Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie ten deal mógłby nie istnieć. Mam totalnie wyjebane w gierki tego mololocha i jedyne co by mnie ucieszyło to utarcie nosa tym debilom z Sony jakby to zostało przyklepane.

 

Jakby nie doszło do tego przejęcia to mogliby przeznaczyć te pieniądze na milion lepszych rzeczy.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale Sony to też jest w jakimś sensie żałosne. Oferują im 10 lat umowy na CoD. DZIESIĘĆ LAT. Kto wie, jak będzie stało Call of Duty jako marka za te 10 lat? Może ludziom się "przeje", może młodsze pokolenie będzie wolało co innego, może rynek będzie wyglądał inaczej. Czy 10 lat to aż tak mało, żeby wyprodukować i wypromować własną markę?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Umowy są jak wiatr, ulotne i można je łatwo zerwać. MS stać na to finansowo. Start nowych generacji jest zawsze momentem gdzie łatwiej się przerzucić na sprzęt konkurencji i taki COD mógłby pozostać na plejce owszem, ale tylko na PS5 na PS6 już mogło by nie wychodzić w wersji natywnej tylko w wersji pastgenowej we wstecznej czyli sporo gorszej wersji.

 

Wszystko zależy od szczegółów tej umowy i kar umownych.

13 minut temu, krzysiek923 napisał:

Czy 10 lat to aż tak mało, żeby wyprodukować i wypromować własną markę?

Tak i nie, wielu próbowało, a nawet ci który byli zaraz za plecami coda się wyjebali na plecy jak EA z BF.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Figuś napisał:

Tak i nie, wielu próbowało, a nawet ci który byli zaraz za plecami coda się wyjebali na plecy jak EA z BF.

Co jest mega dziwne w kontekście tego, jakiej jakości (technicznie) Sony produkuje gry. Owszem, kiedyś to był powiew świeżości, ale ten CoD to tak naprawdę wciąż pudrowanie starocia jakiego znamy z generacji 360-tki i PS3. Nie wierzę, że studia Sony by nie podołały, gdyby dostały odpowiednio dużo czasu (nie wiem co tam było z tym Killzonem ostatnim, nie grałem, chyba był po prostu nudny) i ewentualnie uzupełniały się (mechanika, jakaś otoczka fabularna). Do tego czasu Sony po prostu nie było zainteresowane gatunkiem strzelanek, co pokazuje hibernacja Killzone'a i Resistance (dzieś tam był jeszcze MAG, ale to raczej krapiszcze było i zapchajdziura, niż poważny projekt). Halo, CoD i BF zdominowały rynek i pewnie im się nie kalkulowało rozwijać własny produkt na tym polu gatunkowym, a teraz żałują i może coś się kroi na zapleczu.

Odnośnik do komentarza

Sony nie umie w FPSy, multi ostatniego killzłoma było ok, ale było tylko na jednej platformie z bardzo małą liczbą sprzętu u klientów bo to start generacji był. Jak chcą coś co zastąpi im po części CoDa musiałoby wyjść też od strzała na PC, co jak słychać przy grach live service będzię standardem. Pierwszy głośniejszy tytuł pewnie będą to Frakcje od ND ale to TPS i myszkowcom może nie podejść.

Co do FPSów to smaży się tam coś w tym studiu weteranów i byłych twórców m.in coda DEVIATON czy jakoś tak, ale tez chuj wie czy to wypali, jak wypali to pewnie ich wciągną pod swoje skrzydełka.

 

Bungie przejeli do pomocy i stworzeniu "dobrego" systemu monetyzacji. Pewnie przy jakimś FPSie też mogą pomóc bo zostali włączeni do wew systemu.

 

Miejsca na rynku za dużo nie ma i to musi być fart się wstrzelić w te wszystkie Cody, Apexy, Fortnajty etc.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, krzysiek923 napisał:

Czy 10 lat to aż tak mało, żeby wyprodukować i wypromować własną markę?

Cytat

The only way to preserve robust competition and protect consumers and independent developers is to ensure that Activision remains independently owned and controlled.

 

ostatnie zdanie z dokumentu sony. Pierdu pierdu o dostępie cod na playstation i braku ekskluzywnych benefitow dla graczy na xboxie, a oni po prostu chca, zeby deal nie doszedł do skutku i tylko to ich zadowoli.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Figuś napisał:

Umowy są jak wiatr, ulotne i można je łatwo zerwać. MS stać na to finansowo. Start nowych generacji jest zawsze momentem gdzie łatwiej się przerzucić na sprzęt konkurencji i taki COD mógłby pozostać na plejce owszem, ale tylko na PS5 na PS6 już mogło by nie wychodzić w wersji natywnej tylko w wersji pastgenowej we wstecznej czyli sporo gorszej wersji.

 

Wszystko zależy od szczegółów tej umowy i kar umownych.

Wydaje mi się że nie wiesz chyba co piszesz. Kiedy ostatnio M$ zerwał jakąś umowę, skoro są one jak wiatr i tak łatwo można je zerwać, może przy okazji Deathloopie albo Ghostwire?

 

Z powodu swojego rozmiaru i pozycji taka korporacja obserwowana jest przez wszystkie urzędy regulacyjne dla swojego dobra i jeśli chcę uniknąć pozwów musi dotrzymywać zawartych umów. 

 

Sam fakt że zaoferowali 10 lat to ewenementem. Gdy Sony kupowało Bungie za blisko 4 miliardy dolarów nie podpisali żadnej umowy że gry Bungie i Destiny zostaną multiplatformowe,  M$ po prostu uwierzył w oficjalne deklaracje, nie próbował tego blokować i nie wymagał podpisywania umów gwarantujących że przez następne lata Destiny będzie ukazywać się na Xboxie. Podobnie Minecraft cały czas ukazuje się na innych sprzętach bez żadnych umów. 

