Skocz do zawartości

GOTY 2023 - forumkowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

  • GOTY - Zelda Tears of The Kingdom
  • Runner up - Super Mario Wonder
  • Rozczarowanie roku - Spider-Man 2
  • Średniak roku - Spider-Man 2
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - lineup startowy nowej konsoli Nintendo (najlepiej Mario Kart 9), a z zapowiedzianych Star Wars Outlaws
  • Na czym grasz? - PS5, Switch i 3DS
Edytowane przez funditto
  • Lubię! 2
  • Haha 2
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

GOTY - Lies of P

Totalne zaskoczenie. Nie spodziewałem się tak dobrej gry, mogącej śmiało stać koło gier FS.

Runner up - RE4 Remake

Remake najlepszego residenta, który nie złomuje oryginału, a przy tym kosi gameplayem

Rozczarowanie - znowu postawa Segi w sprawie VF

Średniak Roku - Zelda ToTK

Reskin BotW, za mało innowacji i w ogóle gorszy niż poprzednik.

Najbardziej wyczekiwany - Tekken 8

Na czym grasz? - PS4 Pro, Switch, PC

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

  • GOTY - Człowiek, który kupił X360 w pierwszej fazie główne ze względu na Alana Wake, po zagraniu w tak dopracowaną i odjechaną kontynuację nie mógłby wybrać nic innego jak Alan Wake 2. W grze zagrało mi wszystko, powiedziane też już chyba było tu wsio (sam też w dedykowanym temacie pisałem peany), więc nie będę zanudzał. Zobaczymy jak się rozwinie generacja, ale AW2 to obecnie jeden z moich kandydatów do GOTG. No jestem fanem uniwersum i Remedy :banderas:
  • Runner up  oj trochę by tego było, no ale jak trzeba wymienić dwa to niech będzie  Mario Wonder,  dla mnie definicja growego funu i wzór platformówki 2d. Co piękne to do końca gierka karmi nas nowymi patentami. Cudowna gra. Drugi runnerek to Hi-Fi Rush. Uwielbiam takie niespodzianki i to jeszcze w segmencie kolorowych platformówek/action-adventure. Tak jak kolega wyżej definicja konsolowego funu. Trzecia gra w 2023 gdzie mi wsio zagrało. Czekam na kontynuacje mmmmm
  • Rozczarowanie roku - Pomimo świetnego roku coś tam się rozczarowałem. Do „finału” rozczarowań weszła Zelda TotK oraz Starfield. Po dłuższej rozkmince głosuję jednak na Starfield. Niestety za dużo uproszczeń i zbędnych rzeczy nawet jak na Becię. Ponadto tak se lubię s-f (nie licząc Star Wars i Mass Effect). No ale nie powiem początkowy ekran, muza i pierwsze godziny robiły robotę. Co ciekawe w jedno i drugie rozczarowanie „przegrałem” po kilkadziesiąt h, bo mimo wad to dobre gierki 
  • Średniak roku - Jusant - po ciuchu, za „free”, dość niekonwencjonalnie i klimatycznie. Polecam.
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - Jak w 24 to Indiana Jones and The Great Circle oraz nowe Mario 3D przy premierze Switch 2 :) 
  • Na czym grasz? - PS5, XSX, NS
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

GOTY - Alan Wake 2 :gigabeta: to obecnie GOTG i nie widze na horyzoncie nic co mogloby na ta chwile Alanikowi zagrozic. Chyba dopiero GTA6 albo nowa gierka od ND ale oni umarli wiec :pechowiec:

Runner up - Spider Man 2, tak bezpieczny sequel ze nawet nie ma o czym gadac. No ale nadal swietna gra

Rozczarowanie roku - Forza Motorsport, Starfield. Microsoft to ma zamiar kiedys dowiezc cos czy gry u nich nadal nie sa priorytetem?

Średniak roku - Hogwart Legacy

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024 - Silent Hill, Stalker, Alone in the Dark, a najbardziej czekam w sumie na Indiane Jonesa pod warunkiem ze to bedzie cos na wzor Uncharted/Tomb Raider a nie jakas "nowa jakosc" ktora Microsoft chce nas zaskoczyc.

Na czym grasz? - PS5, XSS

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chyba nie doczytaliście czym jest średniak roku. To nie gra którą wy oceniacie jako średniaka ale która została ogólnie tak oceniona - tzw. żółtko na meta, a mimo tego dobrze przyjęta przez graczy jak Robocop.

GOTY - król jest tylko jeden. Baldur's Gate 3. Kto nie grał ten z PiSu.

