Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie z podkupywaniem ekskluzywności to microsoft nie ma sobie równych. Stalker 2, tunic, deaths door, the medium, Blair witch, the ascent i tak można jeszcze długo wymieniać, na pewno dłużej niż w przypadku playstation. Ta czasowa ekskluzywność jednak według mnie nie jest czymś tragicznym bo i tak będzie można zagrać w dana gre tylko z poślizgiem.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, ASX napisał:

czyli można inwestować tylko gdy wkracza się na rynek?

Tego nie napisałem to Ty dajesz porównania z dupy które nie mają nic wspólnego z tym przejęciem, brakuje tylko "a a a ale Sony kupiło Bungie". Tak dużej transakcji jaką chce zrobić teraz MS nigdy nie było w branży i nie powinno być zaskoczenia że jej dopięcie nie jest tak proste jak zwykle

Odnośnik do komentarza

Obrazuje ci tylko że inwestowanie i agresywna konkurencja jest naturalną koleją rzeczy, nie jest to ani pierwszy ani ostatni zakup i nie ma w tym nic złego że jakaś firma chcę rywalizować.

Wiadomo że istnieją korporacje, a w zasadzie jedna korporacja, której zależy na zatrzymaniu obecnego statusu quo i której pozycja  może zostać zagrożona przez tak duże inwestycje i jestem nawet w stanie zrozumieć ich punkt widzenia, ale taki jest już ten biznes i nie można zabronić komuś inwestycji bo ma więcej pieniędzy niż reszta. I z mojego punktu widzenia póki urzędy regulacyjne nie uznają że istnieje uzasadnione ryzyko monopolu to nie widzę nic złego w tego typu inwestycjach.

 

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Pupcio napisał:

Można inwestować jak jesteś sony :nosacz3: przecież najprostszy przykład do oburzenie na wykupienie czasowej ekskluzywności na tomb raidera. Prawie ich wszyscy zjedli za to. Sony robiące to z co  drugą grą? Ależ te japońskie słodziaki dbają o zagrajmerów :wub: mmm i to ekskluzywne demko resident evil <3 

Bez pieniążków sony te gierki by nie powstały!!!!111111

Odnośnik do komentarza

@HomelanderFakt, popierdolilo mi się z ta nokia. Miałem na myśli ta wypowiedź. Kontekst ten sam.

 

https://www.google.com/amp/s/m.timesofindia.com/gadgets-news/why-steve-jobs-thought-microsoft-was-like-mcdonalds/amp_articleshow/70869096.cms

 

“And I don't mean that in a small way, I mean that in a big way, in the sense that they don't think of original ideas, and they don't bring much culture into their products,” said Jobs. In what was a statement that may have hurt everyone at Microsoft was when he said that “they are like McDonalds.”

 

 

Jobs also said that he had no problem with Microsoft’s success and that they “earned their success, for most part.” But what he had a problem was that Microsoft made “really third-rate products.” He didn’t stop and continued lambasting Microsoft. “Their products have no spirit in them, their products are pedestrian.” He said that what’s said is that most customers also didn’t have that spirit. Jobs was asked whether he was sad that Microsoft had “won” and 

Apple

 lost. He said, “what saddens me isn’t that Microsoft had won but that their products lacked insight and creativity.”

 

Jest też trochę o "duszy" która wielu bagatelizuje ;)

 

Edytowane przez PanKamil
  • beka z typa 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Tak jak cieżko odmówić Jobsowi intuicji i umiejetnosci sprzedaży swoich pomysłów tak chyba ciężko o nim powiedzieć, że można go lubić jako człowieka. Przeczytałem jego biografię autorstwa Isaacsona i to był megadupek. Jego problemy z Gatesem i Microsoftem były o wiele większe niż to, że ówczesny MS skupiał się na oprogramowaniu, a nie sprzęcie. Zreszta Jobs krytykował wszystko i wszystkich dookoła, poza soba (i potem poza Jonem Ive), żaden to wyznacznik niczego. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, LiŚciu napisał:

 

 

Trochę zmiękła faja MSowi?

Czy ja wiem, niemal od samego początku M$ mówił że chce żeby Call of Duty pozostało na PlayStation, Sony w to nie nie wierzyło. A teraz dobrowolnie zobowiązał się przed Komisją Europejską że jest gotów podpisać umowę która zobowiąże ich że przez co najmniej 10 lat CoD będzie wychodzić na Plejke.

Widać że M$ chce domknąć deal jak najszybciej i nie chce tracić czasu na tłumaczeniu urzędnikom dlaczego nie zabiorą CoDa z konsol Sony 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, ASX napisał:

 niemal od samego początku M$ mówił że chce żeby Call of Duty pozostało na PlayStation,

 

No to skoro od samego początku tak mówili to czemu dopiero teraz to zrobili?:

 

5 minut temu, ASX napisał:

 A teraz dobrowolnie zobowiązał się przed Komisją Europejską że jest gotów podpisać umowę która zobowiąże ich że przez co najmniej 10 lat CoD będzie wychodzić na Plejke.

 

 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

 

To raczej normalne, też że na początku M$ nie wyskakiwał   podpisywaniem takich długoterminowych zobowiązań (na samym początku proponował 3 letnią umowę),  ale skoro urzędnicy mają takie wątpliwość , to widocznie jest gotów spróbować ich uspokoić propozycja 10-letniej umowy. 

 

Nie doszukiwałbym się w tym jakieś złej woli, to raczej sygnał że chcą się dogadać z Sony i urzędami kontrolnymi. 

 

Jakby nie chcieli się dogadywać to byłoby narzekanie że zły na pewno M$ chce zabrać gry, a jak proponuję umowę to też źle bo mięknie faja. 

 

Odnośnik do komentarza

To chyba normalne że najpierw dajesz najsłabszą ofertę a w zależności od sytuacji ją modyfikujesz żeby tylko deal przeszedł. To tak jak sprzedajesz coś na allegro/olx. Nie sprzedajesz od razu za najniższą kwotę tylko ciutkę większa żeby było z czego negocjować a być może jakiś frajer się trafi co kupi drożej. :) 

Odnośnik do komentarza

https://nypost.com/2022/12/04/rift-at-ftc-stirs-hope-for-microsofts-69b-activision-merger/

 

Z doniesień medialnych - podobno FTC  bliżej do wyrażenia zgodny ze środkami zaradczymi, niż złożenie pozwu.  Według tego co piszą, powstał rozłam w radzie FTC i przewodnicząca Lina Khan (która jest wielką przeciwniczką przejęć przez BigTech) nie może być pewna przegłosowania swojej opcji z pozwem, więc lepiej przyjąć narrację, że ostro negocjowali i Microsoft poszedł na wszystkie ustępstwa które chcieli, dlatego wyrażają zgodę.

 

W artykule jest też wspomniane o wysokości dotacji jakie Microsoft przeznacza w czasie wyborów na partię republikańską i demokratyczną, ale to pewnie bez znaczenia w tym procesie :reggie:

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...