Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Square napisał:

A wersje GOTY w poprzednich generacjach to były spatchowane wersje?

Mam DMC Definitive Edition i MGS5 Definitve i wszystko jest na płycie. Przy DMC nie przypominam sobie żadnego patcha, przy MGS na pewno był bo ta gra była łatana po wydaniu Definitive ale nawet bez neta możesz zainstalować nowszą wersję niż day 1, tak samo jak z GT Sport Spec II.

6 minut temu, Square napisał:

Ja tam bym się nie obraził gdyby wersje pudełkowe miały kod w środku, bym może wrócił do pudełek wtedy.

Łot? Czyli chciał byś kupować same pudełka z kodem? To równie dobrze możesz kupować wersje cyfrowe a okładki sobie drukować xd

Odnośnik do komentarza

Jakieś wydania steelbookowe fajnie mieć, a wersja cyfrowa zawsze wygodniejsza. Sony coś tam próbuje, w wersjach kolekcjonerskich Horizon Forbidden West były kody, w wersji normalnej i specjalnej (czy tam Deluxe) były płyty. Wziąłbym steelbook gdyby był kod w środku, ale wygoda najważniejsza więc zostałem przy wersji cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Square napisał:

A to płyty musiały by być wydawane sporo po premierze. Coś jak miała Kena czy inne mniejsze gry ostatnio, ale nawet wtedy nie ma tam finalnych wersji.

A to jest jakis powod zeby premiera byla oglaszana kiedy gra jest kompletna? Albo zeby studia wyrabialy sie na czas? Przeciez oni sami sobie wyznaczaja date. Tzn bardziej ich dzialy marketnigowe i finansowe.

Odnośnik do komentarza

Gry zawsze będą łatane po premierze, gdyby za czasów PS2 był powszechny dostęp do neta i konsola też by była podłączona to tamte gry też by dostawały patche (Jak II psujący save'y raczej był by poprawiony). Tylko że inna sprawa wydanie premierowa a jakaś edycja GOTY czy Complete która wychodzi rok po premierze i moim zdaniem powinna mieć wszystko elegancko zawarte na płycie, Z jednej strony takie Spyro Trilogy poprawili w kolejnej edycji pudełkowej a z drugiej strony wychodzi CoD z instalką 70 MB i 150 GB do pobrania i kolekcja Arkham która ma 2 gry z 3 na płycie.

Odnośnik do komentarza

No jeden Jak vs praktycznie co druga gra obecnie. Kojimie dzieki, ze nie bylo wtedy full dostepu do neta konsol. Z reszta x1 mial i co? Gierki tez wychodzily niedoje.bane i latane latami? Jakos mi sie nie wydaje.

 

W temacie bayo3 zdziwienie ze gierka 20 klatek i jak to mozliwe. Ale pudelko na premiere kupione, fotki pochwalone, pkusiki zebrane. Wydawca swoje zarobil a skoro ludzie kupuja to mozna paczowac po premierze.

 

Najlepsze, ze za jakis czas dorosnie pokolenie, ktore innego modelu znac juz nie bedzie bo wychowalo sie calkiem na cyfrze. Jakas tam instalka, pol roku paczowania a potem kilka dlc za 3/4 ceny podstawki.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie przykładem growego szamba była moja ostatnia mordęga z kampanią Call Of Duty MW z 2019, której w końcu nie dało się odpalić. Ja rozumiem czasem cyrki z multi, wiadomo. Serwery, patche, naprawy. Ale kampania to wkładam płytę, instaluję i gram. Bez rejestracji, zakładania konta, sprawdzania cholera wie czego, wymuszania patchy. Koszmar

Odnośnik do komentarza

Szkoda surowców na produkcję płyt. Szkoda prądu i transferu na ściąganie tylu GB z neta.

 

Moim zdaniem idiotyzm, bo jeśli acti tak bardzo chce odejść od fizycznej dystrybucji, to powinni sprzedawać kod do pobrania gry z neta w pudełku, jak to już się często przyjęło. Szkoda zasobów na tłoczenie płyt z instalką. Ale zapewne boją się, że przeciętny konsument nie ogarnąłby wklepania kilku znaczków na swoim koncie. Tak samo, jak sprzedawanie gry wyłącznie cyfrowo mogłoby odbić się na sprzedaży, bo ludki głowiłyby się "duh, dlaczego w moim gamestopie nie ma nowego kol of djuti...?"

 

Tylko co z tego, że w necie gównoburza i nagonka na wydawcę, skoro i tak miliony już i tak kolejną gierkę activision kupiły i na pewno kupią wszystkie kolejne na premierę. To samo zresztą z EA i ich sportówkami chociażby.

