Skocz do zawartości

GOTY 2023 - forumkowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

No to jedziemy 

 

  • GOTY Baldur’s Gate III czyli potężny RPG życia. Dialogi, postacie (kompani którzy "żyją" zamiast być npc), questy, dopieszczona walka i ogrom możliwości, wszystko jest na miejscu. Aktualnie kończę drugie przejście i tylko się umacniam w przekonaniu że to wybór Baldurka na GOTY to właściwa decyzja. 
  • Runner Up Resident Evil 4 Remake oraz Alan Wake II. Kolejność dowolna, obie świetne, AW bardziej klimatyczny, RE z kolei ma o wiele większe replayability.
  • Rozczarowanie roku - Zelda TOTK za wybitny gamedesign :niki:
  • Średniak roku STAR WARS Jedi: Survivor - ciężko to nazwać średniakiem bo gra również świetna szczególnie dla fanów uniwersum, no ale za technikalia niech tu trafi. Bawiłem się na tyle dobrze że też gdzieś chciałbym rudzielca 2 umieścić. 
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024 - Dragon's Dogma II, chociaż bardziej chyba czekam na wieści o dlc do Elden Ring
  • Na czym grasz PS5 XSX Switch Steam Deck.

 

 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

GOTY- Resident Evil 4 Remake

Runner up- Baldur's Gate 3, Armored Core 6 Fires of Rubicon

Rozczarowanie roku- The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

Średniak roku- Robocop Rogue City

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024- Final Fantasy 7 Rebirth

Na czym grasz?- PlayStation 5, Xbox Serwis X, Switch.

 

Edytowane przez jakubde85
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

GOTY - Street Fighter 6

Runner up - Resident Evil 4, Mario Wonder

Rozczarowanie roku - brak

Średniak roku - Star Ocean 2 second runner

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - eiyuden chronicles, stellar blade

Na czym grasz? - Switch, Steam deck

Edytowane przez Daffy
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - BG 3, mimo że to właśnie z tą grą miałem najwięcej problemów technicznych i tu przy okazji pozdrawiam ekipę GOG i ich aktualizacje oraz testerów wersji na Xbox, to jednak w pelni zasłużenie gra zbiera pochwały. nic ambitniejszego na radarze nie ma. Jeszcze nie sończyłem i może trochę na wyrost jest ten głos, nie widziałem trzeciego aktu, ale myślę że wyrzutów z tego powodu mieć nie będę.
  • Runner up - Chyba oddam głos na Jedi Survivor, sympatyczna przygoda, Choć tak naprawdę to miejsce należy się Phantom Liberty, ale to tylko DLC.
  • Rozczarowanie roku - hmm, chyba nic mnie nie rozczarowało, choć co prawda mam tytuły które mi ciężko dokończyć ale raczej nie zasługują na ten tytuł.  Redfall, zapomniałem o tej grze xd, co nie dziwi. Grałem niecałą godzinę i nie mogłem uwierzyć że Arkane zrobiło takie łajno o niczym.
  • Średniak roku - Starfield, dobrze się w to gra, zwyczajnie. Tak naprawdę to jedyna gra poza Valheim która potrafiła mnie przykuć na długie godziny, mimo wielu nietrafionych decyzji i nierzemyślanych mechanik to dobra rozrywka.
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - hooy wie co tam wychodzi skoro premiery nie mają wyznaczonej daty debiutu. Chętnie zobaczyłbym Avowed, to może być całkiem przyjemne rpg z zachowaniem mniejszej skali na jaką może sobie pozwolić Obsidian. O ile gra wyjdzie w tym roku, co nie jest takie pewne.
  • Na czym grasz? - Głownie XSX, trochę PC.

PS o hooy kompletnie wyparłem że miała miejsce premiera gry pod tytułem Redfall xd idzie edit.

