Skocz do zawartości

PSX not dead!


Kimari

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz zamiar na niej grać, a nie tylko ma stać w gablotce to czym nowsza konsola tym lepsza. Każdy model powyżej 7000 powinien mieć ok laser. 7502 ma z tyłu parallel port (do action replayów), 9000 i PSOne już tego nie ma. Nadal z kupnem tak starej konsoli to trochę loteria, jedna konsola z 1998 roku może działać bezproblemowo bo była karmiona tylko paroma oryginałami, a druga może ledwo co działać bo w pierwszym dniu miała przeróbkę i przemieliła w sumie z 200 gier. Najlepiej przetestować na jakimś długim intrze (FF8 czy Soul Blade). Jeśli będą problemy to możesz też rozebrać konsolę i wymienić laser. Konstrukcja PS1 (ja niedawno rozbierałem i czyściłem 9002) jest banalna.

Odnośnik do komentarza

Szarak to nostalgia. PS One to jakieś nowoczesne ustrojstwo. Takie mam wrażenie ale mnie nostalgia zaślepia. 

Np. przy PS2, to wybrałem najnowsze PS2 Slim z wbudowanym zasilaczem - super stan, laser niezajechany, no i tylko kabel ósemka, a nie jeszcze zasilacz.

Jeżeli miałbym brać teraz PSXa i gdybym kierował się rozumem to też bym brał PS One - nowszy model, nowszy soft, mniej zajechany laser, być może i lepszy stan... niż np. szarak z 1997 roku. Tylko wygląd PSXa jest kultowy...

A jeżeli mogę zasugerować - ja swoje gierki z PSXa odpalam na PS2 - lepsza jakość, a też czuć magię. Magia dopiero zanika jak odpalasz na PS3 w 720p po HDMI.

Odnośnik do komentarza

I ja dużo ostatnio wracam do klasyków z PSX'a ale na emulatorze, Postanowiłem ograć serie Ridge Racer i Wipeout na neGconie ale z ulepszeniem grafiki dzięki mocy obecnych procesorów. Miałem problem z konwerterem padów, ponieważ neGcon miał dziwny dead zone, kilka stopni skrętu od 0 do 10 i nie było reakcji. Myślałem że to wina sterowników bo inne pady od PSX'a i PS2, dualshocki nie miały żadnego problemu z martwą strefą. Dopiero neGcon nie działał w 100% nawet nie mogłem skonfigurować krzyżaka i musiałem używać klawiatury.

Dawno to było gdy kupiłem ten konwerter i porzuciłem granie na emulatorze. Ale po kilkunastu latach gdy zacząłem znów gryźć ten temat okazało się że mam gówniany konwerter bo poczytałem w internecie głębiej na kilku forach o emulacji i ktoś tam polecił mi dwa konwertery, pierwszy tanią chińszczyznę z aliexpress, taki trójkątny niebieski. Kupiłem to za Dolara z przesyłką. Czekałem 3 tygodnie w końcu przesyłka dotarła. Podłączyłem i okazało się że o ile martwa strefa zniknęła, i konwerter przynajmniej w tej kwestii okazał się lepszy to nadal nie mogłem skonfigurować krzyżaka.

No więc pomyślałem żeby zainwestować więcej kasy bo drugi polecony konwerter to był już znanej firmy Raphnet. Na ich stronie w opisie urządzenia napisali że działa między innymi właśnie z neGconami Namco a na tym mi zależy. Zaryzykowałem, kupiłem podłączyłem aż mi dłonie drżały, czy nie ma martwej strefy, czy sterowniki są dobrze napisane, czy krzyżak można bez problemów skonfigurować i doznałem ciężkiego szoku. Wszystko działa tak jakbym podłączył neGcon do PSX'a. Krzyżak skonfigurowany, martwej strefy brak. Mam już skonfigurowane emulatory, tylko ogarnę OBS'a do nagrywania ekranu i kartę przechwytującą obraz z GoPro i będę nagrywać rekordy w RR i wipeout'ach 

Odnośnik do komentarza

Też ostatnio bawię się trochę na emu, ale staram się ustawiać grafę na zapewniającą maksymalnie zbliżone doznania do tych z CRT (co z oczywistych przyczyn na monitorze LCD FHD nie jest możliwe, no ale próbować można, np. dodając scanlines). Podpinam pad do PS4 i jazda. Ale to jednak nigdy nie jest to samo. Brak tej słynnej magii, odgłosów lasera itd. Zresztą zwyczajnie nie lubię grać na kompie. Owszem, mój PSX działa i czasem coś na nim odpalam na kineskopowcu, ale konsola ma mocno wybredny laser i nie wszystko na niej śmiga.

 

A co do dylematu z poprzedniej strony: ja bym brał klasycznego szaraka, najnowszy możliwy model (o ile, jak wspominali przedmówcy, nie potrzebujesz portu parallel).

Odnośnik do komentarza

Co do emu, ostatnio wyszedł świetny projekt - Duckstation. Kurde panowie, epsxe ma tyle zbędnych ustawień, a tu sobie wybierasz od razu grafę 4K czy full hd i jechana. Plus są wbudowane cheaty, dobre do zabawy z tamtymi hardcoreowymi grami. 
A co mnie najbardziej zszokowało to achivementy, wbiłem perfecta w tekkenie i wpadło trophy... 

