Skocz do zawartości

Ostre


Mejm

Rekomendowane odpowiedzi

Bedzie nietypowo ale zachcialo mi sie pizzy hut. Nie jadlem tam dobrze ponad 10 lat bo w miedzyczasie zaczelo wysypywac "wloskimi" plackami i ten tluscioch w brytfannie juz nie imponowal. Ale ze kiedys byla to jedna z pierwszych zagranicznych sieciowek we wro (ktora miala wtedy w ofercie nawet szwedzki bar salatkowy co bylo pewnym novum) oraz dlatego, ze na zakonczenie roku szkolnego w sp chodzilismy tam z kumplem to mam jakis sentyment do tego miejsca. Troche sie jednak wystroj zmienil (lokal na rynku) albo pamiec juz nie ta bo wydawal sie kiedys wiekszy i bardziej kwadratowy. Teraz to taka kiszka (a moze zawsze tak bylo?).

 

Ale do rzeczy. Wzialem placka hot pepperoni. Wg menu ostry jest sos, salami i na to jeszcze żulapento. No bylo to ostre przyznam. Szczegolnie sos oraz salami. Dla osob ktore nie jadaja ostrego to bylby to totalny zonk i pizza w kuble. Nie spodziewalem sie az takiej mocy. Nie powinno to tez moim zdaniem byc oznaczone w menu jedna papryczka (widac tylko tak oznaczaja ostre) bo moze mylic, ze ostre ale nie tak mocno. Dalbym dobrze ze 3 papryczki. A oprocz ostrosci no to ten sam tlusty, chrupiacy placek jaki pamietalem z czasow gnoja, ktory chyba ma wiecej wspolnego z ta gdynianka niz ciastem do pizzy. Za srednia, mala i 1,2l pepsi 115zl :reggie:

Odnośnik do komentarza

Widzialem reklamę, że festiwal w pizza hut się zaczął lub będzie na dniach. Za pińć dych można jeść w opór i pić z dolewka :nosacz:Problem w tym, że nie znoszę tego smaku, a jakoś moja firma uparła się na nich przy każdej możliwej okazji i dostarczaja pizzę hut do biura na różne eventy. Gruba buła i biedne składniki, meh.

Odnośnik do komentarza

Tak, byla druga kartka w menu. Od 03.01 do 21.02. Jakos tak. Zastanawialem sie czy wziac ale wydolnosciowo i tak pewnie skonczyloby sie na tylu samych kawalkach. Jedyny plus to te rozne smak ale czy ja wiem czy to sie tam od siebie tak mocno rozni? Kazdy chyba wie jak smakuje salami a jak kurczak czy szynka. Moze te bbq albo carbonara cos warte, ale no to pizza hut wiec pewnie warte malo (smakowo, bo generalnie 50zl xD).

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.12.2023 o 20:34, Shen napisał:
W dniu 17.12.2023 o 20:27, Mejm napisał:

Czytalem o tym, ze czasem te ostre w jakims miocie potrafia byc lzejsze, no ale to smakuje jak zwykla zielona papryka. Czy ja cos zle interpretuje czy mi sie po prostu slaba partia trafila?

Te papryczki to loteria w marketach.

Je.bac to halapenio z kaufa. Kupilem druga paczke, na 5 papryczek 1 mocna, reszta slodkie. Ku.rwa kupujecie ostra papryke a 80% zawartosci opakowania to zwykla zielona papryka tylko wiecej zl za kilogram. Olewam temat i zostane przy szpiczastych czerwonych, te zawsze sa gwarantowane.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Mejm napisał:

Je.bac to halapenio z kaufa. Kupilem druga paczke, na 5 papryczek 1 mocna, reszta slodkie. Ku.rwa kupujecie ostra papryke a 80% zawartosci opakowania to zwykla zielona papryka tylko wiecej zl za kilogram. Olewam temat i zostane przy szpiczastych czerwonych, te zawsze sa gwarantowane.

ja kupowałem na wage w lidlu takie małe czerwone, nie wiem czy jeszcze są, bo od dłuższego czasu sypie suszoną i zmieloną karoline reaper. Jak bedziesz to sprawdz one były całkiem przyjemne

Odnośnik do komentarza

Nie przepadam za buldakami ale skusilem sie na chrupki no bo moze cos innego, jeszcze x2 zeby przetestowac swoja tolerancje. No coz, smakuje tak jak zapamietalem nudle - nijak i bardzo chemicznie. Ostrosc jest i to nawet agresywna, mniej przyjemna niz tych co opisywalem na poprzedniej stronie. Chrupek jest obtoczony jakims syropem glukozowym co dodaje troche slodkosci. No nie polecam, chyba ze ktos po prostu lubi jak go parzy w jape albo lubi smaki tej firmy. Ja bralem w blumisiu, jakiejs nowej sieciowce przypominajacej krzyzowke zabki i kuchni swiata.

