Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

PS3 ma nowocześniejszy procesor, ale jest on asynchroniczny

Asynchroniczny procesor? Cell ma asymetryczne rdzenie :P

powstaje trochę taka sytuacja jak z wielordzeniowymi procesorami do komputerów osobistych, mianowicie żadne gry i aplikacje praktycznie tego nie wykorzystują, a mimo tego wyszły już procesory 4 rdzeniowe - na co to komu (teraz).

Po częsci masz rację. Cell ma 1 rdzeń ogólne przeznaczenia (PPE) i 7 jednostek wektrowych (SPE, 1 zarezerwowany dla xmb). W Xenonie mamy na dobrą sprawę do pewnego stopnia podobną sytuację...3 rdzenie ogólnego przeznaczenia z tym że każdy jest zdolny do SMT (czyli system widzi te 3 rdzenie fizyczne jako 6 rdzeni). W obu konsolach mamy duży nacisk na przetwarzanie równoległe. Poprostu w maszynce Microsoftu jest trochę łatwiej ponieważ mamy rdzenie ogólnego przeznaczanie i podobno lepsze narzędzia, dokumentację itp. dostarczone przez MS.

 

nowe wersje są od tego już praktycznie wolne,

Też padają.

a po drugie to jak jest gwarancja 3 letnia to mam gdzieś czy mi się zepsuje konsola skoro mi ją naprawią,

Nie no, genialne! A co jak padnie po gwarancji?

Nie wiem skąd posiadacze PS3 wyciągają te rewelacje jakoby XBox360 miał mniejsze możliwości skoro wszystkie gry które wychodzą na obie konsole wyglądają identycznie.

FLOPS. PS3 wyciąga 2x tyle. Oczywiście to tylko teoretyczny wynik który jest ograniczony tylko do operacji na liczbach zmiennoprzecinkowych.

Zresztą to jak gry wyglądają nie zależy tylko od sprzętu, ale też od umiejętności programistów. Takie PS2 mimo że było najsłabszą konsolą prezentowało się całkiem niezle w grach :)

 

To skończmy teraz ten wątek. W końcu to OT. Zresztą FF XIII wyjdzie na x'a więc nie ma o czym gadać ;)

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Wszystkie konsole się psują to nie jest tylko domena sprzętu M$. Słyszałeś np. o ostatniej aktualizacji softu do PS3, która skasowała sporo konsol tak, że muszą być wymienione na nowe gdyż nawet ich się naprawić nie da, albo o tym że 30% wszystkich awarii PS3 to awarie napędu BR. Tylko tych spraw 20mln posiadaczy Xpudeł nie wytyka tak chętnie jak 10mln posiadaczy PS3 :-)

 

A co do tego co się stanie po gwarancji, to wiesz po 3 latach bezustannego użytkowania to wszystko ma się prawo zepsuć, a tak jak już pisałem wcześniej to z RROD (bo fanboje PS3 tylko o tym mówią) często M$ przyjmuje nawet po gwarancji. A poza tym naprawy XBox360 z RROD w jakimś sklepie konsolowym już oscylują w granicach 130zł, za 3 lata jak się mi skończy gwarancja będzie to pewnie polowa tej wartości czyli raczej śmieszna kwota tak samo jak obecnie wymiany podzespołów w zepsutych PS2 (oby moja nigdy mi nie padła, świeć Panie nad jej podzespołami ;-)

 

A wracając do tematu, będę czekał na FFXIII z niecierpliwością i mam nadzieję, że będzie to produkt przełomowy dla serii i że jeśli się na tę grę zdecyduję to sprawi mi tyle przyjemności z grania co FFVII albo Sudeki (nie linczujcie mnie, dla mnie to była świetna gra :-)

Odnośnik do komentarza
Wszystkie konsole się psują to nie jest tylko domena sprzętu M$. Słyszałeś np. o ostatniej aktualizacji softu do PS3, która skasowała sporo konsol tak, że muszą być wymienione na nowe gdyż nawet ich się naprawić nie da, albo o tym że 30% wszystkich awarii PS3 to awarie napędu BR. Tylko tych spraw 20mln posiadaczy Xpudeł nie wytyka tak chętnie jak 10mln posiadaczy PS3 :-)

