Skocz do zawartości

Alan Wake II


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, KamilM napisał:

U mnie dzieje się to samo co w Alan wake remastered i control. Zanika mi głos w przerywnikach. Dziwna sprawa, że tylko w gierkach remedy tak mam. Odpalamy drugi raz, może tym razem pójdzie 

PC czy PS5? Bluetooth czy kabel? 

 

 

Nie wiem czy to twój problem, ale w grach Remedy zawsze muszę się okablować, by było audio bez stuttera, podczas, gdy inne gry nie mają tego issue (PC). Może mają za wysoki bitrate xD. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Xsx. teraz poszło dobrze, ale synchro jest złe, dźwięk nie idzie równo z ruchem ust postaci. 

No i trafiłem już na małego buga na dzień dobry. 
To pierwsze 5 minut gry, ale dam w spoiler 

Spoiler

Lake’owi zniknęła kawa :D

https://www.xbox.com/play/media/NQfbp3HXyQ
sorry, za link a nie screen ale wyskakuje komunikat że zdjęcie przekracza 9,77 MB i nie mogę inaczej wrzucić 

Coś nie lubią mnie te gierki Remedy, robię reset konsoli i jedziemy od nowa.

 

Odnośnik do komentarza
  • GamesRadar+ – 10/10,
  • TheSixthAxis – 10/10,
  • GameSpot – 10/10,
  • Dexerto – 10/10,
  • The Gamer – 10/10,
  • God is a Geek – 9,5/10,
  • GamingTrend – 9/10,
  • Hardcore Gamer – 9/10,
  • Windows Central – 9/10,
  • IGN – 9/10,
  • PCGamesN – 9/10,
  • Gry Online – 8,5/10,
  • Guardian – 8/10,
  • Metro GameCentral – 6/10

Ostatni nie dostali w łapę :(

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, KamilM napisał:

Xsx. teraz poszło dobrze, ale synchro jest złe, dźwięk nie idzie równo z ruchem ust postaci. 

No i trafiłem już na małego buga na dzień dobry. 
To pierwsze 5 minut gry, ale dam w spoiler 

  Pokaż ukrytą zawartość

Lake’owi zniknęła kawa :D

https://www.xbox.com/play/media/NQfbp3HXyQ
sorry, za link a nie screen ale wyskakuje komunikat że zdjęcie przekracza 9,77 MB i nie mogę inaczej wrzucić 

Coś nie lubią mnie te gierki Remedy, robię reset konsoli i jedziemy od nowa.

 

Wielu wskazuje na błędy z lip sync. Mam nadzieję, ze to poprawia 

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, KamilM napisał:

No i trafiłem już na małego buga na dzień dobry. 
To pierwsze 5 minut gry, ale dam w spoiler 

  Pokaż ukrytą zawartość

Lake’owi zniknęła kawa :D

https://www.xbox.com/play/media/NQfbp3HXyQ
sorry, za link a nie screen ale wyskakuje komunikat że zdjęcie przekracza 9,77 MB i nie mogę inaczej wrzucić 

 


Kawa? U mnie zniknął cały Lake :kekw:
 

1 godzinę temu, Wredny napisał:

 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Przemas10pl said:
  • GamesRadar+ – 10/10,
  • TheSixthAxis – 10/10,
  • GameSpot – 10/10,
  • Dexerto – 10/10,
  • The Gamer – 10/10,
  • God is a Geek – 9,5/10,
  • GamingTrend – 9/10,
  • Hardcore Gamer – 9/10,
  • Windows Central – 9/10,
  • IGN – 9/10,
  • PCGamesN – 9/10,
  • Gry Online – 8,5/10,
  • Guardian – 8/10,
  • Metro GameCentral – 6/10

Ostatni nie dostali w łapę :(

 

Ci od Metro Game chyba specjalnie to robią, żeby o nich mówili. Praktycznie wszystkiemu daja nizej, albo duzo nizej od średniej. Z ostatnich tytulow Phantom Liberty dali 80, starfieldowi 60, crew motorfest 50, spidyemu 2 też 80. 

Odnośnik do komentarza

Jezusie niebieściutki, co za giereczka. Klimat od razu nasunął mi jakieś x files i se7en. Jest gęsty, ponury, a łażenie po tych lasach i bright falls tylko to potęguje. Grafika świetna, otoczenie, modele postaci wyglądają sztos, animacje twarzy również. Pierwszą godzinę, dwie nawet nie strzelamy i wcale mi to nie przeszkadza, bo prowadzenie śledztwa to świetny pomysł. Lubię rozkładać te zdjęcia na ścianie i snuć się powoli po lesie czy komisariacie :D  Fabuła póki co bardzo ciekawa, oby się to utrzymało, bo jestem ciekaw jak to pociągnęli. Saga, na prawdę fajna postać, nawet nie myślałem o tym kiedy wreszcie zacznę grać Alanem. Jak gra utrzyma taki poziom to będzie mój kandydat do GOTY. Nie żałuję grosza wydanego na gierkę.

