Skocz do zawartości

PSX Extreme 302


Rekomendowane odpowiedzi

@Kmiot ja również dziękuję za feedback (niespotykanych poza forumkiem rozmiarów). To numer, w którym wkład Kacpra był kilkukrotnie większy od kogokolwiek, więc wyszło ADAMUS EXTREME. Sama przyjemność.

 

Klonoa był kluczowym porównaniem przy ocenianiu Pac-Mana. Trochę niepokojące, że przestaje się robić pakiety. Gdyby N.Sane Trilogy wychodziło obecnie, musielibyśmy zapewne kupować Crashe po kolei -.- 
 

Jeśli chodzi o mnie i recenzje, to w 303 robię Wam niespodziankę i to ja jestem autorem okładkowej recki! Jako zastępstwo za Kaliego właśnie :D 

 

i żeby trochę oczyścić atmosferę wokół tematu pieniążków w tym wątku, napiszę, że w Polsce można być nauczycielem i zarabiać godną pensję. Kredyt spłacić i gierkę jakąś kupić. Najlepiej jedną z tych, które ktoś wam ukradł xD

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Kmiot napisał:

Myślę, że tego rodzaju artykuły mają potencjał, tylko nie wiem, czy w historii gamingu było odpowiednio dużo takich momentów.

Wiesz, coś by się znalazło i nawet mam plan popychać Rogerowi tego typu literackie dioramki ;) jak słynne "liroj dżenkins" czy speedrunowe wyczyny, mam też jedna gierkę na amige której kulisy powstawania to złoto ;) Jest w tym narracyjny potencjał, mozna pobawić się formą, będę piłował rednacza. 

 

I specjalne podziękowania w kontekście tego artykułu @Konsolite,  ktory sprawdzil tekst przed publikacja i upewnił, że nie ma merytorycznych baboli (choc, jak to on, Pan Maruda, niszczyciel dziecięcych uśmiechów, stwierdzil, ze inaczej by art skonstruował XD ).

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Kmiot napisał:

Listy. O nie, znowu zacznie się wysyłanie zdjęć partnerek/żon, które niekoniecznie grają w gry, ale szukają atencji? Bo Grające Damy wracają, nie wiem po co. Nikt nie tęsknił.

Ejjjjjj.

Zanim zacząłem pisać do PSXa na 'kontrakcie' moja żona miała swoj debiut w grających damach (btw, ukonczyla hitmana absolution przede mna XD ) i jest z tego powodu bardzo szczęśliwa ;)

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie twierdziłem, że zdjęcia gościa na plaży może być, ale je toleruję, bo jestem w stanie uwierzyć, że to rzeczywisty czytelnik i gracz.

Ale tym kobietom na zdjęciach nie wierzę, bo ile może być takich czytających gierkowe czasopismo dla boomerów 30+?

Pewnie niewiele takich uczciwych, jak żona Kacpra, więc zawsze pozostanie niedopowiedziana niepewność.

Ale spoko, zobaczymy jak się sprawy rozwiną. Dział Listy od dawna jest do zakopania w sumie w tej formie, więc to tylko marnacja 10 cm2 na i tak zmarnowanych stronach, ale niech HIV kombinuje.

Odnośnik do komentarza

Recenzję GOW-a miał robić Kali, niestety zdrowie ostatnio się mu posypało, obecnie jest w szpitalu, nie wiadomo jeszcze kiedy wyjdzie, ale pozdrawia serdecznie czytelników. Mamy kontakt, rozmawiamy, trzymajcie za chłopinę kciuki. Piechota, jako że robił recenzję poprzedniej części na Polygamii, a także zna doskonale całą serię, wydawał mi się naturalnym zastępcą. 

  • Haha 1
  • Smutny 8
Odnośnik do komentarza
W dniu 30.10.2022 o 00:41, Kmiot napisał:

No cześć. Ja zajmę tylko chwilkę.

  • Hyde Park. Tan ziomuś na zdjęciu z Butcherem ma wyraz twarzy w stylu "zabijcie mnie i wywieźcie w karawanie, ale zabierzcie mnie stąd proszę". Tym razem o forum wspomniał Konsolite, bo ponoć z każdym miesiącem pozytywnie zaskakujemy. Nie wiem czym, ale chyba dobrze, co? W tym miesiącu pewnie zaskoczyliśmy wywodami Psyko o tym, że polizałby Monikę tam i ówdzie. Mało wyrafinowane, ale pewnie zaskakujące.

