Skocz do zawartości

Alan Wake


Texz

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z Tobą w 100 % przynajmniej z drugą częścią twojego postu. Od kilku lat słowo horror w filmach i grach to fikcja. W filmach zaczęło się wszystko pieprzyć od Krzyków, Drogi bez powrotu, Wzgórz z oczami, Hosteli i całej masy innych syfów gdzie cały horror polega tylko tylko na jak najbardziej chorych zabójstwach. Wszędzie ten sam schemat; czwórka młodych studentów wyrusza do lasu bla bla bla albo zmutowane mutanty, chory psychopata itd. itd. Zero strachu zero zaszczucia w tym. Jedyny horror który pamiętam ostatnio dawał radę to Egzorcyzmy Emilly Rose. A wystarczy odpalić sobie stare klasyki jak Omen czy choćby Koszmar z Ulicy... do dzisiaj na łeb biją współczesne 'horrory".

 

To samo tyczy się obecnych gier gdzie choćby Alone, RE5, DS nie wzbudzają kompletnie strachu. Byle było jak najwięcej strzelania, ubijania i potworów. W sumie jak na razie na tą generację konsol to tylko BioShock wystraszył mnie porządnie kilka razy.

No i fakt faktem zaprezentowany kawałek gameplayu z Alana był słaby. To znaczy każdy wyobrażał sobie Bóg wie co w tym i ja, a to co nam pokazano przypominało podrasowanego Alone. Wiadomo że, to tylko skrawek ale nie chciałbym żeby cała gra opierała się na tym schemacie co pokazano. Osobiście nic nie mam do nowego Alone(ba świetna gierka), ale wolałbym żeby AW był tym czym był swego czasu SH czy pierwsze RE.

 

Jeżeli chodzi o filmy, które wspomniałeś to nie są one horrorami. Nie chodzi tu nawet o gatunek, czy klasyfikacje wystawiane przez kogoś. Krzyk jest rodzajem thrillera. A dokładniej to teen-slasher. Wrong turn i Hill's have eyes to thrillery o charakterze gore-survival. Hostel to już zupełnie inne kino. I to jest film z gatunku gorno.

 

Prezydent Debil 5 to strzelanina tak naprawdę. Alone to przygodówka. Czwarta część byłą horrorem. Piątka nim nie jest i nigdy nie miała być. Co z tego że tytuł ten sam jak gatunek inny. Dead Space to najczystszy survival horror. To czy się boisz jest zależne od tego jaki bardzo wejdziesz w świat pokazany na ekranie. Jeśli grasz jak DS jak w grę to lipa. Bioshock raczej horrorem nie jest. Tylko strzelaniną z różnymi elementami.

 

Prawdą jest to co piszesz o dzisiejszych horrorach. Dzisiaj nic już nie jest takie jak za czasów "Piątek trzynastego", "Koszmar z ulicy wiązów". Takie filmy odeszły w zapomnienie i przeistoczyły się np. we Wzgórza. Dzisiaj jedyne horrory są produkowane w Japonii i Korei. Choć czasami są one filmami o zabarwieniu psychologicznym. Z klasyków to Ju-On: The Grudge, Ringu oraz One Missed Call. Wszystkie mają remaki amerykańskie. Przypadek?

 

Jeśli chodzi o gameplay AW, to trzeba zauważyć pewną rzecz. To gra utrzymana w filmowym klimacie. Ma być filmowa i jest filmowa. No ale dla jednych będzie to kieprawe, a dla innych spoks.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zastanawiam się o czym wy tutaj rozmawiacie. Twórcy AW od początku zarzekali się, że ich gra będzie psychologicznym thrillerem a wy tu rozprawiacie o tym jak bardzo horrory zeszły na psy w dzisiejszych czasach. Przecież AW to nie ma być horror, który sprawi, że puszczą ci zwieracze. To ma być thriller, a to jednak coś innego niż horror, nie? Wydaje mi się, że thrillery w nieco inny sposób mają oddziaływać na oglądającego/grającego niż robią to horrory.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Prawdopodobnie jedyna gra , w którą grał nie będę kiedy narzeczonej w domu nie będzie .

 

Dołączę się też do dyskusji o filmach .

Nie zgadzam się , że dziś nie ma dobrych horrorów . Amityvile z 2005 roku moim zdaniem był świetny ( może efekt trawy w połączeniu z ekranem IMAX , nie wiem , ale wrażenie ogromne było :) ) .

Edytowane przez Torkiszon
Odnośnik do komentarza
Strasznie powolni ci ludzie z Remedy. Gra wychodzi dopiero na wiosnę p/r. Nie rozumiem jak można Szlifować grę przez kolejne minimum 8 miesięcy. :huh:

No ale pozostaje nadzieja że gra będzie porządnie dopracowana.

Ano powolni. Nie oni jedni. Valve robiło Half Life'a 2 latek sześć. A panowie z Illusion softworks tworzą drugą Mafię przez siedem latek. W 2010 roku minie osiem lat.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Strasznie powolni ci ludzie z Remedy. Gra wychodzi dopiero na wiosnę p/r. Nie rozumiem jak można Szlifować grę przez kolejne minimum 8 miesięcy. :huh:

No ale pozostaje nadzieja że gra będzie porządnie dopracowana.

Tu raczej nie chodzi o zwykłe szlifowanie. Wiedzą już konkretnie jak ma wyglądać finalna wersja, nie będą wycinać ficzerów i zajmą się eliminowaniem bugów.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktoś tutaj pamięta takie dawne czasy, ale Max Payne 1 na PC też był w produkcji bardzo długo. Wpierw pojawiły się obrazki z gry które w swoim czasie wyglądały tak świetnie że mało kto wierzył w ich autentyczność (albo zakładał że pójdzie to na domowym sprzęcie). Potem o grze nic nie było wiadomo przez długie miesiące, aż nagle się pojawiła i pozamiatała - grafika była genialna (nawet mój brat - wieczny malkontent uznał ją jako przełomową), wymagania sprzętowe bardzo przyzwoite, a grywalność po prostu kosmiczna - nie dało się od gry oderwać. Dlatego ja mocno wierze w Remedy - do tej pory nigdy nie ściemniali w temacie grafiki, a ich gry zawsze były najlepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Przeciwnicy w postaci tych wieśniaków którymi zawładneły mroczne moce trochę tandetni. Motyw kruków wzięty żywcem z Gears of War z ta różnicą, że w AW nie zabijają cię jak nie jesteś oświetlony. A cała reszta gameplay'u (Bo kto oceni grafę AW po tym filmiku jest idiotą)? Mi się podoba, coś w komentach pisali, że podobny do ostatniego AitD. Nie grałem w tego crapa więc nie moge tego stwierdzić ale mam tylko nadzieję, że Alan Wake zasłuży na wysokie oceny fabułą, wciągającym gracza gameplay'em i mała ilością tandetnego budowania klimatu grozy (A takim czymś są wspomnieni na początku wieśniacy z toporami). O jakości oprawy się wypowiem jak będa na necie dostępnę filmy z wysokim bitratem i w 720p oraz po premierze jak juz zagram.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...