Skocz do zawartości

Anbernic RG35XX - retro konsola


Assassins_78

Rekomendowane odpowiedzi

Anbernic przybył, jestem mega pozytywnie zaskoczony, ale:

1. schrzaniłem szybkę ochronną przy naklejaniu (róg odchodzi)

2. posadziłem kartę z Batocerą, przy ponownym wgrywaniu obrazu czytnik odmówił poslłuszeństwa

3. Zna ktoś jakiś mirror poza Mega do ściągnięcia świeżego systemu stockowego? Ściągnięcie 64 GB danych to jakiś cud, bo non stop wywala mi koniec transferu...

 

No i mam problem z podłączeniem pada ox Xboxa po BT, urządzenie widzi pada, ale nie łączy się po naciśnięciu A, czyżby nie wspierany?

Edit:

chyba w ogóle mam jakiś problem z BT, widzi urządzenia, ale się nie łączy...

Odnośnik do komentarza

 

1. Dzięki za link.

2.Czytnik kart zewnętrzny, nowy zamówiony, może z gparted odzyskam kartę.

3. Jest, ale na Megaupload niestety. Znalazłem jednak stronkę że zmodyfikowanym stockoeym softem, obrazy z Google drive, więc szybko weszło.

 

Jeżeli chodzi o bluetooth to nie jestem w stanie podłaczyć żadnego urządzenia, możliwe, że po zmianie karty będzie lepiej, możliwie też, że moduł BT mam wadliwy...

Odnośnik do komentarza

Jak do jasnej ciasnej odpalać wielopłytowe gry na stockowym systemie?

Mam plik gra.m3u, w nim ścieżki do katalogu .gra w formie:

.gra/gra cd1.chd

 

kropka przed katalogiem ukrywa go dla systemu.

 

I tak, śmiga to przez Retroarch, a przynajmniej odpala płytę nr 1, a na stocku nie uruchamia w ogóle nic. Przed nazwą katalogu powinien być slash? backslash? pełna ścieżka, np Roms/PS/.gra.??

 

Odnośnik do komentarza

 

Ogarnięte, RetroArch widzi, stożkowy nie, najwyżej przez RA będę gry odpalał, nie problem.

Zrobiłem katalog .multidisc i wrzuciłem tam wszystkie pliki z płytami, a w Roms odbośniki z rozszerzeniem .m3u

 

Ogólnie mam 1 kartę 16GB na system i 64 na gry, wrzuciłem cały tiny set go, wybrane gry z PS1, kilka z PSP, część z dostarczonych z systemem i mam jeszcze miejsca, że hoho.

Scraperem już ogarnięta część zrzutów ekranu, żeby było ładnie. Jeszcze ostatnie szlify i zestaw będzie gotowy :)

 

Miliard gierek, a i tak będę układał piguły w Dr Mario :D

 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.03.2024 o 20:58, Andreal napisał:

Zna ktoś jakiś mirror poza Mega do ściągnięcia świeżego systemu stockowego? Ściągnięcie 64 GB danych to jakiś cud, bo non stop wywala mi koniec transferu...

Do pobierania używam jdownloader - to programik do pobierania. Wklejasz link i powinno iść 

Odnośnik do komentarza

Mój RG35XX H pewnie do końca tygodnia dojedzie, za 150 zł to trudno było się potrzymać i nie kupić. Jak pisałem w wątku ogólnym, porównam z R36S i któraś zostanie. 

W sumie to chyba jeden z najchętniej recenzowanych na YT modeli Anbernica. Z testów można wywnioskować, że też raczej taki udany.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Czoperrr napisał:

Anbernic RG35XX był popularny głownie przez swój klasyczny wygląd ala Gameboy

zamówiłem wersję horyzontalną dla kumpla, pobawiłem się tym chwilę bo zmieniałem mu system i robiłem porządek z gierkami, kompletnie mnie ta konsolka niczym nie urzekła mimo, że jest mocniejsza od mojego rg35xx i ma gałki. Wziąłem swojego ,,gameboya'' do rąk i nagle pojawiła się magia i chęć pogrania w THPS 2 mimo braku analogów. Tłumaczę to tym, że w dzieciństwie tyle nawalałem na GBC, że trzymanie tej bryły/kształtu jest dla mnie jak powrót do domu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy udało się komuś skutecznie zagrać w Super Mario RPG (SNES) na GarlicOS? Niby wszystko chodzi ale nagranie save’a i jego odczytanie nie tylko psuje grafikę w grze ale kasuje dodatkowo wewnętrzne stany gry. 
Jest na to jakiś pomysł? Ustawienia?

