Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kiosk ruchu- Twój weekend za 1,20 na którego się składało 3. Przed zakupem do którego iść i dalej, bo znają starych (:balon:) potem kto ma schować pod bluzę i na końcu gdzieś w bramie oglądanie cycków.

 

A wcześniej zbierało się Dinozaury gdzie dodawali części i na końcu był szkielet trexa który świecił. 
A w tv leciało „było sobie życie” 

 

 

jpr, czas na dębowa jesionkę :sadkek:


 

  • Plusik 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

A propo kiosków przypomniała mi się historia jak w latach 90 w śmigus dyngus znajomy chciał oblać innego znajomego, który kupował gazetę w kiosku, ale akurat wypadły mu monety z portfela i się po nie schylił, więc ten pierwszy elegancko oblał wszystkie wystawione na zewnątrz gazety i pana kioskarza :leo:

Musiał potem pracować przez parę dni w tym kiosku, żeby odrobić równowartość strat.

 

U mnie został jeden kiosk prywatny, Ruchów nie ma już od jakichś 20 lat. Długo chodziłem do tego kiosku po Szmatławca, ale w końcu przestał przychodzić i nie było możliwości zamówienia. Od jakiegoś czasu da się tam głównie kupić gazety typu Fakt czy Super Express, fajki i zabawki. W kiosku pracują dwie osoby. Nadal zachodzę w głowę jak im się może to opłacać. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

U mnie na osiedlu na którym się wychowałem kiosków było bardzo dużo, takich charakterystycznych bodaj żółto-zielonych blaszaków. W zasięgu paru minut spaceru były ze trzy, po których od wielu lat nie ma już śladu, w ich miejscu jest po prostu trawnik i jak ktoś nie wie że tam stały to ta jakby nigdy ich nie było. W sumie przykre bo za dzieciaka witryna kioskowa była takim okienkiem do innego, kolorowego świata. Ja tam polowałem często na samochodziki, ale pamiętam że były marnej jakości (takie w zbiorczych opakowaniach, jakby tekturowych tackach po kilka sztuk), no i z prasy to wtedy głównie CDA i inne magazyny z płytą, bo na pierwszą komunie wjechał komp a budżet był bardzo ograniczony więc takie gazety z kiosku były na wagę złota. Pamiętam nawet takie wieloplytowe wydawnictwa na tekturze zapakowane w folie, gdzie nawet nie było normalnego pisma tylko taka jedna kolorowa kartka z opisem co na płytach, a głównie była tam masa jakichś slabych demek i darmowych albo trial gierek/oprogramowania.

 

Cały ten elektroniczny swiat fascynował mnie za dzieciaka bardzo, więc spacer z kiosku ze świeżo zakupionym magazynem pełnym ciekawych informacji i rozrywki do dzisiaj jest bardzo jaskrawym wspomnieniem. Może to brzmieć dziwnie, ale kiosk jest dla mnie nieodłącznym elementem tego gierkowego klimatu dzieciństwa jeszcze z ery przedinternetowej.

 

Kiosk jako źródło treści był wtedy takim internetem... :sadkek:

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ja z wioski. Po prasę się jeździło do Kęt czy Andrychowa, czesto rodzice przynosili po prostu do domu skarby - Świat Wiedzy, Dinozaury (milosc do tych wieliich gadow zstala ze mna do dzis. Dawac rimejk Dino Crisis!)

 

Kiosk był zawsze obietnicą dostępu do ciekawszego świata. Jak kryjówka Ali Baby- kolory, plastikowe cuda, prasa o świecie wielkiej elektroniki (i tanich gierek na plytach), podróbki klocków LEGO, nieśmiało wyglądająca zza innych pism erotyka. Dla gówniarza największym marzeniem było, żeby go zamknęli w tej budzie na dwa dni i zapomnieli:D

 

[Moze zmienmy nazwe tematu na "Siedzą Stare Dziady i Pierdolą, Jak To Drzewiej..."]

Edytowane przez K.Adamus
  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze te stare kioski, z wsuwanymi i wyjmowanymi kratami w okiennice. Jako gówniarz się wisiało na tych kratach, uczepiając się ich palcami jak szponami, aż na czole zostawał odcisk. Wpuśćcie nas do tej budki z marzeniami. A jak ktoś się kiedyś włamał do kiosku na osiedlu i powynosił jakieś szlugi, to mówiliśmy, że debil, bo komiksy zostawił. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Szwed napisał:

Drugie wspomnienie to to, kiedy stałem się maniakiem GameBoya (zaczęło się oczywiście od Pokemonów, ale głównie w wersji Silver u kolegów, a potem Zeldy "Oracle of..." - jedną, "...Seasons", kupiłem ja, a drugą, "...Ages", kupili kumple, rodzeństwo)

Silvery i Oracle of Seasons? My man :drakeyeah:

 

Przypomniało mi się, że jeden kiosk jeszcze się u mnie uchował, tylko to nie jest taki typowy blaszak, a drewniany. Można tak jakby wejść do środka, ale wewnątrz są jakieś duperele i okienko do kiosku właściwego.

 

Tekst o optymalizacji gier na trzy strony, konkretnych informacji na jedną. Do tego autor mota się w zeznaniach najpierw pisząc że konsole nie mają systemu operacyjnego, a dwa zdania dalej zaprzecza sam sobie. Ze dwie nieprawdziwe informacje też się znajdą. Zaczynam podejrzewać, że Zabłocki nie wie o czym pisze, bo to nie jest pierwszy raz.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W jednym z odwiedzanych przeze mnie kioskow z prawej strony bylo hobby, z lewej strony swierszczyki (no zwykly kiosk, nie wchodzilo sie do srodka).

Ktoregos razu zachodze na gole baby, a tam pan od historii przeglada menu :sadkek:

To napiecie jak spotkaly sie nasze oczy :obama:

Jako czlowiek honoru nie sprzedalem go, ale i ja problemow z historia nie mialem :leo:

 

  • Haha 9
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, kaj.dam napisał:

No i to jest zaje*ista informacja :) Chciałbym tylko wiedzieć co z prenumeratą i Patronitem, zakładam że oba będą działać bez zmian?


Jak najbardziej :). Wiecej szczegolow gdzies tak 17-18. 
 

@Shen no troche prawda, ze ostatnio wiecej zagladalem, no ale chocby sam temat o kioskach zobowiazywal!

  • Plusik 1
  • Lubię! 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Perez napisał:


Jak najbardziej :). Wiecej szczegolow gdzies tak 17-18. 
 

@Shen no troche prawda, ze ostatnio wiecej zagladalem, no ale chocby sam temat o kioskach zobowiazywal!

Daj znać co patronite, czy przejmujecie istniejacy, czy zakladacie nowy, żeby kasa nie szła do łapusza :bella:

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...