 

A co do tego co się stanie po gwarancji, to wiesz po 3 latach bezustannego użytkowania to wszystko ma się prawo zepsuć, a tak jak już pisałem wcześniej to z RROD (bo fanboje PS3 tylko o tym mówią) często M$ przyjmuje nawet po gwarancji. A poza tym naprawy XBox360 z RROD w jakimś sklepie konsolowym już oscylują w granicach 130zł, za 3 lata jak się mi skończy gwarancja będzie to pewnie polowa tej wartości czyli raczej śmieszna kwota tak samo jak obecnie wymiany podzespołów w zepsutych PS2 (oby moja nigdy mi nie padła, świeć Panie nad jej podzespołami ;-)

 

A wracając do tematu, będę czekał na FFXIII z niecierpliwością i mam nadzieję, że będzie to produkt przełomowy dla serii i że jeśli się na tę grę zdecyduję to sprawi mi tyle przyjemności z grania co FFVII albo Sudeki (nie linczujcie mnie, dla mnie to była świetna gra :-)

 

"Wszystkie konsole się psują to nie jest tylko domena sprzętu M$"- zadna konsola nie byla/jest(bedzie?) az tak awaryjna jak XO i to jest fakt niestety.

Jak wyjdzie FFXIII bedziemy po prostu narzekac na kolejnego slabego "fajnala" w wiekszym gronie ;) Poczekamy, zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Ja mam XBoxa360 i uważam, że wszystkie gry powinny wychodzić zarówno na XBoxa360 jak i na PS3.

Wtedy ludzie rzucaliby się na sprzęt który wydaje im się ,,fajniejszy" a najczęściej ,,tańszy", powiedzmy że na Xboxie da sie piracić a na PS3 nie, wtedy wielu ludzi zapewnie dlatego wybrałoby X-a, sprzęt nie przynosiłby oczekiwanego zysku (mimo wysokiej sprzedaży). No niestety ten świat jest za mały na 2 takie same konsole :P.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

PS3 też spiracą i może być tak jak teraz z PS2 która jest obecnie najbardziej spiraconym sprzętem na rynku, ale szczerze mówiąc to problem z piratami w innych krajach chyba nie jest tak duży jak w Polsce, gdzie 95% społeczeństwa żyje w przekonaniu że za średnią pensję powinno ich być stać na kupno wszystkich dostępnych w sklepach dóbr, inaczej mówiąc, że wszystko się im "należy", dlatego nie radziłbym oceniać całego rynku konsol po naszych krajowych patologicznych doświadczeniach ;-)

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Mnie już nie zdziwi żadna zagrywka SE (no chyba ze nagle się okaże ze FF13 to exlusive dla PC :P) i nie sadze żeby jakakolwiek wydana/stworzona przez nich gra długo miała status exclusive dla jakiejś konsoli (nie licząc handheldow). Co prawda jak na razie wygląda na to ze SE faworyzuje amerykańską konsolę (albo lubi ich pieniądze :P) ale IMO takie IU czy SO4 prędzej czy później zostanie wydane na PS3. W sumie to chyba najlepiej i tak wyjdą na tym gracze :]

 

 

... a tak ze zbożnych życzeń to ja poproszę port na PSP :)

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza
Co prawda jak na razie wygląda na to ze SE faworyzuje amerykańską konsolę

W którym miejscu ?, S-E właśnie daje do zrozumienia i to bardzo że chodzi tylko o mamonę, gra będzie w Japonii exclusivem na PS3, poza Europą i Ameryką. Oprócz tego otwarcie mówią że nie wiedzą jak przetworzyć tą gre na X-a (przynajmniej narazie, nie zaczęli w ogule btw). Jedyne co powiedzieli toto że gra działa na PC-cie thats all, a wszyscy już piszą że wyjdzie looool O_O, no ale wracając do tematu, oprócz tego Square przypomina o versusie na PS3 i FF VII !! (który notabane chyba jednak nie będzie rimejkiem :(http://www.ps3site.pl/final-fantasy-vii-kolejny-raz/).

