbym o sobie czytał.  Rzadko kiedy jakikolwiek GAAS jest warty zachodu i nie ma drapieżnych, pojebanych praktyk jak FOMO albo zabieranie contentu. To co mnie najbardziej wkurwia i o czym wspomniane jest tutaj to fakt jak deweloperzy zabierają content albo mechaniki które były w poprzedniej czesci po to by sprzedawać to w battle passsch i reklamować jako super nowość albo fan service.


Sam muszę przemyslec na co poświęcać czas bo mam wrazenie ze te gaasy zabierają mi za dużo czasu i łapie się jak idiota na taktykę kija z marchewką.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Najwiecej w tym roku spędziłem przy Switchu i to właśnie z powodów które wymieniłeś - kompletne gry, brak presji czasu i posiadanie własności gier fizycznych. Dlatego też gotuję się na wieść, że jakieś utalentowane studio będzie robiło GAASa, bo to wypala potencjał studia.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Najwiecej w tym roku spędziłem przy Switchu i to właśnie z powodów które wymieniłeś - kompletne gry, brak presji czasu i posiadanie własności gier fizycznych. Dlatego też gotuję się na wieść, że jakieś utalentowane studio będzie robiło GAASa, bo to wypala potencjał studia.

Coś grał w tym roku na switchu? U mnie odkąd mam decka switch był wyciągany z szafy trzy razy - na xeno3, bayo3 i TOTK. Gdyby nie sentyment i jakbym koniecznie potrzebował hajs na co innego to bym już się z sprzętem rozstawał i sprzedawał. Tak zostawiam bo to raczej ostatni sprzęt gdzie warto było mieć pudła a mam ich ponad 50

Odnośnik do komentarza
7 hours ago, MaZZeo said:

To co mnie najbardziej wkurwia i o czym wspomniane jest tutaj to fakt jak deweloperzy zabierają content albo mechaniki które były w poprzedniej czesci po to by sprzedawać to w battle passsch i reklamować jako super nowość

Destiny 2 przekroczyło wszelkie granice w momencie gdy w jednym z dodatków zabrali content (kampanię) z podstawki. Najgorsze, że przeszło to bez żadnego większego echa. Nigdy więcej nie odpalę tego raczyska

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Daffy napisał:

Coś grał w tym roku na switchu? U mnie odkąd mam decka switch był wyciągany z szafy trzy razy - na xeno3, bayo3 i TOTK. Gdyby nie sentyment i jakbym koniecznie potrzebował hajs na co innego to bym już się z sprzętem rozstawał i sprzedawał. Tak zostawiam bo to raczej ostatni sprzęt gdzie warto było mieć pudła a mam ich ponad 50


Arceusa, Oriego 1, Grisa - no i sporo w ramach Virtual Console. Dla mnie to obecnie jedyny handheld, ale wiem, że mając 3DSa spędziłbym z nim jednak więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, jimmyyy8 napisał:

Destiny 2 przekroczyło wszelkie granice w momencie gdy w jednym z dodatków zabrali content (kampanię) z podstawki. Najgorsze, że przeszło to bez żadnego większego echa. Nigdy więcej nie odpalę tego raczyska

 

Ja generalnie nie ogarniam jak to jest, że Bungie nie zdechło razem z Destiny, a powinni i piszę to z wielkim bólem serca, bo do ich ostatniego Halo (nawet do ODST) po dziś dzień mam ogromny sentyment.

 

Do dzisiaj pamiętam jak cały marketing pierwszego Destiny, to był jeden wielki stek kłamstw. Później w 2 mieli właśnie kasować zawartość, za którą ludzie płacili.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Daffy napisał:

Gloryfikujesz nostalgia 3ds albo tak ci się podobało 3d, sprawdzałem największe sztosy tego systemu i obecnie nie mają startu do oferty switcha 


Jest mnóstwo gier z DSa i 3DS które chciałbym skończyć + kiedyś gry były po prostu lepsze. Do mnie obecna oferta samego Nintendo nie przemawia jakoś szczególnie i czekam w sumie jedynie na SuperMarioWonder, bo mam smaka na dwuwymiarowego Mariana.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, SnoD napisał:

 

Ja generalnie nie ogarniam jak to jest, że Bungie nie zdechło razem z Destiny, a powinni i piszę to z wielkim bólem serca, bo do ich ostatniego Halo (nawet do ODST) po dziś dzień mam ogromny sentyment.

