Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono! Jako fan ścigałek i oblatywacz obu Forz stwierdzam, że GT5 na kierownicy miażdży! Absolutny wymiatacz, gameplay 10/10, za to na padzie dwa oczka w dół, tragiczne triggery , Dual Shock 3 kompletnie mi nie podchodzi (xboxowy pad rulez!). Nie ukrywam, że wywalenie tysiaka na sprzęt, który nie spełniłby oczekiwań to niezły zonk, dość asekuracyjnie zainwestowałem w Logitecha Driving Force GT, czyli najtańsze koło z polecanych tutaj GT/G25/G27 i w tej chwili nie wyobrażam sobie grać inaczej. Serdecznie polecam.

Odnośnik do komentarza

Gdzies mi sie obilo o uszy ze logitech df gt ma jakies rozne wersje, prawda to? Premiera byla juz dosc dawno wyszly inne wersje od tego czasu?

Nie wiem jak GT ale bliźniacze DFPro ma uchwyty w kształcie G i dolną część tych "chwytaków" mozna zdemontować i uzyskać coś na ksztalt C a własciwie " [ " i mozna nawet do grubego na 5 cm blatu przykręcić. Jeśli chodzi o to że Ci grubość stołu nie pasuje. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie moge znaleść na Allegro żadnego stojaka, podstawki do przykrecenia tej kierownicy Logitech Driving Force GT, możecie coś polecić w rozsądnej cenie. Niestety nie moge tego do stolu przykrecic

Poczekaj - wroce do domu poszukam kontaktu do faceta, ktory robil muj stelarz. Idealny jest, nie buja sie, bo ma specjalne miejsce, gdzie mozesz polozyc nawet krzeselko na kolkach i obciazyc to swoim ciezarem. Koles prowadzi silownie na codzien i tworzy za pomoca metalu i ampuli swietne stojaki !

 

http://www.activer.com.pl/index.html

 

Nie wiem czy nie to - niby wyglada na takie co sie bujaja, ale dzieki temu, ze kladziesz na tylniej czesci krzeslo i obciazasz swoim ciezarem nic nawet nie drgnie !

 

Ktos wie gdzie mozna dostac Fanatec 911 Turbo S ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Ja jestem ciekaw czemu Microsoft nic nie robi w sprawie kierownic, a właściwie ich braku na swoją konsolę. Mają świetną ścigałkę, na Xbox'a wychodzi też parę dobrych gier multiplatformowych (F1 2010, Dirt, WRC, GRID, NFS Shift 2 ? ) a nie ma na czym grać. Mamy tylko Logitecha Drive FX i Kółko od Micro, które już nie jest produkowane. Wypieranie się brakiem licencji na Force Feedback jest bez sensu i jestem pewien, że ilość dolarów jakie ma Bill może wszystko. Ciekaw jestem ile osób zostawiło by lub nabyło Xbox'a gdyby wiedzieli, że będą mogli pograć w swe ulubione gry na dobrej kierze. Nawet Axial Feedback można imo dopracować i wcale nie musi być to coś gorszego od jego brata Force ;) Mam nadzieję, że Mikromięccy dogadają się z Logitechem i powstanie coś fajnego w tej materii, bo na PS3 mnie nie stać, a w Forze4 nie zamierzam grać na padzie. Chociaż jeśli jeszcze bardziej spłycą model jazdy to inwestycja w PS3 będzie nieunikniona.

Odnośnik do komentarza
Nawet Axial Feedback można imo dopracować i wcale nie musi być to coś gorszego od jego brata Force ;)

 

Oj jest to coś gorszego i to bardzo.

 

Swoją drogą - gdyby szło gdzieś kupić tego Fanateca, to całkowicie zrezygnowałbym z zakupu PS3 i GT5 (jednak ilość "dziwnych rozwiązań" mnie w tej grze przeraża).

Myślę, że ta kiera w połączeniu z FM3 i furami klasy "R" to czysty miód, i radość z gry byłaby równie dobra co w GT5 na kółkach Logitecha :)

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj doszedłem do takich samych wniosków- zamiast kupować PS3+ GT5 i jak się domyślam nową kierę (teraz mam logitech momo i nie jestem pewien czy działa z PS3 poza tym ma żenujący kąt obrotu), kupię fanateca, zwłasza że ma być coś nowego kompatybilnego z x360.

 

BTW przekonał mnie ten filmik

Edytowane przez filipppek
Odnośnik do komentarza
Nawet Axial Feedback można imo dopracować i wcale nie musi być to coś gorszego od jego brata Force ;)

 

Oj jest to coś gorszego i to bardzo.

 

Swoją drogą - gdyby szło gdzieś kupić tego Fanateca, to całkowicie zrezygnowałbym z zakupu PS3 i GT5 (jednak ilość "dziwnych rozwiązań" mnie w tej grze przeraża).

Myślę, że ta kiera w połączeniu z FM3 i furami klasy "R" to czysty miód, i radość z gry byłaby równie dobra co w GT5 na kółkach Logitecha :)

 

Ja ciągle nie wiem gdzie jest różnica :) Nawet na tanim Logi grało mi się w F1 mega świetnie, co prawda support kiery był bardzo dobry. Kierownica może i tania, ale nie przeszkadzało w kręceniu czasów, które były blisko światowej czołówki :D

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

ja bym dozbierał - cal większa kierownica i jednak lepszy i force feedback oddający więcej informacji o tym co się dzieje z autem - to jednak robi różnicę...

