Skocz do zawartości

Ulubione seriale TV


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Kurfa, oglądam ostatnio Shameless, wersję US. Po paru pierwszych odcinkach było nieźle, aczkolwiek bałem się, że twórcom skończą się pomysły. Nic z tego. Im dalej tym lepiej, a odcinek z trzema jajami ojca-pijaka i jego monologiem na tenże temat był po prostu fenomenalny.

 

e: no i skończyłem. Świetny serial, cały czas trzymający wysoki poziom. Pozostaje czekać na drugi sezon.

Edytowane przez qb3k
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Z serialów które obejrzałem i które bardzo mi się spodobały to: Lost, House, Prison Break, Dexter i Walking Dead. Co możecie mi innego polecić (mogą być też starsze, bo nigdy nie byłem z serialami na bieżąco)?

 

A z tych śmiesznych to uwielbiam Scrubs oraz Kasia i Tomek. Są jeszcze jakieś godne uwagi (oprócz Dwóch i pół, Friends'ów oraz How I met your mother)?

Odnośnik do komentarza

Z serialów które obejrzałem i które bardzo mi się spodobały to: Lost, House, Prison Break, Dexter i Walking Dead. Co możecie mi innego polecić (mogą być też starsze, bo nigdy nie byłem z serialami na bieżąco)?

 

Breaking Bad, GOT, Luther, Boardwalk Empire

Edytowane przez sprite
Odnośnik do komentarza

Z tych seriali ktore wymienilismy naprawde na dobra sprawe nie da sie powiedziec ktory jest najlepszy (obiektywnie patrzac). Jest jedynie kwestia gustu i tego kto najbardziej lubi dany serial.

 

A te seriale nie tocza sie wokol jednego tematu, kazdy z nich jest inny.

 

 

Jesli chodzi jednak o te kryteria ktore podales, to raczej Breaking Bad. Jest w nim masa cliffhangerow itp. itd. wiec najbardziej trzyma w napieciu.

 

Pod wzgledem wciagniecia to mnie kazdy z nich wciagnal.

 

Na drugim miejscu pod tym wzgledem postawilbym The Shield (cliffhangerow itp).

 

OZ trzyma w napieciu juz nie samymi zwrotami akcji, a wieziennym klimatem i zrytymi sytuacjami.

 

The Wire jest najbardziej realistyczne z tych 4 - i wlasnie na tym polega jego magnetyzm. Sama fabula jednak oczywiscie nie trzyma az tak w napieciu jak w BB, bo tworcow "ograniczylo" realistyczne ujecie tematu. Klimat az tak ostry jak w OZ nie jest - co jest zreszta logiczne, wiadomo ze w wiezieniu jest ostrzej.

 

 

Tak na dobra sprawe to kazdy z wymienionych seriali jest wybitny, jest to czolowka najlepszych seriali i kazdy powinien sam je sprawdzic jesli nie chce zeby ucieklo mu cos wspanialego (w dalszym ciagu oczywiscie istnieje szansa ze moze mu nie podpasowac ktorys z nich, bo mimo wszystko kazdy z nich jest inny).

Edytowane przez Yabollek007
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Musisz mieć małe doświadczenie z brytyjskimi produkcjami żeby tak o nich generalizować.

 

Ja nadrabiam właśnie tamtejsze produkcje i wymienić mogę tytuły, które każdy fan dobrych seriali koniecznie musi obejrzeć.

 

Luther i The Shadow Line to świetne kryminały, obok nich Life on Mars (ten akurat faktycznie jest przerysowany), kryminał ale osadzony w latach 70tych.

 

I obyczajowo-kostiumowy Dawnton Abbey. Przynależność gatunkowa może zrażać, ale to najlepszy serial stylizowany jaki oglądałem.

 

Kto tam nie ma czego oglądać, to te polecam gorąco i w ciemno ściągać możecie.

Serio, w brytyjskich produkcjach jest w czym przebierać, jedyny ich problem to niska popularność przez to, że nie ma ich na streamach megavideo.

Odnośnik do komentarza

Muszę po nadrabiać zaległości w serialach, bo z w miarę świeżych rzeczy oglądałem tylko Prison Break i House M.D. Ciekawi mnie Oz i The Shield, no i Lost nad którym się wszyscy spuszczają. A jeżeli chodzi o mój ulubiony serial to jest to "Po tamtej stronie" ("The outer Limits"), pamiętam, że oglądałem kiedyś każdy odcinek z wypiekami.

 

A co do brytyjskich, to " `Allo `Allo !" :i_am_so_happy:

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Luther i The Shadow Line to świetne kryminały, obok nich Life on Mars (ten akurat faktycznie jest przerysowany), kryminał ale osadzony w latach 70tych.

 

Jak polecasz Life on Mars, to od razu podrzucaj kontynuację , czyli Ashes to ashes :)

 

Klimat w tych dwóch serialach jest za(pipi)isty. A audi quattro rządzi :D

Odnośnik do komentarza

No, przyznam szczerze, że polecam, bo to dobry serial co potrafię dostrzec i docenić, ale nie mam w niego aż tak dużej wczuwy i jeszcze nawet pierwszego sezonu nie skończyłem. Co do pozostałych natomiast, sumienie mam czyste, oglądałem i uwielbiam.

Odnośnik do komentarza
Też chce wiedzieć. Który najpierw i DLACZEGO ?

 

the shield, bo przypomina typowe seriale:

jest bardzo dobrze zarysowany, główny bohater, wokół którego wszystko się obraca

jest wartka akcja z różnymi cliffhangerami

 

the wire jest trudniejsze w odbiorze, dlatego też lepiej zacząć od produktu przystępniejszego i trochę bardziej luźnego w podejściu do realizmu (cudowne zbiegi okoliczności)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...