Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


kotlet_schabowy

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny mamy dyskusję o wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocnymi. Jeżeli naprawdę chcecie gadać do ściany to załóżcie osobny temat "DMC vs GoW". Prawda jest taka, że i tak nikogo nie przekonacie do swoich racji niezależnie od użytych argumentów. Jeden woli to drugi tamto, proste, a patrząc na popularność obu pozycji raczej ciężko będzie zarzucić któremuś szczególne wady. Wiem bo próbowałem - spotkałem się z krytyką :P.

 

Bo co ja mam powiedzieć? Nie ciągną mnie hack'n'slashe ale DMC1 i GoW potrafiłem docenić. DMC3 mnie odrzucił ale setki fan(boy)ów nie, to samo GoW2. Wątpię aby zwolennicy Dantego przekonali do swoich racji miłośników Kratosa i odwrotnie. Tymczasem dobrze by było wrócić do tematu gdyż ta dyskusja raczej nie prędko dobiegnie końca (a nawet jeśli to bez efektów ;p).

 

Ok, pytałem się w tym temacie już setki razy ale nigdy nie uzyskałem odpowiedzi zdaje się - która część Armored Core będzie najbardziej przyjazna dla nowicjusza. Ewentualnie, która odsłona na PS2 uznawana jest za najlepszą?

Odnośnik do komentarza
Tyle, że ty patrzysz na sam system walki, który, masz rację, przy DMC3 wypada bardzo blado. Ale, jest za to bardzo efektywny i przyjemny w użyciu.

Ale oprócz samego systemu walki, jest cała reszta. Monumentalna muzyka, umiejscowienie gry w mitologii, grafika, monumentalność gry, sama wspaniała historia Kratosa... po prostu miodek wylewający się z ekranu. I to nie tylko przy siekaniu 4 509 892 potwora.

 

W GoWa po prostu fajniej się gra, bo poza walką masz elementy zręcznościowe, eksplorację, quick time events i zagadki. I niebanalną fabułę. Naprawdę myślisz że gra byłaby tak popularna tylko dlatego że jest ładna? W DMC3 masz praktycznie non-stop to samo- wchodzisz do pomieszczenia, wybijasz wszystko co się rusza, wchodzisz do drugiego pomieszczenia... i tak w kółko. Nie wszyscy lubią taką monotonną zabawę.

 

 

Grafika, muzyka, klimat, fabuła. Ważne elementy składające się na całość gry, jednak najważniejszy jest sam gameplay. Choćby inne elementy stały na najwyższym poziomie niedorobiony gameplay zawsze zawali całość. Tutaj nawet przyznam ci racje White - GoW na pewno jest bardziej zróżnicowany, QTE to dobry patent, podobnie jak zgrabnie wplecione elementy logiczne czy eksploracyjne, jednak to są tylko dodatki do głównego mięcha jakim jest sieka. W obu tytułach to ona zajmuje większość czasu i stanowi główny trzon gry. A jak już sobie ładnie wyjaśniliśmy ten element wypada dużo lepiej w Dmc niż w GoW. Jeżeli kupuje wyścigi to przede wszystkim po to żeby się w nich ścigać, żadna mega dopakowana możliwość tuningu czy wielkie miasto po którym można jeździć nie zamaskuje schrzanionego systemu jazdy czy kiepskiej fizyki. Dlatego nie kupie Need for Speed tylko Burnouta. Analogicznie z GoW'em i Dmc. Jeśli decyduje się na bijatyke to po to żeby w niej walczyć, chce rozbudowanego systemu i przyjemności z rżnięcia, nie podziwiania widoków, zwiedzania lokacji czy arcyciekawej fabuły. Tutaj ważne - nie twierdze że GoW jest słaby, to dobra gra. Ale nic więcej. Jest piękny, jest epicki, jak na slashera ma całkiem dobrą fabułę i zróżnicowany gameplay, ale co z tego skoro kuleje to co najważniejsze. Dlatego nie rozumiem czemu tak wielu graczy stawia ją na piedestale, bynajmniej nie tylko w kategorii chodzonych mordobić, ale też gier w ogóle.