Edytowane przez Dalhi
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Final Fantasy XVI: gra w którą po prostu dobrze się grało, potrafiła wzruszyć i wkręcić, miała bardzo barwne postaci. Popcorniak? Tak, ale tego potrzebowałem.
  • Runner up - Resident Evil 4 - fenomenalny gameplay i replayability, ale nie zdetronizowało w moich oczach oryginału. edit: dwa tytuły to moooocno naciągany, ale Mario Wonder
  • Rozczarowanie roku - Spiderman 2 - kosmicznie budowany hype, pierwszy dedykowany Spider na PS5, studio-oczko w głowie Sony, a dostałem tak nijaką papkę, DLC które pod wieloma względami jest krokiem wstecz względem poprzedniczek. 
  • Średniak roku - nic z tego roku nie kwalifikuje się do tej kategorii, gdyby nie data premiery to byłoby The Gunk.
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024 - zero oczekiwań co do 2024, może Avowed, bo to jednak gra Obsidian.
  • Na czym grasz? - XSX, PS5, Switch, PC, Nintendo 3DS/DS

Przyznam jednak, że w głosowaniu podejście z forum Nikogo gdzie brane pod uwagę są także remastery i nowości na daną platformę. Zmieniłoby to moje głosy w znaczny sposób.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Resident Evil 4 Remake
  • Runner up - The Last Faith, Dead Space Remake
  • Rozczarowanie roku - Alan Wake 2
  • Średniak roku - Diablo 4
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - Stellar Blade numer jeden, reszta: Metaphor Re-Fantazio, Silent Hill 2
  • Na czym grasz? - PS5, XSS, Nintendo Switch
Edytowane przez Szermac
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

  • GOTY - mimo, że nie grałem długo to jednak wybór mógł być tylko jeden: Baldur's Gate 3
  • Runner up - i znowu, grałem tylko chwilę, ale to co zobaczyłem wystarczy: Spider-Man 2
  • Rozczarowanie roku - tutaj mam dwa typy. Zelda TotK i Starfield. Zelda za kierunek jaki obrali twórcy, który totalnie mi nie podszedł. Starfield za to, że był zmarnowaną szansą na grę wielką. A wyszedł taki Oblivion w kosmosie. Gdybym miał wskazać jeden tytuł to Starfield. Zelda to przynajmniej nadal świetna gra
  • Średniak roku - Advance Wars 1+2. Tytuł mocno krytykowany za grafikę, a mi się podobała. Ogólnie genialny tytuł, ale słabe przyjęcie i sprzedaż chyba zabiło serię
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - Mając takie zaległości nie czekam na nic. Ale jeżeli muszę napisać to Paper Mario TYOD
  • Na czym grasz? - PS5, Xbox Series S, Switch i, od niedawna, Steam Deck
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Bzduras ;)

 

GoTy - Alan Wake 2 czyli absolutnie świetne doświadczenie audiowizualne, progres względem pierwszej części w każdym aspekcie. Przecudowny tytuł

Runner Up - Resident Evil 4 Remake przegrał jedynie tym że Alan był dla mnie świeższy pod pewnymi względami. Tutaj z kolei bomba gameplayowa, definicja gry akcji. Takie Remakei to ja rozumiem.

Hi Fi Rush - tytuł pokazujący niesamowity potencjał segmentu AA. Wyskoczył nagle i dał świetne 10-12 h gameplayu w ślicznej oprawie.

Średniak Roku: nie wiem, na siłę mógłbym wrzucić Minecraft Legends

Rozczarowanie: Redfall. A raczej Arkane, bo pokazało mi że absolutnie nie ma już żadnych devow ze złota. Każdy może sobie ryj rozwalić.

 

Najbardziej wyczekiwany tytuł; Hellblade2 liczę na brutalną dorosłą historię. 

Na czym grasz: XSX, PS5, Switch

  • Plusik 3
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Final fantasy XVI

Entuzjasci wiedzą czemu ta gra tarmosiła kroczę podczas całej jej 70-cio godzinnej przygody i nie trzeba tutaj nic wiecej dodawać. Absolutny spektakl wizualno-muzyczny na ekranie.

  • Runner up - Baldur's gate III

Udalo mi się pograć trochę w tego baldura w styczniu i muszę przyznać że przeskok wydajnościowy jest przeogromny względem divinity original sin 2. 

