Skocz do zawartości

Tekken 8


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

To ze mną jest coś nie tak, czy z padem? Próbuję Niną nauczyć się początku juggla, w którym po wybiciu trzeba klepnąć 3x qcf+1. I już ten sam początek mi raz wychodzi raz nie. Gram na padzie od Xboxa One na PC, a jak próbowałem na DS4 to jest jeszcze gorzej. Tylko odcisk mam na kciuku prawie:( Może nie dla mnie kariera w Tekkenie:)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Bzduras napisał:

Jeśli to jest combo, które masz na liście ruchów w treningu to puść sobie demo komboska i słuchaj, kiedy są wstukiwane inputy - pomaga.

 

Chyba nie ma. A znacie może jakieś jugggle Niną bez rage'a i heata, które są stosunkowo proste? Bo w internecie to za wysoki poziom dla mnie na razie z tego co widzę.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, XM. napisał:

Odpaliłem ten story dopiero - ależ dobrze się w to gra, jestem w połowie i jakbym dobry film o tekkenie o oglądał. Już mi przykro, że takie krótkie to.

 

ten tryb jest tak głupi, że aż wspaniały. na razie moim ulubionym wydarzeniem jest rozdział 9 i

Spoiler

bitwa dwóch armii na gołe pieści. jak ustawka kibolska xD

 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, roivas napisał:

Bo w internecie to za wysoki poziom dla mnie na razie z tego co widzę.

Ja na 20 wygrałem 4 albo 5:frog:

Też odpuściłem i zacząłem practice

No i mój Jin to podobno ciężka postać, ale zmasterowana odpłaca z nawiązką, sam practice daje mnóstwo frajdy jak zaczynają kombosiki wychodzić 

Ostatnio taka frajdę dawał mi Tekken 5 i przegranych miałem setki godzin, ale po singlu głównie arcade mode, więc jak widać nie wgryzłem się w głebie tego systemu 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, roivas napisał:

To ze mną jest coś nie tak, czy z padem? Próbuję Niną nauczyć się początku juggla, w którym po wybiciu trzeba klepnąć 3x qcf+1. I już ten sam początek mi raz wychodzi raz nie. Gram na padzie od Xboxa One na PC, a jak próbowałem na DS4 to jest jeszcze gorzej. Tylko odcisk mam na kciuku prawie:( Może nie dla mnie kariera w Tekkenie:)


Na spokojnie, trzeba po prostu ćwiczyć i w pewnym momencie pamięć mięśniowa zrobi swoje. Tu się nie da w godzinę nauczyć timingu, to jak gra na instrumencie. Musisz cierpliwie trenować.

Pad od xboxa ma kiepski dpad, podobnie z reszta ze stockowym DS, ale z czasem da się go nauczyć. A kciuk to normalka, również z czasem skóra się przyzwyczai.

Edytowane przez smoo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, smoo napisał:


Na spokojnie, trzeba po prostu cwiczyć i w pewnym momencie pamięć mięśniowa zrobi swoje. Tu się nie da w godzinę nauczyć timingu, to jak gra na instrumencie. Musisz cierpliwie trenować.

Akurat mi się skojarzyło z gitarą, że to ten sam typ powtarzania sekwencji który mnie w sumie nie nudzi. Tylko z gitarą czuję większy progres:)

 

A miał ktoś z Was styczność z padem Hori Fighting Commander OCTA, bo się zastanawiałem, czy ten krzyżak będzie lepszy niż w X-boxowym?

Odnośnik do komentarza

ja mam do SFa. dpad bez szału, czy lepszy czy gorszy niż xboksowy to ciężko mi powiedzieć. najchętniej to bym grał na padzie od ps2/ps3, ewentualnie od ps4

 

guziki ABXY są lepsze, ale czy brałbym specjalnie tego pada to tekkena? raczej nie.

