Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzisiaj pojawiły wywiady z twórcami i inne informacje.

 

W skrócie:

- przeciwnicy będą widoczni na mapie

- ewolucja ATB, ale w innym kierunku niż FFXII

- Kitase: " Ograniczenia na sprzęcie nowej generacji zostały zniesione. Jesteśmy np. w stanie umieścić dużą liczbę przeciwników. Nie mogę mówić o szczegółach, ale w pewnym momencie gry zrobiliśmy z tego użytek."

- FFXIII chodzi już na PS3

- polityka co do Versus i Agito nie zmieniła się

- Kitase: Nomura wkłada dużo sił w tworzenie FF Versus na PS3, wiec nikt mu nie będzie d*py zawracał (oczywiście to nie jest dosłowne tłumaczenie, ale sens uchwyciłem :P)

- content obu wersji FFXIII nie będzie się różnił, różnice mogą być tylko w wykonaniu

- zebrano dużo materiału (czyt. contentu)

- Dengeki spytało ile czasu będzie trwała gra, ale Kitase powiedział tylko, że są na etapie przy którym nie ustalono ostatecznie co w grze się pojawi, a co nie

- Fabuła FFXIII i FF Versus oparta jest na jednym micie. Punkty wspólne obu gier z tej kompilacji przybrać mają formę np. nazw geograficznych które będą padać tu i ówdzie

- Motywem fabuły FFXIII ma być poszukiwanie sprawiedliwości (czy jakoś tak), ale nie będzie to jednocześnie poszukiwanie zemsty czy coś w tym stylu. Nie będzie to też typowe ratowanie świata.

 

Tyle ciekawych rzeczy, choć są też inne informacje. Enjoy.

 

Źródła: Famitsu, Watch Impress, Dengeki Online

Odnośnik do komentarza
Nie czaje gadania ludzi, ze BD to jakaś wielka przewaga, bo wtedy duzo płyt bedzie trzeba na XO. Nawet jak bedą 3 płyty to co. Tak źle, ze trzeba zmienić płytę? Jakoś mi nigdy to nie przeszkadzało na szaraku i innych konsolach.

tak gadaja bo sa chyba mlodzi i nie przezyli czasow np amigi

wachlowanie dyskietkami nikomu nie przeszkadzalo a bylo czym wachlowac

jak sobie przypominam np. strategie frontline gdzie po zakonczonej turze (gra turowa) aby obejrzec krotka scenke bitewna miedzy jednostkami wroga trzeba bylo wkladac inna dyskietke, bo rozne formacje byly na roznych dyskietkach, to byla masakra, a gralo sie z wywieszonym jezorem tygodniami w to...

pozniej nastaly CD i tez byly gry co i chyba 7CD-11CD zajmowaly

taki FFXIII bedzie za pewne w pelni liniowy i po zakonczonym jakims rozdziale wlozy sie kolejna plyte na kilka kolejnych godzin rozrywki, zadnego wahlowania nie bedzie

po za tym z tego co pisza o BD i grach na PS3 na niego to juz sa glosy ze usprawnienia na BD i powtarzanie tych samych danych kilkarktonie (a do tego nieskomresowanych ktore zajmuja o wiele wiecej miejsca) na tym samym nosniku by odczyt nadazal efektywnie zmneijszaja jego pojemnosc i sa glosy ze nawet na BD moga wychodzic i beda wychodzic wielodyskowe gry wiec pisanie o tych sprawach to chyba ostatnia deska ratunku dla osob faworyzujacych PS3...

 

jak gra bedzie warta tych kilku nosnikow to moge zmieniac je co godzine i moze ich byc nawet 10...

