Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Dr. Czekolado, a czy SE przy przypadkiem nie jest wydawca FF także na terenie stanów? IMO w większości rozbija się to lenistwo wydawcy albo porostu uważają ze nikgo nie obchodzi oryginalna ścieżka dźwiękowa lub porostu ograniczeniem do tej pory był nośnik.

 

 

bo pewnie na blu-ray'u juz nie starczy miejsca na druga ścieżkę tak jak to jest w przypadku Mgsa 4

MGS zajmował około 35GB na 50GB płycie (nieoficjalne dane) wiec myślę ze twórcy FF13 spokojnie zmiesza grę z dwoma i więcej ścieżkami dźwiękowymi na BD 50GB :)

 

 

Odnośnik do komentarza

Czy wiadomo już coś na temat systemu? Jeśli umieszczą ten z poprzedniej części to mogą tej gry w ogóle nie wydawać. Jestem trochę wpieniony bo mało jest ambitnych gier a paradoksalnie większość systemów umieszczonych w jRPG jest dla mnie niegrywalna i pozbawiona jakiegokolwiek sensu. Pomijam decyzje umieszczenia w grze dla jednego gracza systemu z MMORPG. Po wywaleniu człowieka odpowiedzialnego za poprzednie serie ciekawi mnie jaki system tym razem wymyśli Square-Enix. Żeby tylko nie zrobili z tego FPSa. Teraz to wszystko jest możliwe.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

Informacje o nowym systemie są dość lakoniczne, ale można chyba pokusić się o stwierdzenie, że powtórki z FFXII nie będzie. Z tego co wiadomo dziś system "trzynastki" ma być dynamiczny, widowiskowy przy zachowaniu istotnego elementu strategii i planowania. W wydanej kilka dni temu trzeciej części Ultimanii z okazji 20-lecia FF, poświęconej systemom walki w serii bodaj Kitase powiedział w wywiadzie, że tradycyjny system wyboru komend przejdzie ewolucję w FFXIII.

 

Mógłbym rzecz jasna pozbierać dotychczasowe info odnośnie nowego systemu i umieścić je tutaj, ale teraz taka opcja odpada, bo mam zamiar iść spać.

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie grałem w FF a slyszalem o grze wiele super latywow. Chetnie kupilbym gre ale jest pewien problem,

w FF z tego co wiem jest nacisk na fabule, a jak ja mam ja zrozumiec i jak mam zrozumiec losy bohaterow

jesli ja nie umiem dobrze angielskiego ? Czy bez perfekt znajomosci anglika da sie w to grac ?

 

Odnośnik do komentarza
Nigdy nie grałem w FF a slyszalem o grze wiele super latywow. Chetnie kupilbym gre ale jest pewien problem,

w FF z tego co wiem jest nacisk na fabule, a jak ja mam ja zrozumiec i jak mam zrozumiec losy bohaterow

jesli ja nie umiem dobrze angielskiego ? Czy bez perfekt znajomosci anglika da sie w to grac ?

 

Jest opcja zmiany jezyka chyba w kazdej czesci wiec jak znasz cos innego jak anglika to uderzaj a jak nie to gdzie Ty zyjesz :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

YeeeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaaH!!!!!!!!

 

Final Xiii oficjalnie na Xboxie to mnie normalnie zabiło. To teraz nie musze kupowac juz pleja 3.

jak narazie to najwieksza niespodzianka e3 08.

Ten news oglądając konfermecje M$ na gamspocie poprostu zwalił mnie z nóg. Te sprawe uznawałem już za zamkniętą a tu proszę największy jRPG na X360.

Teraz to tylko jeszcze MGS'a brakuje.

Edytowane przez Hummer
Odnośnik do komentarza
Jaka jest szansa ze pogramy w FF 13 na X360

 

 

 

100 %. S-E zapowiedziało na E3, że Final 13 pojawi sie na X360. Na chwile obecną wszystkie strony internetowe ogłaszają tą wspaniałą nowinę:

 

http://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;nowinki,10,39635;core.html

gameonly.pl

 

Według mnie SE wymierzyło potężny cios w policzek Sony. Obecnie, dla wielu osób, wybór między X360, a PS3 jest już przesądzony. Mam nadzieje, że ten ruch, który jest skokiem na kasę nie wpłynie na jakość samej gry. Patrząc na nowy/stary trailer moje uczucia są mieszane ;/

 

Odnośnik do komentarza

No to izon kiedy gramy w Lost Oddysey na ps3?

