Skocz do zawartości

Need for Speed: Unbound


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Hubert249 napisał:

Z czasem policja przestaje być tak irytująca? Bo mam wrażenie, że 90% czasu spędzam na ucieczce i omijaniu patroli :/

 

Już w klasie A+ ucieczka na największym heacie udaje się bez problemu, co nie zmienia faktu, że ta mechanika jest przesadzona. Niejednokrotnie miałem sytuację z cyklu 5 minut ścigania i 15 minut spieprzania przed pałami. Nie miałbym nic przeciwko ostremu farmieniu wyścigów, zamiast ciągłego uciekania i kitrania się przed patrolami.  

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Goshkee napisał:

Już w klasie A+ ucieczka na największym heacie udaje się bez problemu, co nie zmienia faktu, że ta mechanika jest przesadzona. Niejednokrotnie miałem sytuację z cyklu 5 minut ścigania i 15 minut spieprzania przed pałami. Nie miałbym nic przeciwko ostremu farmieniu wyścigów, zamiast ciągłego uciekania i kitrania się przed patrolami.  

Wlasnie tutaj leży problem tej gry. Bo stosunek wyścig vs ucieczka to mam wrażenie, że jest 20 do 80. 

Już nie chodzi nawet o samo spierdalanie przed psiarnia po wyścigu, bo to jestem w stanie zrozumieć. Ale raz uciekniesz na 5 levelu, tylko po to, żeby  za 40 sekund mieć następne 5 radiowozów i helikopter na karku. Bez sensu, irytujące. No ale czego można się spodziewać po patałachach z EA? No właśnie 

Wkurza mnie też jeżdżenie z nosem w mini radarze, żeby uniknąć psiarni. Okropny zabieg, zamiast skupić się na jeździe i mieście, grasz w Pac-mana. 

Grafika  nie równa, bo jak w każdym nfs musi być nasrane filtrów rodem z instagram. 

Opcje też mogą sobie w nos wsadzić, bo wyciszyłem mowę na 0 a ciągle słyszę komunikaty radiowe i zapetlone "rajdowiec" i " kanalia" co trzy sekundy. Chyba, że wyłączenie radia, jest w innej zakładce. 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Hubert249 napisał:

Wlasnie tutaj leży problem tej gry. Bo stosunek wyścig vs ucieczka to mam wrażenie, że jest 20 do 80. 

Już nie chodzi nawet o samo spierdalanie przed psiarnia po wyścigu, bo to jestem w stanie zrozumieć. Ale raz uciekniesz na 5 levelu, tylko po to, żeby  za 40 sekund mieć następne 5 radiowozów i helikopter na karku. Bez sensu, irytujące. No ale czego można się spodziewać po patałachach z EA? No właśnie 

Wkurza mnie też jeżdżenie z nosem w mini radarze, żeby uniknąć psiarni. Okropny zabieg, zamiast skupić się na jeździe i mieście, grasz w Pac-mana. 

Zacytuję sam siebie sprzed kilku miesięcy, mam nadzieję, że nic się w tej kwestii nie zmieniło:

W dniu 9.12.2022 o 11:30, Qra napisał:

- jeśli szanujecie swój czas i jak złapie was policja (lub po prostu nie ma się chęci na kolejny pościg...), wystarczy szybko zamknąć grę i uruchomić ponownie - wczytuje się przed ostatnim pościgiem policyjnym. Sprawdziłem przy pościgach we free roamie, nie wiem jak się sprawa ma gdy policja ściga nas automatycznie po zakończeniu wyścigu

Odnośnik do komentarza

Ech niestety jest taka susza w grach wyścigowych, że nawet mnie wkręcił ten NFS, nawet pomimo morza minusów :/

opcje w grze to nieporozumienie. W ogóle nie mogę skonfigurować gry pod siebie. Wyłączyłem cringe dialogi, niestety irytujące policyjne komunikaty pozostały. Chciałem wyłączyć winetowanie obrazu (Boże który my mamy rok?) nie da się, filtry ktore wyglądają jak rzyg? Niestety nie można. Na szczęście można było wyłączyć gównianą muze i latam sobie elegancko z boomer soundtrackiem z NFS Underground albo współczesnym techno i nagle gra zyskuje na dynamice, bez stękających nygg.. :shieeet:

 

wyższa klasa aut + policyjny zakłucacz i w sumie można jeździć prawie komfortowo. Same wyścigi są jakie są. Ani dobre, ani złe. Nijakie, trasy bez pomysłu i nie wiele się tam dzieje.  Albo grzejesz w linii prostej po autostradzie,  albo wężykiem do mety. Super. 

