Skocz do zawartości

Killzone 2


filipekcipek

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz powiedz.. czy nie widzisz róznicy między modelem postaci składającym się z.. ok 1-2mln poly i dopakowanym świetnymi teksturami i shaderami (model w pre-renderowanych filmach.. jak trailer KZ2 z 2005) a modelem który ma 50-100tys...

 

Nie, nie widze roznicy. Swoja droga obejrzyj ten link i powiedz czy ty jakas widzisz :)

link 1

 

Postac ludzka nie wymaga jakis makabrycznych ilosci poly by oddac jej ksztalt. A 2 mln poly (tak naprawde od 2mln to dopiero sie zaczyna) jest wynikiem tak zwanego sculptingu. Pozwala na wymodelowanie kazdego szczegolu, ale minusem jest to, ze jesli idzie o utrzymywanie ilosci poly na rozsadnym poziomie jest to technika bardzo, ale to bardzo, bardzo nieekonomiczna. Z takimi modelami nie mozna zrobic doslownie nic, poza zrzutem normal mapy na model low poly. I dokladnie to sie robi, niezalerznie czy to gra, reklama, film, czy wstawka cg.

Emet, sciagnij sobie blendera spod tego linka blender, jest darmowy, ale nie odstaje jakos znacznie od pakietow komercyjnych. Pobaw sie nim chociaz przez tydzien, i wtedy sobie podyskutujemy o milionach poly na postac.

 

Jak Ty uwazam ze do jakosci postaci z dema z 2005 sporo brakuje, ale jest wylacznie przyczyna uzycia zbyt malo dokladnych tekstur i normal map i przede wszystkim, plaskiego oswietlenia, a nie ilosci poly.

 

PS: Polecam male doswiadczenie, dla tych co maja karty Nvidia w kompie i lubia symulatory morskie :) Kupcie na allegro jedna z pierwszych angielskich wydan Silent Huntera IV, uruchomcie gre nie instalujac zadnych patchow. Stancie przy stanowisku dziala i przez minute obserwujcie stojacego tam kolesia, nastepnie policzcie z ilu polygonow sie sklada. Wystarczy umiec policzyc do dwoch :) Akurat nie ma to wiele wspolnego z normalmapa ale ilustruje jak mozna drastycznie zmniejszyc ilosc polygonow bez straty jakosci.

Odnośnik do komentarza
Jak to nic nie pokazuje poza grafika ? O_o

Jestem pewien ze gra bedzie wyciekała akcja , podobno zapowiada sie niezły multi , nie mówiąc o doskonałej fizyce.

Widziałeś walący sie most ? - masz to w jakies innej grze ?

....poczynając od Call of duty,poprzez Blacka a kończąc na reszcie skryptowanych akcji z obecnych shooterów ;)

Skąd wiadomo czy ten most nie bedzie sie rozpadał za każdym razem tak samo niezależnie w które miejsce i czym przywalisz?

 

Odnośnik do komentarza
Jak to nic nie pokazuje poza grafika ? O_o

Jestem pewien ze gra bedzie wyciekała akcja , podobno zapowiada sie niezły multi , nie mówiąc o doskonałej fizyce.

Widziałeś walący sie most ? - masz to w jakies innej grze ?

....poczynając od Call of duty,poprzez Blacka a kończąc na reszcie skryptowanych akcji z obecnych shooterów ;)

Skąd wiadomo czy ten most nie bedzie sie rozpadał za każdym razem tak samo niezależnie w które miejsce i czym przywalisz?

 

Na 99% wybuch mostu to był skrypt i tak będzie wyglądać niezależnie od tego co zrobisz...po prostu będziesz miał objective typu np."zniszcz fortyfikację wroga na moście" obok będzie leżała bazooka i po odpaleniu w most da to taki efekt-zero fizyki tu będzie.Fizyka i zniszczalność otoczenia będzie pewnie dotyczyła mniejszych fragmentów typu,stoły,krzesła,fragmenty filarów,jakieś zasłony.Choć chciałbym się mylić i by ostatecznie okazało się,że most został zniszczony nie dlatego,że wymagała tego fabuła,skrypt tylko,że wszystko w koło można będzie zniszczyć

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Blendera mam i się im trochę bawiłem.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Normal_map_example.png <- różnicy dużej tu nei widać... ale to kwestia kąta pod jakim patrzy się na uproszony obiekt.