Runner up - Final Fantasy 16, Metroid Prime Remastered

Rozczarowanie roku - Zelda TotK

Średniak roku - nie grałem w żadnego, ale byłby to pewnie Robocop

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - Final Fantasy VII Rebirth

Na czym grasz? - PS5, Switch

  • Plusik 2
  • beka z typa 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie grałem w prawie żadne z "dużych" tytułów zeszłego roku, więc lista trochę od czapy.

  • GOTY - Aliens: Dark Descent. A ja prawie nie grywam w strategie. Klimat obcego mi leży jak mało co, ale i tak myślałem, że trochę się pobawię i dam sobie spokój. A tu jak zacząłem grać to nie przestałem, aż skończyłem. Na samym końcu.
  • Runner up - System Shock. Już takich gier nie robią. Dead Space Remake. Takie na szczęście tak!
  • Rozczarowanie roku - Zelda TOTK. Odpaliłem, popykałem, odłożyłem. More of the same.
  • Średniak roku - RoboCop: Rogue City. Nie powala. Ale powala.
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - Alone in the Dark? I tak pewnie będę kupował głównie jakieś niszowe albo visuale novele.
  • Na czym grasz? - Odkąd jest Steam Deck, nie gram w nic co nie chodzi na Steam Decku (serio, z graniem przy biurku na PC już od dawna mam na bakier, ale nie przypuszczałem, że mi się konsoli na TV nie będzie chciało odpalać). Poza tym mam wszystko, co nie jest od Microsoftu.
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - The Legend of Zelda Tears of the Kingdom 

W ogóle dałbym cały rok jako GOTY bo dawno tak nie było żeby niemalże co miesiąc wychodził hicior. 
Zelda i Ultrahand wygrywają bo to jakiś krok milowy w Gierkowie. Innowacje pojawiają się rzadko, a ta tu jest dopracowana do perfekcji. Nie pamiętam gry z aż taką swobodą kreowania i porządnym gameplayem.

No i nie zdążyłem ograć Baldura :(

  • Runner up - Final Fantasy XVI, Spider-Man 2, Super Mario Bros. Wonder
  • Rozczarowanie roku - Starfield

Wierzyłem do ostatniej chwili. Loadingi i generyczne środowisko zabiło tą grę. Jak można pozwolić na takie loadingi w erze ssd i gier jak Spider?

  • Średniak roku - nie było czasy na średniaki, Jusant, chyba, a może Hogwart’s Legacy …
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ Switch 2, Ghost of Tsushima 2

Nie widzę na horyzoncie niczego ciekawego. Nintendo pewnie wyciągnie coś z kapelusza pod Switcha 2. Ale ani Sony, ani MS jeszcze nie zapowiedziały niczego co wywołuje u mnie ekscytację.

  • Na czym grasz? - PS5, Switch, XBX
Edytowane przez _mike
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

GOTY

Resident Evil 4 Remake

Pomimo paru niedociągnięć graficznych, jest to gra, w którą chciałem grać coraz więcej i więcej. Niektóre sekwencje były porządną dawką adrenaliny.

 

Runner up

Alan Wake 2

O tej grze napisano już wszystko, właściwie wsiąkłem w ten tytuł od samego początku. Ten klimat prowadzenia śledztwa, dziwactwa w rozgrywce pamem Alanem... na moje GOTY ten tytuł się nie załapał, bo jak dla mnie walka była ciut ślamazarna.

 

Baldur's Gate 3

Pierwsze godziny z grą  są świetne, ale później wkrada się taka monotomia, właściwie musiaĺem się zmuszać, by pchnąć wątek do przodu. Niektóre motywy jak dla mnie są zbyt bajkowe, wrecz zahaczają o kino klasy C. Ale mimo wszystko tytuł nadrabia przyjacielskimi relacjami pomiędzy postaciami (zwłaszcza Karlach stała się dla mojego barda - Zenona Martyniuka, najlepszą kumpelą, z którą moja postać moglaby wypić nie jeden kufel piwa w karczmie), oraz tym, że wiele zadań można rozwiązać na kilka sposobów.

