Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Czoperrr napisał:

Silent Hill 2, FFVII od lat, Forsaken do 2025 i kilka innych. Na gry Square mam wywalone, ale Silenta szkoda i trzeba będzie ograć na PC.

No widzisz, a ktoś na plejce chciałby zagrać w stalkera 2 i zły xbox zabrania:smutas: zdjemijcie te zielone okulary bo xbox robi dokładnie to samo ale nikt nie ryczy o takiego stalkera 2

Odnośnik do komentarza

Xbox blokował dodatkową zawartość w Call of Duty przed laty, ale wtedy to było w porządalu :) Dodatki do GTA też były ok. Bioshock też w sumie, nic się nie stało.

 

A co mi przeszkadza w przejęciu? Nic, bo ja kupuję gry, nie czekam na jałmużnę. Mam też wszystkie konsole. Ale jak Microsoftowi zablokują ten deal, to czy oni będą musieli zacząć robić nowe gry? :/

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, ASX napisał:

- Silent Hill 2

- Finał Fantasy VII

- Finał Faktasy XVI

- Stray

- Little Devil Inside

- Kena

- Ghostwire

- Forsaken

To tak z pamięci

no a xbox

 

-scorn

-stalker 2

-replaced

-high on life

-as dusk falls

-warhhamer darktide

-vampire survivors (dzięki za wersje mobile)

 

czy blokował

 

-the ascent

-tunic

-deaths door

-sable

 

tak tylko z pamięci. Już nie sięgam wstecz to tombridera czy ekskluzywnych legend w fifie

 

to jest dosłownie śmieszne czytać te płacze kiedy xbox robi dokładnie to samo

Edytowane przez PanKamil
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nikt o to nie płacze, to normalna biznesowa praktyka obecna w branży od lat. Kupowanie exow, ekskluzywne DLC i profity w stylu wcześniejszych preorderow  czy kupowanie developerow. Robili i robią to zarówno jedni jak i drudzy. 

 

Jedyną firmą która ma z tym problem jest teraz  Sony, którym nie podoba się to że Microsoft chce kupić Activision, dlatego że ich samych na to nie stać i w związku z tym uważają że jest to niesprawiedliwe i zaburzy równowagę (czytaj ich dominację). Tyle.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Shen napisał:

Jakieś potwierdzone info? Miał być czasowy ex, może mają po prostu w dupie xboxa po tym jak słabo się sprzedało FF XV

 

Potwierdzonego info to raczej nie ma, ale kiedy w maju 2022 Square Enix sprzedało swoje wszystkie zagraniczne studia Crystal Dynamics, Eidos-Montreal i Square Enix Montreal, zaczęły się spekulacje, że Sony chce kupić Square, a ci sprzedali wszystkie swoje zagraniczne aktywa, żeby w czasie zakupu nie kopać się z regulatorami jak teraz Microsoft. Więc jeśli to okaże się prawda, to gry Square Enix only on PlayStation.

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, ASX napisał:

Nikt o to nie płacze, to normalna biznesowa praktyka obecna w branży od lat. Kupowanie exow, ekskluzywne DLC i profity w stylu wcześniejszych preorderow  czy kupowanie developerow. Robili i robią to zarówno jedni jak i drudzy. 

 

Jedyną firmą która ma z tym problem jest teraz  Sony, którym nie podoba się to że Microsoft chce kupić Activision, dlatego że ich samych na to nie stać i uważa że jest to niesprawiedliwe i zaburzy równowagę (czytaj ich dominację). Tyle.

Ale to dziwne, firma która ma dominaję CHCE utrzymać dominacje:dynia: jeszcze dziwniejsze, że ich praktycznie jedyny konkurent chce mieć jak największy dostęp do jednej z największych growych marek:dynia: Czasem warto wyjąć głowę z xboxa i spojrzeć trzeźwo. Xbox niech walczy bo będzie ciekawie, ale dla mnie jako gracza playstation nie widzę, żadnych profitów z tego przejęcia więc dla mnie niech spadną z rowerka. Zresztą jakby xbox jednak przejął acti to już wiem, że cod nigdy nie trafi na promkę na plejkę tak jak nigdy przeceniony nie był żaden minecraft. O trafieniu do plusa już nawet nie wspominam, a kilka tych codów jednak tam trafiło. Dzięki bogu diablo 4 wychodzi już niedługo i tej gry to nie dotyczy:banderas:

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, łom napisał:

Wątpię że S-E (tak samo jak każdy duży japoński developer) chciał by zrezygnować z rynku Nintendo więc raczej pełnego przejęcia nie będzie, ale zawiązanie bliższej współpracy tak żeby wysokobudżetowe gry trafiały najpierw na PS5 jest jak najbardziej możliwe.

To chyba już się stało. Było jakieś info o ścisłej współpracy.