 

Być może niektórzy (w tym i Ty) źle mnie zrozumieli.

Mi nie chodzi o to aby w grze były setki tys poly. na każdą postać w grze. Jesli chodzi o tekstury, normal/bump-mapy itp to to co jest obecnie w grach mi wystarczy.

Tak jak pisał Metal bump-mapy powinny być wykorzystywane do tworzenia faktury skór, materiałów i innych drobnych nierówności, ale NIE do robienia zagięć materiału na ubraniu gdzie to bardzo widać.

Poza tym chodzi mi o to tylko aby uzmysłowić niekórym, że poziom rendera z 2005 nie został i nie zostanie na tej generacji osiągnięty. Czy to tak ciężko pojąć?

 

btw.

2 x zoom

ppoo2fc9.jpg

Nadal nie widzisz róznicy?? :rolleyes:

 

ps. To, o czym mi Alibaba napisałeś wiem.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Emet dobre przykłady pokazuje,przy klaskać mu.U góry ewidentnie pokazał(już wcześniej też ta tych 3 fotach z pokazu z E3),że technologicznie poziom rendera z E3 jest nieosiągalny na tej generacji.Jedyne do czego chłocpy z GG się zbliżyli to jakość wizualna.Dzięki filtrom,teksturom i Bóg wie ilu efektom na oko obraz generowany przez PS3 wydaje się być zbliżony do tego z E3 lub nawet go przewyższać.Jednak gdy już zaczniemy lizać ściany,dogłębnie się przyglądać to wyjdzie nam takie coś jak pokazuje Emet

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Emet dobre przykłady pokazuje,przy klaskać mu.U góry ewidentnie pokazał(już wcześniej też ta tych 3 fotach z pokazu z E3),że technologicznie poziom rendera z E3 jest nieosiągalny na tej generacji.Jedyne do czego chłocpy z GG się zbliżyli to jakość wizualna.Dzięki filtrom,teksturom i Bóg wie ilu efektom na oko obraz generowany przez PS3 wydaje się być zbliżony do tego z E3 lub nawet go przewyższać.Jednak gdy już zaczniemy lizać ściany,dogłębnie się przyglądać to wyjdzie nam takie coś jak pokazuje Emet

I jaki to ma sens? Wiecie co, mnie już jest powoli przykro, że granie zeszło do takiego poziomu. Nikt nie potrafi się cieszyć grą, klimatem, fabułą, tylko trzeba liczyć polygony etc. Czy to takie ważne? Czy ważne, że noga gorzej wygląda? Przecież jak będziecie grać w domowym zaciszu, to i tak na to uwagi zwracać nie będziecie. Ostatnio kupiłem sobie UT III i gram w multi. Ludzie, ja kompletnie na nic nie patrzę. Tylko na przeciwnika i gdzie on jest. Przecież to jest ważne. Grywalność. A wpadliście na to, że może GG nie idzie już w stronę renderu, a skupia się na innych rzeczach? Bo moim zdaniem, dostajemy już i tak najbardziej epicką grę. Gadki typu GOW coś tam, można sobie w tyłek wsadzić, bo to gorsza liga. Ja się zastanawiam jak wy w inne gry gracie, skoro obchodzą was tylko takie rzeczy? O, widzę filmik, nie zastanawiam się o co chodzi, ważne, że Templar ma mniej polygonów, niż na E3 2005. Wyłączam grę! Ludzie miejcie trochę dystansu. To tylko gra. Chłopaki osiągają jako jedyne studio na świecie coś takiego, a wy macie niesmak. Lol, praca developera w branży gier, to chyba najbardziej nie doceniona robota. Robisz, starasz się, dogadzasz, nie śpisz, ale nie, noga ma mnie polygonów. :lol:

Odnośnik do komentarza

Przeczytaj sobie poprzednie moje posty-wyraźnie w nich piszę,że jestem zadowolony z poziomu grafiki Killzone 2 i jestem wnieobowzięty,że doczekałem się takiej generacji konsol gdzie gameplay wygląda jak rendery z gier poprzednich generacji.Do mnie graficznie K2 gniecie wszystko co wyszło do tej pory.Do tego uwielbiam klimat jaki oferuje część pierwsza(uważam ją za dobrą) i cenię sobie tą serię.Do tego gameplay będzie zbliżony do jedynki,czy też jak porównują redaktorzy do tego z CoD4 więc ponownie jestem szczęsliwy bo uwielbiam wolną ,taktyczną rozgrywkę i chowanie się za murkami niż sieczkę na Rambo.

