Skocz do zawartości

PSX not dead!


Kimari

Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, grzybiarz said:

Miałem tą plansze w demo one :)

tylko muzy brak:

 

:)

@u55r

nagrywasz bez muzy pod jutuba? :)

 

Nie, mam ściągnięte iso bez muzyki, ktoś tak nieudolnie zripował grę dawno temu nawet nie wiedząc że niektóre gry tak mają że dźwięk jest nagrany inaczej i np. płytę z wipeout czy właśnie ridge racer można włożyć do zwykłego odtwarzacza cd i słuchać muzyki z gry ale emulator już nie uruchomi muzyki. Muszę zripować swoją kopię Ridge Racer w taki sposób żeby muzyka działała. Albo włożyć płytę do napędu laptopa i w emulatorze zamiast uruchom iso to puścić grę z CD Rom, Tyle że wymontowałem napęd i włożyłem tam kieszeń z większym HDD :D 

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, u55r said:

Najbardziej klimatyczne gry z PSX, w które grałem to

  • Exhumed / Power Slave
  • Treasures of the Deep
  • Metal Gear Solid 
  • Tomb Raider
  • Resident Evil 2
  • Kula World / Kula Quest / Roll Away
  • Ridge Racer - tu cała seria

Dziś mogę je wszystkie ogrywać na emulatorach z akceleracją grafiki. :banderas:

+

 

  • Silent Hill
  • Legacy of Kain Soul Reaver
  • Vagrant Story
  • Medievil
  • Duke Nukem Time to Kill (nie wiem, bardzo lubię tą odsłonę księcia)
Odnośnik do komentarza

jak kupowałem utwory do rock banda, to kupiłem zdrapkę na allegro, na konto UK (bo w PL nie było kawałków), ale teraz widzę na allegro bajzel i nie widzę zdrapek na USA, czy Japonię.

Może na G2A?

A tu wynik z Allegro:

https://allegro.pl/kategoria/gry-playstation-store-258098?bmatch=e2101-d3681-c3682-cul-1-3-0319

a z g2a cośjest:

https://www.g2a.com/pl-pl/playstation-network-gift-card-5-000-yen-psn-japan-i10000070176003

------

a tego PS3, jakby tak po chinczach podpiąć pod CRT? Dla mnie to wygoda tyle gier na dysku, a np CTR mam porysowanego :/ Nie wiem, może kiedyś zbiorę z 10 płytek porysowanych i wyślę do Norbiego - ma maszynkę do regeneracji - chyba 8 dyszek za 10 płyt. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Przejrzałem Allegro i amerykańskie są, niestety lipa z Japonią.

 

EDIT: Ale G2A ma doładowania o różnej wartości, dzienks.

 

EDIT2: "a tego PS3, jakby tak po chinczach podpiąć pod CRT? Dla mnie to wygoda tyle gier na dysku, a np CTR mam porysowanego  Nie wiem, może kiedyś zbiorę z 10 płytek porysowanych i wyślę do Norbiego - ma maszynkę do regeneracji - chyba 8 dyszek za 10 płyt."

U mnie dość często krąży między CRT i HD - normalna sprawa. A gierki z PS1 dodatkowo obsługują chyba jakieś wygładzanie, ale pamiętam, że jego efekt na nowszych tv nie był dla mnie zadowalający.

Edytowane przez ciwa22
Odnośnik do komentarza

@grzybiarzPS3 to chyba najlepsza opcja na odpalenie gierek z szaraka (poza emu) i jak najbardziej warto grać na niej podpiętej do CRT (bo na LCDku to już słabo wygląda). Tylko kabel RGB a nie kompozytowy.

Wierna emulacja plus opcje lekkiego podkręcenia grafy (wygładzenie tekstur i upscaling rozdziałki zauważalnie poprawiają wygląd, ale jednocześnie całość jest wierna oryginalnej prezencji i nie wygląda sztucznie).