 

Do dzisiaj pamiętam jak cały marketing pierwszego Destiny, to był jeden wielki stek kłamstw. Później w 2 mieli właśnie kasować zawartość, za którą ludzie płacili.

 

Prosta sprawa. Gra się w to po prostu świetnie. Gunplay, muzyka, design i cała otoczka robią robotę. Nienawidziłem tego czym ta gra jest ale jak już grałem to wsiąkałem po prostu totalnie. Nie dziwię się, że gierka osiągnęła sukces mimo, że jest perfidnym gaasem.

 

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nintendo takie dobre - Nintendo patents Link's Tears of the Kingdom abilities, and the loading screen | Eurogamer.net

 

Oczywiście nie są oni jedyni w tym cyrku, bo takich opatentowanych mechanik jest mnóstwo od lat. Nie wiem, jak to faktycznie wygląda w świetle prawa, ale z mojego punktu widzenia jest to idiotyzm kompletny. Sztuczne hamowanie i ograniczanie postępu, kreatywności, a w pewnych przypadkach i wygody dla gracza.

 

Kto o tym w ogóle decyduje i na jakich zasadach? Jakieś korpoludki patentują zdolność, czy mechanikę, że nikt inny nie może już stworzyć czegoś podobnego, bądź opartego na podobnych założeniach? A co jeśli zrobi? I gdzie są granice? Bo wiadomo, że kiedyś próbowano nawet patentować całe gatunki gier. Tylko komu to służy, oprócz garniturkom z korporacji? Co, gdyby każdy tak sobie każdy nowy pomysł patentował? Jak teraz wyglądałaby branża? "To możesz zrobić, ale tego nie możesz". A prawda jest taka, że korpo święte nie są i same zrzynają z cudzych pomysłów od lat.

 

Może mój prosty umysł nie ogarnia, ale kurwa jak coś jest jawnym plagiatem, kopią, czy inną zrzynką, to oczywiście powinny prawa oryginalnych twórców być chronione i szanowane. Ale hamowanie możliwości stworzenia czegoś podobnego? Patentowanie interaktywnych loading screenów, albo interface'u do dialogów? ZDOLNOŚCI w grze? No debilizm.

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, ASX said:

No to nieźle CMA dokręciło śrubę, tylko chyba nie tym co trzeba było. Gracze na całym świecie będą mieć gry Activision i Blizzarda w chmurze Xboxa w ramach Game Pass Ultimate, a w Wielkiej Brytanii trzeba będzie kupić dodatkowy abonament Ubisoftu do grania w chmurze xd  

 

Tylko w UK? Miałoby to sens, ale w artykule nie widzę informacji, ze tylko w UK.

Odnośnik do komentarza

https://blogs.microsoft.com/on-the-issues/2023/08/21/microsoft-activision-restructure-acquisition/

 

"The agreement provides Ubisoft with a unique opportunity to commercialize the distribution of games via cloud streaming. The agreement will enable Ubisoft to innovate and encourage different business models in the licensing and pricing of these games on cloud streaming services worldwide."

 

https://www.gov.uk/cma-cases/microsoft-slash-activision-blizzard-ex-cloud-streaming-rights-merger-inquiry

 

""Microsoft Corporation (Microsoft) and Activision Blizzard, Inc. (Activision) have notified to the Competition and Markets Authority (CMA) an acquisition by which Microsoft will acquire Activision, excluding Activision’s cloud streaming rights outside of the European Economic Area (EEA). As part of the proposed acquisition, Activision’s global cloud streaming rights (excluding the EEA) for all current and future Activision PC and console games released during the next 15 years will be divested to Ubisoft Entertainment SA (Ubisoft)."

 

Wychodzi, że na całym świecie z wyłączeniem Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...