 

 

 

to zależy jak gra będzie napisana

jeśli multii a na to wygląda to nie będzie różnicy, albo bedzie mała

chodzi głownie o wstawki filmowe i jakość filmów (obraz i dźwięk dla melomanów)

chodzi o obraz w full HD i dźwięk 7.1 to Sony ma lepiej bo ma większy nośnik - wiesz kompresja kompresja ale ona przy danych ma znaczenie przy obrazie to ciężko będzie coś spakować bez straty jakości, okoz wszystko zalezy od producenta

i raczej tak jak napisałem jeśli gra wyjdzie na oba systemy to walna pewnie dźwięk 5,1 a obraz 720p wideo (bo gra nie będzie na w full hd -obie konsole są za słabe)

i tyle w temacie

nie jestem fanem FF ale producent przejechał się już na filmie, więc raczej poszli na kompromis i pewnie tez i coś dostali

 

koszt gta4 to 100mln a tu może być i więcej - wiec czemu by nie wypuścić na obie konsole

a gra wyjdzie w roku 2009 a wiec będą mieli +-30mln PS3 i +-30 mln xbox360 a wiec duża baza - łatwa kasa bo sama marka sprzeda FF, nie muszą sie martwić o jakość

 

a biznes to biznes i tu nie ma co gdybać

a w 2009 zapewne PS3 zdobędziemy za 1000zl a xbox 500zł wiec można mieć oba systemy ;P

Odnośnik do komentarza

Na x'a ma być tylko na jednym dvd dl? to mogliby lepiej dopieścić tego finala na ps3 a teraz przez to że ma wyjsć na x'a to nie będzie im się chciało wydawać tego na wielu dvd-kach przez co wersja na ps3 będzie gorsze niż mogłaby być. Nie mówie, że to źle że na x'a wyjdzi XIII ale kurde troche mi żal du.pe ściska.

Odnośnik do komentarza
Ameryki to ktoś tym nie odkrył, od samego początku była mowa, że Kitase poprosił Nomurę o zaprojektowanie żeńskiej wersji Clouda, więc skąd zdziwienie?

O Kitase nie słyszałem (nie siedzę w temacie zbytnio), coś mi tam się obiło o uszy Nomura, chara designer chyba. Nie chodzi o zdziwienie tylko o to, że jedni się wkurzali jak inni gadali że nowa postać to Cloud z różowymi włosami (tekst obok wszystko tam tłumaczy zresztą), osobiście mnie to ryba, mogą dać nawet Squalla jako 10 letnią dziewczynkę ;)

 

Odnośnik do komentarza

Do czasu premiery posiadacze Xboksa beda mogli zrzucic FF na dysk, wiec jedynym problemem (oczywiscie pomijajac czas potrzebny na zrzucenie calosci na dysk xD) bedzie otwarcie tacki i podmiana plytki raz na jakis czas. Loadingi zostana skrocone, wiec imo nie bedzie tak zle jak to sobie niektorzy zakladaja.

Odnośnik do komentarza
ffxiiiaf0.th.jpg

Ameryki to ktoś tym nie odkrył, od samego początku była mowa, że Kitase poprosił Nomurę o zaprojektowanie żeńskiej wersji Clouda, więc skąd zdziwienie?

 

No ale kurczę... Mi się np. Lightning bardzo podoba (wygląda na najciekawszą postać kobiecą w grach jRPG od czasu Rinoa), a po zobaczeniu tego czuję się trochę jak facet, który podniecał się Miriam... Bo okazuje się, że podoba mi się też Cloud:(.

Odnośnik do komentarza
Skoro ff13 ma wyjść na x360 to jest możliwość że ta gra wyjdzie też na pc?

Zanim mnie zlinczujecie przypominam że to nie był by pierwszy raz.

 

Raczej mało prawdopodobne bo wiadomo, iż rynek gier komputerowych się kurczy, ilość sprzedanych egzemplarzy jest coraz mniejsza, więc robienie konwersji na PC byłoby nieopłacalne (a wiadomo jak SE dba o swoje dochody...). Nie sądzę też, aby SE chciało się "zawężać" możliwości graficzne swojej produkcji (wiadomo, robisz grę na PC, to musisz się liczyć z tym, że masz do czynienia z milionem konfiguracji sprzętu, więc stosowną jakość raczej trudno byłoby osiągnąć).