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, u55r napisał:

split screen,

wtedy była moda na split screen w każdej gierce. Nawet był tzw split-cable między konsolami. Chciałem tak z kolegą połączyć konsole i grać razem w Duke 3D :)

Niestety dzisiaj wszystko idzie do sieci. Nawet w wyścigówkach nie można pograć na dwie osoby, tylko wszystkie mają na pudełku "1 player", "multi ps plus/live gold required"

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem sobie Duckstation do sprawdzenia i co to jest za emulator :obama:

  • przyjazne dla użytkownika ustawienia
  • interfejs z listą gier
  • ładna graficzka i nie wymaga gimnastyki
  • achievementy za sprawą integracji z RetroAchievements

Zazwyczaj używałem ePSXe na Windowsie i Retroarch na Linuxie, teraz czas na coś nowego.

 

Dodatkowo, za sprawą filmiku na Youtube powróciła mi chęć na Koudelka. Nigdy nie byłem fanem jRPG (grałem w wiele ale ukończyłem tylko Mario RPG, Paper Mario TTYD i Parasite Eve :)) ale ten tytuł przykuł moją uwagę za sprawą Residentowskiej kamery i gotyckiego klimatu, ale nigdy do niego nie przysiadłem chociaż od dwudziestu lat zamierzam to zrobić. Wgrałem sobie EBOOT na PSP i będę grał pod kołderką. Następny w kolejności będzie Vagrant Story, którego też nie ukończyłem pomimo wielu prób. Chcę się przekonać do jRPG :)

 

Gdyby ktoś o Koudelka nie słyszał:

 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Tak wygląda mój psx. xd Jakby mi ktoś 20 parę lat temu powiedział, że będę kiedyś grał w grę z psxa na smartfonie to bym wyśmiał gościa. Obraz z samsunga przesyłam po WiFi do TV, joypad podpięty kablem USB. Żadnych zwolnień przy cioraniu w Diablo. Inne gry sprawdzę na dniach - jakby cięło to wrzucam samsunga na uchwyt montowany do joypada i tyle. :p

 

20210403_213454.jpg

 

 

1617480603248763120687748730390.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Do Vagrant story pochodziłem i ja 3 razy gdy ukazał się na piracie ale nie przebrnąłem 

22 hours ago, Czoperrr said:

Zainstalowałem sobie Duckstation do sprawdzenia i co to jest za emulator :obama:

  • przyjazne dla użytkownika ustawienia
  • interfejs z listą gier
  • ładna graficzka i nie wymaga gimnastyki
  • achievementy za sprawą integracji z RetroAchievements

Zazwyczaj używałem ePSXe na Windowsie i Retroarch na Linuxie, teraz czas na coś nowego.

 

Dodatkowo, za sprawą filmiku na Youtube powróciła mi chęć na Koudelka. Nigdy nie byłem fanem jRPG (grałem w wiele ale ukończyłem tylko Mario RPG, Paper Mario TTYD i Parasite Eve :)) ale ten tytuł przykuł moją uwagę za sprawą Residentowskiej kamery i gotyckiego klimatu, ale nigdy do niego nie przysiadłem chociaż od dwudziestu lat zamierzam to zrobić. Wgrałem sobie EBOOT na PSP i będę grał pod kołderką. Następny w kolejności będzie Vagrant Story, którego też nie ukończyłem pomimo wielu prób. Chcę się przekonać do jRPG :)

 

Gdyby ktoś o Koudelka nie słyszał:

 

 

 

Do Vagrant story podchodziłem i ja aż 3 razy ale poległem za każdym razem, kiedyś to było dla mnie zbyt skomplikowane jednak. Zaliczałem FF8 i FF9 bez problemów ale odbiłem się od tego sztosa. A szkoda :/ dziś już nie będę ponawiał prób bo wolę popykać w trudne arcade, które same się nie przechodzą albo w Tomb Raidera starego. 

Odnośnik do komentarza
On 4/2/2021 at 11:55 PM, kotlet_schabowy said:

@grzybiarzPS3 to chyba najlepsza opcja na odpalenie gierek z szaraka (poza emu) i jak najbardziej warto grać na niej podpiętej do CRT (bo na LCDku to już słabo wygląda). Tylko kabel RGB a nie kompozytowy.

 

Tylko ze CRT musi miec PAL/NTSC bo inaczej PS3 nie odpali PS1 gierek z innych regionow sciagnietych przez store przez AV (przez HDMI bez problemow)

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...