Skocz do zawartości

PSX Extreme 298


Rekomendowane odpowiedzi

Roger, tylko nie reaguj na krytykę jak smuggler :)  nie czytałem jeszcze tego hyde parku, ale właśnie przeczytałem post Kmiota (dzięki za spoilery z numeru:). Co do listów, kiedyś już chyba Koso razem z Hivem prowadzili ten dział i tez było drętwo. I chyba nawet były głosy ze Listy = HIV. Pamietam w listach minidział SMS Power ze śmiesznymi smsami, czy zdjęcia kopert z bazgrołami (nawet moja koperta kiedyś została opublikowana). Były tez grające damy ale chyba feministki miały problem? Kiedyś w minidziale hc room, HIV krytykował kable, czy pisał co mu się podoba co nie, a teraz samo foto i tyle. Tez ten dział do zmiany, nie ma już wymogu gazetki PE na foto, to może i te foty są z neta?

PS ten dział co Perez prowadził, już nie powróci?

Odnośnik do komentarza

Po łebkach zerknąłem sobie na te bardziej niszowe horrory z Azji, na pierwszy rzut oka spora część wygląda jak ze steamowego wysypiska, ale uwagę przykuło Fragile od mongolskiego developera(tak, to nie żart) i naprawdę wygląda to dobrze, klimatycznie i porusza hardkorową tematykę, na tzw. faktach AUTENTYCZNYCH z tamtego rejonu, ale nie tylko. Polecam się tym zainteresować, bo to może być naprawdę fajna rzecz:

 

Także oprócz tej nieszczęsnej graczpospolitej, wieści z nipponu, Mazzi czasami się do czegoś przyda.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jasne, też zwróciłem uwagę na materiał o folklorze z Azji. Problem w tym, że niespecjalnie przepadam za horrorami, a na tym skupił się Mazzi. Wolałbym coś spoza opowieści grozy i by niekoniecznie było szrotem, w którym azjatycki folklor jest jedyną zaletą. A tak jak piszesz - te gry właśnie tak brzmią na pierwszy rzut oka. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.06.2022 o 09:28, LeifErikson napisał:

Hydepark Rogera w tym numerze to taki nie za wesoły. Trzymaj się tam chłopie! 

az sprawdzilem. Niezle oderwanym trzeba być, żeby coś takiego napisać. Jak sobie prasa radzi to chyba kazdy kto ma trochę oleju w głowie widzi. Cd action przeszło na kwartalnik, inne magazyny niekoniecznie o grach padają. Ten patronite to tez dla zabawy zalozyli podczas pandemii. Szkoda strzepic ryja.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Kmiot napisał:

debiut Ottona uważam za co najmniej poprawny, a najlepiej wypadł w playteście Overwatch 2. Widać, że nie gryzł się w jęz... eee, palce.


Przekazuję Ottonowi, czyli Krzyśkowi, bo to ja go namówiłem na transfer z CDA. Pewnie zrobi mu się miło. W ogóle pracowaliśmy razem na najlepszej (imo) wersji Polygamii, pod naczelnictwem Bartka Stodolnego. Gdyby nie ta przygoda, nie trafiłbym do Szmatławca.

 

 

17 godzin temu, Kmiot napisał:

GDZIE JEST PIECHOTA? PISZ MORDECZKO.


To był mój miesiąc „wolnego” (matury mieliśmy, wolałem nie dokładać sobie stresów). Ale w następnych dwóch znowu jestem (w 299 6-stronicowy tekst o Thrill Kill, wyśmienicie mi się to pisało), a i w zerowym mam całkiem sporo miejsca oraz recenzję, której ni chuchu się nie spodziewacie <3

 

mimo wszystko jednak dziękuję! Miło mi

 

17 godzin temu, Kmiot napisał:

A tak na temat jego felietonu, to ja sam sobie drukowałem okładki na gry, korzystając z internetu i drukarki szwagra. I nikt nie zmusza, by felietony dotyczyły najnowszych rzeczy, więc bez ciśnienia Adam!


Niestety, te samoróbki mi się nie uchowały. Ale zdjęcie przy felietonie jest legitne, wprost ze składzika w mieszkaniu rodziców :D

 

Nie zmusza, ja wiem, ale felietony Rogera jakoś w mojej głowie zawsze służą wspomnieniom. Ja w 299, z przyczyn wiadomych, trochę o podcastach growych piszę. Btw - czy ktoś tu może rzucił uchem? 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

"debiut Ottona uważam za co najmniej poprawny, a najlepiej wypadł w playteście Overwatch 2. Widać, że nie gryzł się w jęz... eee, palce."

 

Witam wszystkich i dziękuję za miłe słowo, rzeczywiście moje pojawienie się w PSX-ie wiąże się z Adamem po części.

No i nie uważam żebym był dla Blizzarda nadmiernie złośliwy, stać mnie w tym kontekście na dużo więcej. Ale poczekajmy :D Dla mnie głównym problemem był dobór zawartości tej bety i nie wykluczam, że nowe tryby mocno odmienią mi spojrzenie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.06.2022 o 12:49, Piechota napisał:

 

Nie zmusza, ja wiem, ale felietony Rogera jakoś w mojej głowie zawsze służą wspomnieniom. Ja w 299, z przyczyn wiadomych, trochę o podcastach growych piszę. Btw - czy ktoś tu może rzucił uchem? 