 

No dobra, ale Last Remnant ma wyjść na PC, więc może i Final...

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Bardzo dobra wiadomość z tym FFXIII :-) Mimo że nie jestem fanem serii bo po FF7 żadna kolejna część nie zmusiła mnie do przejścia całości, bo były zbyt nudne to jednak możliwość zakupu tej gry na Klocka, którego jestem od 2 tygodni właścicielem bardzo mnie cieszy :-]

 

A miałczenia fanboy'ów PS3 są po prostu śmieszne. Wygrali wszyscy gracze, a stracił tylko producent czyli Sony. Gdyby na starcie konsoli było wiadome ile tytułów z PS3 straci swoją ekskluzywność to Sony jeszcze by popłynęło na tym interesie. Mam nadzieję, że Sony przy PS4 lepiej przemyśli strategię z jej specyfiką i nie walnie takich wpadek jak z BR i Cell'em, które w tej generacji konsol są nikomu nie potrzebne, bo nie chciałbym, zeby na rynku został tylko M$ bo byłoby to złe dla wszystkich graczy.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
A miałczenia fanboy'ów PS3 są po prostu śmieszne. Wygrali wszyscy gracze

Błąd, Xboxowcy cieszą się Lost Odyssey, Blue Dragon i dostają jeszcze FF XIII, obchodzi nas to tyle że my mamy g****, naprawde cud że taki tytuł jak Eternal Sonata u nas zagości.

Odnośnik do komentarza

Nie zapominaj o Star Ocean i Mass Effect hehe. No i tytuły które mają wylądować na PS3 są "timed exclusive" na X360... ech Sony, to już "z deka" żenujące...

 

Mam nadzieję, że Sony przy PS4 lepiej przemyśli strategię z jej specyfiką i nie walnie takich wpadek jak z BR i Cell'em, które w tej generacji konsol są nikomu nie potrzebne

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, IMO PS3 jest hardwarowo naprawdę przemyślane, w przeciwieństwie do X360, który straszy potencjalnego nabywce RROD. No i dzięki BR w konsoli Sony wygrało wojnę formatów i to w iście ekspresowym tempie, w końcu każde opchnięte PS3 = sprzedany odtwarzacz BR... ale to osobna para kaloszy i do tego nie na temat.

 

Anyway, co do przeskoku XIII na X360 mam poważne obawy co do tego, czy nie ucierpi na tym jakość gry, w końcu xpudło jest nieco słabsze od pleja, więc SE może "uciąć" tę produkję tak, żeby wyglądała identycznie na obu platformach...

Odnośnik do komentarza
w przeciwieństwie do X360, który straszy potencjalnego nabywce RROD

Oczywiście, PS3 które straszy programistów architekturą, a wydawców kosztami i czasem dewelopingu jest dużo lepsze...

IMO PS3 jest hardwarowo naprawdę przemyślane

Jasne...

-super "szybki" blu-ray (72 Mbit/s)

-SPE które są dobre praktycznie tylko przy operacjach na liczbach zmiennoprzecinkowych (chociaż biorąc pod uwagę zastosowanie konsoli czyli gry i odtwarzanie audio/video to plus)

-śmiesznie niska przepustowość Cell <--> VRAM (16MB/s)

-brak zunifikowanych shaderów

-podobno zabugowany kompilator i słaba dokumentacja konsoli (dla developerów)

 

Sorry, ale w kilku punktach Sony dało ciała. Znowu skomplikowana architektura, tak zachwycili się sukcesem PS2, że zapomnieli dlaczego pierwszy PS odniósł sukces (prostota architektury). Maszynkę Sony kupię, ale naprawdę martwię się że Sony skończy jak Sega (zachciało im się montować 2 CPU w Saturnie).

