Skocz do zawartości

GOTY 2023 - forumkowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

  • GOTY - Alan Wake 2
  • Runner up - Resident Evil 4 Remake oraz Dead Space Remake
  • Rozczarowanie roku - Spider Man 2.
  • Średniak roku - Robocop
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - aktualnie Front Mission 3 Remake
  • Na czym grasz? - Switch, XSX i sporadycznie PS5
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Baldur's Gate 3
  • Runner up - Alan Wake 2, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
  • Rozczarowanie roku - ten rok nie miał u mnie growych rozczarowań, mimo wszystko jak mam podać jeden tytuł to będzie to Starfield, bo to miał być absolutny generacyjny killer, a tak nie wyszło
  • Średniak roku - Robocop: Rogue City
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - Final Fantasy VII Rebirth
  • Na czym grasz? - PC, Steam Deck, PS5, Switch

Kategoria bonus       

Remake roku: RE4

Runner up: Dead Space 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Resident Evil 4 Remake
  • Runner up - The Last Faith, Hogwarts Legacy
  • Rozczarowanie roku - Zelda TotK, Forza Motorsport
  • Średniak roku - Lords of the Fallen
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ Silent Hill 2 Remake, Gothic Remake, Oblivion Remake (chociaż to raczej będzie remaster)
  • Na czym grasz? - XSX, PC, Switch, PS5
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Baldur's Gate 3 - nowa jakość w gatunku :banderas: tytuł który z miejsca wskakuje do topki życia. Człowiek odzyskał wiarę w gatunek RPG. 
  • Runner up 
  • Armored Core VI świetne robociki, genialny klimat i widowiskowe oraz wymagające walki. 
  • Boltgun niesamowity klimat, baaardzo satysfakcjonujące strzelanie oraz świetny styl. Gorąco polecam. 
  • Rozczarowanie roku - The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Takie same zdanie jak SoQ z tym ,że ja więcej grałem.
  • Średniak roku - Robocop Rogue City
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - Homeworld 3
  • Na czym grasz? - PC, Switch
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

GOTY: Resident Evil 4 Remake (PC) Tak się to powinno robić. Rimejki, znaczy się.

 

Runner Up: Horizon Forbidden West: Burning Shores (PS5) DLC, do mojego GOTY roku ubiegłego. Więcej Alojki, pięknych widoków i walka z ostatnim bossem

Cyberpunk 2077 Widmo wolności (PS5) Jedyne DLC do "cyberbuga" dostarczyło to co miało. Kolejne, świetnie wykreowane, postacie, ciekawą fabułę (choć jej opis to swego rodzaju kłamstwo) i klimatyczne Dogtown

 

Rozczarowanie roku: Spider-Man 2 (PS5) Nie tyle rozczarowanie, co zbyt bezpieczny sequel. Liczyłem na więcej, lepiej, fajniej, a dostałem tylko większą, niewykorzystaną mapę. Zmarnowany potencjał Venoma, postacie też jakoś były mi obojętne. To nie jest zły tytuł, ale po skończeniu fabuły, nie chce mi się do tego wracać.

 

Średniak roku: Starfield (PC) ponad 80h za 44zł gejpasa na 2 miesiące. Symulator loadingów. Budowanie statków wciąga, choć irytuje brak wszystkich części w jednym "hangarze". Fajne piu-piu z karabinków. Spier.olony system odblokowywania perków, bezpłciowe postacie... Bethesda nigdy się chyba pewnych rzeczy nie nauczy, ale tyle godzin nie wzięło się z niczego. 

 

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024: "mnie nie pytajcie, ja nie wiem" Niestety gierkowanie u mnie coraz mniejsze, do nowości jakoś mnie nie ciągnie. Kolejne tytuły z tego roku dopełniają listę   "zagrać kiedyś za grosze/w psplusie/rozdawnictwie", więc na tytuły 2024 nawet nie patrzę. Z interesujących mnie na premierę kojarzę tylko Star Wars Outlaws, ale odległa pieśń. Wszystko wyjdzie na bieżąco. Ano tak- Mudrunner Expeditions mnie ciekawi, ale poczekam na recenzje.

