Skocz do zawartości

Nowe filmy - co polecacie??


epl

Rekomendowane odpowiedzi

Iniemamocni 2

 

Co za paździerz, nie wiem co sobie myśleli twórcy, ale najbardziej boli brak zdecydowania kto jest targetem tego badziewia. Z jednej strony mamy kolorowe postacie, walczące ze śmiesznymi wrogami, rzucajace żartami,  z drugiej strony mamy bohaterkę która 3 razy  w filmie łazi ze szklanką brandy, a w jednej  scenie jest pijana i peir,doli 3 po 3. Później mamy lekkie przekleństwa, i klimaty mroczne plus psychodela.

Syn znowu jak na coco krzyknął sobie ze chce wyjść, ale wrócił po 5 minutach z żoną, córa jak to ona miala to w pompie i oglądała od początku do końca.

Pomijając te wszystkie elementy, film beznadziejny, głupi jak but i irytujący. Ale i tak najlepszy mały popcorn z  kubkiem  z plastikową figurką za 27 zł xDDD yebany biznes popcornowy. A, i  znowu zyebana bajka na początku po  reklamach, tak by  przypadkiem jeszcze dobić dzieci przed głównym seansem. I znowu brak info o tym przed filmem albo na ulotkach.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

The Commuter - kolejny taśmowo produkowany średniak z Liamem Neesonem, który tym razem zamiast samolotu ratuje miejski pociąg. Jakie to nudne i do bólu wtórne, intrygi brak, zaangażowania brak, Neeson od czasu 'Taken' chyba jeszcze nie wyszedł z roli bo cały czas gra tą samą postać. Vera Farmiga jest ale w sumie nie wiem po co, równie dobrze w jej roli mógłby być ktokolwiek inny i niczego by to nie zmieniło. Końcówka to już bardziej akcja niż thriller, a twist na końcu jest taki, że każdy mógł się go domyślić już od połowy filmu. Nic więcej nie napiszę bo tu na serio niczego więcej nie ma.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

7 uczuć - najnowszy film Koterskiego. Pełna sala na premierze, salwy śmiechu do połowy projekcji, później dużo moralizatorstwa i jasny przekaz. Bez efekciarstwa, z dobrą pracą kamerzysty i ze świetnym aktorstwem. Trzeba przełknąć tylko trochę oko na konwencje gdzie dorośli odgrywają role dzieci. W tym momencie ukłon dla reżysera za obsadzenie swojego syna w głównej roli. Koterski junior zawsze wydawał mi się albo wiecznie naćpany albo przy.je.bany i wypisz wymaluj młody Miałczek. Szczęka mi trochę tylko opadła jak młody Koterski odgrywa rolę Miałczyńskiego na sesji u terapeutki (Krystyna Czubówna to głos lektorki mojego życia!!!) - szacun! Na seansie dominowali ludzie w wieku 40-70 i widać, że oni zaliczyli ostry blast from the past. Babka siedząca obok mnie była chyba kupiona przez kino bo tak przeżywała i znała przyśpiewki z filmu, że ciężko w to uwierzyć... Ważny film w dorobku reżysera - prosty a jednocześnie boleśnie prawdziwy prawdziwy. Trzeba lubić tylko lubić jego styl. Ja lubię lubię! 

 

8 :wujaszek:/ 10

Edytowane przez Krystyna JJanda
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

wczoraj byłem na Credd 2, przed jedynką nie wierzyłem w dobry film (a był) tak dwójeczka również zaorała. jestem naprawdę w szoku jak dobre filmisko wyszło, jaki świetny hołd dla starych Rockych czy klasyków 80. chociaż znasz każdą scenę na wylot bo od początku wiesz jak to się zacznie, potoczy i skończy (widziałeś to 1000 razy). to i tak ogląda się mega, Sly Bóg zresztą wszyscy świetnie wypadają. świetne zdjęcia

 

trening na pustyni

:wub:

i do tego kapitalna muzyka, pasująca idealnie do scen i pompująca.

 

po seansie od razu złapała mnie chcica na setny rewatch niezniszczalnych, kurłyyy dawać czwóreczkę :yeti:

Edytowane przez Słupek
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Creed 2

 

No słabo kurfa, słabo.

Mam nadzieje ze trójki już nie bedzie bo materiał tak wymęczony że aż zęby bolą od kliszy.

Najgorsza była ta yebana murzynska muzyka wpier,dalana gdzie się da, a muzyka podczas meksyku powodowała taki cringe ze smiałem się całym odbytem. Pompatyczne podnoszenie opony przez wuja sama.

Co do murzynskiej muzyki, ja (pipi)a nie wiem, jak głównym bohaterem był  Rocky to nie kojarze by co chwile napier,dalal  z głosnikow Pavarotti albo inny  Eros. A tu ciagle hiphopolo.

Adonis kompletnie bezjajeczny gość, no tak  w sumie przed rugą walką tez powinien uslyszec ze juz przegrałes zanim  wlazles na ring. Scena treningu  w meksyku, ja pindole.

 

4/10. Za Ivana.

 

p.s. nie sadzilem że ta stara rura Nielsen jeszcze żyje.

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Kilka moich typow z kina mniej znanego.

 

Jak ktos lubi mocne, depresyjne filmy o ciezkim klimacie, to polecam rosyjskie kino. 