 

Czytam różne fora poświęcone FF i niektóre reakcje są naprawdę żałosne...1/3 cieszy się, 1/3 ma to gdzieś, a ostatnia 1/3 rzuca tekstami typu "FF XIII to shit ponieważ wychodzi na xbox'a" "mam nadzieję że wszystkim x-botom wyskoczy RRoD" itp. naprawdę żałosne. Ja jako obecny posiadacz x360 i przyszły posiadacz ps3 cieszę się z tego że FF XIII wychodzi też na x-pudło...

 

Anyway, co do przeskoku XIII na X360 mam poważne obawy co do tego, czy nie ucierpi na tym jakość gry, w końcu xpudło jest nieco słabsze od pleja, więc SE może "uciąć" tę produkję tak, żeby wyglądała identycznie na obu platformach...

Chyba sobie żartujesz. Jeżeli SE nie wyciągnie takiej grafiki: http://www.bdgamers.net/wp-content/uploads...tasy-xiii-3.jpg na x-pudle to ośmieszą się kompletnie.

 

Odnośnik do komentarza
w przeciwieństwie do X360, który straszy potencjalnego nabywce RROD

Oczywiście, PS3 które straszy programistów architekturą, a wydawców kosztami i czasem dewelopingu jest dużo lepsze...

IMO PS3 jest hardwarowo naprawdę przemyślane

Jasne...

-super "szybki" blu-ray (72 Mbit/s)

-SPE które są dobre praktycznie tylko przy operacjach na liczbach zmiennoprzecinkowych (chociaż biorąc pod uwagę zastosowanie konsoli czyli gry i odtwarzanie audio/video to plus)

-śmiesznie niska przepustowość Cell <--> VRAM (16MB/s)

-brak zunifikowanych shaderów

-podobno zabugowany kompilator i słaba dokumentacja konsoli (dla developerów)

 

Sorry, ale w kilku punktach Sony dało ciała. Znowu skomplikowana architektura, tak zachwycili się sukcesem PS2, że zapomnieli dlaczego pierwszy PS odniósł sukces (prostota architektury). Maszynkę Sony kupię, ale naprawdę martwię się że Sony skończy jak Sega (zachciało im się montować 2 CPU w Saturnie).

 

 

Czytam różne fora poświęcone FF i niektóre reakcje są naprawdę żałosne...1/3 cieszy się, 1/3 ma to gdzieś, a ostatnia 1/3 rzuca tekstami typu "FF XIII to shit ponieważ wychodzi na xbox'a" "mam nadzieję że wszystkim x-botom wyskoczy RRoD" itp. naprawdę żałosne. Ja jako obecny posiadacz x360 i przyszły posiadacz ps3 cieszę się z tego że FF XIII wychodzi też na x-pudło...

 

Anyway, co do przeskoku XIII na X360 mam poważne obawy co do tego, czy nie ucierpi na tym jakość gry, w końcu xpudło jest nieco słabsze od pleja, więc SE może "uciąć" tę produkję tak, żeby wyglądała identycznie na obu platformach...

Chyba sobie żartujesz. Jeżeli SE nie wyciągnie takiej grafiki: http://www.bdgamers.net/wp-content/uploads...tasy-xiii-3.jpg na x-pudle to ośmieszą się kompletnie.

 

Nie jestem inżynierem ani programistą, niewątpliwie masz rację, ale zważ, że napisałem "IMO" - nuff said hehe.

A poważnie... nie miałem na myśli tak skomplikowanych technicznie rzeczy, o których przeciętny posiadacz konsoli i tak nie ma pojęcia, bo w końcu to devsi mają wyciągać siódme poty ze sprzętu a nie ja - chodziło mi o mniejszą zawodność sprzętu (znajomy już dwa X0 stracił na rzecz RROD) oraz większą jak dla mnie funkcjonalność sprzętu (wbudowana bezprzewodowa karta sieciowa, HDMI, przeglądarka, możliwość instalacji linuksa bez karkołomnej integracji w sprzęt itp), ale mniejsza z tym, nie ma o co kruszyć kopii.