 

Po porstu chciałem zaznaczyć,że Ci którzy uważają ,że technicznie to render z E3 są w błędzie i tyle.Do mnie też nie ważne ,że noga wygląda gorzej albo coś tam ma gorszą teskurę>ja na to kompletnie nie patrze.Do mnie liczy się tylko płynność animacji a jak widać K2 nie zwalnia.Dlatego też napisałem ,że wizualnie to poziom rendera z E3!! i jestem z tego dumny ,że udało im się to osiągnąć.Ludzie czytajcie ze zrozumieniem lub śledźcie temat

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Emet, napisalem we wczesniejszym poscie,wlasnie ze postacie z trailera ad 2008 nie sa rowne jakosciowo temu z2005, w tym sie zgadzamy. Natomiast co do powodow tego stanu chyba sie nie rozumiemy. Mowisz ze blendera juz masz. Ok, to wyszukaj na sieci jakis model postaci w okolicach 150tys poly, i zastanow sie, czy faktycznie masz zbyt malo gesta siatke by odwzorowac zalamania tego rekawa. Problem nie polega na tym ze w renderingu uzywa sie wiecej poly. W grze te wszyskie zalamania, i kosci trzeba policzyc w realtime. Projektant nie moze zalorzyc ze dana postac zrobi to czy tamto, nie wie gdzie gracz pojdzie, co zrobi, czy strzeli, kiedy strzeli i w co strzeli. Przy demie w realtime sytuacja jest zdeczko inna. Wszysko mozna przeliczyc wczesniej: kosci, deformacje nawet efekty czasteczkowe jak dymy czy wybuchy. Kamera patrzy przez pare sekud w niebo? Super, to ladujemy komplet tekstur potrzebnych za nastepnym zakretem. W grze to sie niestety rzadko udaje bo nie wiadomo gdzie pojdziemy. Dlatego wypuszczenie demka w rt w niczym nie odbiegajacego temu z killzone na ktorejs z nowoczesnych kart graficznych jest calkowicie wykonalne. A postacie z killzone sa jakie sa bo sa poprostu kiepsko wykonane, i tyle. Z paru powodow. Normal mapa po prostu zle siedzi na geometrii, ktora nie musi miec wiecej poly, tylko inna topografie. Dodaj do tego zbyt mala rozdzielczosc tekstur i masz efekt jak na Twoim porownaniu. Z tym ze te modele to wciaz modele robocze, a ponowne przerenderowanie tekstur plus zmiana topografi modelu zajmie grafikowi jakies 2h.

Odnośnik do komentarza

Szczerze to ja leję na super grafę. Dla mnie najbardziej przeszkadza to, ze teraz większość gier śmiga w zaledwie 30FPSach i zazwyczaj jeszcze ze zwolnieniami. Do tego bardzo irytuje mnie jak widzę spory i istotny obiekt, który powinien być okrągły lub zaokrąglony a jest kanciaty. Denerwuje mnie, że włosy Nariko nie wyglądają jak włosy, tylko pozczepiane patyki. Bardziej to widzę i bardziej mnie to irytuje niż słabe tekstury. Wolałbym, zeby zbliżyli się do filmów typu FF AC kosztem HD. Po co HD, jak nie starcza mocy na drobne szczególiki, które te HD by pokazywało. Takie jest moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.

 

Gameplay, fabuła i klimat to dla mnie najważniejsze rzeczy w grach.Ja tam w tej chwili gram na Xie1 i musze se znowu PS2 kupić, bo jest na niej więcej tytułów, w które będę miał przyjemność grać. Na obecnej generacji nie ma jak dla mnie zbyt wielu ciekawych gier.

 

Ja mam nadzieję nie tyle na to, zeby K2 wygladał jak render z 2k5, tylko żeby był świetną GRĄ, a do FPSów jestem wybredny i nie przepadam za tym gatunkiem.

Odnośnik do komentarza
Jak to nic nie pokazuje poza grafika ? O_o

Jestem pewien ze gra bedzie wyciekała akcja , podobno zapowiada sie niezły multi , nie mówiąc o doskonałej fizyce.

Widziałeś walący sie most ? - masz to w jakies innej grze ?