 


Forum zaskakuje, konkretnie ludzie z rozmaitych powodów :) Dla mnie to pozytywne zaskoczenie że są osoby, które mają czas i ochotę na pisanie tutaj. Wywody "P" powiedzmy że są intrygującym dodatkiem, przez chwilę wydawało mi się że czytałem inne forum ;)
 

W dniu 30.10.2022 o 00:41, Kmiot napisał:
  • Recenzje? Nie sądziłem, że kiedykolwiek to napiszę, ale brakuje mi w recenzjach Konsolite (jest tylko pół strony o Gundamach, czyli kompletnie nie moja bajka). No i Piechoty, ale rozumiem, że on pojawiał się raczej sporadycznie. Bardzo szanuję dokonania i pasję Kaliego, ale jego opiniom całkowicie nie wierzę z oczywistych przyczyn (zbyt optymistyczne spojrzenie). Ottona miło się czyta, ale gry do recenzji dostaje raczej mało interesujące (coroczne odcinanie kuponów), więc siłą rzeczy musi sie skupiać na zmianach względem ostatniej edycji. Piechota pojawia się raz i oczywiście jest należycie do recenzji przygotowany (ogrywa remake, więc zapoznał się również z oryginałem), a ja to szanuję. No i odpowiedział na moje rzucone kiedyś mimochodem pytanie oraz potwierdził, że nie do końca zgadza się z opinią HIV-a dot. Klonoy (Klonoi?). Bo jak mógłbym nie szanować autora, który zagląda na forum z najstarszymi czytelnikami magazynu? Z dobrych źródeł wiem również, że zagląda tutaj Grabarczyk, który otrzymał do recenzji Vertigo Alfreda Hitchcocka, ale kompletnie nie mam już zapału do tego typu gier, więc również recenzja nie była w stanie mnie zagrzać w temacie.

 

Hahahahaha, to urocze ;) Obecnie "mniej" recenzji, gdyż sezon mamy, jaki mamy, plus kwestia chwilowo ograniczonego czasu - od połowy listopada powinno być luźniej ;)  

 

W dniu 30.10.2022 o 00:41, Kmiot napisał:

Niemniej standardowo dzięki, że jesteście i dalej holujecie ten wóz z węglem. A tym większe dzięki autorom, którzy poświęcą chwilę i zawsze tutaj zajrzą.

Adamus, Piechota, Konsolite, Roger, Grabarczyk, wiem że Koso też zagląda. I to tyle z galerii szacunku.

 

Dziękować, zwłaszcza za feeback.

W dniu 30.10.2022 o 01:39, K.Adamus napisał:

Cóż, pozostaje uśmiechnąć się i podziekowac za zaangażowanie :) widzimy się zatem w recenzji 303 .

 

A samo forum traktuje jako integralną część pisma. Tutaj staje się ono dla mnie żywym organizmem a nie artefaktem włożonym w koszulkę na lata.

 

Pewnie Konsolka, Adam i reszta podpiszą się pod tym - pisanie ma sens, póki ktoś czyta.

Jak najbardziej, podpisuję się.

W dniu 30.10.2022 o 10:29, K.Adamus napisał:

Wiesz, coś by się znalazło i nawet mam plan popychać Rogerowi tego typu literackie dioramki ;) jak słynne "liroj dżenkins" czy speedrunowe wyczyny, mam też jedna gierkę na amige której kulisy powstawania to złoto ;) Jest w tym narracyjny potencjał, mozna pobawić się formą, będę piłował rednacza. 

 

I specjalne podziękowania w kontekście tego artykułu @Konsolite,  ktory sprawdzil tekst przed publikacja i upewnił, że nie ma merytorycznych baboli (choc, jak to on, Pan Maruda, niszczyciel dziecięcych uśmiechów, stwierdzil, ze inaczej by art skonstruował XD ).

Marudzę bo mi zależy ;)
Dzięki za achika wizualnego w artykule, miłe zaskoczenie ;)

 

2 godziny temu, Roger napisał:

Recenzję GOW-a miał robić Kali, niestety zdrowie ostatnio się mu posypało, obecnie jest w szpitalu, nie wiadomo jeszcze kiedy wyjdzie, ale pozdrawia serdecznie czytelników. Mamy kontakt, rozmawiamy, trzymajcie za chłopinę kciuki. Piechota, jako że robił recenzję poprzedniej części na Polygamii, a także zna doskonale całą serię, wydawał mi się naturalnym zastępcą. 

Zabrakło tylko "i wiedziałem że dostarczy text na czas" ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Kmiot napisał:

Nigdy nie twierdziłem, że zdjęcia gościa na plaży może być, ale je toleruję, bo jestem w stanie uwierzyć, że to rzeczywisty czytelnik i gracz.