 

 

snaki-zzaldduk-2-x-spicy-extreme-buldak-

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Mejm napisał:

Nie przepadam za buldakami ale skusilem sie na chrupki no bo moze cos innego, jeszcze x2 zeby przetestowac swoja tolerancje. No coz, smakuje tak jak zapamietalem nudle - nijak i bardzo chemicznie. Ostrosc jest i to nawet agresywna, mniej przyjemna niz tych co opisywalem na poprzedniej stronie. Chrupek jest obtoczony jakims syropem glukozowym co dodaje troche slodkosci. No nie polecam, chyba ze ktos po prostu lubi jak go parzy w jape albo lubi smaki tej firmy. Ja bralem w blumisiu, jakiejs nowej sieciowce przypominajacej krzyzowke zabki i kuchni swiata.

 

 

snaki-zzaldduk-2-x-spicy-extreme-buldak-

pisałem o nich na poprzedniej stronie, okropne są i mają tragiczny skład nawet jak na chipsy/chrupki

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Shen napisał:

Ten sos co Bartolinsky polecał, to też w lodówce stoi i go chyba wyjebie, to po prostu zawartość saszety buldaka przelana do butelki, do niczego się to nie nadaje.

 

Przechwytywanie.JPG.834dfa03c4c8f70c47605129a9cd8682.JPG

 

A ja już czwartą butelkę kończę :banderas: Do wszystkiego co nie jest azjatyckim żarciem może popsuć smak, ale tak to uwielbiam. Jutro robię tikka masalę więc będzie dodawany :wub:

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Te chrupki buldaka poszly do kosza. Nie ma najmniejszego sensu tego jesc.

 

W kuchniach swiata jakis juz czas temu kupilem to. Dzisiaj patrze a producentem Samyang. No trudno. Ale nie bylo zle. W smaku praktycznie to samo co Gekikara od Nissin tyle ze drozsze. Powiedzilabym tez ze troszke mniej ostre, chyba ze to juz kwestia mojej adaptacji.

 

2930_1.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Rozpoczalem przygode z habanero. Powinienem mysle dluzej zatrzymac sie nad zulapento ale raz, ze te papryczki z marketu to loteria pod wzgledem ostrosci, a dwa nie moge zdzierzyc tych drobnych pestek, ich pozbywanie sie jest uciazliwe.

 

No to kupilem habanero, odcialem jeden plasterek wzdluz i badam koncowke, najpierw jak najdalej od ogonka. Nie piecze. Odkrajam wyzej, no nie piecze. Patrze ze tak mi sie ukroilo, ze nie ma placenty wiec od(pipi)alem kawaleczek ktory byl przy samym ogonu. Az mnie oslepilo od lez xD Mocne go.wno a wzialem naprawde troszeczke, bedzie trzeba uwazac. Ale potem na jajku z majonezem juz nie bylo ostre wcale, wiadomo ze majo troche zneutralizowal ale te dlugie z lida spokojnie byly wyczuwalne, stawiam, ze tam lepiej sie ta ostrosc na papryce rozklada. I fajny jest zapach samej papryki, w sumie pierwszy raz cos mi tak pachnie, smak tez inny niz to co dotychczas.

 

A dodatkowo w sparze kupilem takie chrupki. Ale to do weekendu trzeba zeby sobote w spokoju na kiblu przezyc.

Tohato-Habanero-56g.webp

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.02.2024 o 10:50, krupek napisał:

Czytałem ostatnio, że Biedronkowe habanero nie są w ogóle ostre, za to aromatyczne i smacze. Poleca się podsmażyć w całości na patelni i niby fajna przekąska, np do piwa. Oczywiście, odkąd to przeczytałem, ani razu w Biedrze jej nie widziałem.

Pomyliłem jednak :niki: to były padron, ale dziś dostałem i przetestuję w końcu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...