Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, dominalien napisał:

Odcinków jest już 37, Crunchyroll twierdzi, że 25 to pierwszy sezon, reszta to drugi.

 

Spy x Family jest mega. Dozuję sobie, żeby nie skończyć za szybko. ;-)

 

Całość SPYxFAMILY (ponoć w ten sposób się tytuł tego anime/mangi zapisuje - tak rzekomo pisze o tym twórca mangi; nie wiem ile w tym prawdy), to czyste ZŁOOOOTOOO. Tak, popkulturowo-mangowo-animowe złoto! Prawie idealny byt, no prawie - zacząłem drugi sezon serii, a ocenę, którą ostatecznie na ten moment ,,Spy'owi" wystawię to: 9/10. Minus: momentami jest zbyt ,,kawai", ale niekiedy, jakby było za bardzo komedii romantycznej w gatunku szpiegowskim. Poza tym jest...

 

spy-x-family-elegant.gif

 

A, właśnie, pieseł familii Forgerów to drugi najlepszy, najbardziej elegancki, pasujący do stylu animacji, świata przedstawionego, do bohaterów ludzkich swojego anime którego jest częścią, zaraz po piesku ,,Ein", czworonóg we wszystkich ,,animajcach", czy to serialach czy filmach, jakie kiedykolwiek widziałem. No pieseł...

Spoiler

cudo. Idealnie dobrany do szpiegowskiej rodzinki; wszyscy od teraz są... powiedzmy z cechami i zdolnościami idealnymi dla szpiegostwa. xD 

 

anya-anya-forger.gif

 

 

 

obraz_2024-02-14_210028123.thumb.png.0a1d280b283a5250d0849ff62febdd5c.png

 

 

A.D. Police (Serial TV 1999) - anime w konwencji, jak na mój gust: jest to Cyberpunk Urban ,,widziany" oczami agentów specjalnej jednostki operacyjnej policji przyszłości. Tak, to seria na pewno nie dla wszystkich wielbicieli gatunków około-cyberpunkowych, czy ogólnie sci-fi - tytuł nie grzeszy kreską i np. głębią koloru i jego różnorodnością, jakby tła, wypełnienia postaci były wiecznie ,,przetarte", kreślone na kredowym papierze. Reżyseria animacji też zawodzi - na przestrzeni wielu odcinków można zorientować się, że epizody są tak kreowane jakby... w każdym z nich brakowało od 3 do 5 minut materiału. Druga sprawa, scenariusz: nie jest to bogate Uniwersum - owszem, są podstawy gatunku, ale czegoś tu brakuje, jakby samym rysunkiem ogólnie wszystkiego co z cyberpunkiem i sci-fi jest związane, nie można było ot tak pokazać, jakby grafika nie wystarczała. Luki, luki i jeszcze raz luki! 

 

Jestem po połowie z kilkunastu odcinków całości. Ocena tymczasowa serialu: 6,5/10. Jest ona taka a nie inna, ze względu na nietypowe główne postaci i okoliczności rzeczywistości tej produkcji, a w końcu ze względu na ,,nostalgiczny klasyk" z końca lat 90-tych, z których jest to anime. W końcu jest tu jakaś tam wizja ,,cyberpunkowości", która jakieś tam przesłanie ze sobą niesie. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
7 godzin temu, Pupcio napisał:

W piątek ostatni ep ciekawe czy spadnie :asax: chyba żadna bajeczka się tak długo nie opierała metaluszkom

Zrzut ekranu 2024-03-19 144153.jpg

 

FMA na liście... No i gra gitarka. Ale najpierw:

 

Dawniej, ba!, o wiele, wiele dawniej, z 5-8 lat temu, gdy na dobre popkulturowo zacząłem wkręcać się w najpierw oglądanie samego anime a potem w samą kulturę, obyczaje i historię kraju kwitnącej wiśni, uważałem że "Fullmetal Alchemist: Brotherhood" to taki anime ,,meszek", serial podobny do... innych mu podobnych alternatywnych Światów w serialach animowanych, w których rozwój ludzkości podążył w nieco innym niż w naszej rzeczywistości kierunku. Myślałem, że to taka śmieszkowa podpierdółka, że akcenty magii, alchemii, fantasy zmiksowanej z czymś na miarę ,,XX-wiecznego steampunku?", nie będą do siebie pasować, że będzie to taki gatunkowy eksperyment pod modłę konwencji anime. A tu... z dzylion fazylionów lat później, czyli Anno Domini 2024, a dokładniej okolice początku marca, zmieniam o 360 stopni swoje zdanie i opinię o tym anime. Oglądam serial; jestem na 13 z 60-kilku odcinków. I to, co mogę o nim powiedzieć to to, iż jest to poruszające, odpowiednio ale i nie do przesady zabawne anime, wręcz groteskowo komedyjne, genialne w samej grafice (kolor, kontur, tła, styl barw - subtelnie i w sposób stonowany do gatunku i budowanego przez twórców Świata), naturalne poprzez zawarte kreacje głównych postaci, a intrygujące ze względu na element magii, która jest tu... zamiennikiem energii elektrycznej, broni, czy wszelakiej technologii. To jest tak samo suspensowe i mające potencjał do fanowskich rozkmin, co pierwsze 2 sezony "Attack on Titan".
Na chwilę obecną ,,Brotherhood" mogę ocenić na: 9/10.