Chciałem wrzucić tu jakieś zdjęcia żeby pokazać jak to się klimatycznie prezentuje, ale wszystkie screeny, które robię ważą po 13 MB a to za dużo, więc niestety musicie kupić tego sztosa i sprawdzić sami :rofl:

Akcja w kostnicy :banderas:
 

Edytowane przez KamilM
  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, KamilM napisał:

Jezusie niebieściutki, co za giereczka. Klimat od razu nasunął mi jakieś x files i se7en. Jest gęsty, ponury, a łażenie po tych lasach i bright falls tylko to potęguje. Grafika świetna, otoczenie, modele postaci wyglądają sztos, animacje twarzy również. Pierwszą godzinę, dwie nawet nie strzelamy i wcale mi to nie przeszkadza, bo prowadzenie śledztwa to świetny pomysł. Lubię rozkładać te zdjęcia na ścianie i snuć się powoli po lesie czy komisariacie :D  Fabuła póki co bardzo ciekawa, oby się to utrzymało, bo jestem ciekaw jak to pociągnęli. Saga, na prawdę fajna postać, nawet nie myślałem o tym kiedy wreszcie zacznę grać Alanem. Jak gra utrzyma taki poziom to będzie mój kandydat do GOTY. Nie żałuję grosza wydanego na gierkę. Chciałem wrzucić tu jakieś zdjęcia żeby pokazać jak to się klimatycznie prezentuje, ale wszystkie screeny ważą o 13 MB a to za dużo, więc niestety musicie kupić tego sztosa i sprawdzić sami :rofl:

Akcja w kostnicy :banderas:
 

Alex z Digital Foundry też ukontentowany (graficznie) oficjalnie nazwał ją best looking game SO FAR (czyli lepsza od Crysisa..:)).  

 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Bzduras said:

Tak, to niestety efekt uboczny użytego upscalingu, czyli FSR2. Każda platforma, która z niego skorzysta w tej konfiguracji jak na konsolach będzie miała to samo.

Dziekuje, myślałem ze gpu w xboxie dostaje pierdolca ale mnie uspokoiłes :drinks:zatem wracam do tego sztosiwa gdyż takie pierdoly nie maja wpływu na ogólny odbiór.

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, KamilM said:

U mnie dzieje się to samo co w Alan wake remastered i control. Zanika mi głos w przerywnikach. Dziwna sprawa, że tylko w gierkach remedy tak mam. Odpalamy drugi raz, może tym razem pójdzie 

Miałem to ostatnio w Alan Wake Remastered na XSX. Kiedy grałem na słuchawkach po kablu to w cutscenkach nie było dźwięku, a podczas gry czasem słyszalne było echo. Dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Rooofie napisał:

 

To było jego pierwsze zdanie w tym materiale. 

 

Hehe, tu mnie macie, zanim założyłem słuchawki jebaniutki zdążył, także pardą @KrYcHu_89 ;)

 

Poza tym nie żebym się z tym nie zgadzał, "w tej generacji" może i tak :) A tak serio jedynie CP 2077 może się równać, ale tu akurat trochę nierówna walka, bo open world vs korytarz.

 

Ale co ten Alan wygląda to jest niepojęte, pamiętam jak się człowiek spuszczał do renderów za czasów pierwszych plejaków, teraz jak się na to patrzy wszystko i ten chłopek się rusza to bania rozwalona. Juz pomijając wojenki pisi vs konsolki to pathtracing to jest to czego zawsze gierkom brakowało, ogarnia niesamowicie te aspekty, które zawsze najbardziej odstawały, czyli oświetlenie (mega dodaje realizmu i głębi), odbicia (nie tylko te "wodne i szklane", przede wszystkim jak tekstury róznych materiałów reagują ze światłem i wszystko przestaje być takie growe i nabiera życia) i cienie, razem daje to niesamowity efekt.

Oby w niedalekiej przyszłości przy mocniejszym sprzęcie PT stał się podstawą oświetlenia w każdej grze. Zobaczcie sobie nawet taką niby pierdołę jak stolik w restauracji (7:38 na tym filmie z tym porównaniem co wrzuciłem powyżej i zaczekajcie 2 sekundy jak przeskoczy na PC), jak to zajebiście wygląda z PT, zupełnie inna bajka i inny wymiar grafiki, już nie growo a realnie, a najlepsze jest to, że tam się nie zmieniają żadne tekstury, modele, ilość pikseli tylko oświetlenie i reakcja materiałów na nie.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Jestem w drugim rozdziale i co tu się wyprawia z klimatem :) . Uwielbiam takie scenariusze a sama gra wciąga jak bagno. Znajdźki wreszcie mają „głębię” z motywami detektywistycznymi trafili w punkt. Znowu jest syndrom lizania każdej ściany. Sporo ciekawych aktorów (w tv jeden z nich to Peter Franzen - Wikingowie) i masa easter eggów z jedynki. No jestem mega zadowolony z zakupu choć nie preferuję cyfrowych wydań tak wersja Deluxe musiała wpaść. Brać i grać bo to perła!

 

 

ps. Warstwa audio wizualna to też pierwsza liga :)  Wracam do grania, noc młoda jeszcze 

Edytowane przez Whisker
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tylu zgodnych co do jakości gry opinii chyba nie było na forum od dawna, bo nawet przy największych sztosiwach z bieżącego roku zawsze znajdowała się jakaś maruda albo dwie :obama: W personalnym GOTY już teraz widzę, że będzie ciężka walka o pierwsze miejsce, bo właśnie wjechał jebaniutki zawodnik wagi TURBOCIĘŻKIEJ.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...