Moze @u55r obczaisz ten emu na negconie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z ekranikiem to szanuję. Dzisiaj taki zestaw wart miliony. A jeszcze pamietam taka fotę z gazetek: ps one + monitorek i podłączony przez port pada Sony ericsson :) że niby to jakieś gry były czy internet w konsoli... Muszę się doszkolić, artykuł pewnie jest na stronie Bodzia ze Strefy PSX - polecam site :)

Odnośnik do komentarza
On 3/16/2021 at 7:37 PM, grzybiarz said:

Co do emu, ostatnio wyszedł świetny projekt - Duckstation. Kurde panowie, epsxe ma tyle zbędnych ustawień, a tu sobie wybierasz od razu grafę 4K czy full hd i jechana. Plus są wbudowane cheaty, dobre do zabawy z tamtymi hardcoreowymi grami. 
A co mnie najbardziej zszokowało to achivementy, wbiłem perfecta w tekkenie i wpadło trophy... 

Moze @u55r obczaisz ten emu na negconie.

 

Wczoraj napotkałem na YT filmik z Rage Racer w niesamowitej rozdzielczości. W opisie było właśnie o DuckStation i włączonych PGXP (coś z ulepszeniem grafiki) i Vulcan. Więc zainstalowałem ten emulator. Jest niesamowity. 

 

Poustawiałem opcje graficzne tak aby nawet mój Laptop Asus GL553VD wydoił maksymalną rozdzielczość i płynnie uruchomił grę. Nie miałem problemów aż zacząłem grzebać w ustawieniach pada. Standarowy PSX controller działa fantastycznie. Nawet jest możliwość włączenia Negcona, ale niestety nie działa to bezproblemowo. Nie mogę używać krzyżaka w grze czyli poruszać się po menu gry bo emulator się zawiesza. Mogę zmapować wszystkie przyciski negcona bez problemu, mogę przejechać się po torze na standardowym  czyli ustawieniu 45 stopniach wychylenia kontrolera ale gdy tylko wcisnę przycisk krzyżaka to emulatory się wyłącza. Mam ten sam problem gdy programuje krzyżak na przyciskach klawiatury (tu używam strzałek) i też emulator się wyłącza. Nie ma problemy gdy podłączę pada od PSX i używam go w grze, ale przecież nie oto chodzi. 

 

Tak więc dopóki ten problem się nie rozwiąże to dla mnie ten emulator jest trochę bezużyteczny. Dziś wpadłem na pomysł podłączyć inny konwerter padów psx'a na którym też nie mam dead zone więc jak wrócę z pracy to będę walczyć dalej. Znalazłem też temat na githubie poświęcony tematowi współdzielonych ustawień, może dokopie się do jakiegoś rozwiązania. Gdyby udało mi się nie zawieszać emulatora i grać bezproblemowo neGconem byłbym w 7 niebie. Emulator ten i jego możliwości graficzne nie wyświetlają mi żadnych błędów grafiki tak jak pluginy do ePsxe. Trzeba walczyć :dunno:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czoperrr napisał:

Co do achievementów, pewnie korzysta to z RetroAchievements tak jak Retroarch. Achievementy dla gier z PSX dodano jakiś czas temu i lista się powiększa:

https://retroachievements.org/gameList.php?c=12

Właśnie. Szkoda tylko że nie używam retroarcha do emulacji innych systemów. Ale może i wyjdzie jakiś emu NESa, który będzie to obsługiwał. 

W sumie mam launchboxa (to scala wszystkie gry i emu w jeden program) i tam widzę jest miejsce do zalogowania się na profil. Muszę obczaić.

 

Odnośnik do komentarza
53 minutes ago, grzybiarz said:

Właśnie. Szkoda tylko że nie używam retroarcha do emulacji innych systemów. Ale może i wyjdzie jakiś emu NESa, który będzie to obsługiwał. 

W sumie mam launchboxa (to scala wszystkie gry i emu w jeden program) i tam widzę jest miejsce do zalogowania się na profil. Muszę obczaić.

 

Launchbox z tego co widzę działa na takiej samej zasadzie co Retroarch. W Retroarch też mam kilkanaście konsol, większość działa z achievementami :)

Odnośnik do komentarza

Launchbox to tylko program co zbiera emulatory i romy do kupy. Czyli np. mam na nim listę gier na PSXa, ale jak już wchodzę w gierkę, to odpala się zewnętrzny, dowolny emulator (a retroarch to multiemulator). Robię w nim "listę gier życia", jest coś koło 900 tytułów. A całość fajnie spięte screenami i okładkami, czy nawet filmikami 30 sekund z gameplaya :)

Przykładowy filmik, trochę trza przewinąć:

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak odpalisz menadżer plików na PS2 to po prostu podłącz pena i wgraj pliki. Ja pamiętam przenosiłem tak sejwy w CTR ogrywanym na PS2. Niestety płytka porysowana i musiałem przejść kawałek na emulatorze. Oczywiście do zarządzania kartą pamięci, używałem jakichś programików, teraz w emu Duckstation jest menadżer ale nie używałem - a piszę o tym, bo ktoś chyba coś chciał edytować/przenosić sejwy, ale to w temacie PlayStation Classic chyba było.

Odnośnik do komentarza

No i udało mi się skonfigurować neGcona też na DuckStation. Pad działa perfekcyjnie, nie mogę się oderwać od Laptopa :D 

Grę nagrywam dzięki Obs, rewelacyjny prosty program. A neGcona camerą GoPro, Program jednocześnie nagrywa obraz windowsa i zewnętrzną kamerę dając taki oto efekt. Teraz będę emulował jak poyebany :banderas:

 

 

 

Save file znalezione w internecie można wgrać na kartę pamięci PS2, na PS2 z granym UlaunchELF i filebrowser.

Władam memorkę PSXa to PS. 

Save file wrzucam się na pendrive, wpina do PS2,

Uruchamiam Filebrowser i przenosze pilk z pendrive na kartę pamięci.

W internecie są tutoriale jak to zrobić. [How To] Transfer Playstation (PS1) Save Games From PC To PS1 Memory Card

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...