 

Największa niespodzianka targów- FFXIII na x360. Fani serii posiadający XO pewnie zapieli z zachwytu, ci którzy posiadają Ps3 i cieszyli sie megakillerem na wyłączność moga zacząć płakać. Sony- i tylko Sony dało wielkiego ciała. Serię, która od 11 lat gości tylko i wyłącznie na Playstation teraz będziemy mogli pograć na dwóch platformach.

 

Brzmi to trochę jak lament fanboya, który utracił najwazniejszy tytuł na swoją konsolę ale tak nie jest. w końcu Playstation nie utraciło tego tytułu, tylko stracił on swoją ekskluzywność. Dziwna polityka Sony doprowadziła do tego że na 6 duzych tytułów od SE (Infinite Undiscovery, The Last Remnant, FFXIII, Versus XIII, Star Ocean 4, White Knight Story) w większości pojawi się na XO a cześc z nich w formie time exclusive na maszynkę microsoftu. Co w tej chwili pozostało sony? Versus- który jest niewiadomą i white knight story, o którym równierz ostatnio niewiele słychać.

 

X360 ma się całkiem dobrze w kwestii jrpg- IU, Time na Last Remnant, SO4- tutaj nie wiadomo co z Ps3 no i wielka niespodzianka targów- FFXIII. Dodajmy do tego tytuły od Namco Bandai i Mistwalkera a otrzymamy maszynke, która teoretycznie powinna zacząć w koncu przejmowac japoński rynek.

 

Jak się jeszcze okaże że FFXIII prędzej ukaże się na XO niz na Ps3 to sprzedaję ten sprzet w cholere.

 

Mam nadzieję że Sony w koncu pokaże cos mocnego- szczególnie w kwestii jrpg.

Odnośnik do komentarza

White Knight Story i Versus 13 to nadal exclusivy ps3...

 

Jedynie można mieć żal, że ff13 nie będzie wykorzystywać pełnej mocy ps3 i blueray tak jak MGS4, czy Killzone 2 i God of War 3, które będą ex dla ps3...Ja osobiście i tak kupię ps3 (teraz używam ps3 brata) bo x360 mnie nie ciągnie, a jedyne 1st party ex dla klocka w 90% wychodzą na PC, który mam taki, że pociągnie wszystko przez 1.5 roku....Poza tym nie wierzę, że ktoś kupił PS3 tylko dla finala >.>

 

EDIT:

Widzę tu pewne nie doinformowanie...

 

FF13 będzie exclusivem dla PS3 w Japoni, po paru miesiącach wyjdzie równocześnie port x360 i zlokalizowana wersja PS3 w US/EU ..... Myślę, że SE doda coś ekstra na BD dla ps3, żeby osłodzić fanboyom "stratę" ff exa >.> może orginalną sciężkę? ponoć gra ma być na 1 DVD DL więc zostanie im 42gb nie uzytej przestrzeni .......

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza
Nie czaje gadania ludzi, ze BD to jakaś wielka przewaga, bo wtedy duzo płyt bedzie trzeba na XO. Nawet jak bedą 3 płyty to co. Tak źle, ze trzeba zmienić płytę? Jakoś mi nigdy to nie przeszkadzało na szaraku i innych konsolach.

tak gadaja bo sa chyba mlodzi i nie przezyli czasow np amigi

wachlowanie dyskietkami nikomu nie przeszkadzalo a bylo czym wachlowac

jak sobie przypominam np. strategie frontline gdzie po zakonczonej turze (gra turowa) aby obejrzec krotka scenke bitewna miedzy jednostkami wroga trzeba bylo wkladac inna dyskietke, bo rozne formacje byly na roznych dyskietkach, to byla masakra, a gralo sie z wywieszonym jezorem tygodniami w to...

pozniej nastaly CD i tez byly gry co i chyba 7CD-11CD zajmowaly

taki FFXIII bedzie za pewne w pelni liniowy i po zakonczonym jakims rozdziale wlozy sie kolejna plyte na kilka kolejnych godzin rozrywki, zadnego wahlowania nie bedzie

po za tym z tego co pisza o BD i grach na PS3 na niego to juz sa glosy ze usprawnienia na BD i powtarzanie tych samych danych kilkarktonie (a do tego nieskomresowanych ktore zajmuja o wiele wiecej miejsca) na tym samym nosniku by odczyt nadazal efektywnie zmneijszaja jego pojemnosc i sa glosy ze nawet na BD moga wychodzic i beda wychodzic wielodyskowe gry wiec pisanie o tych sprawach to chyba ostatnia deska ratunku dla osob faworyzujacych PS3...

 

jak gra bedzie warta tych kilku nosnikow to moge zmieniac je co godzine i moze ich byc nawet 10...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...