....poczynając od Call of duty,poprzez Blacka a kończąc na reszcie skryptowanych akcji z obecnych shooterów ;)

Skąd wiadomo czy ten most nie bedzie sie rozpadał za każdym razem tak samo niezależnie w które miejsce i czym przywalisz?

most to raczej skryp - interesujacy jest bardziej walacy sie budynek

Odnośnik do komentarza

W COD 4 było mnóstwo tego typu skryptów i w ogóle mi to nie przeszkadza ... wręcz przeciwnie jeżeli ma to podnieść dynamikę akcji to jestem za, byleby nie było takich absurdów jak w Black, że wystrczyło strzelić do gościa w budynku z pistoletu a ,następował mega wybuch :) Myślę, że KZ2 będzie napakowany skryptami na maksa ale liczę, że poziom nie skryptowanych zniszczeń też będzie na w miarę wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Po co HD, jak nie starcza mocy na drobne szczególiki, które te HD by pokazywało. Takie jest moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.

Święte słowa,żadne wizualia w grze ,nawet 1080p nie mają najmniejszego startu do FF Spirit within czy FF AC w 480i.Szkoda że moc konsol poszła w rozdzielczość,zamiast w efekty,animację lub lepsze odwzorowanie np faktury materiału.

A jesli chodzi o porównanie sławetnego trailera z gameplayem to obczajcie w animację Helgastów,naszych kompanów czy wybuch hmm....poduszkowca transportowego jaki widzieliśmy na E3 2005,która jest o wiele lepsza niż to co widzimy teraz.Może graficznie dostalismy poziom rendera,lecz jesli chodzi o fizykę czy animację to juz raczej nie.

Wolałbym grę która zmiażdzy mnie odwzorowaniem ruchu i zjawisk fizycznych niz mega teksturami.

Podejrzewam że słynna scena Helgana przeskakujacego przez barierkę z wcześniejszych trailerów również jest skryptem :(

Odnośnik do komentarza

Odpalając 5 minutowy gameplay z Killzone 2 na PS3, w rozdzielczości (filmik) 1280x720, straciłem chętkę na ten tytuł. Gameplay nuży, a sama oprawa to nic zachwycającego. Rany, po ujrzeniu tego dopiero na PS3 dostrzegłem, że tak naprawdę nie jest to poziom GeOW2. Ba! Nie jest to poziom Resistance 2! (a i ten nie prezentuje się zbyt okazale póki co). Brakuje choćby cieni (przy kamieniach, murkach, niektórych postaciach, elementach budynków), AA razi po oczach, a sam efekt przeładowania broni jest fajny do czasu, później zaczyna denerwować. NPC nie rzadko kiedy mają problemy z wtapianiem się w ściany, animacja często kuleje, a modele postaci i tekstury na nich to najgorszy ze wszystkich elementów oprawy Killzone 2.

 

Ja nie chce jeździć po tej grze, bo wiem, że to dopiero Pre-Alpha i mają jeszcze wiele czasu, dalej 3 mam kciuki za ten tytuł lecz niestety - tracę powoli nadzieję. Polecam posiadaczom PS3 pobrać owy 5 minutowy gameplay z Gamersyde w rozdzielczości 1280x720 i odpalić na konsolce.

 

Graficznie - najładniejszy? W mojej opinii Uncharted już prezentował się lepiej. A pomyśleć że najnowszy trailer zrobił takie ogromne wrażenie. W ogóle mam dziwne przypuszczenia iż znowu go dopieszczono odpowiednio, by wizualnie zaprezentować grę w lepszym świetle, aniżeli to co widziałem w bezpośredniej rozgrywce.

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza
Odpalając 5 minutowy gameplay z Killzone 2 na PS3, w rozdzielczości (filmik) 1280x720, straciłem chętkę na ten tytuł. Gameplay nuży, a sama oprawa to nic zachwycającego. Rany, po ujrzeniu tego dopiero na PS3 dostrzegłem, że tak naprawdę nie jest to poziom GeOW2. Ba! Nie jest to poziom Resistance 2! (a i ten nie prezentuje się zbyt okazale póki co). Brakuje choćby cieni (przy kamieniach, murkach, niektórych postaciach, elementach budynków), AA razi po oczach, a sam efekt przeładowania broni jest fajny do czasu, później zaczyna denerwować. NPC nie rzadko kiedy mają problemy z wtapianiem się w ściany, animacja często kuleje, a modele postaci i tekstury na nich to najgorszy ze wszystkich elementów oprawy Killzone 2.