  • Rozczarowanie roku - Miasma chronicles

Poprzednia gra z kaczorem tego studia byla fenomenalna, ale tutaj dostalem kopa na poślad i dwa kroki wstecz. Klimat totalnie mi nie podszedl, arsenal naszych bohaterow nie zachwyca, a ich rozmowy mnie drażniły między sobą. To nie ta sama chemia co świniaka z kaczorem.

Gameplay do tego bez zmian. Oczekiwalem czegoś więcej, a nie wiecej tego samego.

  • Średniak roku - Robocop

 

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - Hell divers 2

Ekipa juz gotowa, liczę na taką sama fantastyczną zabawę jaka byla przy jedynce.

  • Na czym grasz? -

PS5

PC

Anbernic

  • Plusik 2
  • beka z typa 5
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

GOTY - Alan Wake 2

Tutaj nie było u mnie nawet innej możliwości. Klimatem mnie zaorała gra, o reszcie nie wspominając.

 

 

Runner up - Armored Cores 6, Star Wars Jedi Survivor.

Dwie kapitalne gry, którym ostatecznie ( SW optymalizacja) niczego nie zabrakło do bycia moim GOTY, po prostu wyszedł Alan Wake 2.

 

Rozczarowanie roku - Spiderman 2.

Liczyłem na opus magnum Insomniac, ale się nie udało. To jest bardzo dobra gra, ale nic wiecej. Fabularnie też nie dowiozła. Nawet dobrze, że za długa nie była, bo bym rzygnął jak Ragnarokiem.

 

Średniak roku - Robocop Rouge City.

Bardzo miłe zaskoczenie. Zero oczekiwań, a miło spędzony czas. W inne " teoretyczne średniaki " nie grałem. Za duży wysyp sztosów.

 

 

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - Stellar Blade

Ogólnie nie hajpuje się na żaden tytuł zapowiedziany na 2024 rok. Ten po prostu mnie najbardziej ciekawi.

 

Na czym grasz? -PS5, XSX, SWITCH.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Dave the Diver
  • Runner up - The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
  • Rozczarowanie roku - Spider-Man 2
  • Średniak roku - RoboCop: Rogue City
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - Like a Dragon: Infinite Wealth
  • Na czym grasz? - PS5, Xbox Series X, Switch, PC
Edytowane przez Rozi
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Alan Wake 2. Majstersztyk narracyjny, gra z niesamowitym klimatem, wciągająca jak bagno. 
  • Runner up - Resident Evil 4 Remake.  Odpicowany remake klasyka z 2005 roku. Mimo że nie przepadałem za oryginałem, wsiąkłem po uszy, przechodząc 8 razy i kończąc tę przygodę z platyną.
  • Rozczarowanie roku - Final Fantasy XVI. Z tych, w które grałem, najgorszy Final zaraz za XIII. Płytka, prosta, nudna wydmuszka.
  • Średniak roku - Robocop: Rogue City.  Dla mnie 80s kid, spełnienie marzeń. W zalewie świetnych gier z 2023 r. przeszedł bez echa, ale koniecznie trzeba zagrać.  
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - Final Fantasy VII: Rebirth. Już niedługo <3
  • Na czym grasz? - Playstation 5.

Niestety nie grałem w Baldur's Gate 3. Na ten kombajn potrzebuję sporo czasu.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Alan Wake 2
  • Runner up - RE4 + Separate ways, Zelda: Tears of the Kingdom
  • Rozczarowanie roku - Spiderman 2
  • Średniak roku - Starfield
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - Indiana Jones
  • Na czym grasz? - PS5. XSX. Switch, Steam Deck

Dodatkowo:

  •  
  • Indyk roku - Dredge
  • Nieograne GOTY - Baldurs Gate 3
  • Zaskoczenie roku - HiFI Rush
Edytowane przez ofsajd
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • GOTY: Resident Evil 4 Remake - Niesamowita gra akcji posypana szczyptą horrorowego klimatu. Dla mnie  to jedna z TOP 3 gier ever 
  • Runner up: Alan Wake 2  - Świetny klimat, muzyka i wciągająca historia ( lecz trochę zbyt abstrakcyjna). No i gameplay jednak dużo brakuje do RE 
  • Rozczarowanie roku:  Redfall - Jak pomyślę, że taki crap leżał na półkach w pełnej cenie, to aż mi ciśnienie skacze...
  • Średniak roku: Sea of Stars- Kocham Chrono Trigerra, lecz niestety SoS oprócz cudnej grafiki i muzyki nie ma podjazdu. Jest zbyt rozwleczony i ma szybko nudzący się i monotonny system walki. Mimo tego, co jakiś czas sobie to odpalam na 30 minutowe sesje.
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024: Black Myth Wukong -  Wygląda świetnie, lecz ciekawi mnie czy nieznani Chińczycy znają się na robieniu gierek.
  • Na czym grasz? - XSX, PC
     
Edytowane przez vAHeR
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

GOTY - resident evil 4 remake

Runner up - Alan wake 2(głos do liczenia na Alana), ff 16

Rozczarowanie roku - hogwarts legacy no i Zelda (glos do liczenia na Zelde)- takiego scamu mimo 160h które spedziłem z tym tytułem nie widziałem od dawna. Gra robiona 6 lat z czego podziemia jak z generatora map, parę latających wysepek - no kurwa. Jak ma się liczyć jeden głos to daje go na zelde 

Średniak roku - spider Man 2

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024+ - wukong

Na czym grasz? - PS5, Xbox Series X, Switch, sd

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

 • GOTY - Resident Evil 4 Remake: Dużo ludzi jęczy, że jeżeli remake dostaje GOTY tzn, że rok musiał być naprawdę słaby ale co jeżeli owy remake jest tak dobry i wyróżnia się względem pierwowzoru w tak wielu aspektach, że zawstydza te wszystkie bezpieczne sequele gier, których akcja dzieję się na tej samej mapie i gameplayowo nie zmieniają się w zasadzie w niczym? Nowy RE4 nie tylko odświeża starą historię ale znajduje się w ścisłym top akcyjniaków ze swoim fenomenalnym gameplayem, który nie potrafił znudzić przy niezliczonej ilości playtrough. Do tego twórcy nie pozwolili zapomnieć o swojej produkcji, wydając bardzo tanie dlc (45 zł!) Separated Ways z nową zawartością i darmowy tryb VR dla posiadaczy PS5.

 

 • Runner up - Alan Wake 2: W sumie wszystko o tej grze było już powiedziane Cholernie gęsty klimat od samego początku historii, przeplatanie fabuły dwóch postaci wedle naszego uznania, tona nawiązań do innych gier Remedy i easter eggów. Wiele niezapomnianych scen i świetne połączenie gry z filmem. Tutaj również twórcy dali nam w gratisie po premierze NG+ z prawdziwym zakończeniem i muszę przyznać, że podoba mi się taki zabieg powrotu do świetnej gierki po chwilowej przerwie. 

Armored Core VI: From Software w 2023 roku nie rozczarowało mnie i dowiozło fenomenalną gierkę. AC to dosyć niszowy temat w tamtym roku a wielka szkoda, bo nie tylko odświeżyli starą serię ale zrobili grę idealną zarówno dla nowych jak i weteranów. Klimat i muzyka jest na wysokim poziomie. Poza toną customizacji naszego mecha, odkrywaniu nowych części wraz z postępem w kampanii otrzymaliśmy po prostu cholernie satysfakcjonującego akcyjniaka. Walki z bossami to istny balet między latającymi rakietami i pociskami. Dochodzi istotny replayability ponieważ nie zobaczymy wszystkiego po jednym przejściu. Mam wielką nadzieję, że From nie zatrzyma się na tej odsłonie i zobaczymy w przyszłości DLC/ sequele.