 

Rozczarowanie roku:

Hogwarts Legacy

 

Starfield

 

Średniak roku:

Diablo IV

Mimo wszystko w okolicach premiery tytulu, poswięcilem na grę jakieś 200 godzin. Lubię wracać do Diablo co start nowego sezonu, by posiekać każdego demona, ktorego napotkam po drodze

 

Teksańska masakra piłą mechaniczną

Zdaje mi się, że ten tytuł przeszedł bynajmniej na forum bez echa, a szkoda. Gra od twórców growego "Piątku trzynastego", ale jak dla mnie tegoroczny tytuł znacznie przebija growe przygody Jasona. Jest to gra sieciowa, gdzie wcielamy się albo w jednego z czterech nieszczęśników, poluje na nas oczywiście Leathherface, oraz dwie osoby z tej po(pipi)ej rodzinki, lub właśnie jednym z psycholi. Na dodatek grę utrudnia (albo i też ułatwia, zależy czy gramy ofiarami, czy kims z rodzinki) senior rodu, dziadek na wózku inwalidzkim, ktory co jakiś czas nasłu(pipi)e, gdzie kryją się uciekinierzy. Wyborna zabawa, zwłaszcza dla tych, co widzieli film Tobe Hoopera.

 

EA FC 24

Kolejna fifa, może i tytuł mierny, ale idealny do niezobowiązującej rozgrywki.

 

Najbardziej wyczekiwany tytuł 

Persona 3 Reload, Indiana Jones i Wielki Krąg.

Na czym grasz?

Xbox Series S, laptop gamingowy

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

GOTY - Resident Evil 4

Przy zapowiedzi tego rimejku zastanawiałem się "po co?. przecież oryginał trzyma się tak dobrze, że nie ma sensu go odświeżać, poza tym co tam w ogóle można ulepszyć poza grafiką i sterowaniem?". Okazało się, że nie doceniłem kreatywności oraz kunsztu mistrzów z Capcom. Gra jest totalnym gameplayowym masakratorem, jest jeszcze dłuższa niż klasyczna wersja, trudniejsza, bardziej dynamiczna, strzela się o wiele przyjemniej i płynniej,a co najważniejsze: nie stanowi chamskiego copy-paste, ale dodaje mnóstwo nowych rzeczy (crafting, parry nożem, skradanie, nowe lokacje, podkręcone wątki fabularne itp.). Walka na ostrza z Krauserem to spokojnie jeden z najlepszych momentów w giereczkach ever, a dopełnieniem tej cudownej przygody jest dodatek z Adą, który czasem gry nie odstaje zbyt mocno od RE3R. Razem z remakiem drugiej części jest to gra mojego żyćka i już za samo wykonanie włosów Leona zasługuje na miano goty. BONER :tokar:

 

Runner up - Final Fantasy XVI, Lies of P

 

Obie gry nie są bez wad, ale w obie grało mi się cholernie dobrze. Final jak to Final: epicka przygoda z genialną wartwą A-V, świetne story z postaciami z którymi łatwo się zżyć (tym razem główny bohater nie wygląda jak ciota!), no i jedne z najlepszych starć z bossami w historii giereczkowa. Walk z Tytanem, Bahamutem albo finałowym bossem nie zapomnę nigdy. Lies of P natomiast wzięło mnie totalnie z zaskoczenia, dosyć już zmęczony soulslike'ami nie czekałem za tą grą, nie kibicowałem jej i nie planowałem jej kupować, ale jednak się skusiłem i nie żałuję, bo okazało się, że to jeden z najlepszych przedstawicieli tego gatunku i w moim prywatnym rankingu nawet lepszy od Elden Ring. Przede wszystkim GENIALNY design, od wykonania lokacji, przez atakujące nas marionetki, po wygląd elementów wyposażenia, gra prezentuje się po prostu przecudnie. Klimat jest nawet gęstszy niż sok Kubuś, a całości dopełnia bardzo wymagająca walka, które zwyczajnie trzeba się nauczyć. Dawno już nie miałem tak, żeby siedzieć nad bossami po kilka godzin ucząc się ich patternu ataków i w tym czasie nie przeklinając ani razu. To trzeba sobie powiedzieć jasno: gra jest trudna, ale bardzo uczciwa. Skończyłem ją 3 razy nie nudząc się nawet przez sekundę i z uśmiechem na ustach oraz odciskami na kciukach wbijając platynę. Esencja gier wideo i gdyby nie RE4 bardzo prawdpodobne, że to Lies of P zostałoby moją grą roku.