Edytowane przez tlas
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Plackus napisał:

Ja na 20 wygrałem 4 albo 5:frog:

Też odpuściłem i zacząłem practice

No i mój Jin to podobno ciężka postać, ale zmasterowana odpłaca z nawiązką, sam practice daje mnóstwo frajdy jak zaczynają kombosiki wychodzić 

Ostatnio taka frajdę dawał mi Tekken 5 i przegranych miałem setki godzin, ale po singlu głównie arcade mode, więc jak widać nie wgryzłem się w głebie tego systemu 

Ja myślałem, że Jin jest słaby, ale wczoraj trafiłem na gościa co nim grał, ranga jakaś z kosmosu, 33 wygrane z rzędu - już wiedziałem, że będzie ładnie, ale 2 z 3 walk nawet nie wstałem i wygrał perfectem ze mną xD

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@roivas

Szkoda kasy na te pady, najlepiej sobie samemu zmodować własnego, szczególnie dzielony d-pad to niebo a ziemia.

 

Co do tego comba Niną, poćwicz najpierw na sucho qcf+1, powoli raz za razem wykonuj ten cios na ziemi, upewniając się że w command history masz czysty input (tzn żadnych zbędnych kierunków). Z czasem będziesz bez problemu to robił powoli, wtedy zacznij przyspieszać i w końcu dojdziesz do momentu że wyczujesz idealny timing robienia tego raz za razem. Wtedy wybijasz gostka w powietrze i lecisz z już z jugglem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
57 minut temu, tlas napisał:

 

ten tryb jest tak głupi, że aż wspaniały. na razie moim ulubionym wydarzeniem jest rozdział 9 i

  Pokaż ukrytą zawartość

bitwa dwóch armii na gołe pieści. jak ustawka kibolska xD

 

Ten rozdział chyba najgorszy w ogóle, kompletnie wariuje gra w starciu z tyloma wrogami.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem wczoraj tryb fabularny. Nie wiem dlaczego ale cały czas gdzieś z tyłu głowy miałem że teraz ten tryb będzie mniej cringowy od 7. Na youtubach mówiono i pisano że ty razem dostaniemy fajną historię. 

I tak chyba dla nastoletniego azjaty ale to wciąż ten sam poziom mega cringu co T7. Bawiłem sie fajnie ale to było raczej na zasadzie co jeszcze bardziej głupkowatego i niedorzecznego zaraz zobaczę, po czym dostawałem jeszcze większą abstrakcję i lałem ze śmiechu. Polecam wszystkim ten tryb bo to taki trochę wehikuł czasu jak się kiedyś opowiadało fabuły w grach wideo a zwłaszcza japońskich.

Odnośnik do komentarza

Tryb fabularny głupiutki, ale czy to coś złego, zawsze w Tekkenie fabuła to był tylko pretekst do lania się po ryjach. Teraz to im trzeba chociaż przyznać, że mają rozmach skur..yny, no ostatnie rozdziały to taka Asura's Wrath.

A co do

Spoiler

tych Powerupów Jina to od razu skojarzył mi się jeden mem

Final-Form.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Co do kontrolerów to na amazonie pojawiły się hitboxy Sehawei które są ponoć dobre. Wychodzi około 400 pln i wiadomo, że nie każdy chce wyrzucać hajs zeby popykac w Tekkena ale ta cena w porównaniu do innych hitboxów czy sticków jest niska

https://www.amazon.de/dp/B0CN6KGB2W/ref=mp_s_a_1_1?crid=22FO4GO289B9L&keywords=hitbox&qid=1706700214&sprefix=hitbox%2Caps%2C366&sr=8-1

 

No i hitbox łatwiejszy niż stick a nawet pad.

Odnośnik do komentarza

Pad o Xa? Uwielbiam!

 

Ale nie do bijatyk na boga.  Inna sprawa, że ostatnio w bijatykę na poważniej to grałem na Ps2 w Tekkena 5. Zupełnie inaczej pamiętam EWGF na padzie od Ps2. Na Xie przez tego yebanego dpada to można sobie co najwyżej odcisków dostać.