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, PanKamil said:

Ale to dziwne, firma która ma dominaję CHCE utrzymać dominacje:dynia: jeszcze dziwniejsze, że ich praktycznie jedyny konkurent chce mieć jak największy dostęp do jednej z największych growych marek:dynia: Czasem warto wyjąć głowę z xboxa i spojrzeć trzeźwo. Xbox niech walczy bo będzie ciekawie, ale dla mnie jako gracza playstation nie widzę, żadnych profitów z tego przejęcia więc dla mnie niech spadną z rowerka. Zresztą jakby xbox jednak przejął acti to już wiem, że cod nigdy nie trafi na promkę na plejkę tak jak nigdy przeceniony nie był żaden minecraft. O trafieniu do plusa już nawet nie wspominam, a kilka tych codów jednak tam trafiło. Dzięki bogu diablo 4 wychodzi już niedługo i tej gry to nie dotyczy:banderas:

Okej czyli przyznajesz że nie masz spojrzenia obiektywnego tylko spojrzenie fanboja Sony.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, suteq napisał:

FTC pewnie sobie liczy na jakieś ugody z MS i dodatkowe pieniążki, a ja to bym chciał żeby w sumie MS ich rozpierdolił w sądzie dzięki czemu by nie musieli iść potem na żadne ustępstwa. Jeszcze niech UK/EU to przepchnie to już w ogóle ludzie zobaczą jakie klauny są z tych FTC. 

 

Tu nie chodzi o FTC tylko o zabiegi szefowej FTC, która na tej i podobnych sprawach chce najwidoczniej zbić polityczny kapitał wykorzystując swoje obecne stanowisko, które pewnie w przyszłości posłuży jej np. jako trampolina do senatu.

 

W sądzie dupa zbita bo zarzuty czy to FTC czy CMA są dziurawe jak ser szwajcarski bo nie skupiają się na ochronie konkurencji i konsumentów, a na utrwaleniu obecnego rozkładu sił na rynku. W sądzie nie przejdzie alienowanie Nintendo i udawanie, że na rynku gdzie funkcjonują setki wydawców i tysiące studiów, jedno przejęcie doprowadzi do wywrócenia sytuacji do góry nogami.

 

 

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, PanKamil napisał:

Ale to dziwne, firma która ma dominaję CHCE utrzymać dominacje:dynia: jeszcze dziwniejsze, że ich praktycznie jedyny konkurent chce mieć jak największy dostęp do jednej z największych growych marek:dynia:

No i dobrze niech chronią swoją pozycje, tylko może niech robią to jak do tej pory czyli oferując np. Dobry sprzęt i gry.

A nie wykazując się hipokryzją i zarzucając konkurencji to co sami robią, bo wtedy narażają się na śmieszność.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Czoperrr napisał:

Okej czyli przyznajesz że nie masz spojrzenia obiektywnego tylko spojrzenie fanboja Sony.

Czemu fanboja? Z czego mam się cieszyć? Że na plejkę nie trafi nic oprócz cod? Że żadna gra acti nie trafi nigdy do plusa? Ostatnio lądował crash, tony hawk, a i ten nieszczęsny cod kilka razy, że cod nigdy nie trafi na promocję? Musiałbym być debilem aby cieszyć się z tego. Dlatego cieszy mnie, że wszystko zmierza ku upadkowi tego dealu. MS już ma potencjał do robienia gier więc mogliby się tym zająć.

3 minuty temu, ASX napisał:

No i dobrze niech chronią swoją pozycje, tylko może niech robią to jak do tej pory czyli oferując np. Dobry sprzęt i gry.

A nie wykazując się hipokryzją i zarzucając konkurencji to co sami robią, bo wtedy narażają się na śmieszność.

Zarówno sony jak i ms robią z siebie idiotów. Chyba, że serio uważasz, że taki tes VI to będzie popierdółka.

Odnośnik do komentarza

Ja się też trochę dziwię Sony, że tak mocno lobbują, bo oni wszyscy działają na tym samym rynku i kiedy Sony będzie chciało dokonać jakiegoś znaczącego przejęcia, to mogą dostać drugim końcem tego kija. Do tego ich aktualna strategia w ogóle nie dopuszcza sytuacji, w której do fuzji dochodzi. Inni w tym czasie negocjują z MS deale na 10 lat, a Sony wychodzi z tego bez żadnych gwarancji.

 

MS teraz działa jak dobry wuja, ale za parę lat mogą ich rozliczyć za koszty opóźnienia tej transakcji.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
Gość suteq
2 godziny temu, SnoD napisał:

Ja się też trochę dziwię Sony, że tak mocno lobbują, bo oni wszyscy działają na tym samym rynku i kiedy Sony będzie chciało dokonać jakiegoś znaczącego przejęcia, to mogą dostać drugim końcem tego kija. 

Myślę że Sony jest w tym aspekcie bezpieczne bo zwyczajnie nie ma takiego zaplecza finansowego co Microsoft żeby robić zakupy na taką skalę. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, PanKamil napisał:

-as dusk falls

As Dusk Fall to gra First Party, to tak jakby pisać że Sony blokuje Death Stranding. 

 

Tak czy inaczej pisałem już, obie firmy wykupują czasowe ekskluzywności, konsolowe exy, ekskluzywne bajery dla swoich platform by zachęcić do nich konsumentów.

 

Jeśli przeszkadza ci że w wyniku przejęcia niektóre marki Activision czy Blizzarda znikną z Playstation po przejęciu to przykro mi z tego powodu, ale zawsze możesz wybrać inną platformę, nie jesteś chyba  uwiązany do Playstation. Tak samo jak gracze grający tylko na Xboxie by ograć kolejną grę ze Spidermanem musieli poszukać innej platformy niż Xbox. Taki już jest ten biznes i nie ma co się na to obrażać. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...