 

Propozycja 10 letniej umowy jest więc czymś czego jeszcze nie było, tylko że Sony n wygląda na to nie jest nią zainteresowane, nie dlatego że nie wierzą że umowa taka umowa mogłaby zostać zerwana, tylko jak sami piszą zależy im raczej na tym żeby całe przejęcie  nie doszło do skutku i nie chcą się dogadywać z M$. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Już dawno tak skundlonej firmy jak sony to nie widziałem. Pomyśleć, że parę lat temu dominowali gaming, gdy xbox był w dupie. A teraz? Po prostu stali się zbyt leniwi i wygodniccy, że im się po prostu nie chce podejmować rękawic i za wszelką cenę nie chcą dopuścić do deala. Niech skończą pierdolić swe smuty i wezmą się do roboty. Nie brak im studiów, co robią bardzo dobre gierki jak ND czy Insomniac czy Santa Monica. 

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
55 minut temu, ASX napisał:

Wydaje mi się że nie wiesz chyba co piszesz. Kiedy ostatnio M$ zerwał jakąś umowę, skoro są one jak wiatr i tak łatwo można je zerwać, może przy okazji Deathloopie albo Ghostwire?

 

Z powodu swojego rozmiaru i pozycji taka korporacja obserwowana jest przez wszystkie urzędy regulacyjne dla swojego dobra i jeśli chcę uniknąć pozwów musi dotrzymywać zawartych umów. 

 

Sam fakt że zaoferowali 10 lat to ewenementem. Gdy Sony kupowało Bungie za blisko 4 miliardy dolarów nie podpisali żadnej umowy że gry Bungie i Destiny zostaną multiplatformowe,  M$ po prostu uwierzył w oficjalne deklaracje, nie próbował tego blokować i nie wymagał podpisywania umów gwarantujących że przez następne lata Destiny będzie ukazywać się na Xboxie. Podobnie Minecraft cały czas ukazuje się na innych sprzętach bez żadnych umów. 

 

Propozycja 10 letniej umowy jest więc czymś czego jeszcze nie było, tylko że Sony n wygląda na to nie jest nią zainteresowane, nie dlatego że nie wierzą że umowa taka umowa mogłaby zostać zerwana, tylko jak sami piszą zależy im raczej na tym żeby całe przejęcie  nie doszło do skutku i nie chcą się dogadywać z M$. 

 

 

Widzę że przeczytałeś tylko to co wytłuściłeś z mojego posta.

 

powodem odrzucenia 10 letniej umowy może być np.

8 godzin temu, Figuś napisał:

Start nowych generacji jest zawsze momentem gdzie łatwiej się przerzucić na sprzęt konkurencji i taki COD mógłby pozostać na plejce owszem, ale tylko na PS5 na PS6 już mogło by nie wychodzić w wersji natywnej tylko w wersji pastgenowej we wstecznej czyli sporo gorszej wersji.

 

Wszystko zależy od szczegółów tej umowy i kar umownych.

to raz, a dwa nie wiesz kto będzie za sterami MSu za 5-6 lat, ktoś może stwierdzić że nie warto dalej trzymać się tej umowy bo są bardziej w plecy niż by byli po zapłaceniu kary za zerwanie.

 

aha no i trochę przypał porównywać roczną umowę na ekskluzywność z póki co propozycją 10 letniej umowy kiedy nikt nie zna jej warunków

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Figuś napisał:

aha no i trochę przypał porównywać roczną umowę na ekskluzywność z póki co propozycją 10 letniej umowy kiedy nikt nie zna jej warunków

porównałem je ze sobą, bo skoro piszesz że to takie proste zerwać umowę, to myślę że o wiele prościej byłoby zerwać małą umowę jak w przypadku Ghostwire i Deathloopa na roczną konsolową ekskluzywność, niż taką olbrzymią 10-letnią umowę na jedną z największych marek zabezpieczoną pewnie olbrzymimi karami i innymi zapisami zabezpieczającymi interesy obu stron niezależnie kto będzie za sterami obu firm za 5,6 czy 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Faka napisał:

Już dawno tak skundlonej firmy jak sony to nie widziałem. Pomyśleć, że parę lat temu dominowali gaming, gdy xbox był w dupie. A teraz? Po prostu stali się zbyt leniwi i wygodniccy, że im się po prostu nie chce podejmować rękawic i za wszelką cenę nie chcą dopuścić do deala. Niech skończą pierdolić swe smuty i wezmą się do roboty. Nie brak im studiów, co robią bardzo dobre gierki jak ND czy Insomniac czy Santa Monica. 

 

 

No przecież dominują aktualnie, a z CODem to ochrona swoich interesów. Czy słuszna, dla nich pewnie tak, bo nie mają żadnego fpsa, a battlefield jest tylko gorszy z części na część. Nie odnajdują się w fpsach i słusznie obawiają się, że stracą graczy. A po drugiej stronie, nie dość, że COD, to w przyszłości jeszcze Wolf, Quake, Doom, Halo, no jedna maszynka do wszystkiego. Jeżeli mogą jakoś pomóc sobie i zablokować transakcję, to z tego korzystają.

 

A to czy blokowanie jest słuszne, to inna sprawa, według mnie nie, mają pieniądze, to chcą je wydać. Disney przejął Foxa i nie było z tym problemów, dzisiaj wszyscy widzą problem z przejęciem Acti. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...