 

Na czym grasz?: PS5, PC

Edytowane przez PiotrekP
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

GOTY: Cyberpunk 2077: Widmo Wolności a jeśli nie można bo to w sumie DLC to - RE4 Remake

 

Runner-up: Hogwarts Legacy

 

Rozczarowanie: FFXVI x 100000000

 

Średniak: Lies od P

 

Wyczekiwany: FFVII RebirthPersona 3 Reload

 

Na czym grasz: PS5, NS.

Edytowane przez michu86-
  • Plusik 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Dead Space - może i bardzo bezpieczny remake, ale zmieniający na tyle dużo, bym czuł świeżość, mimo doskonałej znajomości oryginału (przechodzone 10 razy, dwie platyny na PS3 i calak we wstecznej na XBOXie). Jedna z moich gier życia, a teraz ten remake też takową będzie.
     
  • Runner up - Resident Evil 4, czyli kolejny genialny remake kultowego klasyka, no i Alan Wake 2, który mocno zyskał na gatunkowej zmianie.
    Tak, uwielbiam survival-horrory i takie gierki mają u mnie zawsze przewagę nad innymi :D
     
  • Rozczarowanie roku - Star Wars Jedi Survivor - tylko i wyłącznie za sprawą skopanych technikaliów, bo gierka naprawdę super i spory krok do przodu w stosunku do poprzedniczki.
     
  • Średniak roku - AVATAR Frontiers of Pandora - ponad 70 na metacritic to wyżej niż "średniak", ale powiedzmy, że taki ogólny odbiór ma ten tytuł.
    Wciąż jeszcze nie ukończyłem, ale każda sesja na przepięknej Pandorze to bardzo relaksujące doświadczenie, podczas którego bardzo dużo czasu spędzam na odpowiednim ustawieniu kąta kamery, żeby pstryknąć kolejnego pięknego screenshota w foto mode.:wub:
     
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - OUTCAST A New Beginning - kontynuacja starego PeCetowego action-adventure, w którego remake całkiem niedawno grałem i który urzekł mnie swoim oldschoolowym, drewnianym feelingiem.
    Zapowiedzi sequela widziałem od dawna, trailery i gameplaye też, ale konkretów brakło, aż do teraz, bo gierka ma wreszcie wyjść w marcu 2024.
     
