Skocz do zawartości

Octopath Traveler II


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam nadzieję, że gameplay troszkę zróżnicują, bo ja po drugim rozdziale wszystkich postaci jakoś odpadłem - wszystko na jedno kopyto -> idź do miasta -> zrób dochodzenie za pomocą umiejętności danej postaci -> idź do dungeonu -> powtórz. Nie wiem, strasznie mnie to znudziło. Ale w sumie wypadałoby grę ukończyć. Chyba będzie trzeba zacząć od nowa, czekając na dwójkę :kekw:

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Ostrożny bardzo jestem co do tej gierki. W ciemno bym jej nie preorderowal. Jedynka mimo świetnego wykonania i fantastycznych starć jest bardzo monotonna w konstrukcji i ssie fabułą. Jeśli poprawią fabułę i wybory drużyny będą faktycznie mieć przełożenie na historię to szykuje się gratka dla fanów jrpg...kolejna w krótkim czasie i jedna z mam nadzieję wielu w tym roku.

 

Odnośnik do komentarza

O, zdecydowanie dobrze prawisz. Choć w osądzie warstwy fabularnej nie byłbym, mimo wszytko, taki surowy. Tu zawsze pozostaje kwestia oczywista, a mianowicie - gust. Nie twierdzę bynajmniej, że historia przedstawiona w poprzedniczce należy do tych fantastycznych czy wartych zapamiętania na dłużej, jednak miała kilka interesujących akcentów i nie była w ogólnym rozrachunku taka zła - choć Suikoden II to to nie jest.

Z wykonaniem pełna zgoda. Cudo. System walki przypadł mi do gustu.

Całościowo przy pierwszym Octopath Traveler spędziłem kilkadziesiąt godzin i naprawdę bardzo dobrze się bawiłem. Zatem czekam na kontynuację.
Teraz tylko zastanawiam się czy wybrać wersje na piątkę, czy jednak Słicz (najprawdopodobniej wpadnie ta opcja).

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Sylvan Wielki napisał:

O, zdecydowanie dobrze prawisz. Choć w osądzie warstwy fabularnej nie byłbym, mimo wszytko, taki surowy. Tu zawsze pozostaje kwestia oczywista, a mianowicie - gust. Nie twierdzę bynajmniej, że historia przedstawiona w poprzedniczce należy do tych fantastycznych czy wartych zapamiętania na dłużej, jednak miała kilka interesujących akcentów i nie była w ogólnym rozrachunku taka zła - choć Suikoden II to to nie jest.

Z wykonaniem pełna zgoda. Cudo. System walki przypadł mi do gustu.

Całościowo przy pierwszym Octopath Traveler spędziłem kilkadziesiąt godzin i naprawdę bardzo dobrze się bawiłem. Zatem czekam na kontynuację.
Teraz tylko zastanawiam się czy wybrać wersje na piątkę, czy jednak Słicz (najprawdopodobniej wpadnie ta opcja).

Też ukończyłem OC na Switchu, gameplay dobry, oprawa super, ale ta fabuła była słabiutka, jednak z najgorszych, jakie widziałem w jrpg, pod koniec już nużąca. Konstrukcja dwójki chyba ma być podobna (kilku bohaterów), ale ma być nieco bardziej spójna i połączona fabularnie, zobaczymy. Bardziej czekam na Suikodena, ale zobaczymy, jak w recenzjach wypadnie warstwa fabularna. 

18 minut temu, Sylvan Wielki napisał:

O, zdecydowanie dobrze prawisz. Choć w osądzie warstwy fabularnej nie byłbym, mimo wszytko, taki surowy. Tu zawsze pozostaje kwestia oczywista, a mianowicie - gust. Nie twierdzę bynajmniej, że historia przedstawiona w poprzedniczce należy do tych fantastycznych czy wartych zapamiętania na dłużej, jednak miała kilka interesujących akcentów i nie była w ogólnym rozrachunku taka zła - choć Suikoden II to to nie jest.

Z wykonaniem pełna zgoda. Cudo. System walki przypadł mi do gustu.