 

Edit: Suavek ma racje, albo kończymy dyskusje albo przenosimy gdzie indziej.

Edytowane przez HikiQmori
Odnośnik do komentarza

A ja mam takie pytanko - wpadło mi w łapy dużo starych numerów NEO+. Tak sobie przeglądam i po zachwyceniu się świetnym staroszkolnym Drakanem Ancient Gates. (Kończe właśnie) - w tym samym numerze dwie nieznane mi zupełnie gry - Herdy Gerdy (jakby Benefactor w 3d) - ocena 8.9 i Pirates - Legend of Back Kat - 8.5/10.Pooglądałem filmiki na youtube - mało ale są - i ładnie sie prezentują. Grał ktoś z forum z te gry? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

witam a czym z tej listy warto się zainteresować

1.Medal of Honor: Vanguard

2.Black Buccaneer

3.Crash Twinsanity

4.Gun

5.Colin McRae Rally 2005

6.Matrix Path of Neo

7.TOCA Race Driver 3

8.The Shield

9.The Getaway Black Monday

10.The Getaway

11.The Nightmare Before Christmas: Oogie's Revenge

12.Soul Nomad & The World Eaters

13.Berserk

14.Shadow the Hedgehog

15.Ghosthunter

16.Onimusha 2: Samurai's Destiny

taka lista najciekawszych moim zdaniem produkcji ,tylko nie wiem za które się wziąść

Odnośnik do komentarza

Zróżnicowana lista, nie ma co :whistling: Ciężko mi coś doradzić, gdyż w większość z wymieniowych gier nawet nie dane ni było sprawdzić, ale jeżeli miałbym coś zasugerować to bardzo polecam numer 4 i 16 ,a odradzałbym 2 i 6, 8 :) Colin 2005 jakoś średnio mi spasował. Bardziej polecałbym edycje wcześniejszą. A co do Berserka....Niezła siekanka, ale trzeba mieć na względzie to ,iż gra ukazała się w 2004 roku i niestety, trochę się postarzała pod względem mechaniki jak i samej oprawy graficznej. Trzeba mieć również na uwagę to, iż berserk jest trochę "skopany" pod względem klimatu( pierwsze lokacje), bo co mam powiedzieć gdy widzę Gatsu jak siecze zabójcze drzewka i krwiożercze bałwany :/ Na pocieszenie( to zależy "kogo") dodam, iż gra na normalu jest banalnie prosta, a końcowe potyczki z bossami są..... maxi king :D:P

Edytowane przez consoleboy
Odnośnik do komentarza
Warto kupić GTA:SA, czy RE4 jest naprawdę tak dobry jak go wszędzie chwalą ?

 

 

RE4 jest naprawda gra świetna. Jesli lubisz strzelac - duzo strzelac to jak najbardziej Ci sie spodoba. Oprawa stoi na wysokim poziomie, gra jest długa. Nie jestem nic sensownego teraz wymyslic wiec moge jeszcze jedynie polecić zlookac na youtube i samemu ocenic, RE4 ps2 gamaplay, jest tam tego troche, peace

Odnośnik do komentarza

elolve, przecież wystarczy poczytać recenzje tych szesnastu gier i zobaczyć co Ci pasuje. Podałeś kilka zupełnie odmiennych gatunków. Moge tylko powiedzieć że Toca 3 warto się zainteresować jeśli lubisz wyścigi i masz kierownicę, natomiast Getaway- jeśli szczególnie cenisz sobie w grach klimat i fabułę. Gry dzielą się na totalne hity i totalne crapy (a takich na Twojej liście nie widzę), reszta to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza

Hm, do casual grania powiadasz... Obie gry posiadają dość rozrywkowy system gry, FIFA jest naprawdę przyjemna, NBA zresztą też... I obie gry posiadają bardzo rozbudowane opcje menedżerskie (kariery) dzięki czemu szybko się nie nudzą.

 

Po prostu odpowiedz sobie: koszykówka czy piłka nożna i już wiesz, co wybrać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...