  • Na czym grasz? - PS5, XSX, PS3 i X360, a niedługo pewnie jeszcze na Evercade.
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Resident Evil  4 Remake. Wspaniała przygoda po raz kolejny, ale w nowych szatach, usprawniona, przepiękna, wciągająca jak bagno. 
  • Runner up - Alan Wake 2 pokazał, że Remedy nie boi się robić gier ambitnych, trudnych w odbiorze i idzie własną ścieżką. Gra zachwyca wizualnie, klimatem i oryginalnością. Lies of P cudowny Souls like, momentami równie dobry jak pierwowzór, fantastyczne walki z bossami, trudna jak cholera, piękna i z pomysłem. 
  • Rozczarowanie roku - CoD MWIII najbardziej chamska zagrywka i skok na kasę od lat. DLC na szybko przerobione na nową cześć za pełną cenę.  Dodatkowo - Forza Motorsport, Starfield, WRC i line up Sonki, który wciąż nie skusił mnie do zakupu konsoli. 
  • Średniak roku - BRAMBLE perełka z Game Passa. Dla mnie stoi obok wymienionych wyżej gier i ociera się o GOTY. Fenomenalna, klimatyczna przygoda. Straszna, przygnębiające, ponura i piękna jednocześnie. Nie mogłem się oderwać. Sztosik na dziesięć. 
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024 - na nic, dawno temu twórcy wyleczyli mnie z czekania na jakikolwiek tytuł. 
  • Na czym grasz? -  Xboxik i gamingowy laptop 
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Valheim,jeśli nie można mino że w 2023 wyszło na konsole to zdecydowanie Zelda ToTK bo zbyt dobrze się przy nowych przygodach Linka bawiłem i wróciła frajda z grania w gry jak za czasów dzieciaka. Moze magia nintendo zadziałała.
  • Runner up - Dead Space Remake
  • Rozczarowanie roku - brak kasy i czasu na kupno Baldura 3
  • Średniak roku - brak  a nie chwila przecież wyszła abominacja zwana Starfield majaca potencjał na goty a zabita przez Bethesdowy beton i zacofanie. Do rozczarowania roku się nie kwalifikuje bo wiedziałem ze tak bedzie.
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - Light no Fire, Crimson Desert i dlc do Elden Ring
  • Na czym grasz? - XSX, Switch, PC
Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - nie mam jako tako, ale wiem, że będzie to Alan Wake 2, którego jeszcze nie skończyłem, ale praktycznie wszystko mi w tej grze siedzi i mam nadzieję, że do końca tej przygody się nie zawiodę
  • Runner up -
  1. Spider-Man 2 - świetna kontynuacja znakomitej pierwszej części, ale nic więcej. Kilka fajnych motywów przeplatało się z kilkoma kompletnymi głupotami fabularnymi, Insomniac mogło się bardziej postarać jeśli chodzi o historię. Po gameplayu nie spodziewałem się rewolucji, ciężko tutaj wymyślić coś nowego w tej sprawdzonej formule z pierwszej odsłony.
  2. Starfield - typowa gra Bethesdy, która raz zachwyci, a raz wyprowadzi człowieka z równowagi swoimi archaizmami pamiętającymi jeszcze poczciwego Morrowinda. Mimo wszystko bawiłem się świetnie i z przyjemnością skończyłem nowy wytwór Bethesdy.
  • Rozczarowanie roku -  Redfall - nawet go nie ruszyłem, nie traciłem na to czasu gdy zobaczyłem recenzje i opinie graczy. Wielka szkoda, bo uwielbiam gry od Arkane.
  • Średniak roku - Robocop: Rogue City - niesamowity hołd dla kultowego Alexa Murphy'ego i jego przygód z ekranów kin. Gra która wypchana jest smaczkami na każdym kroku i która zaskakuje rozbudową i rozgrywką przypominającą Deus Exa od Eidosu. Tytuł oczywiście cierpi na wszelakie bolączki gry o niższym budżecie niż produkcje AAA,czyli drewniana animacja postaci czy ich mimika, ale gdy człowiek przymruży na to oko to będzie się świetnie bawił i wbije platynkę z bananem na ryju jak ja.
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - gry z backloga
  • Na czym grasz? - PS5, XSX, Switch
  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - ciężki wybór, pierwsza myśl to Resident Evil 4 Remake, ale to poniekąd stara-nowa gra, więc wybieram Lies of P, które wessało mnie bez reszty. Premierę Alana 2 zbojkotowałem z uwagi na brak pudełka.
  • Runner up - Dead Space (podobna sprawa jak z Residentem), Street Fighter 6
  • Rozczarowanie roku - trudno nazwać to rozczarowaniem, bo od pierwszego trailera wiedziałem, że to będzie goovno obejszczane. Mowa rzecz jasna o Diablo 4. Oprócz tego Final Fantasy XVI.
  • Średniak roku - Robocop. Oceny miał co prawda nienajgorsze, ale wiadomo, nie jest to tytuł idealny.
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - oczywiście Final Fantasy 7 Rebirth. W drugiej kolejności Tekken 8, Persona 3, Apollo Justice Trilogy.
  • Na czym grasz? - Playstation, PC
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

GOTY - BG3

Runner up - RE4 Remake i Zelda TotK

Rozczarowanie - Redfall i to jak zostala wydana kolekcja starych MGS

Sredniak Roku - Persona 5 Tactica (dla mnie to dobra gra ale tez najblizsza sredniakowi z tych co mialy premiere w 2023 i ogralem).