 

 • Rozczarowanie roku - Hogwart's Legacy: Po prostu oceny gry i ogólny hype niewspółmierny z efektem końcowym. Jak na studio z tak niskim doświadczeniem całościowo wyszedł im nawet przyzwoity klon AC ale nie przysłania to faktu, że wiele rzeczy można było poprawić albo rozbudować. Gra próbuje nam dać wiele rzeczy, ale rozbijając je na czynniki pierwsze są mega płytkie. Mamy przykładowo crafting potionów, ale ogranicza się do raptem 6'ciu (7 na plejce) i zbierane surowce służą tylko i wyłącznie do nich. Główna historia, zadania poboczne jak i postacie w tej grze nieszczególnie zapadają w pamięć, ot po prostu są (generyczne). Boli brak Quiditcha, głupoty w fabule, płytki system lootu. Największym atutem gierki jest walka i używanie czarów. Myślę, że drama z Rowling nakręciła sporą reklamę tej grze.

Final Fantasy XVI - Jak na grę dla której kupiłem ps5 jestem rozczarowany. Myślę, że też sporo osób napisało już wszystko o tej grze w stosownym temacie i nie ma sensu za bardzo powtarzać to w kółko. W wielkim skrócie duży dym z małego ognia. Muzyka i oprawa graficzna (aczkolwiek technicznie gierka leży) jest fenomenalna ale w tym aspekcie Finale chyba nigdy nie zawiodły. Mamy spektakularne sceny walk z Eikonami i wojny toczące się między królestwami. Niestety jako gra zawiodła mnie kompletnym spłyceniem rozrywki zarówno w elementach rpg jak i akcji. Nie czułem żadnej większej motywacji w poznawaniu tego świata, robieniu zadań pobocznych, ulepszaniu gearu. System walki sam w sobie ma olbrzymi potencjał ale dostał kaganiec w postaci cooldownu umiejętności postaci (jak na ironię dokładnie to samo ma teraz DMC na komórki. Gra nastawiona na gacha) Mogę zrobić szalone comba, po czym muszę czekać aż dana umiejętność wróci do użytku w przeciwnym wypadku zostaje machanie mieczem. To pierwszy Final bez systemu żywiołów. Nie ma znaczenia czy strzelasz ognistymi kulami, czy wiatrem itd to tylko kolor kulki, dmg jest ten sam. Czyli praktycznie nie ma systemu magii. Postacie zmarnowany potencjał na ciekawszą historię. Przeszedłem i sprzedałem. Nie czułem żadnej chęci na NG+.

Diablo IV: Nie ukrywam, że dobrze się bawiłem w kampanii. Być może nawet lepiej niż w III ale wszystko, co dzieję się w głównej części gry czyli postgame to niestety prawda. Zero zabawy kiedy wypadają same gówna dla naszej postaci.

 

 • Średniak roku - Starfield: Normalnie dałbym ją w rozczarowanie ale to wyglądałoby głupio z perspektywy osoby, która jednak nabiła te 120 godzin (wg save'a 113). Głównie była to zasługa zadań pobocznych od różnych frakcji, które nie będę ukrywał, że wciągnęły. Nie ma co ukrywać, że Bethesda się skompromitowała tym tytułem, a ich technologia w 2023 to żart. Jeżeli sami modderzy rezygnują z prac to chyba znak, że 25 letnie marzenie Todda jednak nie pykło i czas na duże zmiany w firmie jeżeli myślą jeszcze poważnie o robieniu gierek.

Layers Of Fear (2023): Remake mistrzów z Krakowa. Strasznie nudny walking sim, który nie ma nic wspólnego z horrorem. Kończyłem w bólach. Wkradło się też parę bugów na silniku unreal 5. Jeżeli ten tytuł był dla nich tak szczególnie ważny to cienko widzę SH2.

 

 • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2024 - Dragon's Dogma 2, Graven, Awoved, Wrath: Aeon Of Ruin, Persona 3 Reloaded, Helldivers 2, Granblue Fantasy Relink, Banishers, Pacific Drive, FF VII Rebirth, Alone In The Dark, Rise Of The Ronin.

 

 • Na czym grasz? - PC, PS5, XSX, Deck, Switch.

 

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...