Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum PSX Extreme

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Gothic Remake

Featured Replies

Opublikowano

Prawie 30h i zero problemów. Wiadomo jakieś małe błędy są ale nic co by psuło rozgrywkę. Ostatnio jak jeździłem ścierwojadem to nie pływał tylko biegał po dnie xd

  • Odpowiedzi 519
  • Wyświetleń 40,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Najpopularniejszy posty

  • Widzieliście te recenzje na steam?

  • Nie grałem nigdy w oryginał, bo w tych czasach zero kompa, tylko plejak, ale jaka ta gra jest zajebista. Po ograniu w ostatnich latach gier typu DA Veliguard czy Avowed to jest takie odkupienie. Srogo

  • Koniec. No dla mnie gra gienialna, niezwykła. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobra, jakby gra zrobiona dla mnie. Pomyśleć, że lata temu odbiłem się od początku OG jedynki i czekałem na tej rim

Opublikowano
  • Autor

Już od dawna, choć wydaje mi się, że po ostatniej łatce spadła trochę płynność - był ten podział 30/60/Unlimited to mogli to tylko dopieszczać, a nie że w innym zestawie opcji dali jeszcze Quality/Performance - myślę, że przez to coś się zjebało.
Nie ma jakiejś tragedii, ale dziś czuję, że jest jakoś gorzej niż jeszcze wczoraj - jakiś hotfix był parę godzin temu, może on coś namieszałdunno

Opublikowano

Ale da się grać bez wywalania co godzinę do systemu, spadania pod podłogę, i obawy o wywalenie sejwów? O to mi głównie chodzi.

No i też były jakieś problemy z dźwiękiem? Muzyka się nie wczytywała. Rozjeżdżała się mowa z ruchem ust postaci albo całkiem im zawiązywało gębę. To też już naprawione?

Opublikowano
  • Autor

Nie no takie rzeczy to ja tylko ze słyszenia znam i chyba przed pierwszym patchem tylko były - od momentu jak dodali te 60fps to gierka jest stabilna i nie ma na co narzekać.

Opublikowano

Ja jedyny bug wkurwiający to te zanikanie dźwięku i crashe, ale to przed pierwszym patchem. Potem już dobrze

Opublikowano

Ja zacząłem grać już po kilku łatkach, więc tych legendarnych bugów psujących progress itp. nie miałem. Jedynie mapa zawiesiła mi się kilka razy i musiałem resetować grę. Do tego ze dwa-trzy crashe miałem. No i raz mi gra niezłego psikusa zrobiła jak w starej kopalni z rozpędu nadpisałem grę na tym samym sejwie co poprzednio, zamiast na kolejnym. A po zgonie i wczytaniu tego sejwa wylądowałem w ścianie kopalni i nie mogłem wyjść. W sensie dosłownie w ścianie, a nie na lewej stronie gry za ścianą. Okazało się, że autosave był sprzed 2.5 growych dni, gdzie latałem jak głupi po wszystkich trzech obozach by handlować towarem dla ulepszenia zbroi. Do tego ubiłem kilkadziesiąt stworków, awansowałem na kolejny level, otworzyłem sporo skrzyń itd. Załamałem się myślą, że musiałbym wszystko powtarzać. Ale jakoś sposobem to naprawiłem. Zmieniałem pozycję Beziego w ścianie na tyle ile mogłem i zapisywałem grę, a potem ją wczytywałem i za którymś razem wczytało mnie za ścianą... tyle, że na lewej stronie. Tam się trochę pobawiłem łażąc tam gdzie była podłoga, tam gdzie nie było to się spada w nieskończoność w niebieską otchłań i trzeba wczytać grę. W końcu zacząłem szukać jakiejś "dziury" w ścianie, by wskoczyć do właściwej strony. I tak robiłem rolki do przodu szybko biegając i na szczęście w którymś miejscu przy ścianie się udało. Zajęło mi to pewnie tyle samo czasu ile bym powtarzał wszystkie stracone czynności, ale przynajmniej było ciekawie.

