Skocz do zawartości

Wiedźmin 4


Rekomendowane odpowiedzi

w porownaniu do tego, jak wieska od lat mozna modowac na pc, ta nextgenowa wersja 3 nie ma sensu. co z tego ze grafika bedzie podbita, jak na nexusie mozna znalezc mody, ktore z kazdego aspektu w3 moga zrobic male arcydzielo i calkowicie zmienic te produkcje w open worlda wszechczasow. taki enhanced edition mod juz na wstepie zamienia wiedzmina 3 w cos, co stoi nawet powyzej elden ring. skonczylem wieslawa  w ten sposob plus paroma innymi modami w zeszlym roku i gdyby nie to, ze fabule znalem od podszewki to bylby to moj gejmingowy experience zycia.

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, UberAdi napisał:

Śmieszki ale polecam sobie zrobić replay W3 z tym modem bo tam właściwie każdy aspekt gry dostał rework taki, że gra jest serio duuuuużo lepsza.

Zmodowali walkę i poruszanie się?

Odnośnik do komentarza

Swego czasu było bardzo dużo plotek, że Redzi pracują nad Thorgalem. Rosiński nawet odwiedził studio i podarował ekipie rysunek, na którym widać Thorgala z Geralem. Wspominam o tym, ponieważ szczerze mówiać, to chyba wolałbym coś nowego. Jakąś nową historię, trochę inne uniwersum, ale wszystko w klimatach zbliżonych z koncepcji znanej z gier. Thorgal umożliwiłby to płynne przejście z jednego świata do drugiego, ale jak zobaczyłem ten medialon ze szkoły Rysia praktycznie straciłem na to nadzieję. Pocieszam się jeszcze jedynie tym dementi Redów w sprawie nazwy gry (sprostowali, że nie chodzi o "Wiedźmina 4", ale w sumie nazwa tutaj jest najmniej ważna). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
On 3/21/2022 at 10:06 PM, PiPoLiNiO said:

Ogólnie W3 gra życia. Ponad 300h. Cyberpunk sraka totalna. I mimo iż je bać cdp, to W4 dostanie preorder jak tylko ruszy. Nie ma bata. I pewnie każdy fan Wieśka tak zrobi. Nie ma się co oszukiwać, że kogoś (pipi)punk powstrzyma emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

 

W trójce bawiłem się mega zajebiście i to jest absolutnie jedna z tych 3 najlepszych gier w które dane mi było zagrać. Bez dwóch zdań. CDPR wykonał te robotę koncertowo. Ale prawda jest taka że grę kupiłem w dniu premiery ale coś nie zagrało, coś nie kliknęło i mnie nie wciągnęło więc odstawiłem. Gra czekała 5 lat i w końcu zabrałem się i wsiąkłem totalnie. 5 lat po premierze po kilku patchach łatających jakieś tam błędy i poprawiające stabilność. 

Cyberpunka zwróciłem do sklepu. 

A wiedźmina 4 kupię co najmniej po 2 latach od premiery.:hi: Dokładnie za to co zrobili z Cyberpunkiem :smutas: Stracili moje zaufanie. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Rozi napisał:

Zmodowali walkę i poruszanie się?

Walka jest zmieniona, poruszanie się tzn normalnie bieganie nie 

5 minut temu, Michał102 napisał:

 

Tylko pewno trza do tego kompa z nasa

Nie no, to jest mod zmieniający mechaniki gry i gameplay a nie grafikę więc wystarczy po prostu komputer który odpali Wiedzmina 3

 

Tutaj do pobrania - https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/3522

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Rozi napisał:

Zmodowali walkę i poruszanie się?

