Skocz do zawartości

Bioshock


crisscross

Rekomendowane odpowiedzi

Sęk w tym ze uratowałem cztery i po wciśnięciu start też pokazane są cztery. Dlatego dziwi mnie ten komunikat, chyba że pojawia się zawsze jeśli opuszczasz jakiś teren i potem nie można do niego wrócić nawet jęsli uwolniło się/harvest wszystkie siostry :P

 

Przeciez one nie znikaja, zmnienia sie tylko ikonka w menu.

Odnośnik do komentarza

Niedawno kupiłem Bioshocka i miałem lekkie obawy czy gra mi podejdzie. Widziałem filmy, kumple coś tam o grze mówili ale chciałem poczuć ją u siebie. Na początku było średnio, ale gdy musiałem dokonać wyboru co do pierwszej little sister i doszedłem do dramatycznego momentu przy batyskafie... zrozumiałem że Bioshock stał się jedną z moich ulubionych gier. Klimat rozłożył mnie na łopaki. Bez wątpienia jedna z najlepszych gier ostatnich lat!

Edytowane przez Fredi
Odnośnik do komentarza

Kilka postów wyżej rozlegała się dyskusja o Bioshock 2 :D. Może zrobią coś innowacyjnego, czego się nikt nie spodziewa (hmm... ktoś bedzie musiał miec głowę z tysiącami pomysłów :(), liczę albo na nową przygodę, coś jak teraz z tym że nie koniecznie w Rapture, albo niech jakoś zgrabnie nawiążą fabułą do Rapture.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Pytanko. Jestem w Neptune's Bounty, zrobiłem wszystkie potrzebne zdjęcia, ale kiedy wracam do tego gościa za drzwiami wyskakuje mi komunikat, że nie 'zrobiłem' wszystkich Little Sisters na danym poziomie O_o. Z tego, co czytałem Little Sisters nie są czymś 'do odnajdywania' i powinienem je spotykać w miarę rozwoju wydarzeń w grze... Any idea?

Odnośnik do komentarza
Pytanko. Jestem w Neptune's Bounty, zrobiłem wszystkie potrzebne zdjęcia, ale kiedy wracam do tego gościa za drzwiami wyskakuje mi komunikat, że nie 'zrobiłem' wszystkich Little Sisters na danym poziomie O_o. Z tego, co czytałem Little Sisters nie są czymś 'do odnajdywania' i powinienem je spotykać w miarę rozwoju wydarzeń w grze... Any idea?

qb3k a w menu ile siostrzyczek masz ubitych? Wszystkie czy jedna ikonka jest inna od reszty?

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Pytanko. Jestem w Neptune's Bounty, zrobiłem wszystkie potrzebne zdjęcia, ale kiedy wracam do tego gościa za drzwiami wyskakuje mi komunikat, że nie 'zrobiłem' wszystkich Little Sisters na danym poziomie O_o. Z tego, co czytałem Little Sisters nie są czymś 'do odnajdywania' i powinienem je spotykać w miarę rozwoju wydarzeń w grze... Any idea?

 

Little sisters nie pojawiaja się raczej w ramach rozwoju fabuły a łażą sobie po levelach, jak ominąłeś którąś to jeszcze się wrócisz, nawet z któregoś z następnych etapów[w etapach do których nie można wrócić nie ma little sisters]...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pewien problem. Otóż czytałem na necie ze aby zdobyć ten ukryty achiev za przejście gry na HARD bez komor (gazowych?) trzeba je wyłączyć w opcjach.... ja tego tam nie widze. Bo jeżeli nie wyłączymy w opcjach komor to po "zabiciu" wgrywając loada nic nam to nie da gdyż gra ponoć nadpisuje save'y. JAK TO JEST WKOŃCU ?!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

1/ Spisane wszyskie dialogi + fabuła łącznie, ładnie napisane, z dodatkowymi informacjami z poza gry jest pod :

http://www.gamefaqs.com/console/xbox360/file/931329/50049 .

Yo, bardzo Polecam, można zrozumieć wszyskie smaczki, wątki i połaczyć w całość z tym co się samemu domyśliło albo dowiedziało. Mogę przetłumaczyć część z tego jeśli komuś gra się spodobała, a czegoś nie dokońca zrozumiał lub nieumyślnie przeoczył (jadłem goracą zupę w czasie jednej z wypowiedzi Ryan'a i się ten plot summary nadał). Bioshock to potężna fabuła, napewno każdy co grał choćby w demo Bioshock'a pójdzie do kina. Ciekawe jak przetłumaczą nazwę, ("Zmutowana Utopia" ? / "Bilogiczny Wstrząs" ? a może "Plazmidem Po Łapkach" ?).

 

2:

 

 

po chwili przemyślenia można dojść do tego że Ryan wcale może nie umarł, mógł chcieć żeby to tak wyglądało w oczach głównego bohatera, a sam się z'resssurect'ował po cichu w najbliższym Vita-Chamber'ze, trzymał w sobie tonic "Natural Camouflage" i patrzył na nasze kolejne ruchy. Wiedział że Jack też nie może umrzeć, a jeśli znał nawet sposób - może nie chciał go zabijać, w końcu rodzina.

 

Vitachember działał tylko na specyficznych ludzi, o "falach genetycznych" np. Ryan'a, a więc też Jack'a :

 

Ryan also commissioned Suchong and his team of scientists to create a series

of Vita-Chambers, a device that could resurrect specified people, upon death,

through the use of plasmid reconstruction and quantum entanglement. Ryan had

the device tuned to his genetic frequencies only for the testing phase, which

it never left.

 

 

W taki sposób Bioshock 2 mógły być kontynuacją Bioshock'a

 

 

Bioshock 2:

my wypłyneliśmy na powierzchnię, Fountaine i inni "główni" szaleńcy umarli, my prowadzimy spokojne zycie na ziemi. W pewnym momencie otrzymujemy wiadomość np. od Tannenbaun że ma problemy... w Rapture, które po naszym odejściu się odbudowało, ludzi na nowo zaczeli przypływać ale pojawiło się inne zagrożenie:

 

a/ Wojsko chce zniszczyć Rapture z powodu broni o sile mogącej wywołać nową Wojnę Światową (plazmidy, do tego ulepszone)

b/ Wojsko chce zagarnąć siłą Rapture -||- dla powyższych plazmidów

 

c/ Ryan podwyższył cenę za abonament telewizyjny i opodatkował tlen - trzeba go powstrzymać !

 

d/ Locuści zrobili dziurę w kiblu i wykupili najlepsze apartamenty w Rapture (te z polami glofowymi) - trzeba ich powstrzymać ! masz wraz z M. Fenixem odzyskać jego M4 !

 

e/ Headcrab'y wypiły wszyskie tonicy i założyły ganga Zmutowane Kraby z Kosmosu - chcą zagarnąć całą galaktykę - trzeba ich powstrzymać!

 

Wraz z Shepard'em i Freeman'em macie ochotę na plazmid-drinka i golonkę z mięsa kosmicznych Krabów.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...