 

poza tym jak masz dozbierać kasę to może będzie już coś więcej wiadomo na temat tej nowej kierownicy Thrustmastera dedykowanej GT5 która może będzie dużą alternatywą dla DFGT - chociaż ja czuję w kościach że raczej będzie to produkt z wyższej półki cenowej (obstawiam początkową cenę ok. 600zł)

Odnośnik do komentarza

ja bym dozbierał - cal większa kierownica i jednak lepszy i force feedback oddający więcej informacji o tym co się dzieje z autem - to jednak robi różnicę...

 

poza tym jak masz dozbierać kasę to może będzie już coś więcej wiadomo na temat tej nowej kierownicy Thrustmastera dedykowanej GT5 która może będzie dużą alternatywą dla DFGT - chociaż ja czuję w kościach że raczej będzie to produkt z wyższej półki cenowej (obstawiam początkową cenę ok. 600zł)

 

Co Ty kolego pindolisz ! Nie ma żadnej różnicy w FF ani w prowadzeniu auta. Te kierownice są identyczne pod względem konstrukcyjnym. DF GT wypuscili z okazji Gran Turismo 4 (o ile mnie pamięć nie myli). Jedyna różnica to pokrętło do zmiany ustawień "w locie".

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

ja bym dozbierał - cal większa kierownica i jednak lepszy i force feedback oddający więcej informacji o tym co się dzieje z autem - to jednak robi różnicę...

 

poza tym jak masz dozbierać kasę to może będzie już coś więcej wiadomo na temat tej nowej kierownicy Thrustmastera dedykowanej GT5 która może będzie dużą alternatywą dla DFGT - chociaż ja czuję w kościach że raczej będzie to produkt z wyższej półki cenowej (obstawiam początkową cenę ok. 600zł)

 

Co Ty kolego pindolisz ! Nie ma żadnej różnicy w FF ani w prowadzeniu auta. Te kierownice są identyczne pod względem konstrukcyjnym. DF GT wypuscili z okazji Gran Turismo 4 (o ile mnie pamięć nie myli). Jedyna różnica to pokrętło do zmiany ustawień "w locie".

mylisz się strasznie. przede wszystkim wielkość - niby to tylko jeden cal różnicy ale robi to sporą różnicę. po drugie sama kierownica kręci się z dużo mniejszym oporem wewnętrznym (w tym względzie znacznie bliżej DFGT do G25 niż DFP) przez co wszystkie informacje są że tak powiem "czystsze". do tego przekonstruowane, znacznie lepsze silniki od Force Feedback która przekazuje znacznie więcej zróżnicowanych informacji o tym co się dzieje z samochodem. jeśli coś jest identyczne to tandetne plastikowe pedały oraz sam poziom wykonania kierownicy. środek jest już inny i przemawia na korzyść DFGT, co nie znaczy że DFP jest słabą kierownicą - bo jest bardzo porządnym sprzętem ale mimo wszystko trochę gorszym niż DFGT.

 

looknij na ten film:

od trzeciej minuty koleś pokazuje różnicę w oporach i generalnie pokazują różnicę pomiędzy tymi kierownicami

 

oraz druga część recenzji:

 

ps. żeby nie było - wszystko co piszę opieram na własnych doświadczeniach a nie na filmach z netu.

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza

Hmmmm zastanawiające... Miałem sposobność jechać DFPro i DFgt w GT4 i odczucia/siła generowane przez FF były identyczne. Nie grałem na pc w simy więc nie wiem na ile to zasługa FF czy sterowników że GT aż tak się różni w prowadzeniu, w tym teście, od DFpro. Wielkość faktycznie powoduje że ciut lepiej się ją trzyma. Siłę oporu w 3 minucie sprawdzał na wyłaczonych kierach gdzie silniczki dają opór, w grze (podkreślam, w GT4 :) ) nie było różnicy podczas wyscigu i tu i tam ciężko jest robić szybkie i mocne kontry (1 do 2 obrotów) gdy tył wozu już nas prawie wyprzedza. To niestety nie real gdzie siły działajace na kierownice "odwiną" nam ją zpowrotem w półtorej sekundy hehe

Odnośnik do komentarza

(...) nie było różnicy podczas wyscigu i tu i tam ciężko jest robić szybkie i mocne kontry (1 do 2 obrotów) gdy tył wozu już nas prawie wyprzedza. To niestety nie real gdzie siły działajace na kierownice "odwiną" nam ją zpowrotem w półtorej sekundy hehe

 

Takie "odwijanie" w sekundy to tylko na g25/g27 :) Między innymi dlatego są warte swojej ceny.

Edytowane przez nightrunner
Odnośnik do komentarza

Zaczyna się pojawiać coraz więcej dobrych gier wyścigowych: GT5, DIRT3, SHIFT2, TDU. Powoli zastanawiam się więc nad kupnem kierownicy. Będzie to zapewne DFGT ze względu na stosunek jakość/cena. Mam tylko pytanie czy kierka działa z grami typu NFS, Burnout, Motorstorm czy Blur? I czy w ogóle jest jakikolwiek sens grać w takie gry na kierownicy?

Odnośnik do komentarza

Tu macie zdjęcia, parametry i cenę :o

http://www.racedepar...-gt5-wheel.html

 

Oczywiście mam na myśli nowego Thrustmastera

 

Po co komu zasięg obrotów 1080 stopni? Ja w aucie nie mam nawet pełnych 900, a wyścigowy bolid to nie jest... Coś takiego mogłoby się przydać najwyżej w symulatorze egzaminu na prawo jazdy kategorii D :thumbsup: Poza tym wykonanie pierwsza klasa, choć cena mocno zawęzi grono potencjalnych odbiorców...

 

z innej beczki - wheel stand pro ma opóźnienia w wysyłce i nie dotrze na święta, co eliminuje ją jako potencjalny prezent :confused: myślicie, że warto mimo wszystko czekać, czy zainwestować np. taki oto twór? http://allegro.pl/item1345703561.html

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...