 

A co do tego skrina - pochodzi z prezentacji sprzed sporego kawału czasu, teoretycznie wiele się mogło od tego czasu zmienić. No i grafa grafą - ale jeszcze mamy framerate, ilość obiektów wyświetlanych na raz na ekranie, zniszczalność środowiska, rozległość lokacji itd, a to też zżera moc obliczeniową. Czy SE będzie zmuszone coś obciąć w tym aspekcie? Pierun znajet - i tak się tego zapewne nie dowiemy. Zresztą, do niedawna wydawca fajnala odgrażał się, że stopień zaawansowania tego tytułu jest taki, że tylko PS3 to uciągnie...

 

...co w świetle newsa z E3 znaczy, że albo coś obetną, albo przez ostanie 2-3 lata lecieli sobie w kulki - obie możliwości dają do myślenia...

 

P.S. Masz rację, niektóre reakcje ludzi na forach są faktycznie z deka żałosne, ale cóż, IMO bardziej żałosna jest postawa Sony, które nie raczyło zaklepać potencjalnego system sellera na wyłączność. Co prawda mogą mieć jakiegoś asa w rękawie na tę okoliczność, ale po prezentacji na E3 nic na to nie wskazuje... chociaż - pożyjemy-zobaczymy...

Edytowane przez Welsper
Odnośnik do komentarza
możliwość instalacji linuksa bez karkołomnej integracji w sprzęt itp)

Paradoksalnie to X360 jest lepszym sprzętem dla Linuxa no ale MS skutecznie walczy innymi OS'ami...przykre biorąc pod uwagę że w pierwszym x-pudle można było zainstalowac Linuksa bez problemu.

 

A co do tego skrina - pochodzi z prezentacji sprzed sporego kawału czasu, teoretycznie wiele się mogło od tego czasu zmienić.

Wiem, wiem ale jaki jakie miałem wyjście? SE nie raczy nas dużą liczbą nowych screenów/zwiastunów ;)

 

No i grafa grafą - ale jeszcze mamy framerate,

Xenon to całkiem przyzwoite GPU, poradzi sobie ;)

ilość obiektów wyświetlanych na raz na ekranie,

Wątpie żeby była duża, w końcu to tylko FF. Dodatkowo SI nigdy w tych grach nie była wybitna (żeby nie mówić prymitywna).

zniszczalność środowiska,

Znając życie będzie tylko w renderach ;)

Zresztą, do niedawna wydawca fajnala odgrażał się, że stopień zaawansowania Fajnala jest taki, że tylko PS3 to uciągnie...

O wielu grach tak mówiono.

..co w świetle newsa z E3 znaczy, że albo coś obetną, albo przez ostanie 2-3 lata lecieli sobie w kulki - obie możliwości dają do myślenia...

Stawiam na kulki ;P

Edytowane przez Thomas_PL
Odnośnik do komentarza
Paradoksalnie to X360 jest lepszym sprzętem dla Linuxa no ale MS skutecznie walczy innymi OS'ami...przykre biorąc pod uwagę że w pierwszym x-pudle można było zainstalowac Linuksa bez problemu.

 

True, true. Dlatego piszę - "bez ingerencji w sprzęt" ;)

 

Wątpie żeby była duża, w końcu to tylko FF. Dodatkowo SI nigdy w tych grach nie była wybitna (żeby nie mówić prymitywna).

zniszczalność środowiska,

Znając życie będzie tylko w renderach ;)

 

True, true... poniekąd, w końcu mamy, kurna, next gen, jak dla mnie to oznacza nie tylko grafikę z kosmosu, ale też i większą interaktywność środowiska, że się tak wyrażę (dodam, że już taki Motorstorm dawał pod tym względem radę IMO, ale to ponownie osobna para kaloszy) - ale zapewne to tylko moje pobożne życzenia... chociaż nadal liczę na coś więcej niż "to samo co w zeszłej generacji, ino w wyższej rozdziałce"... ponownie - pożyjemy-zobaczymy.