 

 

Rozczarowanie roku - Wanted Dead

 

Raczej żaden gracz posiadający przynajmniej 2 sprawne komórki mózgowe nie oczekiwał hitu na poziomie Ninja Gaiden, no ale... mogłoby być ciutkę lepiej. Bardzo krótka przygoda (skończone na jedno posiedzenie, w kilka godzin), oprawa przypominająca stare dobre czasy plejstejszyn 2, sporo bugów i durna fabuła z jeszcze durniejszymi bohaterami. Od razu bez bicia przyznam, że grało mi się całkiem fajnie, walka jest wymagająca i nie ma absolutnie mowy o mashowaniu, muzyczka daje radę i jest eleganckie gore, mimo wszystko jednak razi niedopracowanie i generalka olewka ze strony dewelopera. Dosyć powiedzieć, że od czasu premiery twórcom nie chciało się naprawić buga uniemożliwiającego w grze wbicie platyny i pewnie już tego nie naprawią :kekw:

 

Średniak roku - Hogwarts Legacy

 

Wysoka sprzedaż mnie nie dziwi, wszak to gra osadzona w uniwersum czterookiego pojeba molestującego równieśników za pomocą swojej magicznej różdżczki, a to ma wielu fanów. Dziwi mnie natomiast tak dobre przyjęcie ze strony krytyków, jak i większości świadomych graczy, bo ten tytuł to totalny szczyt przeciętności. Zapowiada się ciekawie, ale niestety czar (badum tsss) pryska, kiedy wychodzimy poza mury Hogwartu. Od tego momentu gra zamienia się w średniawy open world, ale to taki według najgorszego UBIpodobnego szkicu: niesamowicie nudny, pozbawiony życia świat zawalony znaczkami, generyczne questy, które szybko się nudzą i ciągłe łażenie po tak samo wyglądających jaskiniach i tłuczenie wielkich pająków. Fabuła jest TRAGICZNA. Walka szybko traci sens, kiedy dostajemy do dyspozycji lepsze czary (wtedy już w kółko korzystamy tylko z nich zamiast tworzyć jakieś fajne combosy). Ewidentnie zabrakło komuś jaj oraz pomysłu żeby zrobić coś odważniejszego z tego materiału. To już lepiej odpalić pierwszrgo Heri Pota z PSX'a.

 

 

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024 - Silent Hill 2 remake

 

Umówmy się jasno: do Bloober Team mam tyle samo zaufania co do drag queenów uczących dzieci w amerykańskich szkołach albo do murzyna, kiedy spaceruję słabo oświetloną ulicą późnym wieczorem. Jednak po tylu latach nieobecności jestem już tak spragniony kolejnej części Cichego Wzgórza, że emocje wygrywają ze zdrowym rozsądkiem i... no kurde, naprawdę na grę czekam, bardziej niż na cokolwiek innego w tym roku. Nie liczę na poziom Capcomowych remake'ów, ale jeżeli Bimber-Team dostarczy przynajmniej znośnie wyglądający, grywalny tytuł bez jakichś większy ingerencji w scenariusz (tutaj naprawdę nie ma czego poprawiać), to będę bardzo zadowolony i z chęcią zanurzę się ponownie w tym zasyfionym świecie.

 

 

Na czym grasz? - PS5, PC

 

 

 

  • Plusik 9
Odnośnik do komentarza

GOTY: Dead Island 2: Ponieważ musimy trzymać się reguł zabawy, to będzie to właśnie najnowsza odsłona Martwej Wyspy. Jest to tak naprawdę jedyna pozycja z 2023 roku, którą rzutem na taśmę zacząłem ogrywać przed zakończeniem głosowania:dafuq:

Podoba mi się jednak na tyle, że mogę bez skazy na sumieniu przyznać jej ten tytuł:good2:

Hipotetycznie, gdybym miał głosować na najlepszą grę, w którą grałem w 2023 roku, to byłby to zdecydowanie Skyrim:lapka:

Runner Up: brak kandydatów:dunno:

Rozczarowanie roku: nie zdążyłem ograć Widma Wolności jeszcze:drakenope:

Średniak roku: brak kandydatów:dunno:

Najbardziej wyczekiwany tytuł w 2024 roku: Z tych zapowiedzianych, dla których znamy datę premiery to nie mam nic takiego. Natomiast ciągle liczę, że w najbliższym czasie dowiemy się, kiedy pojawi się Death Stranding 2. Liczę, że będzie to jeszcze w 2024:szekle:

Na czym gram? PS5

Odnośnik do komentarza

GOTY - Zelda TotK

Runner up - FF XVI (mimo wielu wad bawiłem się znakomicie), Phantom Liberty (o ile DLC się liczą)

Rozczarowanie roku - Spiderman 2 (grało się przednio jednak po wbiciu platyny zapomniałem o niej i raczej nigdy nie wrócę, w jedynke napierdalałem jeszcze dłuuugo po splatynowaniu), Jedi Survivor (średnia fabuła, chujowe villainy, techniczne niedojebki jakby na pewnym etapie olali QA)

Średniak roku - Hogwart's Legacy

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - FF VII Rebirth

Na czym grasz? - PS5, Switch

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...