Skocz do zawartości

Ulubione seriale TV


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzalem niedawno pierwszy (i jedyny) sezon Kings. Z pewnoscia serial jedyny w swoim rodzaju i chociaz jest dobry nie dziwi mnie, ze nie zdobyl szerszej widowni. Jest uwspolczesniona wersja biblijnej historii o Dawidzie. Dzieje sie wspolczesnie ale w alternatywnej rzeczywistosci, gdzie krajem (Gilboa) rzadzi krol Silas, grany przez Iana McShane'a. Potem pojawia sie prosty chlopek Dawid, ktory chce sluzyc krajowi ale zdaje sie byc wybrancem Boga co nie przypada do gustu krolowi no i sie zaczyna.

 

Historia jest swietnie opowiedziana i interesujace jest ogladanie swiata podobnego do naszego, ale z tak diametralnie innym systemem politycznym. Sezon konczy sie w troche otwarty sposob ale final jest wystarczajaco satysfakcjonujacy. Generalnie polecam jesli sie chce obejrzec cos innego.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, czy możecie mi poradzić: Sons of Anarchy to jest serial godny, średni, czy nijaki? Mam nadzieję, że choć trochę poziomem dorównuje Breaking Bad, ale może się mylę? I lepiej zasysać coś innego. Na razie odpuszczam The Shield i The Wire, chcę coś bardziej dynamicznego.

Edytowane przez ogicool
Odnośnik do komentarza

Nie dorównuje. Tzn. nie jest zły i nieźle się ogląda, ale to jednak zupełnie nie ten poziom co BB. SoA i The Shield oba są dynamiczne i ogólnie na podobnym poziomie. Z tym że The Shield już się skończył i można ocenić go jako całość jako niezły serial, bardzo dobry w swojej kategorii, natomiast Synowie wciąż trwają i w moim odczuciu powoli robi się z tego kupa. The Wire jest z najwyższej półki, tej samej co Breaking Bad (choć to dwa bardzo różne seriale) i może kilka innych seriali które można by policzyć na palcach jednej ręki.

Odnośnik do komentarza

Dzis sobie odświeżyłem drugi raz mega dobry mini serial Dead Set. O zombiakach. Pewnie wiekszosc widziała, a jak nie, to polecam:) Oryginalna historia, fajni bohaterowie (producent 10/10), realizm, swietna charakteryzacja trupow, tona fucków, sporo gore. A całosc trwa około 2 godziny. 5 odcinków z zamkniętym mocnym finalem. Imo lepszy pod kazdym względem od Walking Dead

9 + serduszko

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

http://www.pastemagazine.com/blogs/lists/2011/12/the-25-best-tv-shows-of-2011.html?p=2

 

 

Jedna z pierwszych list "Best of" tego roku. Z paroma rzeczami się nie zgadzam (nie znoszę "Dextera" i "Walking Dead", wolę FNL od "Boardwalk..."), ale generalnie jest to dobry i polecany punkt referencji. Sam dodałem "Homeland" i "Portlandię" do przygnębiająco ogromnej listy do obejrzenia.

Odnośnik do komentarza

portlandia jest całkiem spoko, dobra beka z hipsterów. kupili mnie już piosenką z pierwszego odcinka:

 

http://www.youtube.com/watch?v=AVmq9dq6Nsg

 

tyle, że to bardziej taki sketch-show. btw. tyle lat w snl, a dopiero niedawno zdałem sobie sprawę, że armisen grał tego zboczonego włocha z eurotripa :D:

 

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Durne zestawienie, przede wszystkim, na cholerę robić zbiór seriali roku 2011, skoro w świecie seriali obowiązują nie roczniki, tylko sezony.

 

Eee... i jak wtedy określiłbyś zakres, który bierzesz pod uwagę? Nie wiem, oceniamy wszystkie trzecie sezony serialów? Jak najbardziej obowiązują roczniki - albo coś leciało w tym roku, albo nie.

Odnośnik do komentarza

sezony, np. sezon 2011/2012. Tak jak się zaczynają premiery i wracają serie. Tak się liczy w tej branży, a nie tak jak w tym zestawieniu. np. Homeland to sezon aktualny, a Gra o tron to już poprzedni sezon.

 

Eee... Gra o Tron leciała w całości w tym roku. Jest tak samo 2011, jak Homeland.

 

W obecnym momencie seriale lecą praktycznie przez cały rok. AMC jest na to dobitnym przykładem, bo oba ich genialne serie zaczynały się już w kwietniu, w lipcu... róznie. "Mad Men" pokazał faka tradycji, lecąc tuż po momencie, gdy kończył się okres zgłoszeń do Emmy. Coraz bardziej lata kalendarzowe to tak samo dobry podział, jak każdy możliwy. Akurat pod koniec roku praktycznie żadne seriale nie startują.

 

 

Tym bardziej ma to znaczenie, że większość seriali trwa na przełomie kalendarzowego rocznika. Nowy sezon zaczyna się we wrześniu, a kończy w czerwcu, plus sezon wakacyjny.

 

No właśnie nie powiedziałbym, że większość. Nie chce mi się w tym momencie liczyć, ale większość tych wartych uwagi leci jednak przez trzy miesiące. Niektóre się dzielą, ale trudno mi by było wskazać taki, w którym faktycznie w tym momencie, grudniu, nie można ocenić atrakcyjności jako całość. Jeśli akurat teraz się stanie dużo lepszy, to pójdzie na przyszły rok i ok. Cóż, koniec roku jest dobrym czasem na podsumowania i mimo wszystko warto zwrócić uwagę na rankingi, choćby w celu dyskusji. Jak każdy, nie mam czasu oglądać wszystkiego (nie będę np. poświęcał czasu na nowe sezony "Dextera", "HIMYM" czy "Walking Dead", gdy poprzednie tak mnie zniechęciły), więc jestem ciekaw różnych opinii.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

W koncu przekonalem sie do Mad Men i po 6 czy 7 odcinku wreszcie ,,zaskoczylo,, i teraz masowo pochlaniam kolejne. Zastanawiam sie za co najpierw powinienem sie wziac po skonczeniu w/w, za Carnivale czy moze Rome? To juz chyba ostatnie nie ogladane przeze mnie seriali z kategorii tych lepszych.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...