Ale tym kobietom na zdjęciach nie wierzę, bo ile może być takich czytających gierkowe czasopismo dla boomerów 30+?

Pewnie niewiele takich uczciwych, jak żona Kacpra, więc zawsze pozostanie niedopowiedziana niepewność.

Ale spoko, zobaczymy jak się sprawy rozwiną. Dział Listy od dawna jest do zakopania w sumie w tej formie, więc to tylko marnacja 10 cm2 na i tak zmarnowanych stronach, ale niech HIV kombinuje.

 

Wiem, wiem, żartowałem. :) Aczkolwiek sam jestem zdania, że na tych 116 stronach jest miejsce na naprawdę tak wiele rozmaitych treści, że na wszystko znajdzie się przestrzeń. Zwłaszcza że w takim #302 naliczyłem bodaj 2 strony z reklamami "wewnetrznymi" wydawnictwa, do tego chyba każdy większy tekst ma taką wstępna stronę z dużą grafiką, które wydaje mi się, że również można by poskładać ciaśniej i uwolnic pare stron, gdyby byla taka potrzeba. Dlatego nie uważam, że jakakolwiek część Szmatlawca jest marnowaniem miejsca, bo zapewne każda ma jakichś swoich odbiorców. :)

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, LeifErikson napisał:

Aczkolwiek sam jestem zdania, że na tych 116 stronach jest miejsce na naprawdę tak wiele rozmaitych treści, że na wszystko znajdzie się przestrzeń.

Jasne, tym bardziej, że nie oczekuję, aby wszystko koniecznie trafiało pod moje preferencje. Choć te akurat mam na tyle szerokie, że zazwyczaj PE czytam jak w tartaku - od deski do deski. Dążę do tego, że takie czasopismo zasługuje również na lepszy dział kontaktu z czytelnikami, niż ten co mamy obecnie. Jego koncepcja jest o minimum dekadę przestarzała. A wydaje mi się, że przy niewielkim wysiłku i zaangażowaniu jest możliwość to nieco unowocześnić, zapewniając paliwo. Przykład pierwszy z brzegu: wejść na forum/fanpage, rzucić jakiś temat prosząc o zdanie, wrócić za dwa tygodnie i wybrać najciekawsze fragmenty do druku. Niby tak to teraz funkcjonuje w kwestii opinii o nowym numerze, ale tam pozostaje kłopotliwy i niejasny termin deadline, więc do druku zazwyczaj trafiają wczesne wrażenia, albo opowieści o tym, jak udało się kupić PE. Bo niewielu zdążyło w ogóle przeczytać i dotrzeć do najciekawszych kąsków. 

No, ale może lepiej jest usiąść z założonymi rękoma, apelować o listy i zdjęcia, by bez wysiłku czymś zapełnić dział. I powtarzać, że źródełko wysycha.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Do tego dorzucić jakieś ankiety i już mamy bardziej zaangażowanych czytelników którzy może kupią pismo częściej niż raz na 50 numerów. Przykładowo była kontrowersyjna recka TLOU Remake to zamiast pociągnąć temat i zrobić ankietę z pytaniem "Jak oceniać remake'i" lub "Czy TLOU Remake zasługuje na taką ocenę", po miesiącu wrzucić wyniki ankiety + najlepsze posty i już mamy ciekawszą treść niż opisy okładki, a zamiast tego było tylko wspomnienie na ostatniej stronie że na forum są ciekawe dyskusje. Już nie mówiąc o tym że zamiast nieistniejącego "spotkania online z redakcją" w progu patronite lepiej by było raz na dwa tygodnie zrobić podcast sygnowany PSX Extreme w którym by była zapowiedź tego co będzie w kolejnym numerze. Tym bardziej że dwóch redaktorów już ma własne podcasty a paru innych też się udziela online więc nie wierzę że przy takiej ilości piszących do PE ludzi nie dało by zorganizować 3-4 osób do nagrania podcastu raz na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.10.2022 o 14:45, Kmiot napisał:

Przykład pierwszy z brzegu: wejść na forum/fanpage, rzucić jakiś temat prosząc o zdanie, wrócić za dwa tygodnie i wybrać najciekawsze fragmenty do druku.

no kiedyś to były ankiety, w jakim kierunku ma iść pismo, a dzisiaj to chyba nie ma sensu:/

 

---

"PSX Extreme w 2023 roku! Jakie będzie pismo? Masz wpływ na przyszłość magazynu, wypełnij ankietę i wygraj kod do PS Plus"  : )

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...