Skocz do zawartości

PS2 FAQ - najczęściej zadawane pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Scena PS2 trwa nadal, po dwudziestu latach wyszedł hack który działa na każdym modelu PS2. Specjalnie zpatchowane iso "udaje" film DVD i z tego poziomu odpala homebrew.
https://www.psx-place.com/resources/freedvdboot.953/

 

Wyszedł też mały hack, odpalający menadżera plików bezpośrednio z karty pamięci - tzw Fortuna hack. 

Ale ja nie o tym. Miałem okazję, to sobie załatwiłem slimkę - ciekawy model - z zasilaczem w środku, jeden z ostatnich modeli. To moje czwarte podejście do PS2...
Jako że lubię retro, to jakoś chciałbym mieć stosik verbatimków, jak dawniej na psxie :) (zbieram po 10 gier na każde PlayStation + kupuję cyfrowo, jakby jakiś obrońca miał mnie zaraz umoralniać).

 

No i wczoraj zpatchowałem kilka iso, wypaliłem. Odpalam Tony Hawka 3 - na loadingu freeze, odpalam Tekkena Tag (przerobionego na DVD-video) i działa! :)

Wipeout który jest domyślnie DVD, również odpalił się na nieprzerobionej konsoli i działał doskonale!

Jak to możliwe, że odpala się pirata na nieprzerobionej konsoli? :)
Próbowałem zrobić FreebootaMC, ale niestety model konsoli nie odpali tegoż - chociaż utworzył taką kartę.

 

Czy ja dobrze rozumiem, że ten hack FreeDVDboot odpala gry na każdej nieprzerobionej konsoli, ale przecież podobny hack był już wcześniej. 
Metoda ESR to również patchowanie iso i odpalanie na nieprzerobionej konsoli. To teraz czym to się różni od tej niedawnej metody? Tu i tu trzeba obraz przerobić.
Jaką metodę wybrać na najnowszym modelu Ps2 Slim - SCPH 90004?
Chciałbym mieć wypalone kilka gier i odpalać jak w 1998 roku, więc proszę nie doradzać NetworkAdaptera + dysk, czy zwyczajnej przeróbki - nie chce konsoli przerabiać.
Nie wiem, czy @Berion jeszcze zagląda, może @Quake96 by coś odpisał? :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nie miałem okazji jeszcze przetestować tego freedvdboot'a, ale odkrycie bardzo ciekawe, popychające scenę PS2 do przodu. Tak w skrócie @grzybiarz, to konsola czyta wypaloną płytkę jako dvd-video z paczowanym obrazem iso gry. Tutaj dokładnie opisane jak to zrobić: https://www.psx-place.com/threads/freedvdboot.30220/#post-250730

Ciekawa jest jeszcze instalacja freemcboota przez funtuna, wypalasz płytkę z freedvdbootem i przenosisz na kartę pamięci programy. Działa na wszystkich modelach ps2 slim:

 

Odnośnik do komentarza

Właśnie wypaliłem spatchowaną płytkę z Black i działa :) mam najnowszą ps2 slim z dvd wersja 3.11 i myslałem, że się nie uda a jednak. To była kwestia ściagnięcia programu do i samego iso. Pod linkami jest masa tekstu a wystarczy ściągnąć w moim przypadku FDVDB_ESR_Patcher_GUI_v0.3, odpalić i spatchować plik iso, wszystko zajmuje kilka sekund. Fakt, że rwało mi intro, ale to pewnie wina płyty no-name z kauflandu albo wypalarki bo ta minimum 4x wypala. Następnym razem przetestuję na lepszej płycie i nagrywarce na usb.

Odnośnik do komentarza

no ja juz tak wypalilem 70 verbatimkow i wszystko poza tony hawk 3 dziala.

@Plugawy nowsza wersja ma numer 0.4 "FDVDB ESR Patcher Gui v0.4"

Próbowałem zainstalować FreeMcboot, ale mam najnowszy model konsoli i nie hula. Fortuna odpalana z memorki działa, ale w sumie po co - wypaliłem na płytce menadzer plików i działa.

Ogólnie to mam TOP 10 gier w pudełku na PS2, ale sporo gier mnie ominęło, może zamiast na emu, ogram na konsoli, klasycznie jak to się grało 20 lat temu:)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Dzień dobry. Dostałam w prezencie starą PS2, która ma z 10-15 lat. Podłączyłam (prawdopodobnie oryginalnymi kablami) PS2 i włączyłam grę, jednak na ekranie nie ma kolorów. Wszystko jest czarno-białe i utrudnia rozgrywkę. Co mam zrobić w zaistniałej sytuacji? 

Pozdrawiam :))

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, nicole_loves_games napisał:

Dzień dobry. Dostałam w prezencie starą PS2, która ma z 10-15 lat. Podłączyłam (prawdopodobnie oryginalnymi kablami) PS2 i włączyłam grę, jednak na ekranie nie ma kolorów. Wszystko jest czarno-białe i utrudnia rozgrywkę. Co mam zrobić w zaistniałej sytuacji? 

Pozdrawiam :))

A jak odwrócisz konsole do góry nogami to pisze ze to model PAL cxy NTSC? Ntsc będzie czarno-białe 

Odnośnik do komentarza
On 8/18/2023 at 8:09 PM, nicole_loves_games said:

Dzień dobry. Dostałam w prezencie starą PS2, która ma z 10-15 lat. Podłączyłam (prawdopodobnie oryginalnymi kablami) PS2 i włączyłam grę, jednak na ekranie nie ma kolorów. Wszystko jest czarno-białe i utrudnia rozgrywkę. Co mam zrobić w zaistniałej sytuacji? 

Pozdrawiam :))

 

Oryginalny kabel? To najprawdopodobniej chinch. Sprawdź czy dobrze podłączyłeś kable w TV. Jeśli do białego gniazda w TV podłączysz czerwoną końcówkę kabla to będzie czarno biały obraz. :hi:

 

71gS5qEfYRS._SL1500_.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...