 

Ogolnie w polsce rosyjskie filmy to nisza, ktora stara sie przebic, ale ze slabyn skutkiem. Sporadycznie mozna zobaczyc 9 kompanie i to chyba tyle.

 

 

Aktualne kino rosyjskie mlodego pokolenia opiera sie na historiach ludzi, ktorzy musza mierzyc sie z realiami zycia w kraju pelnym zla, zepsucia, braku moralnosci i bylejakosci. 

 

Z glosniejszych tytulow polecam chyba najbardziej u nas znany ,"Ładunek 200"

Czy mniej znane filmy "Szczescie ty moje" czy "Nowa Ziemia".

 

Z klasyki kina rosyjskiego mozna tez smialo odpalic "Spaleni sloncem", "Duren", "Powrot" czy "Kierowca dla Wiery".

 

Kino rosyjskie to tez dobre filmy wojenne, ktore maja na wysokim poziomie i to od czasow ZSRR. "Dziecko Wojny" to chyba najbardziej znany tytul z klasyki. Z nowszych filmow "Kukulka" jest godna polecenia. 

 

 

 

Jesli wolicie lekkie kino z absurdalnym klimatem, to czeskie filmy beda idealne. 

"Akumulator 1", " Mały Otik",  "Szkola podstawowa", "Straszne skutki awarii telewizora" czy "Pali sie, moja panno" Milosa Formana. 

 

 

 

Edytowane przez maniekboy
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
W dniu 24.02.2023 o 07:58, maniekboy napisał:

Kilka moich typow z kina mniej znanego.

 

Jak ktos lubi mocne, depresyjne filmy o ciezkim klimacie, to polecam rosyjskie kino. 

 

Ogolnie w polsce rosyjskie filmy to nisza, ktora stara sie przebic, ale ze slabyn skutkiem. Sporadycznie mozna zobaczyc 9 kompanie i to chyba tyle.

 

 

Aktualne kino rosyjskie mlodego pokolenia opiera sie na historiach ludzi, ktorzy musza mierzyc sie z realiami zycia w kraju pelnym zla, zepsucia, braku moralnosci i bylejakosci. 

 

Z glosniejszych tytulow polecam chyba najbardziej u nas znany ,"Ładunek 200"

Czy mniej znane filmy "Szczescie ty moje" czy "Nowa Ziemia".

 

Z klasyki kina rosyjskiego mozna tez smialo odpalic "Spaleni sloncem", "Duren", "Powrot" czy "Kierowca dla Wiery".

 

Kino rosyjskie to tez dobre filmy wojenne, ktore maja na wysokim poziomie i to od czasow ZSRR. "Dziecko Wojny" to chyba najbardziej znany tytul z klasyki. Z nowszych filmow "Kukulka" jest godna polecenia. 

 

 

 

Jesli wolicie lekkie kino z absurdalnym klimatem, to czeskie filmy beda idealne. 

"Akumulator 1", " Mały Otik",  "Szkola podstawowa", "Straszne skutki awarii telewizora" czy "Pali sie, moja panno" Milosa Formana. 

 

 

 

 

A są te filmy gdzieś z angielskim dubbingiem? Nie zniose ruskiego gadania tak długo. ;( 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dickens, Poe, H.P. Lovecraft - ponoć taka mieszanka styli, twórczości i gatunku filmowego występuje w "Bielmo" od Netflixa. Obraz nie aż tak całkiem stary - prawie nówka, z premierą w 2022 roku. Mówi się, że jest to coś wartego obejrzenia, głównie ze względu na sferę wizualną, to jak eksponuje się tu kontrast między światłem a mrokiem, jak w ogóle jest oświetlony i czasami celowo niedoświetlony obraz; atmosfera prawie że z ery wiktoriańskiej, prawie że. Bo "Bielmo", sądzę, na podstawie zwiastuna i innych cech związanych z przedstawieniem świata akcji to bardziej miks tych trzech autorów i tego, jak kojarzone są z nimi ich twórczość przenoszona na film czy serial... Całkowicie zapomniałem, że "Bielmo" jest w ofercie Netflixa. Seansik na ,,must see!". :obama:

Odnośnik do komentarza

Piła X / Saw X - od czasu pierwszych 3 części nie było tak dobrego odcinka tej telenoweli. Są ciareczki i zwroty akcji walące po ryjach fanów serii a do tego ten montaż. :banderas: Bawiłem się przednio a post credit scene to jest pomnik dla tej serii. Polecam jak cholera!

 

Ocena dla fanów - 9/10

Ocena dla reszty - a chuj to kogo? 

 

No i postać Jigsawa w tej części na stałe wpisuje tego gościa do księgi ikon zabójców w kinematografii. Bez kitu.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Kenny tJJger napisał:

Piła X / Saw X - od czasu pierwszych 3 części nie było tak dobrego odcinka tej telenoweli. Są ciareczki i zwroty akcji walące po ryjach fanów serii a do tego ten montaż. :banderas: Bawiłem się przednio a post credit scene to jest pomnik dla tej serii. Polecam jak cholera!

 

Ocena dla fanów - 9/10

Ocena dla reszty - a chuj to kogo? 

 

No i postać Jigsawa w tej części na stałe wpisuje tego gościa do księgi ikon zabójców w kinematografii. Bez kitu.

 

Czyli mówisz, że wrócili do tradycji jak do pierwszych części? To trzeba będzie obejrzeć skoro tak jest. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...