Skocz do zawartości

PSX not dead!


Kimari

Rekomendowane odpowiedzi

@nieobchodzimnieto

Na Androidzie już nie siedzę, ale mam swój stary tekst... z wersji z 2014 roku...
 

Cytat
ePSXe
   Emulator ma bardzo proste menu konfiguracji, ale jeżeli chcesz mieć wypasioną grafę, trzeba się ciut natrudzić. W pierwszej kolejności pobierz plugin Open GL: wejdź w "Preferences/Video Render" i wybierz "OpenGL Plugin". Niżej w GPU Plugin, powinien Ci się automatycznie pobrać pliczek, wskaż ścieżkę i gotowe. Kolejnym krokiem jest wskazanie pliku z BIOSem konsoli. Ten pobierz w linku poniżej, najlepiej wrzuć go do folderu z obrazami gier, by nie robić sobie syfu. Po wyjściu z opcji, możemy odpalić grę, emulator skanuje kartę pamięci i pamięć wewnętrzną w poszukiwaniu plików iso/cue. Ma fajną przeglądarkę, która dodatkowo pobiera okładki. Odpaliłeś grę w trybie OpenGL? Chodzi wolno? Wciśnij przycisk/ekran, by odpalić menu podręczne (z quick save'ami, cheatami i innymi), wybierz "...", by odpalić menu pluginu graficznego. Pierwsza ikonka FS - Frameskip, pośpieszy granie, ale kosztem gubienia klatek. Objaśnienie reszty ikon, znajdziesz na stronie twórców (poniżej). W Crashu 3, grało się lepiej bez włączenia opcji FS, ale w większość gier dostaje dopalacz. Gry klatkują? Zawsze możesz to zmienić, wybierając tryb "Hardware", lub "Software" w zakładce "Video Render".
   Podsumowując, to świetny emulator, prosta konfiguracja, wysoka kompatybilność, niezłe wsparcie developera (nawet ich strona działa i jest całkiem niezłym poradnikiem w przeciwieństwie do FPse, która leży i kwiczy). Można grać nawet we dwóch na jednym telefonie/tablecie (podzielony ekran w grach, które nie posiadają domyślnie tej opcji). Nawet się nie zastanawiaj, tylko wchodź do sklepiku Google i zrób ten zakup za 12 zeta. Trzeba wesprzeć twórców za te wszystkie lata:). Polecam bardziej niż FPse, chociaż najlepiej posiadać oba programy.

pewnie już nieaktualne, wydaje mi się że dziś domyslnie masz pobrane open gl.

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Myślę, że wartość w Polsce to 1 200zł(tak aby spokojnie pogonić), ale przy dobrej promocji może i ta wersja polecieć.

Generalnie nie ma u nas jeszcze dobrze wykształconego rynku staroci jak na zachodzie, część moich znajomych którzy zajmowali się odsprzedażą starych sprzętów RTV/ moto większość wysyłali na zachód, ale kto wie... może ten sam zestaw za 10 lat będzie kosztować 5 000zł(inflacja też robi swoje)? 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...

Ludzie za granicą mają coś takiego jak garażowe wyprzedaże. Kiedy nastolatek wyprowadza się na studia to przeważnie jego zabawki trafiają do kartonów do garażu. Potem po latach trafiają na wyprzedaż. I za 1$ można kupić takie sprzęty. 

 

4 złote kuwa za psx'a :cebula: potem trochę cierpliwości, pracy, benzyny, cyny i BAM! nówka sztuka :yao: i stówka $ na ebay. Pristin kondyszyn panie. I to mi imponuje :) 

Edytowane przez u55r
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 15.06.2020 o 17:40, u55r napisał:

Ludzie za granicą mają coś takiego jak garażowe wyprzedaże. Kiedy nastolatek wyprowadza się na studia to przeważnie jego zabawki trafiają do kartonów do garażu. Potem po latach trafiają na wyprzedaż. I za 1$ można kupić takie sprzęty. 

 

4 złote kuwa za psx'a :cebula: potem trochę cierpliwości, pracy, benzyny, cyny i BAM! nówka sztuka :yao: i stówka $ na ebay. Pristin kondyszyn panie. I to mi imponuje :) 

 

U nas jest ten "problem", że sprzedając takie śmieci i tak każdy zaczyna gmerać na olx albo w innych miejscach i porównywać ceny. Potem se pomyśli "kurła panie, to plejstejszyn to przecież spokojnie 200 zł z kompletem kabli kosztuje" i pogadane. Co oczywiście jest uczciwe, mamy wolny rynek i może sobie za nią żądać nawet tysiaka, no ale chodzi o samą mentalność, gdzie hamburger ma w dupie wzbogacenie się, chce po prostu uprzątnąć piwnicę xd. No ale to też kwestia poziomu bogactwa narodu. Dlatego też u nas raczej nie ma takiej tradycji wyprzedaży (a sprzęty i giereczki retro przeżywają od paru lat boom i już niemal każdy wie, że to może być coś warte, co prowadzi czasem do absurdalnych cen).

 

Oczywiście sam też bym tak robił.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

dużo godzin spędziłem z jednym Net Yaroze tytułem, Total Soccer (Net Yaroze Soccer) co był dodany do UK PS magazynu demo dysku nr.42 (dysk tez ma demo Metal Gear Solid, Cool Boarders, Max Power Racing, S.C.A.R.S., V2000 i Devil Dice, wiec płyta naprawdę sztos! i świetnie została w pamięci mając PS1 bez przeróbek )

 

 

 

dziś w kolekcji mam gą Net Yaroze konsole

 

d5pKGbq.png

Edytowane przez Labtec
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
31 minutes ago, grzybiarz said:

 

kurla, a to czyli odpala gry z różnych regionów plus piraty? Ile dałeś i gdzie wyrwales @Labtec

 

 

wszystkie regiony tak, ale Net Yaroze nie odpala piratów, niebieskie dev kity tylko

wyrwałem z Japonii kilka lat temu za grosze

 

17 minutes ago, Luqat said:

Gołą nie gola.

 

tak sorrki, brak polskiej klawiatury czasami syf robi z wyrazów ( a spell checker nie widzi błędu) 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.