 

W Wiedźminie 3 zmodowany już jest każdy najmniejszy aspekt. Co do poruszania się masz nowe animacje chodzenia, biegu, truchtu, skoku, nowe przejścia między animacjami (też dla Płotki), jak się chce to dodatkowe animacje ala RDR 2 - picie itd., w walce korzystam z tego moda, który zamiast tych w ogóle nie pasujących do wiedźmina rolli wprowadza odskoki i piruety

 

 

Do tego kamera bliżej Geralta w czasie walki, nowe animacje jak kręcenie mieczem itp., nowe efekty znaków (plus możliwość ich rzucania bez przerywania walki kołem wyboru), nowa krew i rany, nowy gore, grafika jak w trailerach z E3 i zupełny rework statów itd. i jest nowa gra ;)

 

 

Tu np. fajny efekt bardziej kosmetyczno-klimatycznych modów: miecze na Płotce, pochodnia na Płotce (plus lepsze oświetlenie od pochodni), ciemniejsze noce i bardziej wiedźmiński look Geralta. W vanilli tak klimatycznej fotki się nie zrobi :)

 

https://ibb.co/1rk26ZK

 

 

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

W3 był dla mnie wspaniałą przygodą, która spowodowała, że inne gry wydawały się płytkie i niedorobione pod względem fabuły, questów ect. 

 

Technicznie, to jednak było drewna i geralt biegający jakby miał obsrane majty tylko to potęguje. 

 

Ale spoko, są mody, co ważą 2x tyle co sama gra i robią Ci z kompa reaktor atomowy, bo takie obciążenie procesora i karty graficznej, co to "naprawiają" xd

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Metoda napisał:

W3 był dla mnie wspaniałą przygodą, która spowodowała, że inne gry wydawały się płytkie i niedorobione pod względem fabuły, questów ect. 

 

Technicznie, to jednak było drewna i geralt biegający jakby miał obsrane majty tylko to potęguje. 

 

Ale spoko, są mody, co ważą 2x tyle co sama gra i robią Ci z kompa reaktor atomowy, bo takie obciążenie procesora i karty graficznej, co to "naprawiają" xd

 

Jak chcesz taką grafikę to wtedy to co piszesz ma jakiś sens, bo nowe tekstury dużo ważą i taka grafika daje w kość kompowi 

 

 

 

Ale Ty piszesz o naprawie gry, więc nie odnosisz się bezpośrednio do samej grafiki, a żaden mod poza tymi poprawiającymi grafikę (co jest chyba oczywiste) nie "obciąża" procesora i karty graficznej.

Mody przeważnie ważą od kilku kilobajtów do kilku mega. Po co piszesz takie bzdury?

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Ja czekam na next-gen wersję bo zawsze wolałem grywać w oficjalnie wydane gry, nie lubię modować gier bo to w moim odczuciu niszczy tą często przytaczaną tutaj na forumku DUSZĘ. Kiedyś modowałem Skyrima, dodałem sobie więcej pancerzy/broni do gry, jakieś nieoficjalne patche naprawiające błędy, grafikę sobie poprawiłem i na koniec straciłem kompletnie zapał do samego grania :frog: . Ja nawet nie mam PS5/XS ale często grywam sobie w duże gierki przez GF Now (CP2077, Valhalla) bo mam super duper internet, gra się lepiej niż na PS4 i mam 60 klatek. Więc nawet gdybym oszalał i chciał zmodować W3 to nie da rady na Geforce Now. Grafika to tam ciul ja liczę, że poprawią sterowanko chociaż trochę, chociaż odrobinkę i już będzie bajo jajo. Mam ochotę już teraz odpalić Witchera 3 GOTY ale się wstrzymam i czekam.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Krzysztof93 napisał:

Ja czekam na next-gen wersję bo zawsze wolałem grywać w oficjalnie wydane gry, nie lubię modować gier bo to w moim odczuciu niszczy tą często przytaczaną tutaj na forumku DUSZĘ. Kiedyś modowałem Skyrima, dodałem sobie więcej pancerzy/broni do gry, jakieś nieoficjalne patche naprawiające błędy, grafikę sobie poprawiłem i na koniec straciłem kompletnie zapał do samego grania :frog: . Ja nawet nie mam PS5/XS ale często grywam sobie w duże gierki przez GF Now (CP2077, Valhalla) bo mam super duper internet, gra się lepiej niż na PS4 i mam 60 klatek. Więc nawet gdybym oszalał i chciał zmodować W3 to nie da rady na Geforce Now. Grafika to tam ciul ja liczę, że poprawią sterowanko chociaż trochę, chociaż odrobinkę i już będzie bajo jajo. Mam ochotę już teraz odpalić Witchera 3 GOTY ale się wstrzymam i czekam.