Całościowo przy pierwszym Octopath Traveler spędziłem kilkadziesiąt godzin i naprawdę bardzo dobrze się bawiłem. Zatem czekam na kontynuację.
Teraz tylko zastanawiam się czy wybrać wersje na piątkę, czy jednak Słicz (najprawdopodobniej wpadnie ta opcja).

u mnie na pewno pstryk, ew. Steam Deck. 

Odnośnik do komentarza

Super też sprawdzę.
W 1 chyba każda postać miała osobne story?
Tu też tak jest?
Podoba mi się styl graficzny ale chciałbym klasyczne jrpg z fajnym story, na uj się tak rozdrabniać.

Edit.
Nie grałem w 1 ale 2 zrobiła na mnie bdb wrażenie.
Świetna muzyka, ciekawy system walki/rozwój postaci, skille, klasy...
Graficzka też ma swój urok chociaż w co ciężko uwierzyć występuje popup/podmianka tekstur....
Trochę beka.
Grałem Hikari i naprawdę poważnie rozważam zakup.
Na pewno nie na premierę ale kiedyś tam w niższej cenie.
Myślę że na switcha idealnie by wjechalo.






Odnośnik do komentarza

W skrócie, jedynka na sterydach, czy to źle? Absolutnie nie, największą wadę jedynki jednak ciężko sprawdzić w tym demie. Na ile te fabuły będą trzymać za jaja i jak będzie wyglądać ich zazębiania. Trzeba będzie poczekać na pierwsze opinie z fulla, w każdym bądź razie przynajmniej te początki postaci tutaj dają dużą nadzieję, że historie będą sporo ciekawsze.

Odnośnik do komentarza

Taaak, tylko, że znowu jak widzę historie prawie nie powiązane. Tzn. I tak chyba logicznie się bardziej łączą niż w 1, ale i tak. Do tego chwalą kilka postaci, ale ponoć tancerka i kupiec nuda. Za to schloar i Warrior ponoć ciekawy. Do tego ja średnio widzę różnicę w walce. Ciekawe czy chociaż bonusowe klasy są inne. Wygląda jak reskin :/ Plusy to chyba zmiana pory dnia i łączone umiejętności na mapie.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Basior napisał:

Taaak, tylko, że znowu jak widzę historie prawie nie powiązane. Tzn. I tak chyba logicznie się bardziej łączą niż w 1, ale i tak. Do tego chwalą kilka postaci, ale ponoć tancerka i kupiec nuda. Za to schloar i Warrior ponoć ciekawy. Do tego ja średnio widzę różnicę w walce. Ciekawe czy chociaż bonusowe klasy są inne. Wygląda jak reskin :/ Plusy to chyba zmiana pory dnia i łączone umiejętności na mapie.

I tak teraz mam w co grać i nie atakuje na premiere. Poczekam, popatrzę, poczytam. Jak potwierdzi się to co piszesz to ogram jak już nie będę miał w co grać i po ostrej przecenie. Ryzyko reskina jedynki mnie jednak odrzuca, a przy reckach wiadomo jak to jest, ktoś np mógł nie grać w jedynkę i nawet jak reskin to nie zauważy i da wysoka notę (dotyczy to się też graczy, jak chcecie spróbować tej serii to olejcie jedynkę i bierzcie dwójkę)

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Schranz1985 napisał:

Ile h zajmuje przejście story 1 postacią?
Bo nie sądzę żeby mi się chciało przejść wiecej niż 2.
 

Zakładam że długo. Jedynka była tak skonstruowana, że niby nie musisz brać innych postaci, ale był taki skok w poziomach dla kolejnych chapterow dla danego bohatera, że musiałbyś naprawdę sporo grindować żeby przejść dalej werbując tylko 3 dodatkowe postacie nie mowiac już o solo. Założenie było takie że robisz historie wszystkich ośmiu. Choć pewnie są jacyś prze konie co robią jakieś ultra buildy i jada solo w kilka godzin, ale to też wymaga doświadczenia z grą. 

Odnośnik do komentarza

Ja jedynkę kończyłem 4 postaciami, które wybrałem na początku jadąc schematem: pokolei pierwszy chapter każdego z wybranej czwórki, następnie pokolei drugi chapter każdego z wybranej czwórki itd. Dzięki czemu ograniczyłem grind ale minus jest taki że pozostała czwórkę mam nietkniętą czyli musiałbym nimi grać od samiutkiego początku 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...