Najbardziej wyczekiwany - Suikoden 2 remaster + Eiyuden Chronicles oraz FF7 Rebirth

Na czym grasz? - PS5, XSX, Switch, Vita, 3DS, SD/PC, RPi400

Odnośnik do komentarza

GOTY: Dead Space Remake

 

Wiadomo, że gierka nie wygra, ale Baldur boży i Alan Wake 2 póki co czeka jeszcze na ogranie, więc nie chce głosować na coś w co nie grałem (tak, wiem wstyd i hańba). Dead Space w nowym wydaniu dostarczył mi masę świetnej zabawy i aż jestem w szoku, że widnieje tam logo EA. Oby zrobili to samo z DS2 i DS3 i będzie mega odświeżony pakiet. Obecnie cena już mocno poleciała na dół, więc jak ktoś jeszcze nie miał okazji to warto nadrobić.

 

Runner Up: Cyberpunk 2077: Widmo Wolności / Aliens: Dark Descent

 

Zdecydowanie najlepsze rozszerzenie tego roku i kilka(dziesiąt) godzin świetnej zabawy. CDPR ładnie się poniósł po fiasku jakim była premiera Cyberka. Nowa dzielnica, nowi bohaterowie, nowe doznania, no bawiłem się przednio. Szkoda, że więcej już nie będzie i trzeba czekać na kolejną część, która pewnie pojawi się za 10 lat... Co do Alienków, to obok Izolacji jest to najlepsza część z obcymi ostatnich lat. Świetna taktyczna gierka, gdzie trzeba dobrze planować każdy kolejny ruch. Polecam każdemu kto lubi to uniwersum.

 

Rozczarowanie: Starfield

 

Tutaj dla mnie nie ma konkurencji. Miał być system seller i hit na hity ostatniej dekady, a wyszedł jakiś marny pierd. Nie mówię, że gra jest zła, bo wciąż można tutaj spędzić trochę godzin, ale nie tego gracze oczekiwali. Wieczne loadingi i symulator szybkiej podróży w 2023 to jednak już lekka przesada. Wszystko jednak byłbym jeszcze w stanie przeżyć, gdyby nie ten archaiczny i pamiętający czasy Gierka silnik. Jak oni będą klepać TES6 i F5 na tym silniku to można się szykować na jeszcze większy zawód niż powyższa gierka.

 

Średniak: EA Sports WRC

 

Duże oczekiwania, ale jednak czegoś mi tutaj brakowało. Model jazdy jest naprawdę fajny, szczególnie na kierownicy, ale graficznie na konsolach mocno nie domagała. Nie podobało mi się też, że w trybie kariery można od razu wskoczyć do najwyższej kategorii. Chciałem jakąś drabinkę od zera do bohatera, ale niestety nic takiego nie ma miejsca. Wiadomo, że samemu można rozgrywać kolejne mistrzostwa i sobie ustawić wszystko pod siebie, ale liczyłem na coś więcej. Budowanie własnego autka też ciekawe, ale do wyboru mamy tylko pakietów, które wyglądają bardzo generycznie. Gra mimo wszystko jest bardzo dobra i na konsolach lepszej rajdówki i tak nie znajdziecie póki co. 

 

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024: Star Wars Outlaws / Pacific Drive

 

Dwie gierki, na które mega czekam i trzymam kciuki, żeby się tam nic nie zesrało po drodze. W przypadku Star Warsów obawiam się, że będzie to kolejny Ubisofciak z masą znaczków i będzie trochę wydmuszka, ale oby okazało się inaczej. Dobrze, że odpowiada za to studio od Divisiona. O Pacific Drive jestem raczej spokojny, bo już dość długo gotują tę gierkę i zapowiada się bardzo sympatycznie. 

 

Na czym grasz: PlayStation 5

Edytowane przez Patricko
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...