Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Pupcio napisał:

kruci to może wróce. Pierwszy sezon zbytnio mnie nie porwał chociaż zły też nie był. Warto nadrobić kinówke przed 2s? Wgl widziałem że tam ostro jadą z pracowniakami, niby też mogą wjechać opóźnienia

Pierwszy sezon nudne gówno, miałem rzucić, ale ziomek mówił, że po Meksyku się rozkręca i miał racje.

Odnośnik do komentarza

Między pierwszym, a drugim sezonem jest przepaść (oczywiście na korzyść tego drugiego), więc jak ktoś się waha czy warto dalej oglądać, to może spokojnie już brać się za oglądanie. Zaczyna się niewinnie, ale później wchodzi taki rozpyerdol (skala ostatniego sezonu Boku no Hero) i tyle dobrych walk, że można zbierać szczękę z podłogi. No i tak jak na początku nie lubiłem Gojo, tak teraz ziomuś stał się jedną z moich ulubionych postaci w chińskich bajkach 

 

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
W dniu 17.12.2023 o 19:29, Shen napisał:

Ale kulturka, cisza na sali jak makiem zasiał, średnia wieku też zdecydowanie wyższa niz na takim jujutsu kaisen.

Oglądałem Akire z kilkanaście lat temu, w sumie nic nie pamiętałem z fabuły. Warto było się przejść

20231217_185412.thumb.jpg.a2889c62d4b00571f2de080f3d70cbff.jpg

 

Sam mam takową broszurę! Dostałem przed wejściem do sali kinowej. :Coolface:

 

"Akira" w jakości obrazu i dźwięku 4K, Dolby Atmos, sala Heliosa: Dream - w takiej formie odbyłem 5-ty seans tak słynnego tworu japońskiej animacji. Za każdym razem, gdy oglądam "Akira", odbywam projekcję tego filmu jakby na nowo, doświadczając go w inny, odrębny od pozostałych moich wcześniejszych seansów, sposób: wyłapywanie to, co umknęło mi poprzednio, nastawienie się na inne wrażenia i elementy związane wydźwiękiem tego, co oznacza tu "Akira". A co oznacza ,,Akira" w ujęciu opowieści, którą przedstawia nam to anime każdym swym aspektem? Według mnie ,,Akira" uwydatnia tu

Spoiler

 esencję faustowskiego marzenia o wiedzy i posiadaniu wszystkiego, która się właśnie zrealizowała. Esencję, w której znajduje się ostateczna energia: ,,miecz obusieczny" - albo zbawienie dla ludzkości, albo kolejny powód do katastrofy na skalę światową. Jest to przestroga odnośnie tego, co by się stało, gdyby ludzkość, ba!, raczej jej radykalni obywatele źle, w sposób ostatecznie negatywny wykorzystali ostateczną moc, zamkniętą w jednym źródle. ,,Akira" to taka moc Super Saiyana skondensowana jeszcze bardziej, nie do końca zbadana. xD

 

Anime godne polecenia? Pomyślmy... Właśnie zacząłem i mogę śmiało powiedzieć ,,polecam!":

 

"Hunter x Hunter" - ponad 140

Spoiler

odcinków (o ile dobrze liczę) dość ciekawie zapowiadającej się historii osadzonej w klimacie, specyficznej atmosferze tudzież gatunku fantasy przygodowo-baśniowego, z elementami odnoszącymi się do czasów współczesnych. Piszę ,,zapowiadającej się", bo dopiero zaczynam swoją przygodę z tym tytułem. I jest to co najmniej nietuzinkowo łotrzykowsko zapowiadająca się opowieść, z zadziornym humorem w tle, z tą dozą motywu ,,kina nowej przygody", ale w odpowiedniku tego serialu anime. A jaką to posiada kreskę... ! Jakie szerokie tła, wypełnienia i projekty postaci, np. sam ,,look" i aparycja Gona (tak, jego energia, zapał, cele... Gon zapada w pamięć - tego typu postaci trafiają w mój gust!) jest fizycznie prawie że... odbiciem lustrzanym wyglądu i charakteru sylwetki Astro Boya, który jest jedną z pierwszych postaci w historii anime w historii... to coś z totalnych pierwocin japońskiej animacji. I tu proszę, odpowiednik ,,Astro" znajduje się w "Hunter x Hunter"!

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
7 minut temu, Soban napisał:

Forumki to jujitsu kaisen to coś warte? Widze jakies jaranko w necie po 2 sezonie, a widzialem kiedys z 5 odcinkow 1 sezonu i bylo to takie generyczne, ze az oczy szczypaly(jedyne co pamietam to jakis typ lubil wysokie laski xd).