 

Ostatnie lata to jeden "skandal" za drugim, jeśli chodzi o praktyki tych większych wydawców i producentów. Ale dopóki ludzie pędzą kupować te szroty day-one, pomimo tego, że gry są niedopracowane, wybrakowane, albo pełne innych kontrowersyjnych rozwiązań w stylu nachalnych mikrotransakcji, ledwo działających serwerów itp., to ja się prawdę mówiąc nie dziwię korpoludkom, że dalej brną w takie praktyki. No bo sprzeda się tak, czy inaczej, a nawet i lepiej, więc po co się starać?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ech, widzę, że w tym zielonym kurwidołku nadal bez zmian...
Chwila przerwy na refund po pricebugu z Forza Horizon, a później wracamy do przejęcia Acti/Blizz i czytania dokumentów.
Serio, żadnych gierek, promocji, fajnych ofert, ficzerów w update'ach, wyników sprzedaży, tylko ciągle to samo, nudne pierdolenie?
Wpadam tu z doskoku, mając nadzieję na jakieś fajne tematy, a tu widzę CW 2.0, tyle że zajebiście jednostronne :reggie:

  • Haha 1
  • beka z typa 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak tak człowiek poczyta te pisma posłucha tych wypowiedzi gdzieś tam w przestrzeni publicznej, to nic tylko się śmiać, jak obie firmy bagatelizują jedne rzeczy a wyolbrzymiają inne.

 

Microsoft: COD to wcale nie taka wielka marka

Sony: CoD to największa marka świata, z którą nikt nie może się równać, a każdy kto próbuje ponosi porażką (tu pada przykład battlefielda).

 

Microsoft: Sony ma wiele wspaniałych tytułów na wyłączność, które generują im znaczne zyski. My nie potrafimy takich zrobić:balon:

Sony: To CoD generuje wielkie zyski, nasze gry na wyłączność nie mają startu.

 

Microsoft: Podaje przykład Minecrafta jako marki pozostawionej na innych platformach.

Sony: bagatelizuje znaczenie Minecrafta i jeszcze ta definicja - “It is a single release, virtually infinite game world that uses blocky graphics, has no required goals, and is already in users' hands.” XD.

Bez znaczenia, że w grę codziennie grają miliony ludzi na całym świecie.

 

Sony: Wierzymy w dotychczasowy system dystrybucji gier. Gry AAA są jak filmowe blockbustery najpierw premiera w kinie, i później po jakimś czasie na platformach streamingowych. Tak jest dobrze

Microsoft: My gry naszych studiów będziemy wydawać w dniu premiery w naszym abonamencie, taki mamy model biznesowy. Jak jakaś firma zechce to zapłacimy, żeby premiera też była w passie.

Sony: Co to, to nie! My będziemy płacić, żeby gry nie miały premiery w passie.

Microsoft: Jak kupimy Acti, uhonorujemy wszystkie umowy, potem CoD na premierę w passie

Sony: Ale, ale, Jeśli tak to my też chcemy CoDa w Plusie.

 

Microsoft: Chmura, to dopiero raczkujący system dystrybucji i grania w gry, zwiększenie jego udziału w runku zajmie lata, nie ma co nawet dyskutować.

Sony:  Jak Ms kupi Acti to od razu monopol w chmurze, nikt nie będzie mógł konkurować, za duży próg wejścia.

 

Przerzucanie się tymi wypowiedziami i stwierdzeniami, wstępnie do czerwca przyszłego roku - no będzie z czego się pośmiać. Mam nadzieję, że udostępnią też, te listy graczy, tam to dopiero będzie kopalnia beki.

 

I jednak, mimo wypowiedzi co niektórych użytkowników także tutaj na forum, że to CoD potrzebuje Sony. To sami Japończycy twierdzą jednak to Sony potrzebuje CoD.

Edytowane przez tedi007
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Wredny napisał:

Ech, widzę, że w tym zielonym kurwidołku nadal bez zmian...
Chwila przerwy na refund po pricebugu z Forza Horizon, a później wracamy do przejęcia Acti/Blizz i czytania dokumentów.
Serio, żadnych gierek, promocji, fajnych ofert, ficzerów w update'ach, wyników sprzedaży, tylko ciągle to samo, nudne pierdolenie?
Wpadam tu z doskoku, mając nadzieję na jakieś fajne tematy, a tu widzę CW 2.0, tyle że zajebiście jednostronne :reggie:

Spoko, ja mogę znowu zacząć wrzucać informacje o newsach, nowych ficzerach czy wynikach sprzedaży. Ostatnio widziałem na przykład ciekawe statystyki odnośnie zuzycia energii w nowych konsolach, co akurat przy obecnych cenach za energię mogłoby być przydatne .Tyle żeby znowu nie było narzekania, że robię propagandę. 

 

A to że ludzie żyją tematem tego przejęcia to nic dziwnego, to w końcu największa inwestycja w historii tej branży, więc nawet osobą takie jak ja, które mają raczej wyjebane na Call of Duty i gry Acti, chcą śledzić co się dzieje. 

A dodatkowo sytuacja ta doprowadziła do sytuacji w której dwie korporacje otwarcie się ze sobą spierają, co pozwala spojrzeć trochę zza kulis co obie firmy naprawdę o sobie myslą, bez PRowego, słodkiego pierdolenia.  

 

Można by w sumie pomyśleć o osobnym temacie dedykowanego temu przejęciu w graczpospolitej, gdzie mogłyby trafiać te wszystkie forumowe analizy prawne, żeby nie zaśmiecać tego tematu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, ASX napisał:

Można by w sumie pomyśleć o osobnym temacie dedykowanego temu przejęciu w graczpospolitej, gdzie mogłyby trafiać te wszystkie forumowe analizy prawne, żeby nie zaśmiecać tego tematu.

Tematy na tym forum i tak są wystarczająco martwe.

 

Może wredny sam wrzuć jakieś fajne promocje i oferty, a nie czekasz na gotowe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...