Opublikowano
  • Autor

Kurde, chciałem wymaksować EXPa, robiąc RAID dla Laresa i napadłem na konwój, zdobyłem dodatkowe doświadczenie, sporo fantów itp, jednocześnie wciąż mogąc iść do Gomeza i zostać przyjęty do Starego Obozu.
Problem w tym, że gdy zostaję zaprzysiężony na "Cienia" to misja RAID wciąż wisi mi w aktywnych questach i zarówno Lares jak i Wedge nie chcą ze mną gadać, więc chyba nie da się aż tak bardzo do samego końca grać na dwa fronty D

Opublikowano

Spoko gra, fajnie że niewiele tu uproszczeń względem oryginału. I to wciąż to samo, siermiężne, niemieckie drewno.

Walka choć rozbudowama wciąż ma ducha oryginału, poziom trudności jest taki że w pierwszych godzinach trzeba uważać na każdym kroku, bo byle kretoszczur może się okazać smiertelnym zagrożeniem. A brak minimapy i kompasu sprawia że znów trzeba się nawigować po świecie gry na pamięć.

Ale że grafika zaliczyła ogromny skok, jest o wiele więcej elementów, różnej zieleni to stała się też mniej czytelna, przez co to nawigowanie po elementach otoczenia jest nawet trudniejsze niż w oryginale

Opublikowano
  • Autor

W ogóle gierka ma w chooy "mechanik tarmoszących siusiaka". O oczywistościach typu rozkładające się zwłoki ubitych stworów pisane było wiele razy, ale np z obozu na bagnach aż bije tropikalna wilgoć, a nasz bohater po chwili pobytu w tymże jest mokry jakby przed chwilą wyszedł z sadzawki.

19f055f315378-screenshotUrl (1).png

Opublikowano

Albo odbijające się strzały od elementów pancerza jak mamy niewyuczone strzelanie/niską zręczność. Tak samo wbijające się strzały, jeśli się złamała nie odzyskamy jej, jeśli jest cała to będzie w ekwipunku przeciwnika. To są te detale. Co prawda jaja ścierowojadą (ptaki nie mają moszny) się nie kurczą no ale są inne smaczki.

Opublikowano

Kurde, z jednej strony zwiedzanie tej wielkiej świątyni w 5 rozdziale jest fajne, jak i walka z całym tałatajstwem. Z drugiej strony jest to trochę męczące na dłuższą metę, bo w ogóle nie ma jak stamtąd wyjść. Trzeba zrobić od początku do końca. Powodzenia, jak ktoś nie miał przy sobie większych zapasów.

Opublikowano
3 godziny temu, Butt napisał(a):

Kurde, z jednej strony zwiedzanie tej wielkiej świątyni w 5 rozdziale jest fajne, jak i walka z całym tałatajstwem. Z drugiej strony jest to trochę męczące na dłuższą metę, bo w ogóle nie ma jak stamtąd wyjść. Trzeba zrobić od początku do końca. Powodzenia, jak ktoś nie miał przy sobie większych zapasów.

BUTT grałeś w og? Masakryczna była ta lokacja tam - ładnie ja tu poskładali z duchem zagadek z oryginału. Dodatkowo o wiele mniej przeciwników.

Ogólnie piękna zmiana.

A enklawa orków to obama ciekaw jestem czego oni nie dali rady wlozyc do remaku bo gdzies w wywiadze gosc mowil, ze mnostwo rzeczy nie udało się wpakować.

Zakładam, że czwarty obóz mial być o wiele bardziej rozwinięty

Co mi się nie podoba to brak jakiegokolwiek wpływu na swiat i dialogi

Po wyrznieciu starego obozu. Jest to samo co w og i to troche mnie boli.

Opublikowano
18 minut temu, XM. napisał(a):

BUTT grałeś w og? Masakryczna była ta lokacja tam - ładnie ja tu poskładali z duchem zagadek z oryginału. Dodatkowo o wiele mniej przeciwników.

Ogólnie piękna zmiana.

A enklawa orków to obama ciekaw jestem czego oni nie dali rady wlozyc do remaku bo gdzies w wywiadze gosc mowil, ze mnostwo rzeczy nie udało się wpakować.

Zakładam, że czwarty obóz mial być o wiele bardziej rozwinięty

Co mi się nie podoba to brak jakiegokolwiek wpływu na swiat i dialogi

Po wyrznieciu starego obozu. Jest to samo co w og i to troche mnie boli.

