Skocz do zawartości

Disney+


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Masorz napisał:

https://naekranie.pl/recenzje/mecenas-she-hulk-s01-e-07-recenzja-opinie-mcu-disney-plus

 

W pełni się zgadzam z oceną Adama, prawie sobie wyjazd do pracy zjebałem oglądając ten kał.

ale że moderatora tego działu trzeba będzie w ucho strzelić to się nie spodziewałem

 

 

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem 3 odcinki serialu o Tysonie i jest nieźle. Aktorzy, którzy go grają, choć nie są szczególnie podobni, to całkiem fajnie odwzorowują jego zachowania i sepleniącą mowę. Dość płytko i skrótowo to wszystko potraktowane, brakuje oryginalnych ujęć wplecionych w montaż, ale przyjemny OST jakoś nadrabia całość. Warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

@krupek chyba pisałeś kiedyś o tym, że rozjeżdża Ci się czasem postęp oglądania filmu w appce D+? Teraz się przyjrzalem na TV Samsung i faktycznie, jak wchodzę do appki i wybieram "kontynuuj oglądanie" to timestamp jest zgodny z tym, gdzie skończyłem oglądać. Za to jak wybieram kontynuowanie z tego szybkiego paska ze skrótami w menu głównym telewizora (z listą aplikacji na dole ekranu), to tam zapamiętana była inna, starsza czasówka. Appka musi mieć buga, trzeba zatem zawsze ją włączyć i dopiero kontynuować.

Odnośnik do komentarza

Tak, regularnie mi się to zdarza, ale czasami też skończyłem oglądać jakiś odcinek i wyłączyłem tv, a przy następnym uruchomieniu nie odpalał mi się następny odcinek, tylko w trakcie tego skończonego.

 

Swoją drogą, ostatnio skończyłem:

 

Scrubs

Ojj długo czekałem, aż ten serial pojawi się na jakimś VOD, żeby nie oglądać po plebejsku na jakichś torrentach, czy iitv. Pierwszy raz obejrzałem całość od deski do deski i to zdecydowanie TOP moich seriali. Uwielbiam to połączenie gorzkich zdarzeń z absurdalnym humorem, do tego charakterystyczne i ciekawe postaci główne, poboczne, a nawet epizodyczne. Wspaniale mi się to oglądało. Jedyny zawód to ostatni sezon, bo był bardzo przeciętny i w zasadzie, nie powinno go być, bo nic nie wniósł.

 

Mike

Pisałem już wcześniej, ale dokończyłem po czasie. Taki szybki, 8-odcinkowy przelot przez najważniejsze wydarzenia z życia Mika Tysona. Dziwnie zrealizowany, nie podobał mi się ten sposób narracji. Za to na plus muzyka, niektórzy aktorzy i ogólny zarys, choć chyba niektóre ważne momenty z jego życia zostały pominięte, a pamiętam je z biografii. Nie mniej, warto zobaczyć.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W niektórych filmach polskie napisy to jakaś tragedia w 3 aktach. 

Na przykład w takim Shang Chi niejednokrotnie pojawiają się angielskie, co by jeszcze nie było tragedią, ale równie często pokazuję się jakieś kodowanie i to nie takie proste typu </b> tylko jakieś hieroglify. 

Nie mówcie chłopaki, że tylko ja tak mam - webos :(

Odchodząc od tematu napisów, świąteczny specjal ze Strażnikami Galaktyki bardzo przyjemny, poletzam. 

Odnośnik do komentarza

Disney ma też jakieś swoje własne polskie nazwy dla niektórych filmów, szczególnie tych starszych. Np klasyk Hurricane z Denzelem Washingtonem ma polski odpowiednik Huragan, a na Disneyu nazywa się Burzliwe Ulice, gdzie w wyszukiwarce po oryginalnym tytule go nawet nie wyszukuje.

 

Swoją drogą, zajebisty film, polecam. Oglądałem niedawno pierwszy raz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W ogóle niekiedy tłumaczenia w serialach i filmach są beznadziejne, nie wiem kto to tłumaczył.

 

Ogladam na ps4 i ostatnio była jakaś aktualizacja i pomniejszylo napisy (to akurat dobrze) i zmieniło czcionkę na gorsza. Do tego wkurwia to czarne tło na którym są. Da się to zmienić, żeby było po ludzku jak na netflixie? 

Odnośnik do komentarza

Serial Old Men

 

nawet i dobry, zapowiada się zajebiście, a po 2 epie jest już raczej średniak, ale ja nie o tym

 

Od pierwszego odcinka coś mi nie pasowało a w końcu jebło. Miałem wrażenie, że gdzieś to już widziałem, a jak zobaczyłem...

Spoiler

młodego bohatera to zaświstało (wypisz wymaluj pierdolony Solid Snake), że to przecież MGS z wykastrowanymi motywami s-f. A im dalej w las tym gorzej (lepiej?). Już byłem gotowy na te podobieństwa fabularne i tylko to się potwierdzało. Ten brat tego, ojciec tamtego, tu kumpel rusek z GRU, Afganistan. 

 

Zacząłem szukać informacji, czy twórcy gdzie piszą o tych odniesieniach, ale nie piszą. Z kolei nie byłem sam i wiele osób zauważa te zerżnięte motywy/toczą się dyskusje na reditach itp. Serial na podstawie książki z 2017 więc tutaj autor też pewnie konsolomaniak i napisał fan fika xD

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...