 

Ja nie chce jeździć po tej grze, bo wiem, że to dopiero Pre-Alpha i mają jeszcze wiele czasu, dalej 3 mam kciuki za ten tytuł lecz niestety - tracę powoli nadzieję. Polecam posiadaczom PS3 pobrać owy 5 minutowy gameplay z Gamersyde w rozdzielczości 1280x720 i odpalić na konsolce.

 

Graficznie - najładniejszy? W mojej opinii Uncharted już prezentował się lepiej. A pomyśleć że najnowszy trailer zrobił takie ogromne wrażenie. W ogóle mam dziwne przypuszczenia iż znowu go dopieszczono odpowiednio, by wizualnie zaprezentować grę w lepszym świetle, aniżeli to co widziałem w bezpośredniej rozgrywce.

Idź już lepiej spać i nie pij tyle :lol: Dziękuję za objawienie. Jednak KZ2 wygląda słabo. A my daliśmy się na nabrać na ten trailer. Uuu, dzięki. :rolleyes::lol:

 

 

Edit:

 

Teraz na serio. Skopiowane z innego forum, z wypowiedzi Albz74.

 

Relacja z obcowania z demem Killzone w Londynie. Pisana przez usera neoGAF , dziennikarza z branży, który jest bardzo wyczulony na wszystkie graficzne aspekty gier (wg niego Lair to był slideshow i w Burnout Paradise były zwolnienia grafiki) .

 

TTP from the GAF. This guy is usually impossibly anal and nit-picky about even the smallest details, complained about any jag in GT5P, any screen screen tear in uncharted etc. He totally disliked the first killzone, here's what he had to say about his short time with the second!

 

---

 

 

Ok, just got back from London and I guess it's time for me to share some Killzone 2 impressions with you.

 

First of all, in order to actually play the game I had to wait in line for around a ###### hour. Just three kiosks + dozens of people all playing the demo from start to finish = me spending half of the even watching others playing.

 

By the time I got the DS3 in my hands, I already knew the demo in and out. Could almost do it all blindly.

 

Demo starts with a bang. Kinda like the E3 demo, you are flying with your comrades towards the war zone. The scale of the scene is amazing. No fog whatsoever hides the busy battleground 200 meters ahead of you. The amount of detail is so high I can barely discern the single elements. As you get close one of the allied flying vehicles ahead of you explodes into a cloud of flaming debris and corpses. You end up flying into it (one of the corpses actually crashes on you vehicles), resulting in a crash landing. Mr F'ing Convoy is first to jump out of the vehicle. You follow and game starts. Before going ahead I looked above me, behind me, towards the other side of the river (I guess it was a river) just to check if there was any less detail around me than there was on the path I was supposed to traverse. There were no such compromises. I could see the buildings standing tall and 3D on the other side of the river. In the sky, there was traffic: vehicles, anti air missiles and stuff.

 

First thing I noticed graphics wise is the CGI quality of the lighting. It was so non-gamey and realistic it felt real. It's usually easier to impress with dark settings these days, while bright ones look washed out or whatever. Not in this case.

 

The post-processing muscle of the engine was put to good use with subtle motion blur and the most impressive lens flare effects I've ever seen in a videogame. And when I blowed that bridge with the rocket launcher... WOW. I could see it crumble piece by piece and the dust filling the area, with sun rays raining diagonally through it. It was so realistic in its volumetric authenticity I almost coughed. But apparently that was not enough spectacle for Guerrilla. While the dust was still settling, a flying vehicle came from behind me and went right through it leaving spiralling whirlpools of dust in its trail. That was seriously awesome and a pity most players didn't notice as they where looking in a different direction when that happened. (Note for Guerrilla: add a Gears of War-like press-button X-to-see-cool-stuff-going-on-around-you functionality).

 

Anyway, I go ahead, graphics keep impressing. Soldiers leave footprints. Animations are smooth and realistic. Detail abound. At one point I was shooting at this Helghast hiding behind a low concrete wall. I could barely see his left shoulder from a corner. I kept shooting trying to hit every bit of Helghast I could spot until it kinda looked like he moved. Is he still alive dammit? I wonder. I look closer and I see a pool of blood expanding on the ground from behind that cover. Yeah, he's dead.

 

Another detail. Real time shadows. Impressive. Not pixellated anymore and are EVERYWHERE. You see an Helghast shooting from 100 meters ahead? Look closer and you'll notice the muzzle flash sending blinks of his very shadow on the wall behind him. This happens both in dark sections and in light ones. Obviously shadows look more or less dark accordingly.