 

Dodatkowo mam uszkodzonego kulasa – kilka lat temu przy grze w nogę połamałem sobie lewego kciuka jak na złość i boli czasem do teraz.  Teraz po długiej przerwie wracam do Tekkena. Coś jak Wygrać ze śmiercią z Segalem

 

Miałem plan modowac jakiegoś dualshocka, ale ostatecznie kupiłem sticka https://www.proshop.pl/Akcesoria-dla-graczy/8BitDo-Arcade-Stick-Xbox-PC-White-Arcade-stick-Microsoft-Xbox-One/3174578

Fajny, bo bezprzewodowy i za mała kasę. Na razie gram jak ostatnia kaleka, ale uczę się. No i jaką frajdę to daje, bez porównania z padem.

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, XM. napisał:

Ja myślałem, że Jin jest słaby, ale wczoraj trafiłem na gościa co nim grał, ranga jakaś z kosmosu, 33 wygrane z rzędu - już wiedziałem, że będzie ładnie, ale 2 z 3 walk nawet nie wstałem i wygrał perfectem ze mną xD

A to nie przyadkiem automatowcy? Zawsze wydawali bitki na automaty a pozniej na konsole wiec by sie zgadzalo. Ale ostatnimi czasy cos sie zmienilo wiec juz sam nie wiem.

3 minuty temu, gekon napisał:

Pad o Xa? Uwielbiam!

 

Ale nie do bijatyk na boga.  Inna sprawa, że ostatnio w bijatykę na poważniej to grałem na Ps2 w Tekkena 5. Zupełnie inaczej pamiętam EWGF na padzie od Ps2. Na Xie przez tego yebanego dpada to można sobie co najwyżej odcisków dostać.

 

Dodatkowo mam uszkodzonego kulasa – kilka lat temu przy grze w nogę połamałem sobie lewego kciuka jak na złość i boli czasem do teraz.  Teraz po długiej przerwie wracam do Tekkena. Coś jak Wygrać ze śmiercią z Segalem

 

Miałem plan modowac jakiegoś dualshocka, ale ostatecznie kupiłem sticka https://www.proshop.pl/Akcesoria-dla-graczy/8BitDo-Arcade-Stick-Xbox-PC-White-Arcade-stick-Microsoft-Xbox-One/3174578

Fajny, bo bezprzewodowy i za mała kasę. Na razie gram jak ostatnia kaleka, ale uczę się. No i jaką frajdę to daje, bez porównania z padem.

 

Troche tani, ale jak dziala to po co przeplacac. Moj kosztowal 1200zl + clo ze stanow.

Odnośnik do komentarza

Ja mam 8bitDo Arcade stick. Ale nie mogę się oswoić i pada wybieram.

Musze przysiedziec.

Nie mogę ustawić tych 2 przycisków LSB i RSB. Działają w trybie pada, a nie sticka. W trybie pada gra nie ogarnia kontrolera podłączonego. Brakuje mi koła rauntkowego w postaci trybu specjalnego/art. Mam ustawione tylko spusty. No ciężko się przestawić. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, iluck85 napisał:

Ja mam 8bitDo Arcade stick. Ale nie mogę się oswoić i pada wybieram.

Musze przysiedziec.

Nie mogę ustawić tych 2 przycisków LSB i RSB. Działają w trybie pada, a nie sticka. W trybie pada gra nie ogarnia kontrolera podłączonego. Brakuje mi koła rauntkowego w postaci trybu specjalnego/art. Mam ustawione tylko spusty. No ciężko się przestawić. 

 

Ale masz tę xowa wersję czy Nintendo, bo one mają inne oprogramowanie.

Bo jak mówisz o tym białym to tak – na PC ustawiasz tryb kontrolera, a na Xboxie tryb stika. I wszystko działa.

Ja używam i tak tylko 4 przycisków i więcej mi nie trzeba. W padzie owszem, brakowało mi przycisków, a tu legancko wszystko tego. Klucz to odpowiednie ułożenie łapki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...