 

Jeżeli słaba grafika/błędy/problemy gejmplejowe to DUSZA, to jak najbardziej ;) wiadomo, każdy gra tak jak lubi, ale mody widzę obrosły jakimiś dziwnymi mitami.

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem co to DUSZA  szukam odpowiedzi, pytam ludzi, chodzę po świątyniach i kościołach ale każde uczucie, które towarzysz gierkom i które ciężko przypasować do czegokolwiek innego na ten moment nazywam DUSZĄ.
 

Cytat

Jeżeli słaba grafika/błędy/problemy gejmplejowe to DUSZA

 nie, nie. Inaczej. Dodatkowa moja własna praca nad grą żeby była lepsza czyni tą grę mniej DUSZNĄ.
Trzeba się tych zboczeńców z forumka zapytać co to jest ale się boje.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Metoda napisał:

Ale spoko, są mody, co ważą 2x tyle co sama gra i robią Ci z kompa reaktor atomowy, bo takie obciążenie procesora i karty graficznej, co to "naprawiają" xd

Enhanced edition waży 85mb i nie obciaza karty graficznej i procesora bo po prostu nie zmienia grafiki, to inny mod niż to o czym pisze tjery

Mod który podlinkowałem wyżej zmienia walkę, itemizację, alchemię, levelowanie, ekwipunek, crafting, balansuje skille i znaki w większości po prostu naprawiając lub ulepszając te elementy.

 

Ostatnia aktualizacja jaka wyszła z częścią zmian:

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Sedrak napisał:

Ale o czym my tu mówimy. Fajnie, że na PC są mody. Ba nawet mój laptop pewnie pociągnie W3 z modami, ale wolę grać na bezdźwięcznej konsoli i 65" niż na wyjącej w niebo głosy 15" czy 27", więc dawać mi patch!

No to graj na konsoli, ktoś Ci broni, że musiałeś to z siebie wyrzucić?

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...
  • 7 miesięcy temu...

Nowy Wiedźmin będzie szedł schematem Cyberpunka, czyli dowolna kreacja postaci plus pewnie jakieś backstory pod względem wybranej szkoły [coś jak wybór klasy w CP] a wszystko przez to, że znowu próbują sprzedać gierkę wszystkim - i fanom trójki, i nowym graczom.

 

Cytat

Naszym priorytetem zawsze jest przekraczanie granic. Chcemy wyjść poza nie. W porównaniu do obecnych gier RPG chcemy spróbować czegoś nowego, zwłaszcza że pracujemy w obrębach tego gatunku i kierujemy naszą ofertę do jego fanów. Jak się domyślasz, nie mogę powiedzieć zbyt wiele, ale pomysłem jest stworzenie czegoś, co przewyższa Wiedźmina 3, opowiadając intensywniejszą historię i tworząc bardziej intensywną rozgrywkę.

Dlatego też musimy podążać bardzo specyficzną drogą i wprowadzać nowości w jej zakresie. Jednocześnie pewne jest, że musimy spróbować dotrzeć do nowej publiki. Wiedźmin 4 nie zostanie wydany przez kilka lat i będzie to długi czas od jego poprzednika, więc nie możemy postawić wyłącznie na dotychczasową widownię, która jest związana z sagą.

Musimy też zbudować nową społeczność. W tej kwestii wydaje mi się, że mogę powiedzieć, iż będzie to doskonały próg wejścia dla wielu graczy bez jednoczesnego zapominania długoletnich fanów nadal chcących poznawać przygody Geralta.
Sebastian Kalemba

Źródło: https://xgp.pl/newsy/wiedzmin-4-wywiad-sebastian-kalemba/

Czy randomowy wiedźmin będzie lepszy niż pełnoprawny zabójca potworów z konkretnym backstory [jak Lambert, Vesimir albo Ciri] ciężko powiedzieć. Osobiście nigdy specjalnie nie interesował mnie los własnoręcznie wykreowanych postaci bo takie postacie zazwyczaj niby są protagonistami ale ma się odczucie, że przy bogatym uniwersum postać stoi raczej z boku. 

 

Zanim cokolwiek będzie wiadomo to i tak poczekamy sobie dwa, trzy lata na remake jedynki [oczywiście jeżeli nie będą próbować znowu sprzedać zbugowanego gówna].

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...