 

Fastforward and I'm at the "Sixaxis moment" where I have to rotate a wheel in order to open a steel door. That's a pretty nice implementation of the tilt functionality. You "grab" the wheel by holding both R1 and L1, rotate the controller 45° anticlockwise, release R1 and L1 in order to center your hands on the wheel and grab it again for another 45° anticlockwise spin and you keep doing this until the door is opened. Very nice.

 

This said, I have a complain to make. While aiming and shooting was spot on, both responsive and with a very good feeling, the controls layout was kinda odd to me. It probably just needs getting used to it, but having the ironsight view on R3 rather than L1 (which is used for cover/crunch) gave me troubles. The good thing is you dont have to keep R3 pressed to stay in ironsight mode. It's on/off stuff. The bad thing is, while pressed behind cover (holding L1), you cannot go straight into ironsight mode by pressing R3. You have to first lean on the top or the side of the cover (meaning having to keep the L stick in the respective direction) and then press R3. This makes sense, and I'm sure I'll get used to it, but I'd have loved to be able to stick to the cover with the press of a button (a la Uncharted/Gears of War) and then pop up in ironsight view with L1. Anyway, controls are still worked on and the option screen seems to allow u to change the layout (default one was "Type A", didn't try Type B or whataver was there to choose from).

 

Another thing is your companions. When they get hit too much they lay on the ground unable to help you out in the firefight. You can ignore them and keep going or "revive" them by pressing Circle. At times you need them to progress (like you saw at some point in the vids) so revive is not an option but rather mandatory. The thing is reviving them is too fast and easy. You can litterally run by them and press Circle "on the fly". There is no "reviving animation" going on. Hence there is very little risk involved in reviving them. Grated, if they are out in the open it is risky to just reach them, but when they go down they usually do so behind their covers so it's very easy to just run, cure and hide again. They should at least add a brief animation

showing you injecting something in them, so that you are forced to stay exposed for a couple of seconds.

 

Anyway, other than these very minimal complains, I had a blast. Oh, almost forgot. Frame rate is perfect 99% of the time. Solid 30fps. There are small pauses here and there like you saw in the E3 demo, but they are going to be fixed for sure and they only happen whne game loads next section, never during action. Also noticed some LOD pop-ups on the characters. Not too bad tho. Hopefully they fix this as well. Textures where MUCH better than at E3. Very crisp and detailed.

 

 

---

 

 

Originally Posted by Dever:

How was the the enemy AI? Did they pose a genuine threat?

 

Good question. The AI knew how to move behind covers to accommodate my movements, but they were kinda slow in doing so. I mean, no rolls and jumps a la Uncharted. They walk from cover to cover. Sometimes they run. But still easy targets for me. At one point I had a clear view over an Helghast behind cover, I shoot at him, he moves to find a better cover but before reaching it he decides to stop and reload his weapon standing still. Headshot. I said to the developer watching me playing: "reloading in the open is not a smart move".

 

Good thing is it appears it takes just a few hits for you to die, so you do really need to play cautiously. Also, when popping out from cover to shoot, the crosshairs moves a bit so you have to adjust you aiming while exposed. You cannot place the crosshairs on the target and simply pop out and shoot. Some collegues complained about this, but to me it felt realistic and challenging.

 

---

 

 

Originally Posted by k79:

Awesome impressions TTP. IGN & co. could learn a lot from you

 

---

 

Questions:

- Did you get any feedback from staff about AI being X% implemented/easy mode/god mode?

 

Nope. I assume it was still early. I even cause a bug at some point (an AI got stuck *inside* a tank it was supposed to leave) and had to restart from a checkpoint.

 

---

 

Quote:

- Did you have a headset? / How are the sound effects?

 

Yes, headset. Sound was amazing. Just pressing the trigger was extremely rewarding.

 

---

 

Quote:

- Is there a manual button config?

 

No idea. First game had it though.

 

---

 

Quote:

- Did you get feedback from staffers about the complaints as mentioned in your impressions?

 

They did pay attention for sure. I think I was the only one complaining while playing

Whenever I saw something I didn't like (controls, pop-ins, whatever) I paused the game to tell them. Same with the stuff I liked of course. At the end of my session they thanked me for the feedback.

 

---

 

Originally Posted by Jim:

Coming from one of the most graphical-nitpickiest of all posters on this board, sounds f'ing amazing.