Kinówka fajna i jest prequelem do animca. Pierwszy sezon był gównem moim zdaniem, ale znajomi nakręcali hype na drugi,  że się skusiłem i jest dużo lepiej. Chociaż ten drugi też się wolno rozkreca, bo pierwsze odcinki to wspominki nauczycieli.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ja jednak odpuściłem ten drugi sezon. Kinówka jako osobny byt nawet mi się podobała ale kompletnie nie czuje tych postaci i świata, zasypiam na tym. 

A dziś zaczęło się dungeon meshi, miła bajeczka się zapowiada :niki:

No i oglądajcie frieren mango zjeby

Odnośnik do komentarza

Drugi sezon Jujutsu to czyste złoto, tylko trzeba przebrnąć przez kilka odcinków retrospeckji. Dawno nie widziałem anime, gdzie 3/4 sezonu to non stop efekciarskie walki bez chwili wytchnienia. Wczoraj łyknąłem ostatni odcinek, kompletnie się nie spodziewałem takiego finału i teraz za 3 sez. będę czekał mocno.

  • This 2
Odnośnik do komentarza

,,Jujutsu" w drugim sezonie... jest czymś innym - na razie piszę to po dwóch obejrzanych odcinkach nowego sezonu - niż to, co całościowo zostało zaprezentowane w sezonie pierwszym, jakby drugi sezon w stosunku do pierwszego miał być zupełnie innym światem. Drugi rozdział otwiera się odcinkami, które pierwsze co dają na myśl: stylizacja graficzna, technika animacji, ton kolorów, ostrość etc. - w szacie graficznej się sporo, sporo i jeszcze raz sporo zmieniło. Drugie spostrzeżenie, co do odcinków 1 i 2 (na pewno przełoży się to na ileś epizodów s02 Jujutsu do granicy połowy sezonu) nowej odsłony tego anime: brak Itadoriego i jeszcze 3 albo 4 głównych postaci z Akademii/Liceum Jujutsu. Jednak jest o wiele bardziej dynamicznie, fabuła schodzi na dalszy plan, jakby nie przedstawiała takiego ogólnego, większego zagrożenia, z którym mierzą się postaci obu szkół, czy ogólnie świat przedstawiony. Sam nie wiem... Nie jest to na pewno gorszy ani lepszy od s01 Jujutsu sezon. 21 odcinków do końca, wtedy ocenię serial, ale już teraz mam wstępną prognozę, jak cały sezon 2 może wyglądać. 


A tu taka ciekawostka, raczej ,,indywidualne spostrzeżenie". Kto wie, może

Spoiler

faktycznie z racji tego, że ten serial jak i "Martwe Zło" łączy klimat, gatunek horroru, no i to ,,zło" obecne w klątwach czy zaklęciach zarówno w filmie i anime, o którym mowa, to było i tak, że twórcy tegoż to ,,animca" w dość pokrętny sposób inspirowali się niezwykłym filmem Sama Raimiego z 1981 roku... Ciekawe:

 

s.thumb.jpg.64b3c7282dd348c6c80202d61d0bf3eb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza

Początek drugiego sezonu to tylko i wyłącznie fanserwis dla fanów Gojo. Ci z pewnością byli ciekawi jak ziomek radził sobie zanim stał się taką potęgą, jak wyglądała jego relacja z Suguru i jaki stosunek miał wcześniej do "zarządu". Nie powiem, mi nawet fajnie się to oglądało, ciekawa pespektywa, kiedy jeszcze nie był aż TAK silny. Natomiast spokojnie dałoby się z tego zrobić kinówkę albo mini serię OVA, bo z resztą sezonu to nie ma aż tak dużo wspólnego i nie radzę sobie na bazie tej retrospekcji wyrabiać nawet "wstępnej prognozy". To co się odjaniepawla później to zupełnie inna bajka oraz inny kaliber wydarzeń.

 

 

Edytowane przez Josh
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Byłem na przedpremierowym pokazie "Chłopiec i czapla" ("Kimitachi wa Dou Ikiru ka").

(Festiwal Młode Horyzonty poza zasięgiem, OFFowe czwartki w Multikinie mi umknęły, ale załapałem się na Helios Anime.)

Polecam nie oglądać żadnych zwiastunów. Ghibli nie zawiodło. Dla fanów studia (i chyba nie tylko) seans obowiązkowy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...