Skocz do zawartości

GOTY 2023 - forumkowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Bzduras napisał:

Niektórzy chyba utożsamiają "rozczarowanie roku" z "najgorsza gra roku".

No, taka osobista najgorsza gra, nie?

 

Fajne zestawienie, miło popatrzeć, co się komu podoba. Przez pierwsze kilka godzin z AWII zastanawiałem się mocno o co come on z tą grą roku, ale teraz, wiele godzin później, już wiem.

Odnośnik do komentarza
Teraz, dominalien napisał:

No, taka osobista najgorsza gra, nie?

Niekoniecznie, dla mnie dobra gra może być rozczarowaniem. Tak miałem rok temu z The Callisto Protocol (które mi się ogólnie podobało), tak w tym roku Starfield okazał się przyzwoitym tytułem, ale kompletnie nie spełnił tych oczekiwań które wygenerował Todzik z ekipą. Z kolei najgorsza gra to taka, która obiektywnie jest gniotem i słabym tytułem.

Odnośnik do komentarza

Wątpię, bo czytałem ten temat i jednak sporo ludzi uzasadniało wybór głośnych gier (które w innych miejscach w sieci zgarniały goty czy inne prominentne nagrody) na swoje personalne rozczarowanie roku i nie wyłania się z tego obraz niegrywalnych crapów czy najgorszych gier minionego roku :) Po prostu nie spełniły pokładanych w nich nadziei.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, messer88 napisał:

Ładnie widać dominację multiplatform w 23 i słabą formę PS/X/N gdzie w rozczarowaniach mamy same eksy xD 

To jest ciekawa statystyka :D. Widać, że a) tęsknimy za exami na swoje ulubione konsole, b) są co do nich nierealistyczne oczekiwania, c) nikt nie hejtuje gry, która jest multiplatformowa, takie gry zawsze są bardziej lubiane i w takich kategoriach jak "rozczarowanie" co do zasady prawie nikt ich nie wrzuca.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

są co do nich nierealistyczne oczekiwania

To są gry dla których kupiłeś akurat daną konsolę, z największym budżetem, robione przez największe teamy latami. Wsparte czasem chorym marketingiem (Starfield).

Nie wiem jakie mielibyśmy mieć wobec nich oczekiwania 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Paolo de Vesir said:

Wciąż nie przestaje bawić jak niektórzy zawodem roku ogłosili Starfielda, a w platformach jedynie PS5. Pewnie płytka nie odpaliła się na Sonce i stąd to rozgoryczenie. :/ 

 

Może był to potencjalny powód dla kupna Xboxa? Oczywiście wiem, że tak nie było, ale ewentualność istnieje :P

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Wciąż nie przestaje bawić jak niektórzy zawodem roku ogłosili Starfielda, a w platformach jedynie PS5. Pewnie płytka nie odpaliła się na Sonce i stąd to rozgoryczenie. :/ 

Z ciekawości sprawdziłem, były 2 takie przypadki, toż to powinna byc dyskwalifikacja, pytanie, czy inne gry też to miały :D. 

Odnośnik do komentarza

Kwestia promocji gier first-party i związanych z tym oczekiwań głównie imo. Bo nie wiem, nawet bardzo wysokobudżetowe produkcje, jak Hogwarts Legacy czy Star Wars Jedi, mogłyby jak sądzę zawieść wiele osób tutaj, gdyby oczekiwali mesjasza, przecież mało kto je tutaj jakoś zbyt mocno chwali. Różnica taka, że nikt się widocznie aż tak na nie nie napalał. Różnica zasięgu, rok temu God of War i Horizon były i w top roku i w top rozczarowaniach.

 

Bo też pytanie, kiedy to rozczarowanie ma być, w momencie jak widzisz recenzje czy potem jak grasz. Patrząc po postach, chyba mniej osób to rozumie tak jak ja, że rozczarowanie to gierka, która ma świetne opinie, a to ja podczas grania jestem rozczarowany. Być może Zeldohejterzy też właśnie tym się kierują, a inni bardziej to rozumieją jak "ogólny poziom gry dla wszystkich to rozczarowanie".

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...