 

It is indeed. It was seriously unbelievable.

 

There was virtually no aliasing at all. And we were playing on 37" screens (maybe less) from like 30cm ---

 

Originally Posted by belvedere:

It sounds like the cover system is almost identical (in control) to R6:V, which is good for me.

 

Did/can you jump? How was it?

 

The lighting/dust filtering. This was one of the things that blew me away about the gameplay videos but I couldn't tell if it was a result of a pre-canned action event or if any smoke cloud caused by the player would yield the same results. For instance; if you throw a grenade and it blows up near those light rays, would the light react accordingly with the smoke and dust or was it pre-canned?

 

Thanks.

 

You can jump, with X, freely. I didn't try it much as there was no need to jump anywhere, but it's not like Halo where you can jump over rockets and stuff. I was told if u jump over a small obstacle (like a small wall) it does a vault animation or something like that.

 

About the light thing, I didn't experiment that much. I only had three grenades and tossed all of them to the Helghasts coming out of the tanks.

 

---

 

Originally Posted by chubigans:

edit- ah, you did. Hows the rumble?

 

Great! THE SHOOTING IS GREAT! The sound, the rumble, the feeling. They nailed it.

 

---

 

Originally Posted by Raist:

TTP, if you had to name one technical element that was the most impressive and makes KZ really stand out, what would it be ? Lighting ? Animation ? IQ ?

 

Lighting (which includes shadowing), particles (smoke, explotions etc) and anything that goes into the postprocess effects category (motion blur, depth of field etc).

 

Not that the polygon count, the frame rate, the texture quality, IQ or the animations weren't as impressive. It's how it rendered the "atmosphere" that really shocked me.

 

---

 

Originally Posted by Jason's Ultimatum:

TTP. Did the gameplay feel different or at least the structure of the missions?

 

Different from what? From the first Killzone? Hmmm... I'd say it felt how Killzone should have felt. Does this make sense?

 

 

 

Originally Posted by Jason's Ultimatum:

I meant that did the gameplay feel refreshing or is it just another FPS with just prettier graphics?

 

It's definetly not like other FPS. Yeah, I'd say it feel refreshing. Oddly, it feels closer to Gears of War than your average FPS. This is due to the cover system the game relies on of course. But the shooting/action is much more spectacular and rewarding IMO.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza

Hmm... skoro tak, widocznie ze zmęczenia moje oczy widzą na pół gwizdka. Muszę już iść spać. Ocenie rano ponownie. Do czego doszło, by fanboy PS3 kłócił sie z fanboyami PS3 xD

 

Swoją drogą, analizując trailer i gameplay faktycznie pierwszy z nich odpowiednio dopieszczono i to widać na pierwszy rzut oka.

 

"wg niego Lair to był slideshow i w Burnout Paradise były zwolnienia grafiki" - Tylko według niego? Nie rozumiem, przecież to co on twierdzi, to prawda. Lair miał fatalny framerate, a w Burnout Paradise ZDARZAŁY SIĘ (chociaż niezwykle rzadko) jakieś zwolnienia.

Odnośnik do komentarza
"wg niego Lair to był slideshow i w Burnout Paradise były zwolnienia grafiki" - Tylko według niego? Nie rozumiem, przecież to co on twierdzi, to prawda. Lair miał fatalny framerate, a w Burnout Paradise ZDARZAŁY SIĘ (chociaż niezwykle rzadko) jakieś zwolnienia.

 

TTP to osoba na NeoGAF (kilka tysięcy użytkowników dziennie tam zagląda i pisze regularnie) , której nikt nie przebije w krytycznej ocenie grafiki. Z 3m zauważy w grze brak AA albo jedną zgubioną klatkę animacji na minutę. Stąd jeżeli on był pod wrażeniem (czyli praktycznie brak aliasingu i praktycznie non stop płynna animacja) , to trzeba to wziąć za dobrą wróżbę na tym etapie produkcji.

Odnośnik do komentarza

Myśle że KZ2 bedzie niestety tylko grą dobrą i nic poza tym :( liczyłem na ta grę ale po zobaczeniu znikających ciał (ostatni gameplay 2:39 ) i tej (w porównaniu do rendera) marnej fizyki zwątpiłem. To co mnie roz*****la w większości gier na ps3 to znikające ciała czyżby ps3 miała za mało ramu??

Edytowane przez sivkins
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...