Jump to content

Oppenheimer


Recommended Posts

1 godzinę temu, kotlet_schabowy napisał:

Nolan jest jaki jest, ale każdy jego film to wydarzenie i widowisko, więc czekam jak na niewiele już rzeczy z Hollywood, szkoda, że jeszcze rok czekania.

Tak było kiedyś, pewnie znowu miłość ponad wszystko. Rzyg 

Link to comment

Hejters gona hejt, a ja czekam z nieco otrzeźwionym spojrzeniem. Dobrze jest jak dobry twórca zalicza wtopę (Tenet) bo wtedy oczekiwania się ładnie resetują.

 

Generalnie ciekaw jestem w jakim kierunku pójdzie ten film, bo od wielu lat Nolan dostarczał widowiska, a tu szykuje się film biograficzny, choć już po tych ognistych kadrach widać bardziej artystyczne zacięcie.

Link to comment

<rozdmuchana pompatyczna muzyczka Hansa Zimmera>

 

ale to będzie biografia a nie pseudofilozoficzne sf/fantasy, więc może tym razem ominie nas chociaż bombardowanie faktami z lekcji fizyki z podstawówki i rozkminami filozoficznymi rodem ze spotkania 2 gimbusów po puszce piwa na spółę  

 

</rozdmuchana pompatyczna muzyczka Hansa Zimmera>

 

obstawiam mocne 6/10

Link to comment
6 godzin temu, gekon napisał:

widowisko, które zawsze kończy się tak samo

 

 

zastanawianiem się, o co tyle szumu dla średniaka

 

 

 

Zgodzę się ze Nolan mial filmy wybitne jak incepcja, prestige czy mroczny rycerz, ale miał takie pomyłki również jak tenet.

 

Ale nie zgodzę się ze każdy jego film kończy się tak samo, bo pozostaje widza często z pytaniem po wyjściu z seansu. I jak w incepcji/presrige/intelstellar to wyszło tak w tenecie nie bardzo. 

Link to comment

Temat tego filmu nie jest jakoś mocno przeorany przez popkulturę, Nolan ma dwa filmy, które są w moim Top 20 (Mroczny Rycerz i Incepcja), a nawet jego najsłabsze filmy (Tenet i Mroczny Rycerz Powstaje) całkiem lubię, więc Oppenheimer to jeden z najbardziej interesujących mnie filmów w ciągu najbliższych lat 

Link to comment
W dniu 28.07.2022 o 21:22, gekon napisał:

 

obstawiam mocne 6/10

 

Czyli nadal lepiej, niż większość komiksowych wysrywów Disney'a i spółki.

 

Cóż, myślałem, że moda na bekę z Nolana minęła razem z największym hypem na jego twórczość (klasyczna reakcja na ogromną popularność twórcy), a tu proszę. Oczywiście, że gość ma swoje wady i sam lubiłem czepiać się debilizmów w jego filmach, ale odstawiając cynizm na bok fakty są takie, że w wersji bardziej "kameralnej" (a zakładam, że raczej w tym kierunku idzie jego najnowszy film) się sprawdzał, a w wersji "epicki blockbuster za 500 mln" nawet jak momentami słabuje scenariuszowo czy ma zbyt dużego kija w tyłku (Tenet jest podsumowaniem tej "drogi"), to zwyczajnie świetnie to wygląda i dobrze się ogląda w kinie. Tak, również dzięki hehe epickiej muzyce.

 

 

Link to comment

Moda na bekę z nolana? Ja odczuwam to inaczej. Po Incepcji został niesłusznie wyniesiony na rangi jakiegoś filmowego guru. Na forum ma wiernych kultystów, którzy strzelają minusiki jak tylko ktoś powie coś złego na temat jego filmów. No to dość beki i przejdźmy do konkretów. 

 

Memento kocham. Reszta mnie nudzi albo śmieszy. Tenet to kumulacja gowwna i wszystkich rzeczy, przez które Nolana nie znoszę.

 • Gigantyczny budżet, którego nie widzisz
 • historia, która jest prosta jak drut, ale na siłę tak przekombinowana, że nie możesz zamknąć filmu w yebanych 2 godzinach! Tenet ma z 3, ja spałem po 20 minutach
 • Nawet najlepsi aktorzy grający jak drewno. Ledger to wypadek przy pracy
 • dialogi pisane przez 3-letnie dzieci na spółkę z Paolo Cohelo
 • większość filmów kręconych od szablonu
 • nadumanie i patetyzm rozpierdolony do granic dobrego smaku 

 

Nolan chciał być jak Lynch i Michael Mann w jednym, a naprawdę to taki Patryk Vega dla ludzi, którzy kiedyś coś słyszeli o filmach, ale nigdy nie widzieli prawdziwego. 

 

Mam nadzieję, że z Oppenheimerem będzie inaczej, nie ma tu za wiele możliwości, żeby to spektakularnie spierdolić. 

Link to comment
 • 2 months later...
 • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...