Skocz do zawartości

Anbernic RG35XX - retro konsola


Assassins_78

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Mam pytanko. Na łowcach Chin jest wersja anbernica z dwoma kartami- 64gb i 128gb w jednej konsolce. Podobno karty które są w konsolce szybko się psują, gdybym chciał przenieść ich zawartość(gry, system) na lepsze kart pamięci, to wystarczy że podłączam je do komputera i kopiuje ich zawartość czy jak to zrobić?

Dzięki jeżeli ktoś odpowie :)

 

Odnośnik do komentarza

Imo brać wersję tańszą, z 1 kartą od pana Chińczyka, a potem ogarnąć samemu instalację Garlica (w wersji na 2 karty SD). Ja tak zadziałałem i jestem kontent, wgrywam tylko te gry i wersje, które chcę ograć. Jak na start dostaniesz pierdylion tytułów to odpali Ci się "syndrom pirata ".

Edytowane przez Badus
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gram w Final Fantasy 9 PL (na garlic os). Gra jest w postaci jednego pliku pdb w którym zaszyte są trzy dyski. No i mam problem by konsola zapamiętała że jestem na dysku 2: zmieniam dysk, robię save  overdrive i wszystko chodzi do momentu wyłączenia konsoli - po włączeniu znów mam dysk 1 i muszę ręcznie zmieniać na 2. Czy coś robię nie tak? 

 

Edit

Znalazłem. Save nie działa, zapis konfiguracji też. Odpowiedź jest banalna: trzeba po prostu po zmianie dysku w dalszej grze wyjść na chwilę do menu konsoli. Wówczas emu zapamieta sobie że gramy juz na dysku 2.

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich serdecznie ,mam problem ,stałem się posiadaczem konsolki i w pierwszych krokach próbuje skopiować zawartość karty micro sd i tutaj pojawia się problem ponieważ z zawartości 64g system wyświetla tylko niecałe 10Mb również nie pojawiają się katalogi ROMS i Bios .Kartę sprawdzałem na XP / 7 i 11 na każdym systemie wygląda tak samo ,oczywiście w konsoli działa .Miał już ktoś taki problem ?

Z góry dziękuję 

Rafal

 

Odnośnik do komentarza

Cześć,

Dzięki Waszym instrukcją wgrałem garlica na swojego rg35xx,a że niestety nie jestem biegły w takich rzeczach to mam kilka pytań:

- gdzie znajdę funkcję „szukania” gier?

- czy da się ustawić nazwy konsol pod ikonami?

- wgrałem grę Tony Hawks 2 na psx, co trzeba ustawić żeby gra odpalała?

 

dzięki serdeczne

Odnośnik do komentarza

- nie wiem ale można zmienić wystrój menu - jest strona temu poświęcona gdzie jest ich mnóstwo niestety nie mam linka pod ręką

 

- jeśli to plik PDB to powinien ruszyć od razu. Jeśli jednak jest to np. ISO + cue wówczas najlepiej wrzucić je do utworzonego przez ciebie w folderze PS - katalogu TonyHawks2, na zewnątrz - bezpośrednio w folderze PS utworzyć plik m3u z nazwą Tony Hawks 2, a w środku ze ścieżką dostępu np: 

TonyHawks2/Tony Hawks 2.iso

TonyHawks2/Tony Hawks 2.cue

 

Nazwa katalogu jest taka jaką utworzyłeś, nazwy plików oczywiście takie jakie istnieją - w moim przykładzie dałem hipotetyczne. Nie uwzględniasz we wpisach katalogu PS - on jest defaultowy.
Jesli to zrobisz i przełożysz kartę do konsoli wówczas zobaczysz grę. Jesli jednak nie ruszy to będzie znaczyło ze coś pomieszałeś w pliku m3u - wyjmujesz kartę, wkładasz do kompa i sprawdzasz gdzie się walnąłeś. Po pierwszym udanym razie kolejne są banalne ;) 

 

PS

Tworzenie pliku m3u: notatnik, zapisz jako txt, zmieniasz rozszerzenie na m3u i na koniec użyj do obsługi plików m3u notatnika.

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, friedrich napisał:

- nie wiem ale można zmienić wystrój menu - jest strona temu poświęcona gdzie jest ich mnóstwo niestety nie mam linka pod ręką

 

- jeśli to plik PDB to powinien ruszyć od razu. Jeśli jednak jest to np. ISO + cue wówczas najlepiej wrzucić je do utworzonego przez ciebie w folderze PS - katalogu TonyHawks2, na zewnątrz - bezpośrednio w folderze PS utworzyć plik m3u z nazwą Tony Hawks 2, a w środku ze ścieżką dostępu np: 

TonyHawks2/Tony Hawks 2.iso

TonyHawks2/Tony Hawks 2.cue

 

Nazwa katalogu jest taka jaką utworzyłeś, nazwy plików oczywiście takie jakie istnieją - w moim przykładzie dałem hipotetyczne. Nie uwzględniasz we wpisach katalogu PS - on jest defaultowy.
Jesli to zrobisz i przełożysz kartę do konsoli wówczas zobaczysz grę. Jesli jednak nie ruszy to będzie znaczyło ze coś pomieszałeś w pliku m3u - wyjmujesz kartę, wkładasz do kompa i sprawdzasz gdzie się walnąłeś. Po pierwszym udanym razie kolejne są banalne ;) 

 

PS

Tworzenie pliku m3u: notatnik, zapisz jako txt, zmieniasz rozszerzenie na m3u i na koniec użyj do obsługi plików m3u notatnika.

Super, później się tym pobawie i dam znać:)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Też się temu przyglądałem, ale wydaje się strasznie mały, a analogi niewygodnie ułożone.

Podobnie miałem z PSVita trzymając w dłoniach, o ile dpad był ok, to używanie analogów nie wydawało mi się zbyt ergonomiczne.

PSP dopiero z gripem mi podeszło.

 

Zdecydowanie wolę jednak układ pionowy.

Odnośnik do komentarza

Niestety taka retro konsola nie zastąpi DSa, a jedynie go uzupełni. Ogrywam teraz (z przygodami :facepalm: ) na Retroidzie Castelvanie Order of Ecclesia i gra się świetnie. Duży ekran główny, z boku mały ekran z mapą, sterowanie przyciskami, szybki zapis w każdym momencie - wszystko gra. Ale już w Yoshi taki układ jest słaby bo powinien być układ ekranow gora - dół. A wówczas ekraniki są mikre. Inny kłopot jest przy Zeldach czy Prince of Persia: sterowanie w tych grach jest rysikiem (nie lubię) i mimo ekranu dotykowego w Retridzie wychodzi to słabo. Może gdyby zastosować jakąś protezę rysikową grałoby się lepiej... 

Widziałem że jest retro konsola z układem ekranu pionowym do gier mame: taki układ byłby chyba jedynie optymalny dla gier ds i 3ds. Bo oryginalne dsy już zaczynają się starzec - zolkna ekrany i slabną baterie. 

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza
Opublikowano (edytowane)

Na jakim? i na jakiej konsoli? Ja piszę o R36s a nie jakimś tam aberniku którego flaki są naprawdę leciwe na dzień dzisiejszy, pierwsza lepsza konsola która jest tańsza od niego potrafi wiele wiecej (CPU RAM większy)

BTW, dziś aby emulować poprawnie PSP i N64 200zł wystarczy.

edit.

 

Jeśli piszesz o RG 35XX H to powinno wszystko latać na emulacu ;) 

Edytowane przez Assassins_78
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...