Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Druga połowa miesiąca, a tu nie rozwinął się w ogóle wątek "u mnie nie ma", "nadal czekam", "gdzie mogę się zwrócić po zwrot pieniedzy", więc chyba sytuacja z wysyłkami dość powszechnie się poprawiła? U mnie był już jakoś początkiem tygodnia i nawet nie pogięty, prawie mint. 

 

Zauważyłem że prenumerata ma jeszcze jedna zaletę- odfoliowywanie nowego numeru to trochę jak odfoliowywanie nowo zakupionej gierki w pudełku. Te same hormony szczęścia się uruchamiają. :fsg:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

"W maju 2024 ukazał się 320 numer czasopisma A i 339 numer czasopisma B. Czasopismo A jest miesięcznikiem, czasopismo B kwartalnikiem. Oblicz, w jakim miesiącu i roku czasopisma zrównają się numeracją i który będzie to numer" 

To mogłoby być zadanie maturalne;)

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza

Mielu na końcu felietonu pyta jakie zagadnienia odnośnie tych branżowych anegdot by były interesujące i czy chcemy więcej mięsa. Jasne, że więcej mięsa, czemu by nie. :D Co do konkretnych zagadnień, to w sumie rozbawiło mnie to pytanie, bo oznaczałoby, że tych anegdot jest tak wiele, że już można je katalogować. :D Z mojej strony trudno tu o jakieś precyzyjne wskazanie - wszystko co do tej pory się w tych felietonach ukazywało było według mnie ciekawe, zwłaszcza jak tyczyło się kasy i tych rozmaitych kontaktów wydawniczych. Chętnie przyjmę więcej i w wiekszej porcji, bo te zakulisowe tematy są według mnie mega ciekawe.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, LeifErikson napisał:

Mielu na końcu felietonu pyta jakie zagadnienia odnośnie tych branżowych anegdot by były interesujące i czy chcemy więcej mięsa. Jasne, że więcej mięsa, czemu by nie. :D Co do konkretnych zagadnień, to w sumie rozbawiło mnie to pytanie, bo oznaczałoby, że tych anegdot jest tak wiele, że już można je katalogować. :D Z mojej strony trudno tu o jakieś precyzyjne wskazanie - wszystko co do tej pory się w tych felietonach ukazywało było według mnie ciekawe, zwłaszcza jak tyczyło się kasy i tych rozmaitych kontaktów wydawniczych. Chętnie przyjmę więcej i w wiekszej porcji, bo te zakulisowe tematy są według mnie mega ciekawe.

W sumie to ciekawa sytuacja. Do Neo Plus podobne felietony pisał Chmielarz, kiedy to Mielu tam był młodym redaktorem. Teraz zaś on pełni jakby podobną funkcję, ale w PE. Jakie to życie bywa przewrotne. Szkoda mi również Neo Plusa, bo był to kawał bardzo solidnego magazynu. W sumie byłbym wdzięczny gdyby wypuszczono jakiś specjalny numer Extrema podejmujący temat Neo Plus. Spróbować by tamci redaktorzy coś napisali, opisać kulisy jak wyglądała konkurencja pomiędzy czasopismami, ale i same Neo Plus poznać zza kulis. Jak wy myślicie? Głupi byłby pomysł wydania Neo Extreme? 

Edytowane przez Mantis
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

W ogóle wielu Zgredów pracuje w branży, ja bym chętnie poczytał raz za czas zamiast klasycznego publi jakieś wspominki, anegdoty, jak wygląda dzień w takim marketingu (niby każdy wie, ale pewnie zdarzają się ciekawe nieoczywiste sytuacje i wyzwania) etc. Jakieś branżowe, mocno subiektywne arciki na 3-4 str

 

Mam kumpla który jest concept artysta i niby sprawa prosta - zlecenie i rysowanie - a potrafił godzinami opowiadać o dziwnych jobach i absurdalnych sytuacjach tak, że zrywaliśmy boki.

 

To co, Roger, dzień z życia naczelnego? :D

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, snejk04 napisał:

"W maju 2024 ukazał się 320 numer czasopisma A i 339 numer czasopisma B. Czasopismo A jest miesięcznikiem, czasopismo B kwartalnikiem. Oblicz, w jakim miesiącu i roku czasopisma zrównają się numeracją i który będzie to numer" 

To mogłoby być zadanie maturalne;)

 

Wrzesień 2026!

