Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to na Łapuszowym kolanie było zrobione ;) Ja na razie czekam na mój numer, aż listonosz się doczołga (u mnie bliżej temu do D+40 niż D+4).

 

Myślę, że warto narzekać na wykonanie graficzne tego numeru - wiadomo, nie do Pereza, ale żeby zwrócił na to odpowiedniej osobie uwagę przy kolejnym numerze, że takich jaj z czytelnością nagłówków czy kontrastów tło-tekst to nie ma prawa być nawet w Fakcie, a co dopiero w PE.

Dobry grafik powinien wiedzieć, że w druku choćby skały sra*y, kolory wyjdą inne i niektórych rzeczy się nie robi (nawet jak dobrze znasz drukarnię), ale tutaj jest jeszcze gorzej - nawet w PDFie to się źle czyta. Niech sobie druknie stronę na domowej drukarce, dobre kontrasty i na papierze toaletowym będą czytelne. Pozwolę sobie na nielegalną reprodukcję pisma:

 

- np. nagłówek OPTYMA LIZACJA ma widoczną spację tam, gdzie przechodzi podział kolumny xD Zakładam, że w druku P jest ledwo widoczne, bo nie ma tego wektorowego borderu, który mi czytnik PDF dodaje z dolnej warstwy:
image.png.fa82f05288c20d08a4d8cdcc4cb6e213.png

 

- paski zapachowe dla fanów farby drukarskiej, niczym w katalogu Avon:
image.png.21c29a9b5738747fa300144d5a3f9858.png

- grafik odkrył opcje maskowania i blendowania w programie graficznym? Mam wrażenie, że te strony zrobił ktoś inny, niż pozostałe:
image.png.02aec4e68919da14102ae19b6f1b7dbc.png

image.png.c44438cd4d37ed171dbc8668de09fc92.png

image.png.a9a600a0aecb2cf90483bb1ffc0e1c4c.png

 

- font w Hardkorze, który pal licho, że wyglądana jakiś domyślny "szeryfowy", ale dlaczego on jest mniejszy niż na pozostałych stronach?:

image.png.06f26cd00de87a39858b271a9e5c1e62.png

 

I w sumie to najbardziej mnie w tym numerze kuje po oczach. Dużo tego na szczęście nie ma.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie czytam reckę Skull and Bones i tekst wydaje mi się lekko rozmazany i trochę źle mi się go czyta. Już od dawna zauważyłem, że część tekstów w PE jest dla mnie lekko nieczytelna, jakby krawędzie liter się zlewały z tłem albo były lekko niewyraźne. Myślałem, że to przez mój astygmatyzm, ale właśnie przybyło do mnie wydanie CDA o Hirołsach i tam jest wszystko idealnie. Czy ktoś też tak ma czy to jednak moje oczy?

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Perez napisał:

Czytam, zgłaszam, będziemy rozkminiać, bo to pytanie, czy skład, czy druk. Pamiętam kiedyś jeszcze to były jakieś manewry z podbijaniem fontu, żeby właśnie w druku było wyraźnie. 

 

Czego by drukarnia nie zawaliła, to jednak sami nie zamieniają białego tła w ciemne. :(

 

Ulubiona gra Bucza ma zaimplementowane mnóstwo usprawnień dla osób mających problemy ze wzrokiem, natomiast Szmatławiec od dawna robi wiele, żeby utrudnić czytanie nawet osobom widzącym. To jest smutne, chociaż zgłaszane wielokrotnie. Zazdroszczę tym, którzy nadal mają oczy jak u dwudziestolatka. Ja już nie mam, niestety.

 

Średnia wieku czytelnika PE tylko będzie rosnąć, więc naprawdę warto zadbać o czytelność tekstu. Bardziej pstrokato nie oznacza bardziej efektownie, lecz zazwyczaj bardziej oczobitnie. To, co wygląda dobrze na monitorze składacza/grafika, wcale nie będzie wyglądać tak samo w druku. 

 

Jako że stanąłeś na czele, to daję kredyt zaufania, o treści takiej, jak na plakacie u Foxa Muldera.

 

Odnośnik do komentarza

Tak czytam te marudzenia, że za ciemne, że za mało wyraźne, aż wziąłem szmatławca do ręki by zobaczyć czy coś faktycznie jest na rzeczy. I u mnie wszystko widoczne i wyraźne, ale nigdy okularów nie nosiłem i ostatnio na badaniach wyszło, że nosić nie muszę. Choć lata lecą i się obawiałem, że jednak coś psuć się wzrok musi. Ale uspokoiliście mnie tym marudzeniem, bo to oznacza, że nadal muszę mieć wzrok jak u nastolatka. 

