Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Ano, ano... my tu gadu gadu o nowościach, czy ,,w miarę nowych" tytułach, a tu włączyła mi się ,,przypominajka" odnośnie "Marvel Disk Wars: The Avengers". Czy to w ogóle ma coś wspólnego z Marvelem, zwłaszcza w ujęciu kreacji świata superbohaterów na styl amerykański, który tak dobrze znamy w różnych mediach? Czy jest to raczej... taki mocny ,,meh", jakby własna wizja Uniwersum Marvela przez Japończyków, do której Marvel nie chce się przyznawać? XD

 

171838.jpg

 

Sprawa kolejna: "Fairy Gone" czy "Król Szamanów"?

 

Fairy Gone - bo: ogólnie świat wykreowany jest tu dość podobny do urban steampunk fantasy, jak w "Carnival Row", jednakże wizualnie mroczniejszy.

 

Król Szamanów - bo: jest graficznie podobny do ,,JoJo Bizarre... " oraz do całych tych ,,YuGiOh", Beybladeów i Pokemonów. Czuję tu lekką nutę awanturniczości i przygody z "Hunter x Hunter" i "The Seven Deadly Sins"...

 

No i co wybrać?

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj oglądałem wszystkie dostępne odcinki Solo Leveling po kilkuletniej przerwie od oglądania czegokolwiek. Bardzo smaczne, muszę wrócić do czytania webtoona, bo ze dwa lata temu chyba przeczytałem wszystkie dostępne na ten moment i od tamtej pory nie zaglądałem.

Edytowane przez Mari4n
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Josh napisał:

Przeczytałem opis tego Sousou no Frieren i brzmi mega chujowo i generycznie. Co w zasadzie jest takie dobre w tym anime, że zgarnia tak wysokie oceny? Długo trzeba czekać aż się rozkręci?

 

Tobie się nie spodoba, olej.

  • This 2
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Mari4n napisał:

Kiedyś zacząłem czytać mangę Sousou no Frieren, ale szybko zarzuciłem, bo mnie zanudziła.

Mi się podoba, bo jest wycofane i apatyczne. Nie ma darcia ryja (ten czerwony trochę się drze) i jęków panienek. Jestem po 10 odcinkach i nadal nie wiem o co chodzi z tą zbiorową histerią. Takie sympatyczne na luzie oglądanie.

Odnośnik do komentarza

Ale tu jest akcja i to w bardzo ładnym opakowaniu po prostu to nie jest trzon tej opowieści. Zdecydowanie nie jest to bajka dla narwańców. Spokojna, kojąca opowieść. Josh ty nawet nie tykaj bo po drugim sezonie vinland sagi przy tym chyba byś umarł :pawel:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Mari4n napisał:

Dzisiaj oglądałem wszystkie dostępne odcinki Solo Leveling po kilkuletniej przerwie od oglądania czegokolwiek. Bardzo smaczne, muszę wrócić do czytania webtoona, bo ze dwa lata temu chyba przeczytałem wszystkie dostępne na ten moment i od tamtej pory nie zaglądałem.

Webtoon zakończyło się  przedwcześnie, względem novel, z powodu ciężkiej choroby głównego rysownika/grafika (niedługo później umarł).

 

A Frieren to sztosik, który stawiam obok Mushishi i Natumes Book of Friends - bardzo dobre slice of life w świecie fantasy.

Edytowane przez Dajzner
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Dajzner napisał:

Webtoon zakończyło się  przedwcześnie, względem novel, z powodu ciężkiej choroby głównego rysownika/grafika (niedługo później umarł).

 

Novele lecą dalej? Kiedyś czytałem, że webtoon to dość wierna adaptacja i nie ma sensu brać się za novele, jak już się czytało komiks.

Odnośnik do komentarza

Problem mam taki, że autor zapowiada lepszy rozwój pobocznych postaci w porównaniu do webtoona (novelek nie czytałem), ale jakoś przez te 11 epów robi to słabo i zabiera czas antenowy temu co podobało mi się w komiksie :leo: Nie wiem, dla mnie pacing jest słabiutki i może w takcie eventu, który ma się zacząć coś się zmieni, ale to i tak trzeba czekać na kolejny sezon, bo jutro zakończenie pierwszego. 

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Josh napisał:

Przeczytałem opis tego Sousou no Frieren i brzmi mega chujowo i generycznie. Co w zasadzie jest takie dobre w tym anime, że zgarnia tak wysokie oceny? Długo trzeba czekać aż się rozkręci?

Od początku dostajesz qutasem po pysku , tam jest wszystko top także niema co się rozpisywać .

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Pupcio napisał:

Josh ty nawet nie tykaj bo po drugim sezonie vinland sagi przy tym chyba byś umarł :pawel:

O boże, aż tak źle? :bad: To się jednak będę trzymał z daleka, dzięki za ostrzeżenie. 

 

Cytat

Nie czarujmy się, fabuła w SL jest jak z generatora, czytało się to dla zajebistych rysunków i przegiętego głównego bohatera. Za animca się wezme jak bedzie caly sezon, ale jak nie ma dobrej napierdalanki teraz, to po co to ogladac?

Mnie właśnie ten overpowered laluś wkurzał niemiłosiernie i strasznie przez niego męczyłem ten komiks. Praktycznie zero frajdy z chłonięcia fabuły, kiedy wiesz, że główny bohater jest tak mocny, że wszystkich rozpierdala bez problemu i kompletnie nic mu nie zagraża. Dlatego według mnie sam początek Solo Leveling jest najlepszy, a im dalej tym gorzej, natomiast drugi akt (po mrówkach, pewnie jeszcze w animcu tego nie było) to jest tak chamski rush do zakończenia, że aż ręce opadają. Badguye pojawiają się z dupy i tak samo z dupy znikają, a ostatni boss to jakiś żałosny pionek. 

 

Z takich głupawych rozwalanek to bardziej polecam Mashle i Undead Unluck. Oba mnie zaskoczyły tym jak mocno i efektownie się rozkręciły, oba znacznie lepsze od Solo. 

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza

Arkana Internetów ponownie zaskakują. Dokopać się w nich do czegoś ciekawego, to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli klasycznego, mega akcyjniaka z elementami sztuk walki i specyficznej mitologii ,,sci-fi/fantasy" w anime z ostatnich lat, teoretycznie nic nie może w tym gatunku i typie zastąpić... A tu, proszę znalazłem "Solo Leveling", o którym tak piszecie w tym wątku - seria kusi do rozpoczęcia oglądania, zwłaszcza, że pojawiły się porównania tej produkcji z JjK, co nie jest dziwne zważywszy na podobne konstrukcje Uniwersów, które te serie reprezentują. 

 

No i tak na serio... warto zahaczyć o to "Solo Leveling"? Skoro JjK w anime to taka bezpardonowa turbo dynamiczna akcja z ciekawym światem, magią i bitkami w tle? xD

 

image.png.e048396827661db2b78db21cc6c9f272.png

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...