Napisz, proszę, że zdałem w końcu tą maturę ;D

 

IMG_20240518_095915.jpg

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Mantis napisał:

W sumie to ciekawa sytuacja. Do Neo Plus podobne felietony pisał Chmielarz, kiedy to Mielu tam był młodym redaktorem. Teraz zaś on pełni jakby podobną funkcję, ale w PE. Jakie to życie bywa przewrotne. Szkoda mi również Neo Plusa, bo był to kawał bardzo solidnego magazynu. W sumie byłbym wdzięczny gdyby wypuszczono jakiś specjalny numer Extrema podejmujący temat Neo Plus. Spróbować by tamci redaktorzy coś napisali, opisać kulisy jak wyglądała konkurencja pomiędzy czasopismami, ale i same Neo Plus poznać zza kulis. Jak wy myślicie? Głupi byłby pomysł wydania Neo Extreme? 

 

Cały numer na pewno nie, ale w ramach jakichś dodatkowych stron (jak te Plusy; nawet nazwa by pasowała), to może by przeszło. Kto tam mógłby/chciałby? O Gulashu można zapomnieć, Banan pisał przy okazji jubileuszowego, więc może, a Mielu i Marcellus są pod ręką, ale tylko na felietony po pół strony. No i po drugiej stronie Ściera i paru wybranych.

 

Problem w zasadzie największy: komu by się chciało?

Edytowane przez macGyver
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, snejk04 napisał:

"W maju 2024 ukazał się 320 numer czasopisma A i 339 numer czasopisma B. Czasopismo A jest miesięcznikiem, czasopismo B kwartalnikiem. Oblicz, w jakim miesiącu i roku czasopisma zrównają się numeracją i który będzie to numer" 

To mogłoby być zadanie maturalne;)

 

Wyliczałem to w felietonie jakiś rok temu, nikt ich nie czyta!

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Shen napisał:

To Koso nadal pisze do PE?

Regularnie co miesiąc ma wycinek przy Hyde Parku. Chciałoby się tego więcej, bo fantastyczne pióro i ogólnie bardzo mądre przemyślenia i wnioski serwuje. Jak i tęsknię za jego recenzjami. To on recenzował moje ukochane RE4 na GC I MGS:TTS. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Numer wstępnie zapoznany, cieszy powrót Ottona, dostał dwie strony więc całkiem nieźle xd Martwiłem się ,że PC będzie mniej po zmianie wydawcy a tu proszę 1/3 więcej niż zwykle. Nawet SoQ recenzuje gierkę na PC. 

Zarówno wczesny dostęp do No Rest for the Wicked i Manor Lords kusi, z drugiej strony unikam grania w produkty niepełne. Bardzo przyjemne retro o PC Engine i Fallout Tactics którego gorąco polecam jak ktoś jeszcze nie grał. 

Odnośnik do komentarza

 

3 godziny temu, koso napisał:

 

Wyliczałem to w felietonie jakiś rok temu, nikt ich nie czyta!

Średnia wieku czytelników PE jest taka, że zaawansowana skleroza to norma, kto by tam pamiętał co było rok temu, chcesz się przekonać to wyślij jeszcze raz ten sam felieton, nikt nie zauważy, naczelny też pewnie nie:P

Edytowane przez snejk04
Odnośnik do komentarza

Nie no, te "anegdoty" od Miela to jakaś prowokacja. A raczej prowokacją jest to, że komuś one się podobają.

Zróbmy przegląd:

1. Mielu został pomylony z jakimś przypadkowym człowiekiem

2. Mielu spotkał się z gościem, który potem przy kolejnym spotkaniu nie wiedział kim Mielu jest, a potem złośliwie umarł nie dodając Miela do firmowej bazy kontaktów

3. Mielu gadał z typem o pomyśle na grze, typ mu napisał maila, że ma grubego newsa, po czym go zwolnili

4. Gość skrytykował grę Miela i ujawnił screena z ich rozmowy

5. Mielu ma w znajomych na facebooku różnych twórców gier, ale tak naprawdę to w realnym życiu to się oni nie znają!

6. Szef firmy ujawnił termin wydania gry i się Mielu musiał tłumaczyć

 

Immanentną cechą anegdot jest ich humorystyczny wydźwięk. W "anegdotach" Miela najbarej humorystycznym elementem jest, że ktoś umarł...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...