Skocz do zawartości

Ulubione seriale TV


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.09.2021 o 20:58, ginn napisał:

Właśnie jestem po zakończeniu ostatniego sezonu The Office i przeżywam osobisty dramat...

 

Jezu, jakie to były wspaniałe dwa miesiące... :banderas:

 

Wiem, co czujesz, bo byłem w tym miejscu jakieś 2 lata temu, gdy w końcu dałem serialowi szansę i jak wsiąkłem w drugim sezonie, tak opierdzieliłem wszystkie chyba w niecały miesiąc (po 5-6 odcinków dziennie wchodziło nawet).

 

Serial powinien skończyć się po siódmym sezonie (z odejściem Michaela), bo później poziom trzymały już tylko nieliczne odcinki, ale i tak zgadzam się, że to najlepszy serial komediowy ever. W dodatku z ogromnym potencjałem na ponowne podejścia, bo tak jak wspomniane wyżej - żarty lecą tam jak z kałasznikowa i są takie odcinki, gdzie cringe'u, żartów i ogólnego WTF jest tak dużo, że traci się w pewnym momencie zdolność odbioru kolejnych żartów, bo człowiek nie wierzy w to, co własnie zobaczył/usłyszał. :D 

 

Znakomitym przykładem jest Dinner Party - legendarny odcinek, absolutnie najśmieszniejsze i najbardziej żenujące zarazem 22 minuty w historii seriali komediowych jak dla mnie. :D Majstersztyk. 

 

Przy okazji polecam podcast Office Ladies na Spotify - Pam i Angela opowiadają o kulisach powstawania kolejnych odcinków, są tam też wypowiedzi twórców i innych aktorów. Kopalnia ciekawostek.

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Soban napisał:

Ja prawilnie pożegnałem serial z Mikiem. Warto wracać na te kolejne sezony czy już odcinanie kuponów i brak "duszy"?

 

A ja bym powiedział, że bez dużej straty można odpuścić. Z sezonów 8 i 9 przypominam sobie może ze 3-4 odcinki, które trzymały poziom sezonów 2-7. Jak dla mnie większość wątków była na siłę - rozwlekanie i rozmydlanie konceptu, w którym te najlepsze akcje już się rozegrały (w sumie było to już trochę widoczne pod koniec obecności Michaela).  

 

Spoiler

Wyjazd Michaela z Holly i ślub Jima z Pam tak naprawdę zamykają najważniejsze wątki tego serialu, więc po siódmym sezonie miałem takie dziwne wrażenie, że niepotrzebny jest ciąg dalszy historii. Może ewentualnie jeden dodatkowy sezon, w którym w jakiś sensowny sposób zamykają historię reszty ekipy z biura miałby sens, ale to przeciąganie liny między Dwightem, Andym, D'Angelo, babeczką z Anglii i ostatecznie Robertem Californią było jak dla mnie męczące i znacznie poniżej kunsztu poprzednich sezonów. Wątki z Californią w ostatnich dwóch sezonach były według mnie najlepsze (Pool Party to chyba jedyny odcinek z tych sezonów, który lubię jeszcze czasem odpalić), więc może jego mogli wsadzić na stanowisko po Michaelu i już nie odcinać kuponów. :)

 

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Pięćdziesiąt tysięcy serwisów streamingowych, a na żadnym nie ma do obejrzenia jednego z najlepszych seriali sci-fi wszechczasów...

 

 

Trzeba będzie kiedyś jakiś napęd DVD podpiąć. Cała kolekcja B5 dumnie stoi na półeczce, ale mimo wszystko streaming rozleniwił.

 

 

Podobno Straczynski jakis remake tworzy, ale jakoś sceptycznie do tematu podchodzę.

  • beka z typa 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

"Co robimy w ukryciu" od FX, dostępne dla polskich odbiorców na Disney+, teraz z calutkimi spolszczonymi 4-ema sezonami! Śmiało mogę powiedzieć:

- to jeden z najlepszych sitcomowych, z elementem mockumentu seriali (bez względu na podgatunek: fantasy, horror, sci-fi etc.), jaki widziałem w życiu. ,,Numero Uno!" to rzecz jasna: "Chłopaki z Baraków" (całe Uniwersum, nawet te podróże ekipy po Europie, czy ogólnie po Am. Północnej). ,,Numero Duo!", to w tym przypadku "Co robimy w ukryciu" - tu jestem w trakcie połowy 4-ego sezonu właśnie; tak jak trzeci nie przypadł mi ogólnie do gustu (aspekty komediowe za bardzo mi nie podeszły, jak i sam finał sezonu), tak to, co się wyczynia w czwartym... przeszło moje najśmielsze oczekiwania - nie spodziewałem się tak dobrego scenariusza pod względem wyjątkowości absurdalnego i ironicznego humoru. Scenografia, kostiumy, nawet efekty specjalne praktyczne i komputerowe są na wysokim, dostosowanym do tła fabuły i gatunku serialu, poziomie! Pękam ze śmiechu i banana na twarzy mam all-time, głównie z racji wątku Colina, który się w tej serii przewija - tak samo, jak i Nandora, i to cały czas, gdy ich widzę. Oto próbki możliwości:

 

Spoiler

spacer.png

 

(Nandor, gdy... chciał od Dżinna, żeby poprawił mu cerę. xD)

 

spacer.png

 

(... Cóż... tu mamy młodego i starego zarazem Colina)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Właśnie sobie ściągnąłem stary serial, który oglądałem kilkanaście lat temu. Strzelam, że prawie nikt go nie oglądal.

Świetny psychologiczny kryminał, niestety nie ma na żadnym streamingu, zostają tylko torrenty. Ścisła topka moich seriali, więc jak ktoś się nudzi to polecam

https://www.filmweb.pl/serial/Żądza+krwi-2002-139546

https://www.imdb.com/title/tt0337792/

 

  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Sep napisał:

Dzięki @Shen za przypomnienie o tym serialu. Oglądało się lata temu TVP 1 albo TVP 2. Ale tam chyba nie wszystkie sezony puścili.

Nawet nie wiedzialem, że w tv leciał, oglądałem go na studiach, ale nic już nie pamiętam, z wyjątkiem tego, że bardzo mi sie podobał, miał ciężki klimat i ten główny aktor był dobrze obsadzony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...