Skocz do zawartości

Oppenheimer


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
10 hours ago, Mejm said:

Nie ogladalem zadnych trailerow ale jakos nie pasuje mi Nolan do filmu opartego na prawdziwiej historii.

 

Trailer w kinie przed Mission Impossible konkretnie wysadził z kapci, bilety na sobotę już czekają. Szkoda tylko, że nie ma ma gdzie obejrzeć na taśmie IMAX 70mm, najbliższe takie kino w Pradze.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Bartg napisał:

 

Trailer w kinie przed Mission Impossible konkretnie wysadził z kapci, bilety na sobotę już czekają. Szkoda tylko, że nie ma ma gdzie obejrzeć na taśmie IMAX 70mm, najbliższe takie kino w Pradze.

 

A w naszych polskich na jakiś taśmach będzie grane? No i jaka jest wtedy różnica w obrazie?

Odnośnik do komentarza
Quote

 Nolan nakręcił swój najnowszy film na taśmach IMAX 70 mm; ta, na której zarejestrowano produkcję, waży ponad 270 kg, a na jeden pokaz pójdzie jej ok. 17 km. Czas trwania filmu wynosi nieco ponad 3 godziny.

Ten charakterystyczny i unikalny sposób doświadczenia filmu, rozciągnięty w pionie i wypełniający cały ekran (proporcje rozszerzają obraz do 1,43:1) - zgodny z zamierzeniami twórcy - będzie dostępny w zaledwie 30 kinach na całym świecie

 

U nas pewnie będzie zwyczajowe 1.66:1 czy tam ile jest w kinach teraz.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nie No imax będzie bez pasów, ale tylko w Krakowie IMAX ma laserowe 4K, wszystkie inne IMAXy maja 2k na ksenonie. Standard IMAX zachowany, ale rozdzielczość mniejsza. Niestety jest to strasznie drogi sprzęt wiec wymiana idzie stopniowo. I tak dźwięk + obraz w takim IMAXie będzie dużo lepsza niż w zwykłym kinie.

Odnośnik do komentarza

To chyba byliśmy na innym filmie :reggie:

 

Aktorzy i muzyka top, każdy daje z siebie ile wlezie i nawet krótkie cameo zapadają w pamięć. Oppenheimer jako postać przeniesiony koncertowo. Muzyka w niektórych momentach staje się nawet dodatkowym aktorem. 

 

No ale reszta? Tak średnio Pan Nolan. Myślałem, że się zrehabilituje po Tenecie, ale jednak wchodzi w jeszcze inne gęstości. 

 

Problemem filmu jest to, że nie wie do końca o czym ma być. Niby jest o Oppenheimerze, ale pierwsze 2h to tak naprawdę historia dochodzenia do pierwszej bomby atomowej. Dość skrótowa, mocno poszarpana, miejscami nudna jak flaki z olejem, ale przynajmniej widać tu jakiś cel. A sama kulminacja to faktycznie można trzymać pindola w ręce, tu trzeba przyznać, że odjebane perfekcyjnie. 

 

Ale później

Spoiler

już wchodzimy w przedziwne przepychanki z dwóch różnych komisji, z których niewiele tak naprawdę do końca wynika. Brakuje jakiegoś celu, jakiegoś rozwiązania.

 

Tl:dw - Oppenheimer robi bombę i ma moralniaka, że ją zrobił. A wszyscy naukowcy to chuje i się nawzajem podpierdalają. I Florence pokazuje cycki. A Nolan pokazuje fajne wygaszacze ekranu. 

 

No ja się trochę zawiodłem ogółem i na pewno trudno będzie seans powtórzyć, bo film jest długi i ma średni potencjał do ponownego oglądania. Ciekaw jestem opinii Nolanoświrów. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...