Skocz do zawartości

Metal Gear Solid


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ale okładkę sobie zrobiłem - przerysowałem ten tytuł, pisany charakterystyczną czcionką, pokolorowałem czerwoną kredką i nakleiłem na wywróconą na lewo okładkę standardowego Verbatima (bo białe tło) - na grzbiet wycięty pasek, na którym za pomocą maszyny do pisania (nie wiem nawet, skąd ją mieliśmy) był tytuł a w nawiasie wersja (PAL/NTSC) - zresztą wszystkie moje piraty tak wyglądały, full wypas :P

 

W każdym razie miałem niezłą zagwozdkę, gdy trzeba było wpisać częstotliwość z wewnętrznej strony okładki. Nie pamiętam, skąd wiedziałem, bo neta wtedy nie było. Chyba koleś z giełdy podał mi ten numer.

 

W każdym razie cudowna gra - co prawda już dość dobrze znałem angielski, ale dzięki niej uczyłem się wymowy wielu słów - wszystkie kwestie były czytane tak naturalnie i wyraźnie... Pierwszy tak udźwiękowiony tytuł. Wcześniej człowiek grał w jakieś Residenty, czy Silent Hille, gdzie dubbing był tragiczny, a tu nagle coś takiego - bajka.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Po latach Hayter śmieszył z tym swoim na siłę charczącym dubbingiem - człowiek był kiedyś młody i głupi, więcej tolerował :)

Ostatnio platynowałem moją ulubioną część - MGS3, i wszystko tam było cudowne, włącznie z grafiką (naprawdę udany remaster na PS3), ale te jego głupiutkie kwestie i ten udawany na siłę ton głosu... No ale to TERAZ, po wszystkich Nolan'ach North'ach i Troy'ach Baker'ach - kiedyś Snejk rządził i co do tego nie ma wątpliwości.

 

Teraz ogrywam MGSV i Kiefer może gra lepiej, bardziej naturalnie, ale kiedy on kuźwa zacznie coś mówić - uwielbiam postawienie na gameplay w tej najnowszej odsłonie, strasznie mnie wciągnęła ta bardziej rozbudowana wersja Peace Walkera, ale zatrudnienie takiego nazwiska do czterech linijek tekstu na krzyż to jakaś parodia.

Chyba że jest tak, jak Hayter mówi na tym filmiku - Kojimie nie spodobał się fakt, że Hayter stał się tak popularny, że Snake przebił pod tym względem swojego twórcę, więc postanowił zrezygnować z jego usług, zatrudnić kogoś innego, a później udowodnić, że nawet z takiego nazwiska uczyni nierozpoznawalne zero, dodatkowo po każdej misji wrzucając "directed by Hideo Kojima", żeby czasem nikt nie zapomniał who's the real Boss.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.09.2020 o 19:52, Suavek napisał:

Pierwszy Metal Gear, Metal Gear Solid i Metal Gear Solid 2: Substance zostały wydane cyfrowo na PC na GOG - https://www.gog.com/partner/konami

No i super, jedyneczka właśnie pękła ( już nie wiem, który razy) i zaraz biorę dwójkę. Snake Eatera ogram już po zakupie nowego Xboxa. Szkoda, że do czwórki nie mam póki co jak wrócić:(

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, izon napisał:

No i super, jedyneczka właśnie pękła ( już nie wiem, który razy) i zaraz biorę dwójkę. Snake Eatera ogram już po zakupie nowego Xboxa. Szkoda, że do czwórki nie mam póki co jak wrócić:(

Też mi tej czwóreczki brakuje. Nie chce trzymać PS3 tylko dla niej. Tydzień temu znowu weszła dwójka a teraz jedynka leci. Te gry nigdy sie nie zestarzeją chyba. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.10.2020 o 21:04, LiŚciu napisał:

Też mi tej czwóreczki brakuje. Nie chce trzymać PS3 tylko dla niej. Tydzień temu znowu weszła dwójka a teraz jedynka leci. Te gry nigdy sie nie zestarzeją chyba. 

Powiem więcej, własnie ogrywam dwójkę na PC. Po zainstalowaniu patchy ta gra mnie wciąż graficznie zachwyca. No i ten klimat, ta muzyka, szkoda, że po genialnej trójce seria pikuje już tylko w dół:(

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W "pierwszej trójce" kamera była przecież taka sama, co w czasach, gdzie nie istniały radary, trzeba było odpalać jakiś sonar i co chwila zarzymywać się, by odpalić widok z pierwszej osoby, było mega irytujące.
Dopiero wersja Subsistence naprawiła ten mankament i Snake dostał prawilną kamerę zza pleców (przeszedłem i jedną i drugą po parę razy i zdecydowanie lepiej bawiłem się w Subsistence).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...