 

edit

Znalazłem na Reddit:

 Uncheck Settings -> Saving -> Don't overwrite SaveRAMand save core/game override (or change this setting globally from RetroArch in main Garlic OS menu)
This can help in some games, e.g. Mario RPG

 

 

 

 

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza

Tak dla przestrogi napiszę tylko, że nie polecam instalacji systemu Batocera v39 Beta na Anbernicu RG35XX H bo więcej jest problemów niż pożytku. Jeśli ktoś sobie chce instalować system na markowej karcie pamięci i zrobić porządek w swoich gierkach to polecam dla spokoju instalować najnowszy OS ze strony producenta sprzętu i tyle.
Kumpel mnie prosił żebym mu ogarnął konsolkę więc po krótkim resarchu i pochwalnym filmie na YT postanowiłem wrzucić mu tę Batocerę :/ wszystko było niby spoko, oddałem mu do rąk i wieczorem zaczął do mnie pisać, że dużo gier nie działa między innymi te, które testowałem i śmigały. Fabrycznego systemu nie brałem nawet pod uwagę bo swoim zwykłym RG35XX jadę na GarlicOS od samego początku i jestem mega zadowolony.
Nie wiem nawet jakich ,,ficzerów i bajerów'' nie ma oryginalny system względem tych wszystkich zamienników ale dla kogoś kto chce sobie pograć solo w gierki w łóżku to chyba nie trzeba niczego więcej :dunno:
 

Odnośnik do komentarza

Na YT był filmik na temat stockowego OS, że po aktualizacjach jest naprawdę w porządku i nie ma się czego wstydzić. Ja na swoim RG35XX H postawiłem najnowszy w wersji 64GB na karcie Kingstona i zasuwa wszystko bardzo zgrabnie. Generalnie Anbernic zrobił na mnie lepsze wrażenie od R36S i został. Nie wiem na jak długo, bo jedzie do mnie Trimui Smart Pro wyrwany za 250 zł. Skusiłem się na niego, bo z budżetowych konsol najlepiej sobie radzi z PSP. 

Odnośnik do komentarza

Zgodzę się z przedmówcami, stock os jest jak najbardziej ok, batocera V40 sprawiała mi problemy przy grach na zewnętrznej karcie, korniki w jakiejś tam wersji ED fajnie śmiga, ale żre baterię. Tak naprawdę czekam na nową wersję MuOS.

 

Polecam też rozwiązanie wrzucenia gier i systemu na oddzielne karty, wychodzi coś nowego, wrzucasz na kartę, zamieniasz i widzisz, czy warto, czy też nie.

Odnośnik do komentarza

Też chciałem już ten wariant H - jak rozumiem to jest to samo co RG35XX tylko ma analogi i układ horyzontalny. Z drugiej strony, kurde, w to wszystko mogę pograć na emulatorze na smartfonie (ostatnio bez problemu cisnąłem Parasite Eve, gdzie ultra precyzyjne sterowanie nie jest potrzebne) i będzie kolejny e-grat do szuflady (tak jak PSVR2, który zbiera kurz).

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, _Red_ napisał:

mogę pograć na emulatorze na smartfonie (ostatnio bez problemu cisnąłem Parasite Eve, gdzie ultra precyzyjne sterowanie nie jest potrzebne)

Ja mam taki grip:

https://allegro.pl/oferta/uchwyt-telefonu-smart-clip-do-pada-xbox-series-s-x-11781514108
tyle że używam do gier na iOS. A tu emulatorow nie ma, ale mam abonament Netflix i coś tam ogrywam. Tylko to do pada xboxowego.

Noooo zawsze jak mi YouTube podrzuci jakieś filmy o anbernicu czy retrodroid to potem chce mieć całą kolekcję gier w kieszeni. No i przeglądam te konsolki, co która odpali, a potem se myślę o steamdecku oled. Dziś nawet zadałem pytanie w temacie steamdecka:/

no i już miałem palec na kup teraz… ale

mysle o laptopie bo to wydaje mi się sensowniejsze. No ale laptop oled to ma 512GB dysku… mam odłożone 5.000 i chce se coś kupić by się wynagrodzić ale chyba będzie to za mało na lapka z oledem, dyskiem 1tb (+ pewnie 1tb bym musiał osobno dołożyć). No i tak se żyje i czekam na uj wie co. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, grzybiarz napisał:

Ja mam taki grip:

https://allegro.pl/oferta/uchwyt-telefonu-smart-clip-do-pada-xbox-series-s-x-11781514108
tyle że używam do gier na iOS. A tu emulatorow nie ma, ale mam abonament Netflix i coś tam ogrywam. Tylko to do pada xboxowego.

Noooo zawsze jak mi YouTube podrzuci jakieś filmy o anbernicu czy retrodroid to potem chce mieć całą kolekcję gier w kieszeni. No i przeglądam te konsolki, co która odpali, a potem se myślę o steamdecku oled. Dziś nawet zadałem pytanie w temacie steamdecka:/

no i już miałem palec na kup teraz… ale

mysle o laptopie bo to wydaje mi się sensowniejsze. No ale laptop oled to ma 512GB dysku… mam odłożone 5.000 i chce se coś kupić by się wynagrodzić ale chyba będzie to za mało na lapka z oledem, dyskiem 1tb (+ pewnie 1tb bym musiał osobno dołożyć). No i tak se żyje i czekam na uj wie co. 

Rozterki dojrzałego gracza...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...