Oj tak nie grałem w OG, ale aż dziwne, że nikt nie postarał się o coś więcej w wypadku Old Camp, bo tam można było lepiej spuentować wątek, przede wszystkim nauczyć inne obozy konsekwencji, trochę taki wątek urwany i już zawsze taki będzie.

Opublikowano

Tzn. To jest fabularnie uzasadnione na tle następnych części, ale IMO już lepiej jakby nie dali zabić niektórych bohaterów albo żeby zniknęli w momencie jak jest TEN moment bo traci na tym immersja.

Opublikowano
53 minuty temu, XM. napisał(a):

BUTT grałeś w og? Masakryczna była ta lokacja tam - ładnie ja tu poskładali z duchem zagadek z oryginału. Dodatkowo o wiele mniej przeciwników.

Ogólnie piękna zmiana.

A enklawa orków to obama ciekaw jestem czego oni nie dali rady wlozyc do remaku bo gdzies w wywiadze gosc mowil, ze mnostwo rzeczy nie udało się wpakować.

Nie grałem w żadną część, ta jest pierwsza. Także, wszystko jest dla mnie nowe. A nie było enklawy orków w oryginale? Mi brakuje tam jakiegoś handelku itd. Tak samo u tych bandytów. Jestem w 6 rozdziale i niestety nie udało mi się wbić na ostatni krąg magii, ani na drugi poziom walki mieczem dwuręcznym. Wybrałbym jedno oczywiście, bo każde kosztuje 40 punktów, ale niestety brakuje mi półtora poziomu. Trochę łaziłem po różnych miejscówkach i ubiłem stworki, które się zrespiły na początku rozdziału, ale aż tk dużo ich nie ma. Nie chcę mi się wszędzie łazić, więc poszedłem już do świątyni. Tutaj widzę pojawiło się wielu nowych przeciwników, więc może uda się wbić te poziomy. Tym razem można chociaż wychodzić.

Opublikowano
7 minut temu, Butt napisał(a):

Nie grałem w żadną część, ta jest pierwsza. Także, wszystko jest dla mnie nowe. A nie było enklawy orków w oryginale? Mi brakuje tam jakiegoś handelku itd. Tak samo u tych bandytów. Jestem w 6 rozdziale i niestety nie udało mi się wbić na ostatni krąg magii, ani na drugi poziom walki mieczem dwuręcznym. Wybrałbym jedno oczywiście, bo każde kosztuje 40 punktów, ale niestety brakuje mi półtora poziomu. Trochę łaziłem po różnych miejscówkach i ubiłem stworki, które się zrespiły na początku rozdziału, ale aż tk dużo ich nie ma. Nie chcę mi się wszędzie łazić, więc poszedłem już do świątyni. Tutaj widzę pojawiło się wielu nowych przeciwników, więc może uda się wbić te poziomy. Tym razem można chociaż wychodzić.

Spokojnie tam wpada z 8 leveli w sumie.

Opublikowano
38 minut temu, Butt napisał(a):

Nie grałem w żadną część, ta jest pierwsza. Także, wszystko jest dla mnie nowe. A nie było enklawy orków w oryginale? Mi brakuje tam jakiegoś handelku itd. Tak samo u tych bandytów. Jestem w 6 rozdziale i niestety nie udało mi się wbić na ostatni krąg magii, ani na drugi poziom walki mieczem dwuręcznym. Wybrałbym jedno oczywiście, bo każde kosztuje 40 punktów, ale niestety brakuje mi półtora poziomu. Trochę łaziłem po różnych miejscówkach i ubiłem stworki, które się zrespiły na początku rozdziału, ale aż tk dużo ich nie ma. Nie chcę mi się wszędzie łazić, więc poszedłem już do świątyni. Tutaj widzę pojawiło się wielu nowych przeciwników, więc może uda się wbić te poziomy. Tym razem można chociaż wychodzić.

Byla, ale niebo a ziemia remake vs og. Og od 4 aktu to była pogoń do zakończenia fabuły, tu o wiele bardziej to rozwinęli.

Opublikowano
2 godziny temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Spokojnie tam wpada z 8 leveli w sumie.

A da się w każdej chwili wyjść czy tylko na początku? Bo co mi z tych punktów jak nie będę mógł się teleportować by je wydać.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

Ostatnio przeglądający 3

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.