6/10 ale gram dalej. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Przy okazji testów PS Portal odpaliłem sobie tego Unbounda i...jest zajebiście :) Pierwszy raz w serii (od czasów oryginalnego Most Wanted) bawię się tak dobrze.

 

Mechaniki ryzyka, nagrody w zależności od pozycji i ograniczonej liczby powtórzeń są świetne. Wreszcie można poczuć, że robimy coś nielegalnego, że jest jakaś stawka i że nie trzeba wygrywać każdego wyścigu żeby progresować. 

 

Pościgi na wyższym heacie dają w kość, rapsy i kolorki pasują do klimatu, są polskie "Tłoki", mapka fajna i graficznie też niczego sobie. Sprawdzę jeszcze online, ale ogólnie zaskoczonko i polecanko!

 

 

Odnośnik do komentarza

Heat i Unbound bardzo spoko racerki. Gdyby w fabule nie było tych upośledzonych elo ziomów z tiktoka to byłoby jeszcze lepiej, ale jeździ się fajnie, tuninguje się fajnie, a Unbound przy okazji potrafi być wymagający. No i open world tak trochę do wywalenia, bo nie daje żadnej wartości dodanej imo, wolałbym sobie robić eventy po sznurku wybierając je z listy jak w U1 czy częściowo w pierwszym Most Wanted.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja nie trawię wyścigów z otwartą mapą.  Tyle co się ścigam to czasem jadę do kolejnego wyścigu na mapie. No czuję taką stratę czasu ,że odechciewa mi się grać. Sztuczny wypychacz czasu żeby gracz siedział więcej w gierce. Przez to też trasy wyścigu są totalnie bez polotu. 

 

Chciałem wrócić do NFS i zagrałem w Unbound ale po godzinie daje sobie spokój. Takie wyścigi nie są dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ten Heat system jest spieprzony u podstaw. Nie opiera się na ryzyku, tylko szczęściu czy się na patrol natkniesz 50m od garażu. Chcesz zjechać do garażu a tu dookoła radiowozy.

No i beka że jak auto zmienisz co pojedziesz nim 1 raz to i tak masz taki sam lvl. W MW z 2005 było to do aut przypisane.

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

Za szybko podbijesz heat (ergo weźmiesz udział w zbyt wielu wyścigach z wysokim ryzykiem danego dnia) to masz 5 lvl pościgu, radiowozy wszędzie i utrudnioną ucieczkę. Chcesz mieć luźno to opuszczasz bardziej prestiżowe zawody i kończysz dzień wcześniej, tyle. Nie widzę żeby coś tu było spieprzone (może rzeczywiście heat mógłby być liczony osobno dla różnych samochodów).

 

Tak w ogóle to do samochodów można doposażyć zagłuszacze itp., które utrudniają zauważenie przez policję albo opóźniają czas wezwania posiłków. Dużo ułatwiają.

Odnośnik do komentarza

Ale biorąc mniej ryzykowne wyścigi też go nabijasz. W trakcie pościgu również ci wzrasta, jak za długo cię ścigają i robi się to meczące. Lepszym pomysłem byłaby zaczepka gliniarzy, jak chcesz pomnożyć te punkty. Wtedy masz ryzyko, ale i zysk. A nie, jak jedziesz do garażu i z dupy wyskakuje ci psiarnia i zaczyna cię ścigać, a ty tylko czas marnujesz.