 

fullmetal-alchemist-edward-elric.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Wojtas1986 napisał:

Imo Frieren to taki rozpyerdalator ze głowa mała , wszystko od a do Z się zgadza w tej bajce :banderas:

trzeba sprawdzić. niestety od wielu miesięcy nie znalazłem żadnej serii, która by mnie zatrzymała przy sobie na więcej niż 2-3 odcinki :( ostatnio włączyłem coś na cda i teraz nawet nie pamiętam co to było XD

Odnośnik do komentarza

Dla mnie ten sezon to było Apothecary Diaries i Dungeon Meshi, o Frieren jakoś zapomniałem choć miałem sprawdzić, to teraz sobie polecę hurtem.

 

14 godzin temu, JaskinieTerrigenoweMarvela napisał:

 

(...) zmieniam o 360 stopni swoje zdanie i opinię o tym anime. (...)

 

 

 

Czyli nie zmieniasz.

Odnośnik do komentarza

 

Wątek ,,anime godne polecenia", to skorzystam z jednego zapytanka: ktoś widział 7 Seeds (2019-2020), i ktoś może by polecił (albo i nie) ten serial z Netflixa? Tak, szukam czegoś dość podobnego tematycznie, gatunkowo etc., do tego anime właśnie, albo czegoś również w stylu "Summer Time Rendering".

 

@mugen:balon: ??? Serio. Aż tak na tym forum trzeba idiotycznie się zachować, aby nie wiedzieć, że to było zwykłe przejęzyczenie? Fakt, ja też zrobiłem błąd, no ale takiej pierdołki to szkoda by mi było czasu komuś wypominać!?:nosacz3: Przecież wiadomix o co chodzi. Chciałem jedynie podkreślić efekt 2x wzmocnienia ,,wrażenia, które obróciło o 180 stopni moje... etc.". Żyćko, człowiek to taka niedoskonała istota, która wciąż uczy się na błędach. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.03.2024 o 08:05, number_nine napisał:

trzeba sprawdzić. niestety od wielu miesięcy nie znalazłem żadnej serii, która by mnie zatrzymała przy sobie na więcej niż 2-3 odcinki :( ostatnio włączyłem coś na cda i teraz nawet nie pamiętam co to było XD

Odpalaj , tu po 1 epie wiesz ze będzie sztos

  • This 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 20.03.2024 o 12:23, mugen napisał:

(...) o Frieren jakoś zapomniałem choć miałem sprawdzić, to teraz sobie polecę hurtem.

(...)

 

No dobra, poszło w trzy dni, z czego ~20 epków wczoraj korzystając z ostatniego dnia urlopu. Bardzo dobra baja, sentymentalna, ciepła, inteligentna, zabawna w ten fajny nie chamski sposób, z dobrze napisanymi bohaterami do których nie da się nie czuć sympatii, szanująca widza nie wszystko wokalizując jak idiocie, polecam gorąco.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, jar3czek napisał:

Przy okazji z nowości na Crunchyroll mogę od razu polecić:

https://www.crunchyroll.com/series/G3KHEVDJ7/the-apothecary-diaries

https://www.crunchyroll.com/series/GDKHZEJ0K/solo-leveling (ktoś już chyba polecał tego animca w tym temacie)

no ja właśnie zrezygnowałem jakiś czas temu, bo nic dla siebie nie mogłem tam znaleźć i wkurzały mnie np braki pojedynczych sezonów w seriach. Chciałem wrócić od nowa do Attack on Titan, a tam nie było pierwszego sezonu, albo był z jakimś dziwnym dubbingiem ;/ polecajki chętnie sprawdze, dzięki 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...