Wiesz o jakim podcaście musisz wspomnieć ;)

W dniu 10.06.2022 o 22:56, Kmiot napisał:
  • Konsolite znów samodzielnie zapełnia 1/3 działu recenzji. W sumie godne podziwu jest to, ile on miesięcznie gier ogrywa (by nie napisać, że kończy, bo pewnie niekoniecznie).

Większość tych gier jest na kilka godzin zazwyczaj, więc kończę z rozpędu, chyba że to jakiś dłuższy tytuł, to staram się tyle ile możliwe sprawdzić. Po za tym mało śpię i mam Guilty Gear STRIVE w międzyczasie ;) 

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.06.2022 o 22:56, Kmiot napisał:

 

  • dział Listy myślę, że mógłby mieć potencjał, gdyby tylko wziął się za to ktoś, kto nie traktuje go na wyjebce, w myśl zasady "wkleję, dodam dwa zdania do siebie i fajrant, lol". Może rzucić jakiś temat do dyskusji, zmotywować czytelników, wyjść poza szablon wałkowany od 25 lat, bo czasy się zmieniły. Albo całkowicie odmienić koncepcję działu poświęconego na integrację z czytelnikami, odpuścić tradycyjne listy i wreszcie ruszyć coś w ideę podobną do nieodżałowanego Głosu Ludu? Bo w tej chwili to tylko Leif Erikson trzepie na tym kolejne trzymiesięczne PS+.
    787727_to-dopiero-bogactwo.jpg.0d11b7d56c101b1e2349a037b00cb120.jpg

 

Sprostuję tylko, że w 298 żadnego mojego listu nie ma. :D Aczkolwiek faktycznie na publikację czeka jeszcze jeden, ale nie sądzę aby miał potencjał na list miesiąca, o ile w ogole zostanie wydrukowany. ;)

 

Tak serio to jestem prasowym freakiem, uwielbiam print (kupuje wiele roznych pism), a dział z listami to dla mnie taki kopniak nostalgii lat 90tych, więc jak tylko mam ułamek pomysłu na list, to go z przyjemnością od razu pisze i wysylam. I robilbym to również gdyby zadnych nagrod nie było, bo sama publikacja w Szmatlawcu to naprawdę mega radocha. Polecam serdecznie i zachęcam. 

I dzięki bardzo za ten obrazek, szczerze się uśmiałem. :D

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Trochę offtop, ale przeglądam starego Cd-Actiona z 2013 a tam kod QR z odnośnikiem do strony www
Generowanie jest za darmo, a dać do takiej recenzji odnośnik do galerii na PPE? Np. recenzja na stronę, dwa małe screeny, na których nic nie widać i ten kod QR. Pisałem już o tym, dodatkowa robota, ale może ktoś będzie z tego korzystał? Link referencyjny, to by było widać ile wejść. 

No i tak przeglądam dalej tego starego Cd-Actiona, widzę reklamy sieci komórkowych, czy Lego Technic, może tam uderzyć z pozyskiwaniem reklamodawców? Bo mało reklam = trochę słabo dla pisma.

Inna sprawa, jak już CD-A padnie to przejęcie takiego Smugglera... hehe, no nie wiem, ego mu by nie pozwoliło chyba pisać do konkurencji.

 

IMG_9602.jpg

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, grzybiarz napisał:

Trochę offtop, ale przeglądam starego Cd-Actiona z 2013 a tam kod QR z odnośnikiem do strony www
Generowanie jest za darmo, a dać do takiej recenzji odnośnik do galerii na PPE? Np. recenzja na stronę, dwa małe screeny, na których nic nie widać i ten kod QR. Pisałem już o tym, dodatkowa robota, ale może ktoś będzie z tego korzystał? Link referencyjny, to by było widać ile wejść. 

No i tak przeglądam dalej tego starego Cd-Actiona, widzę reklamy sieci komórkowych, czy Lego Technic, może tam uderzyć z pozyskiwaniem reklamodawców? Bo mało reklam = trochę słabo dla pisma.

Inna sprawa, jak już CD-A padnie to przejęcie takiego Smugglera... hehe, no nie wiem, ego mu by nie pozwoliło chyba pisać do konkurencji.

 

IMG_9602.jpg

Ale co ma PPE do magazynu?

Odnośnik do komentarza

A ja dzisiaj na ki.blu przegladalem numer 262 sprzed rowno 3 lat (bo tyle jestem w plecy xD), ktory byl ostatnim pod wodza advertigo. Roger w swoim felietonie wyraza nadzieje, ze dzieki czytelnikom uda sie mu i ekipie dojechac do numeru 300. No i sie udalo.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dosyć niedawno pisaliśmy tutaj o tym czy pc miałoby wejść. Dużo ludzi było na nie. , Z drugiej strony bardzo duży odzew i plusy leciały na to żeby było więcej recenzji na gry planszowe związane z grami na konsole. Ja bym w te drogę szedł. Nawet widać po postach na forumku, że taki temat funkcjonuje, więc jest szansa żeby się przyjął.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.