 

Przeglądnąłem tą Valhallę

Valhalla to DNO, ale po mału coraz więcej serwisów odważnie pisze o FF XIII PC.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
Oprócz tego otwarcie mówią że nie wiedzą jak przetworzyć tą gre na X-a

O czym panie gadasz? Crystal Tools jest enginem multiplatformowym....czy to że nie zaczeli prac musi oznaczać, że nie wiedzą co zrobić :/ ?

ale po mału coraz więcej serwisów odważnie pisze o FF XIII PC.

Cudownie, info bez żadnego dobrego zródła i wszyscy wklejają wspaniałego newsa na stronę główną...echhh.

Edytowane przez Thomas_PL
Odnośnik do komentarza
W którym miejscu ?, S-E właśnie daje do zrozumienia i to bardzo że chodzi tylko o mamonę, gra będzie w Japonii exclusivem na PS3, poza Europą i Ameryką.
hmm... możne tym - XO ma: IU, SO4, LR (jako exclusivy - LR czasowy), FFXIII a PS3: FFXIII i vXIII jak exclusive (ciekawe jak długo...)

 

Oprócz tego otwarcie mówią że nie wiedzą jak przetworzyć tą gre na X-a (przynajmniej narazie, nie zaczęli w ogule btw).
Takiej wypowiedzi ludzi z SE nie widziałem. Słyszałem o tym ze wersja na XO będzie robiona przez inny team i będzie powstawała w tym samy czasie co wersja na PS3 (bo tak swoja droga to oni z produkcja to sa w czarnej (pipi)e)

 

Cudownie, info bez żadnego dobrego zródła i wszyscy wklejają wspaniałego newsa na stronę główną...echhh.
Nie no źródło jest ale ludzie wszystko poprzeinaczali i źle zinterpretowali wypowiedz ludzia z SE ;) W koncu FF jak na razie działa tylko na PC
Odnośnik do komentarza
ze wersja na XO będzie robiona przez inny team

Tak.

będzie powstawała w tym samy czasie co wersja na PS3

Prace zaczną się dopiero po ukończeniu wersji na PS3.

Nie no źródło jest

Czytaj uważnie. Pisałem o "dobrym" zródle, a nie o nzone.com

W koncu FF jak na razie działa tylko na PC

Działa niby też na PS3, ale jeszcze wymaga dopracowania ;) (chociaż mogłem coś pomylić).

Edytowane przez Thomas_PL
Odnośnik do komentarza
Enkidou widzę że jesteś optymistą.

Zdarzało się, że odpowiadali więc jestem. :P Najwyższy już czas żeby ktoś oficjalnie zakończył dywagacje o FFXIII na PC. To kompromitujące, że błędna interpretacja słów doprowadziła do tego co mamy, a polskie strony kopiują to bezrefleksyjnie i wprowadzają ludzi w błąd. Wywiad z Kitase, w którym wypowiada słowa przytoczone na nzone był dostępny w zeszłym tygodniu np. na IGN. Nikt wtedy o tym nawet nie pomyślał.

Odnośnik do komentarza
będzie powstawała w tym samy czasie co wersja na PS3

Prace zaczną się dopiero po ukończeniu wersji na PS3.

 

 

Niee.Wyraznie w wywiadzie bylo ze obie wersje są robione rownoczesnie..Sam bym wolal zeby PS3 mialo time exclusiva..chociaz wsumie wali mnie to ale wypowiedzi tworcow nie interpetujcie jak chcecie..

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Thomas - Dobra zle uzycie slow, mialem na mysli ze nie wiedza jeszcze jak bedzie dzialac ta gra na X-ie, i co ze ten crystal tool jest multilatformowy, i tak trzeba go przetworzyc na developerski jezyk, zoptymalizowac to i tamto :P (ok tu + zatem ma X ktory jest mniej zawily). Jednak osobiscie nie rozumiem tego komentarza od Square, co w tym nadzwyczajnego ze engine ladnie hula na developerskim sprzecie ?, przeciez o to chodzi XD !.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...