Skocz do zawartości

Dragon's Dogma 2


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Sam gameplay podobno dowozi

 

Dragon's Dogma 2 is a triumph of a game that wants you to just take your time and see everything you possibly can. You'll be constantly pulled from your path by a new cave, a random quest, a chest one of your Pawns has found, random fights, and it's all part of the experience. I adore this game, and while it has some aspects I think some will find too clunky, it's a masterpiece.

 

Takie coś właśnie uwielbiam w grach jak na drodze stają ciągle jakieś nowe wyzwania odrywające od głównej ścieżki. Zelda taka jest.

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Rotevil napisał:

Kolejna gra, która jest bublem optymalizacyjnym i dostaje średnią około 90% w recenzjach? Nowe nie znałem :sonkassie:

Wersje konsolowe trochę mają obniżone przez to oceny, nieznacznie i za mało, ale jednak wersja na mocarnym PC jest dostępna day1 i to jest prime wersja tej gry

 

image.png.73efde47ba2d8bfb3c732288b5a6ec4f.png

3 minuty temu, GearsUp napisał:

Sam gameplay podobno dowozi

 

Dragon's Dogma 2 is a triumph of a game that wants you to just take your time and see everything you possibly can. You'll be constantly pulled from your path by a new cave, a random quest, a chest one of your Pawns has found, random fights, and it's all part of the experience. I adore this game, and while it has some aspects I think some will find too clunky, it's a masterpiece.

 

Takie coś właśnie uwielbiam w grach jak na drodze stają ciągle jakieś nowe wyzwania odrywające od głównej ścieżki. Zelda taka jest.

 

To najważniejsze, gra jest bardzo podobna do DD1, to w zasadzie taki bezpieczny sequel, wciąż pełny archaizmów z jedynki, tylko w nowszej oprawie, czekam z niecierpliwością na Steam unlock :). 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, XM. napisał:

Aż dziwne, że taki fan, a jedynki nie ograł.

Też tego nie rozumiem. Nie wiem jakim cudem ominęła mnie ta gra, a jak już chciałem się za nią zabrać to zapowiedzieli dwójkę i uznałem, że fuck it, poczekam. 

Odnośnik do komentarza

Dla pecetowców, jest wsparcie 21:9 i 32:9. 

 

Capcom's game adapts to the 21:9 or 32:9 format of wide screens (despite an interface that has difficulty spreading), but this is not the case on other ratios. On 16:10 panels, popular with many gaming laptops , the title adopts a classic 16:9 format, thus revealing two unsightly black bands. Boring.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to na mocnym PC na luzie koło 100 fps wszędzie poza miastami, w których automatycznie wlatuje CPU bottleneck i są spadki poniżej 60fps. Coś musi być z liczeniem NPCów przez CPU. Jedyny plus, że w miastach praktycznie nie ma żadnych walk, więc te spadki przeszkadzają jedynie w bieganiu i podziwianiu miasta, a nie w walce.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, tjery napisał:

Ogólnie to na mocnym PC na luzie koło 100 fps wszędzie poza miastami, w których automatycznie wlatuje CPU bottleneck i są spadki poniżej 60fps. Coś musi być z liczeniem NPCów przez CPU. Jedyny plus, że w miastach praktycznie nie ma żadnych walk, więc te spadki przeszkadzają jedynie w bieganiu i podziwianiu miasta, a nie w walce.

 

Spadki są potężne, nie wiem czy nie lepiej przez to grać w niższym klatkarzu bo jak ci spadnie z tych 100 fps poniżej 60 to odczujesz to bardziej niż komuś z 40 na 35.

Odnośnik do komentarza

Nie, nie są potężne, bo nie przenosisz się co chwilę z miasta/poza miasto. Poza miastem masz stabilny framerate koło 100 fps, który jest stabilny także podczas walk. Bardzo duży spadek następuje jak wkraczasz do miasta i wtedy też jest stabilny, ale na niższym poziomie niż poza miastami. Więc jak nie będziesz specjalnie sprintem biegał w te i we wte na granicy miasta to nic nie odczujesz.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej na razie nie grać, żeby nic nie odczuć.

31 minut temu, tjery napisał:

Nie, nie są potężne, bo nie przenosisz się co chwilę z miasta/poza miasto. Poza miastem masz stabilny framerate koło 100 fps, który jest stabilny także podczas walk. Bardzo duży spadek następuje jak wkraczasz do miasta i wtedy też jest stabilny, ale na niższym poziomie niż poza miastami. Więc jak nie będziesz specjalnie sprintem biegał w te i we wte na granicy miasta to nic nie odczujesz.

 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, tjery said:

Nie, nie są potężne, bo nie przenosisz się co chwilę z miasta/poza miasto. Poza miastem masz stabilny framerate koło 100 fps, który jest stabilny także podczas walk. Bardzo duży spadek następuje jak wkraczasz do miasta i wtedy też jest stabilny, ale na niższym poziomie niż poza miastami. Więc jak nie będziesz specjalnie sprintem biegał w te i we wte na granicy miasta to nic nie odczujesz.

 

Czyli kolejna sytuacja w stylu: wszystko z grą jest ok, bo na moim kompie za 3000$ wszystko jest git?

  • This 2
Odnośnik do komentarza

A jednak jest RT, są już filmiki. Kusi gierka, klimacik fajny...

 

 

 

RT głównie chyba dla globalnego oświetlenia ale imo robi to ogromna robotę, bo to właśnie RTGI powoduje, że gry zaczynają przypominać renderowane filmy CGI.

 

 

Edytowane przez Qbon
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Homelander napisał:

 

Czyli kolejna sytuacja w stylu: wszystko z grą jest ok, bo na moim kompie za 3000$ wszystko jest git?

 

"Ogólnie to na mocnym PC..."

 

Chyba wyraźnie napisałem o jakim sprzęcie piszę, więc skoro na takim sprzęcie jest git, to nie wiem czego oczekujesz.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...