 

Stawiam na kulki ;P

 

A już teraz to cholera wie...

 

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo
A miałczenia fanboy'ów PS3 są po prostu śmieszne. Wygrali wszyscy gracze

Błąd, Xboxowcy cieszą się Lost Odyssey, Blue Dragon i dostają jeszcze FF XIII, obchodzi nas to tyle że my mamy g****, naprawde cud że taki tytuł jak Eternal Sonata u nas zagości.

 

Ja mam XBoxa360 i uważam, że wszystkie gry powinny wychodzić zarówno na XBoxa360 jak i na PS3.

 

 

Nie zapominaj o Star Ocean i Mass Effect hehe. No i tytuły które mają wylądować na PS3 są "timed exclusive" na X360... ech Sony, to już "z deka" żenujące...

 

Mam nadzieję, że Sony przy PS4 lepiej przemyśli strategię z jej specyfiką i nie walnie takich wpadek jak z BR i Cell'em, które w tej generacji konsol są nikomu nie potrzebne

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, IMO PS3 jest hardwarowo naprawdę przemyślane, w przeciwieństwie do X360, który straszy potencjalnego nabywce RROD. No i dzięki BR w konsoli Sony wygrało wojnę formatów i to w iście ekspresowym tempie, w końcu każde opchnięte PS3 = sprzedany odtwarzacz BR... ale to osobna para kaloszy i do tego nie na temat.

 

Anyway, co do przeskoku XIII na X360 mam poważne obawy co do tego, czy nie ucierpi na tym jakość gry, w końcu xpudło jest nieco słabsze od pleja, więc SE może "uciąć" tę produkję tak, żeby wyglądała identycznie na obu platformach...

 

Nie bądź śmieszny, prawdą jest że PS3 ma nowocześniejszy procesor, ale jest on asynchroniczny co powoduje, ze gry pod niego jest o wiele trudniej stworzyć i powstaje trochę taka sytuacja jak z wielordzeniowymi procesorami do komputerów osobistych, mianowicie żadne gry i aplikacje praktycznie tego nie wykorzystują, a mimo tego wyszły już procesory 4 rdzeniowe - na co to komu (teraz). A z drugiej strony to muszę Ci powiedzieć, że XBox360 ma nowocześniejszy układ graficzny niż PS3. Sony chciało stworzyć platformę która pociągnie ze 3 lata więcej od XPudła, ale na nieszczęście dla nich M$ jest o krok dalej, bo jak wypuszczą 3 lata wcześniej od PS4 nowego XBoxa z układem graficznym nowej generacji to PS3 przez te ostatnie 3 lata ostro straci i tak samo nowe PS4.

 

Co do RROD to tyczy się to już tylko właściwie pierwszego wypustu XBox360, nowe wersje są od tego już praktycznie wolne, a po drugie to jak jest gwarancja 3 letnia to mam gdzieś czy mi się zepsuje konsola skoro mi ją naprawią, a z tego co czytałem na forum XBox360 to z RROD w większości przypadków przyjmują konsole nawet po upływie okresu gwarancyjnego, ogólnie serwis M$ pod tym względem jest bardzo chwalony.

 

Co do BR to najśmieszniejsze jest to, że na wprowadzeniu go do PS3 najbardziej skorzystał M$ :-) Dlatego że M$ nie poniósł z tym związanych żadnych kosztów, a producenci gier, którzy teraz sobie na tym łamią palce będą później i tak tworzyć gry na nowego XBoxa który będzie miał zapewne BR, czyli nauczą się teraz na konsoli Sony, a wykorzystają to także na nowej konsoli M$.

 

Nie wiem skąd posiadacze PS3 wyciągają te rewelacje jakoby XBox360 miał mniejsze możliwości skoro wszystkie gry które wychodzą na obie konsole wyglądają identycznie.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...