Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, tedi007 napisał:

A jeszcze jedno, skoro ktoś coś przenosi, to może miałby na tyle cywilnej odwagi, żeby napisać - Tak to JA.

pozdrawiam, podpisałem się w temacie komentarzy zaraz po przeniesieniu

 

a przeniesione jest bo propozycja taka już ponad msc temu się pojawiła w tym miejscu

 

 

i jak widać, jak tylko jakieś info się pojawia to wkoło macieju ta sama jałowa dyskusja, może jakby pewnie grono użytkowników z obu zainteresowanych obozów umiało sie zachować i normalnie dyskutować to nic przenoszone by nie było, a tak z tematu Xboxa połowa to kłótnie ASX z Wizirem(też dostali swój dedykowany temat) a od wakacji mniej więcej non stop to samo o przejęciu plus nowe fakty.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trudno żeby w temacie o przejęciu nie pisać o Sony, skoro to jedyna firma z branży, która aktywnie lobbuje przeciwko przejęciu i 70% newsów dotyczy tego co znowu Sony na ten temat napisało.

 

Ktoś tu pisał o Bungie... No ale w przypadku Bungie MS nie pucował się przez parę miesięcy o tym, że Sony nie może ich kupić.

 

Taka dyskretna różnica. 

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

Ubisoft, EA czy TakeTwo, które nic nie mają do tego zakupu

Nic nie mają bo ich zarząd też z chęcią by zobaczył tiry z dolarami od bogatego wujka z USA/Japonii/Chin, a tak jeśli to nie przejdzie to sami też nie mają co liczyć na tak duże transakcje. A jak przejdzie to kompletnie nie będę zaskoczony jeśli ktoś kogoś znowu wchłonie za 30+ mld $ a zarząd będzie ustawiony do końca życia ... 10 pokoleń do przodu.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, ASX napisał:

zapomniałeś o Nintendo,

 

które doskonale radzi sobie na rynku bez Call of Duty i też nie ma nic przeciwko przejęciu.

Jeśli playstation zostanie mobilniakiem o mocy kalkulatora na krórego wychodzi garstka gier od acti przez ostatnie 20 lat to wtedy też będzie im to obojętne. Niektórzy to rżną głupów większych niż microsoft w tych farmazonach swoich.

Edytowane przez PanKamil
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, ASX napisał:

zapomniałeś o Nintendo,

 

które doskonale radzi sobie na rynku bez Call of Duty i też nie ma nic przeciwko przejęciu.

Nintendo od czasów Wii nie konkuruje bezpośrednio z PS i Xem, a radzi sobie świetnie bo skonsolidowało rynki handheld i stacjonarek i ma wypracowane od 30+ lat marki które ludzie kupują hurtem, a które w produkcji są o wiele tańsze od gier przeznaczonych na PS/X/PC. Sony ma może z 3 podobnej wielkości IP (God of War, Spider i może Uncharted) które w produkcji są o wiele droższe a które są daleko w tyle za sprzedażą największych gier na Switcha. Na Switchu marki Nintendo to jest główny powód zakupu a na PS i Xie exy to jest dodatek do dużych multiplatform.

Odnośnik do komentarza

no i źle na tym wyszli?

 

Nintendo to dowód na to, że jeśli masz na siebie pomysł i robisz dobre gierki, to nie musisz mieć odpowiedniej ilości teraflopsów i wielkich multiplatform w stylu CoDa by radzić sobie na rynku.

 

Dlatego jeśli Nintendo sobie tak dobrze radzi, to jestem spokojny o los Playstation, które jakoś przeboleje tego CoDa w GamePassie i utratę kilku ekskluzywnych dla PS5 bajerów w stylu dostępu do bety 2 dni wcześniej czy szybszego wbijania szybciej expa na PS5. 

Odnośnik do komentarza

uważam po prostu że ty jak i Sony dramatyzujecie w sprawie tego CoDa.

 

nic złego się nie wydarzy i nikt nie zostanie skrzywdzony,

- kolejne Call of Duty dalej będzie wydawane na Playstation

- na tym, że gra trafi do Game Passa zyskają gracze tacy jak my, bo będą mogli sobie ograć tę 5h kampanie za 4 zł , zamiast płacić ponad 300 zł

- a Playstation dalej pozostanie liderem na rynku konsolowym

 

Mam wrażenie, że za bardzo chyba przejmujesz się interesem finansowym obcej korporacji.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ASX napisał:

no i źle na tym wyszli?

 

Nintendo to dowód na to, że jeśli masz na siebie pomysł i robisz dobre gierki, to nie musisz mieć odpowiedniej ilości teraflopsów i wielkich multiplatform w stylu CoDa by radzić sobie na rynku.

 

Dlatego jestem spokojny o los Playstation, które jakoś przeboleje tego CoDa w GamePassie i utratę kilku ekskluzywnych dla PS5 bajerów w stylu dostępu do bety 2 dni wcześniej czy szybszego wbijania szybciej expa na PS5. 

