Skocz do zawartości

Mass Effect


Wafrzo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Czytam zachwyty dwójką w odpowiednim temacie, a ja wciąż jakieś 7-10h w jedynce i nie mogę się zmusić, by przejść dalej. Jakieś tipy, może na czym się skupić, co warto zobaczyć a co sobie odpuścić, no nie wiem, cokolwiek co mi pomoże wziąć się za kolejne części? Ogrywałem demka obu i tam gameplay jest nawet-nawet, w jedynce od pierwszej potyczki mi nie przypadł do gustu :/.

Odnośnik do komentarza

Skoro po 7-10h główny wątek ci nie podchodzi, to może lepiej daj sobie spokój z serią. Dwójka mimo, że może i trochę lepsza, jeżeli chodzi o gameplay (jeżeli za lepsze uznajemy wykastrowanie gry z elementów RPG) to fabularnie przy jedynce leży. O trójce już nawet nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza

Rób tylko główne misje + sidequest na księżycu, reszte olej bo misje Mako x20 "rób to samo" zniszczą Ci ochotę na grę jeśli do tej pory Cię nie wciągnęła. ME2 wciąga du.pą "jedynkę", ja nie wiem jak ja przez ten tytuł ponownie przebrnę gdy będę chciał zaliczyć trylogię złym gościem.

 

Dwójka mimo, że może i trochę lepsza, jeżeli chodzi o gameplay to fabularnie przy jedynce leży

No chyba nie.

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

 

Jedynka jest mega przynudzaczem, dopiero od Virmir gra nabiera rozpędu, a sama końcówka daje mocno radę. Motyw collectorów w "dwójce" i porywanie ludzkich istnień mnie intrygował, a to że na samym końcu jest lekki babol w postaci szerminatora nie zepsuł mi jego ogólnego odbioru. Zarówno w ME jak i w ME2 fabuła ciągnęła mnie do przodu w podobny sposób i nie odważyłbym się napisać, że ta z "jedynki" niszczy te z ME2.

 

Odnośnik do komentarza

Jak Wy na PC w te ambitne RPG gracie, jak w ME taki system okazuje się męczący ?

 

Fakt, jedynka ma najwięcej monotonnych fragmentów, a obsługa inwentarza jest beznadziejna, ale klimacik i fabuła nadrabiają wszystko. Trzeba się przemóc, bo potem to już z górki. Świetna seria.

Ja byłem nieco zniechęcony do ME1, dopóki nie dopakowałem postaci na tyle, że walki zaczęły sprawiać przyjemność. Porób trochę misji pobocznych, a potem jazda z fabułą.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Wstyd przyznać, ale dopiero teraz zabrałem się za tą grę, mimo że siedziała na dysku jakiś czas. Animacja czasem chrupnie, ale jakoś nie zwracam na to uwagi. Gierka jest świetna i czuję, że skończy się to jak ze Skyrim, że nie będę grać przez pół roku w nic innego. Graficznie nie zabija, ale nie jest źle, samo strzelanie też ok. W sumie to gadałbym cały czas z postaciami i NPC jakby gadki się w końcu nie powtarzały do czasu wykonania kolejnego zadania. Wciąga jak bagno. Mam pytanie czy jak mam wersję cyfrową to sejw z niej będzie współgrał z Mass Effect 2 w pudełku?

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...