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Mantis napisał:

Tak czytam te marudzenia, że za ciemne, że za mało wyraźne, aż wziąłem szmatławca do ręki by zobaczyć czy coś faktycznie jest na rzeczy. I u mnie wszystko widoczne i wyraźne, ale nigdy okularów nie nosiłem i ostatnio na badaniach wyszło, że nosić nie muszę. Choć lata lecą i się obawiałem, że jednak coś psuć się wzrok musi. Ale uspokoiliście mnie tym marudzeniem, bo to oznacza, że nadal muszę mieć wzrok jak u nastolatka. 

 

Nie jesteś czasem testerem fokusowym?

A na serio: pozazdrościć tylko. ;-)

Odnośnik do komentarza

Brawo Ty...

Ten problem występuje u mnie tylko w przypadku PE, a z innymi gazetami/magazynami/książkami jest ok, stąd moje pytanie czy tylko ja mam takie wrażenie czy inni też, ale jak widać nie jestem osamotniony.

Edytowane przez Grześ
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Grześ napisał:

Brawo Ty...

Ten problem występuje u mnie tylko w przypadku PE, a z innymi gazetami/magazynami/książkami jest ok, stąd moje pytanie czy tylko ja mam takie wrażenie czy inni też, ale jak widać nie jestem osamotniony.

By nie było, to Wam wierzę. Ale w koło mnie wszyscy znajomi w podobnym mi wieku muszę już okulary nosić i się zastanawiałem czy czasami nie warto zrobić sobie dokładne badanie, bo choć mi się wydaje, że wszystko super widzę, to może tylko przyzwyczajenie. Ale jak widać nie jest u mnie z tym źle. Bo skoro ja nie widzę tych problemów co Wy, to jednak wzrok dobry jeszcze mam. Jednak warto by się nad tym problemem pochylono. Bo ważne by każdemu dobrze się czytało PE 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mam deja vu bo jak ostatnio Perez obejmowal wladanie nad pismem (pod avermedia) to tez byl maglowany temat layoutu. Wtedy bodajze chodzilo o zbyt duza sterylnosc szpalt, bylo duzo bialych podkladow, praktycznie grafiki pod tekstem nie istnialy ("nie da sie inaczej, bo matryca", po latach Romek sie jednak nauczyl). Teraz z kolei jest jakis graficzny rzyg. Przejrzalem u kumpla pismo z jesieni (chyba to z fifa) i przypomina to dawnego Gamblera. No i z tymi czcionkami to prawda. Co dzial to nawet inna wielkosc... W cda jeden font tekstowy na cale pismo, no i kolumny wyjustowane.

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.03.2024 o 18:03, Mantis napisał:

Bo skoro ja nie widzę tych problemów co Wy, to jednak wzrok dobry jeszcze mam.


Ale tu nie chodzi o to jaki masz wzrok, tylko o to, że to brzydko wygląda :) Jak masz nagłówek, gdzie bardziej mózg skupia się na obrazku spider-mana zamiast na literach, to nie wina wady wzroku, tylko zbytniego kontrastu. Tak samo nagłówki które wyglądają, jakby farba drukarska nie dojechała i widać artefakty JPG...

Edytowane przez gnysek
Odnośnik do komentarza

Recenzja The Thaumaturge mocno zachęcająca, nie na tyle żeby grę kupić już ale dodane do listy życzeń. Polska za czasów zaborów z elementami fantastyki i w mrocznym klimacie :notbad:

 

Dziwnie ,że Roger nie napisał hydeparku no i ten felieton naczelnego o przyszłości fizycznych gier mocno pesymistyczny. Jeśli technologia nie będzie nas limitować, a gry z PS6 zmieszczą się na BR trzywarstwowym to dostaniemy jeszcze fizyczne wydania. Jednak to już będzie ostatnia generacja z taką przyjemnością. 

 

@gnysek masz dostęp do recenzji na gameonly za czasów PS2, Xboxa i GC? Wszystko przepadło po restarcie a fajnie było by znów to poczytać :)

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Ukukuki napisał:

@gnysek masz dostęp do recenzji na gameonly za czasów PS2, Xboxa i GC? Wszystko przepadło po restarcie a fajnie było by znów to poczytać :)

 

Conker podobno ma jakiś backup, ale czekam od 3 lat. Jest parę recek na web.archive.org, ale ostatecznie zrezygnowałem z wyciągania ich - ale gdybym miał starą bazę na 100% bym przywrócił recenzje, a może i newsy. Ogólnie ja zrezygnowałem z rozwoju strony, ale jest tam paru chętnych na pisanie newsów, więc część swojego serwera użyczyłem.

Edytowane przez gnysek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...