Odnośnik do komentarza

Chciałem tę grę splatynować :platinum:. Wbiłem wszystkie trofki i przystąpiłem do robienia tych list online:

Cytat

Tryb online – minimum 25 list prędkości, podczas których jedna musi być w pełnym 8-osobowym składzie, a 5 z nich zakończysz zwycięstwem w każdej z dostępnych klas samochodów, a przy tym odłożysz trochę hajsu na niezbędne wydatki.

 

…ale po dwóch dniach dałem sobie spokój. Jako że grałem od day one w Unbounda to na tych serwerach był niezły rampage - bez szans na wbicie tych list online. Nie wiem jak jest teraz (bo nie mam PS+ xD).

 

Wrócę do tego kiedyś, bo szkoda nie wbić platyny przez jedno trofeum.

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, HenrykIggO napisał:

Wrócę do tego kiedyś, bo szkoda nie wbić platyny przez jedno trofeum.

Ale z czym dokładnie masz kłopot? Zrobiłem wszystkie trofki online w ten weekend.

 

25 rozegranych list - chodzi tylko o zagranie 25 wyścigów, pozycja bez znaczenia, możesz być nawet ostatni albo nie dojechać do mety. W grze jest teraz tryb PvP, w sekundę wyszukuje wyścig

 

Rozegranie 1 listy w 8osobowym składzie - ponownie włączasz PvP i w sekundę masz mecz z kompletem zawodników (pamiętaj żeby mieć włączony cross-plaftorm). Wystarczy rozegrać i wpada

 

5 zwycięstw - po jednym na każdą klasę samochodu. W PvP bardzo ciężko wygrać, jeżdzą sami wyjadacze. Ale jak wejdziesz w otwarty świat i stamtąd zahostujesz wyścig to zazwyczaj dołączają max 2 osoby i to początkujące. Łatwo wygrać, wpada nawet jak przeciwnik opuści wyścig w trakcie.

 

Ja z kolei nie mam siły do tych wszystkich znajdziek - kiedyś na pewno wrócę i dokończę, ważne że trofki mutli zaliczone bo moda na wyłączanie serwerów trwa ;) 

 

Ogólnie bardzo przyjemna gierka - mocne 7/10 ode mnie.

 

 

Edytowane przez jimmyyy8
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jimmyyy8 napisał:

Ale z czym dokładnie masz kłopot? Zrobiłem wszystkie trofki online w ten weekend.

 

No właśnie z tym miałem największy problem:

Godzinę temu, jimmyyy8 napisał:

5 zwycięstw - po jednym na każdą klasę samochodu. W PvP bardzo ciężko wygrać, jeżdzą sami wyjadacze. Ale jak wejdziesz w otwarty świat i stamtąd zahostujesz wyścig to zazwyczaj dołączają max 2 osoby i to początkujące. Łatwo wygrać, wpada nawet jak przeciwnik opuści wyścig w trakcie.

 

Wygrałem chyba tylko w jednej z klas. W reszcie nie mogłem tego ogarnąć, za szybcy byli gracze. Ale z tego co pamiętam to w każdym wyścigu miałem full lobby - nie było tak jak mówisz że dołączały po 2 osoby, ale tak jak wspomniałem grałem od razu po premierze. Może teraz jest inaczej.

 

Godzinę temu, jimmyyy8 napisał:

Ja z kolei nie mam siły do tych wszystkich znajdziek - kiedyś na pewno wrócę i dokończę, ważne że trofki mutli zaliczone bo moda na wyłączanie serwerów trwa ;) 

 

A to akurat lubię - szwędanie się i wyszukiwanie. Słuchaj, tutaj masz elegancką mapę ze wszystkimi znajdźkami w Unboundzie, które można odznaczać (!) dzięki czemu masz kontrolę co znalezione a co nie. Dzięki tej stronie i tym mapom zrobiłem też :platinum: Heat'a.

 

Godzinę temu, jimmyyy8 napisał:

Ogólnie bardzo przyjemna gierka - mocne 7/10 ode mnie.

 

 

Pełna zgoda, a dałbym nawet 8.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...