Równie dobrze można napisać że MS powinien znaleźć jakiś pomysł na siebie i zacząć robić dobre gierki a nie wydawać 69 mld $ na przejęcie to wtedy zacznie sobie radzić na rynku i nie będzie mu potrzebny żaden CoD.

A na ten moment X i PS konkurują o bardzo podobnego klienta który chce mieć dostęp do ulubionych dużych GaaSów w dobrej jakości i to żadne zaskoczenie że Sony się burzy, pewnie tak samo MS by działał gdyby Sony stwierdziło że kupuje EA i kolejne Fify (czy EA Football) będą miały benefity na PS5. Jeśli to przejęcie będzie oznaczało wypuszczenie z fabryk CoDowych devów to jak dla mnie może ich wykupić nawet Tencent ale kompletnie nie jestem zaskoczony że transakcja na 69 mld $ (to jest więcej niż 20 największych growych przejęć razem wziętych) nie jest tak proste jak kupienie bułek w Lidlu.

Odnośnik do komentarza

no to niech kupują jak mają pieniądze :dunno:

Gdyby Sony kupiło EA, M$ możliwe że też by się bulwersował i być może używałby podobnych argumentów co Sony teraz. Ale z mojego punktu widzenia taki jest już ten biznes, jeśli ktoś ma środki to inwestuje w firmy, studia i marki. Nie wiem dlaczego miałbym Sony tego zabraniać?

Odnośnik do komentarza

Ms jest znany z tego, że w ich DNA brakuje kreatywności w tworzeniu własnych produktów więc w końcu musiało do tego dojść. Steve Jobs swego czasu wytykał to microsoftowi kiedy wbrowadzali iphona a ms kupił nokie o ugruntowanej pozycji. Pozostaje czekać, dyskutować i zobaczymy co przyszłość przyniesie. Moment na tak wielką inwestycje mają idealny bo kiszony hajs traci na wartości, kottick chce uciec przed odpowiedzialnością więc złożyło się całkiem dobrze. Jeżeli kupią acti to jestem ciekawy czy faktycznie zabiją roczny cykl wydawniczy call of duty. Dla jakości samej serii pewnie to by było dobre ale myślę, że marka by na tym sporo straciła. 

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

Szkoda, że nie było w latach 90-tych takich forów dyskusyjnych jak dzisiaj, a ja jestem z Polski i za młody żeby pamiętać jak to wyglądało. Bo jestem ciekaw czy na początku lat 90-tych kiedy, Sony dysponujące o wiele większym budżetem niż Nintendo i Sega wjeżdżało z buta na rynek konsol ze swoim pierwszym fenomenalnym Playstation, burząc zastany konsolowy porządek.  Kiedy postanowili kupić jednego z największych wydawców w Wielkiej Brytanii jak Psygnosis, a konkurencji narzucili bardzo agresywną politykę cenową sprzedając konsole znacznie taniej niż konkurencyjny Saturn, co stało się początkiem końca Segi jako producenta konsol. To czy gracze związani wcześniej z Segą czy Nintendo też byli przeciwko inwestycjom Sony?

 

Bo wydaje mi się, że było wręcz przeciwnie i ludzie bardzo miło  wspominają ten okres. Większa konkurencja pozytywnie wpłynęła na rynek. Konsole i granie stały się tańsze oraz bardziej dostępne (zawitały nawet do Polski) i nikt chyba nie miał pretensji do Sony że jest za bogate i Sedze czy Nintendo trudno rywalizować. Nie wiem też czy ktoś protestował że Psygnosis przestało wydawać gry na PC?

 

Wiadomo, że z perspektywy czasu te inwestycje z lat 90-tych w porównaniu do dzisiejszych wyglądają śmiesznie oraz nie wzbudzały zainteresowania całych rządów. No ale rynek się rozrósł, więc pojawiły się w nim większe pieniądze.

Odnośnik do komentarza

A jak inaczej Sony miało wkroczyć w rynek konsol jak nie kupując jakiegoś studia które zna się na robieniu gier i pomoże przy robieniu devkitów? Przecież to była firma bez żadnego doświadczenia na rynku konsolowym więc musiała jakoś nadrobić te 20 lat różnicy w gamedevie między konkurencją. A Psygnosis po przejęciu wydawał przez parę lat gry na inne sprzęty (a wcześniej to był bardziej dev Amigowy niż PCtowy).

Agresywna polityka na wejściu jest spodziewana tak samo jak pierwszy XBox wkraczał na rynek to to nie było zaskoczenie że mocno konkuruje ceną (duże obniżki jakoś po pół roku chyba weszły), zawiązuje bliską współpracę z zewnętrznymi studiami (Tecmo, Bungie czy Sega) i kupuje studia (przejęcie Rare z tego co pamiętam było uważane za nóż w plecy Nintendo).

Tutaj mówimy o przejęciu przez firmę która jest już na rynku od 20 lat a nie dopiero wkracza i musi jakoś wepchać się z buciorami w branżę.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...